Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2010 r.
19:37
Edytuj ten wpis

Służbowy wyjazd na urlop do Malezji. Kłopoty pani prezydent Kołodziej-Wnuk

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 86 A A

Nikt nie wyjaśnił, po co prezydent Lublina wysłał swą zastępczynię do Warszawy do nieczynnego ministerstwa. Ani dlaczego służbowy wóz zawiózł ją zamiast do ministerstwa na lotnisko, skąd leciała na urlop do Malezji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na 11 naszych pytań zastępca prezydenta Lublina Elżbieta Kołodziej-Wnuk od czwartku nie odpisała. Przypomnijmy: dwa dni przed urlopem została wysłana przez prezydenta w delegację do Ministerstwa Infrastruktury. Miała tam jechać służbowym autem w sobotę, 19 grudnia. Rano wóz zabrał ją i jej męża i zamiast do ministerstwa – czego dowodzi zapis z satelity – zawiózł na Okęcie. Stąd Wnukowie polecieli na święta do córki w Malezji.

Po co był wyjazd do ministerstwa, które w soboty nie pracuje? Prezydent Lublina Adam Wasilewski przez biuro prasowe odesłał nas do sekretarza miasta.

– Prezydent zażądał wyjaśnień w tej sprawie od pani Kołodziej-Wnuk – stwierdza Andrzej Wojewódzki, sekretarz miasta.

Dlaczego prezydent musi pytać podwładną, po co ją wysłał do stolicy? Prosimy, by sekretarz dopytał o to szefa. – Miała zawieźć dokumenty do ministerstwa – słyszymy w końcu. – To nie znaczy, że prezydent znał, czy miał znać konkretny dokument, który był wieziony. Na wyjaśnienia pani prezydent ma czas do poniedziałku.

Po co "do ministerstwa” pani prezydent jechała z mężem? Dlaczego pojechali prosto na Okęcie? Ratusz nie wie.

– Informację o tych wątpliwościach prezydent powziął w piątek z prasy – mówi Wojewódzki.

Czyżby prezydent nie pytał podwładnej o efekt wyjazdu? – Rozmawiał z nią. O czym? Nie wiem.

Papierową delegację prezydent podpisał dopiero 22 lub 23 grudnia, gdy Kołodziej-Wnuk była już w Malezji. Ratusz mówi, że mógł tak postąpić.

Wyszło także na jaw, że auto Ratusza pojechało na Okęcie także 12 stycznia. Powód? Pani prezydent wracała z urlopu. Ten kurs od początku był uznany za wykorzystanie służbowego wozu do prywatnych celów i pani prezydent ma zapłacić za kierowcę i wszelkie składniki jego pensji, za paliwo oraz amortyzację auta. Ile? Ratusz też nie wie.

My wiemy, że za taksówkę z Lublina na Okęcie trzeba zapłacić 380 zł. Bus do stolicy kosztuje 25 zł, pociąg 36 zł.

Kołodziej-Wnuk broni się, że jej "prywatny wyjazd był w pewnej mierze też służbowy” bo do Malezji zawiozła foldery Lublina.

– To jej nie tłumaczy – mówi Michał Widomski, szef Komisji Budżetowo-Ekonomicznej w Radzie Miasta i zapowiada, że na najbliższym posiedzeniu postawi do raportu skarbnika miasta.

– Bo ten wyjazd dowodzi, że w urzędzie nie ma mechanizmów, które blokowałyby takie rzeczy i że władza nie liczy się z publicznym groszem.

Komentarze 86

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
!!! / 18 stycznia 2010 o 19:32
Wstyd, zamiast dyskutować powinna już dawno wpłacić za taksówkę w obie strony i taką sama kwotę wpłacić na dożywianie dzieci, które przez Jej zaniedbanie w pracy nie dostaną wyżywienia w świetlicach.Tę PANIĄ stać, żeby jeździć za swoje a nie nasze wspólne pieniądze. Wstydu sobie Damo oszczędź.
Avatar
~Kolka~ / 18 stycznia 2010 o 11:29
Zobaczcie jakże wymowne jest to zdjęcie do tekstu......nic dodać nic ująć. Jeszcze tylko dla mniej domyślnych napis w "chmurce"
BOCZ SIĘ BOCZ A JA I TAK MAM CIĘ DALEKO W ..... (gdzie ?...to już niech każdy sobie doda)
Avatar
rufus / 18 stycznia 2010 o 11:28
Da się? Da ... [url="http://fakty.interia.pl/polska/news/mieszkancy-lodzi-odwolali-kropiwnickiego,1425858"]http://fakty.interia.pl/polska/news/mieszk...ickiego,1425858[/url]
Tylko trzeba chcieć i zacząć działać. Samo gadanie nic nie pomoże. To nic, że kadencja się kończy. Sam fakt odwołania byłby dobrą karą.
Nie mogę patrzeć na to jak ktoś, kto nawet nie urodzi się w Lublinie rozwala to piękne miasto w drobny mak. Lublin nadal ma potencjał, który trzeba wydobyć, trzeba nad nim popracować. Niestety czytając codzienne newsy dociera do mnie, że miasto w którym się urodziłem, dzięki władzy ludzi całkowicie niekompetentnych popada w ruinę.
Da się? Da ... [url="http://fakty.interia.pl/polska/news/mieszkancy-lodzi-odwolali-kropiwnickiego,1425858"]http://fakty.interia.pl/polska/news/mieszk...ickiego,1425858[/url]
Tylko trzeba chcieć i zacząć działać. Samo gadanie nic nie pomoże. To nic, że kadencja się kończy. Sam fakt odwołania byłby dobrą karą.
Nie mogę patrzeć na to jak ktoś, kto nawet nie urodzi się w Lublinie rozwala to piękne miasto w drobny mak. Lublin nadal ma potencjał, który trzeba wydobyć, trzeba nad nim popracować. Niestety czytając codzienne newsy dociera... rozwiń
Avatar
Jan / 18 stycznia 2010 o 11:26
Zainteresujcie sie też bilingami tel.służbowego. Też będzie ciekawie.
Avatar
eeeeee / 18 stycznia 2010 o 11:14
delegację się podpisuje przed wyjazdem. Na delegacji się potwierdza pobyt gdzieś....
Avatar
TB / 18 stycznia 2010 o 11:13
Palikotowi i wasilewskiemu juz dziekujemy.....
Avatar
zzz / 18 stycznia 2010 o 11:09
wybory2010 napisał:
Panu Wasilewskiemu dziękujemy. Palikotowi też.

Tym Panom słowo DZIEKUJE jest obce!!!!!!!
Avatar
ee / 18 stycznia 2010 o 10:48
Dlaczego Ci "LUDZIE" jeszcze pracują za NASZE pieniądze??? Grzie są organy ścigania???
Avatar
crx / 18 stycznia 2010 o 10:44
A mni si zdoje zy łona zrobiła dubze bo nich w Malezyji tyz widzu ży Lublin jyst i stolicom kultury muże być!
Avatar
zzz / 18 stycznia 2010 o 10:22
[font="Book Antiqua"][/font][color="#000000"][/color]Szastranie nie swoimi peniedzmi to codzienność tej władzy. Wiele tego padlo przykładów. Ryba psuje sie od głowy. Nalezy zająć się takiże spółkami odpryskami ratuszowymi. Jeden i internautów napisał jak to w MPWiK Zarząd w osobach Marka Wagnera i Jacka Czareckiego kazał sobie kupić nowe samochody na co wyraziła zgodę Kołodziej Wnuk i nawet podłożyła prezydentowi do podpisu zmiany w planie bo wcześniej w nim nie bylo zakupu samochodów. A Kołodziej Wnuk jest Przewodniczącą Rady Nadzorczsej w MPWiK i co miesiąc zgarnia za to dodatkowo kilka tysiecy złotych. Tak samo postępuje prezes Kalinowski z LPEC . Czy aby tu jest wszystko w porządku? Kto to sprawdza gdzie i po co jeżdżą ci bonzowie? Prezydent akceptuje te draństwa i też nie jest bez winy. To jest jawne żertowanie na kieszeniach mierszkańców. Dlaczego nie zajmą sie tymi " przywilejami" organy kontroli i ścigania? Niech raz zwrócą pieniądze za kupno samochodów i sobie je wezmą, jeżdzą własnymi i na koszt własny oraz rozliczają przerjechane kilometry a nie mataczą i zmuszają ludzi do kłamania ze to niby na potrzeby słuzbowe. Dopiero jak wyjdzie na jaw to obiecują że zaopłacą. A wcześniej to co? Darmocha ?
[font="Book Antiqua"][/font][color="#000000"][/color]Szastranie nie swoimi peniedzmi to codzienność tej władzy. Wiele tego padlo przykładów. Ryba psuje sie od głowy. Nalezy zająć się takiże spółkami odpryskami ratuszowymi. Jeden i internautów napisał jak to w MPWiK Zarząd w osobach Marka Wagnera i Jacka Czareckiego kazał sobie kupić nowe samochody na co wyraziła zgodę Kołodziej Wnuk i nawet podłożyła prezydentowi do podpisu zmiany w planie bo wcześniej w nim nie bylo zakupu samochodów. A Kołodziej Wnuk jest Prz... rozwiń
Avatar
!!! / 18 stycznia 2010 o 19:32
Wstyd, zamiast dyskutować powinna już dawno wpłacić za taksówkę w obie strony i taką sama kwotę wpłacić na dożywianie dzieci, które przez Jej zaniedbanie w pracy nie dostaną wyżywienia w świetlicach.Tę PANIĄ stać, żeby jeździć za swoje a nie nasze wspólne pieniądze. Wstydu sobie Damo oszczędź.
Avatar
~Kolka~ / 18 stycznia 2010 o 11:29
Zobaczcie jakże wymowne jest to zdjęcie do tekstu......nic dodać nic ująć. Jeszcze tylko dla mniej domyślnych napis w "chmurce"
BOCZ SIĘ BOCZ A JA I TAK MAM CIĘ DALEKO W ..... (gdzie ?...to już niech każdy sobie doda)
Avatar
rufus / 18 stycznia 2010 o 11:28
Da się? Da ... [url="http://fakty.interia.pl/polska/news/mieszkancy-lodzi-odwolali-kropiwnickiego,1425858"]http://fakty.interia.pl/polska/news/mieszk...ickiego,1425858[/url]
Tylko trzeba chcieć i zacząć działać. Samo gadanie nic nie pomoże. To nic, że kadencja się kończy. Sam fakt odwołania byłby dobrą karą.
Nie mogę patrzeć na to jak ktoś, kto nawet nie urodzi się w Lublinie rozwala to piękne miasto w drobny mak. Lublin nadal ma potencjał, który trzeba wydobyć, trzeba nad nim popracować. Niestety czytając codzienne newsy dociera do mnie, że miasto w którym się urodziłem, dzięki władzy ludzi całkowicie niekompetentnych popada w ruinę.
Da się? Da ... [url="http://fakty.interia.pl/polska/news/mieszkancy-lodzi-odwolali-kropiwnickiego,1425858"]http://fakty.interia.pl/polska/news/mieszk...ickiego,1425858[/url]
Tylko trzeba chcieć i zacząć działać. Samo gadanie nic nie pomoże. To nic, że kadencja się kończy. Sam fakt odwołania byłby dobrą karą.
Nie mogę patrzeć na to jak ktoś, kto nawet nie urodzi się w Lublinie rozwala to piękne miasto w drobny mak. Lublin nadal ma potencjał, który trzeba wydobyć, trzeba nad nim popracować. Niestety czytając codzienne newsy dociera... rozwiń
Avatar
Jan / 18 stycznia 2010 o 11:26
Zainteresujcie sie też bilingami tel.służbowego. Też będzie ciekawie.
Avatar
eeeeee / 18 stycznia 2010 o 11:14
delegację się podpisuje przed wyjazdem. Na delegacji się potwierdza pobyt gdzieś....
Avatar
TB / 18 stycznia 2010 o 11:13
Palikotowi i wasilewskiemu juz dziekujemy.....
Avatar
zzz / 18 stycznia 2010 o 11:09
wybory2010 napisał:
Panu Wasilewskiemu dziękujemy. Palikotowi też.

Tym Panom słowo DZIEKUJE jest obce!!!!!!!
Avatar
ee / 18 stycznia 2010 o 10:48
Dlaczego Ci "LUDZIE" jeszcze pracują za NASZE pieniądze??? Grzie są organy ścigania???
Avatar
crx / 18 stycznia 2010 o 10:44
A mni si zdoje zy łona zrobiła dubze bo nich w Malezyji tyz widzu ży Lublin jyst i stolicom kultury muże być!
Avatar
zzz / 18 stycznia 2010 o 10:22
[font="Book Antiqua"][/font][color="#000000"][/color]Szastranie nie swoimi peniedzmi to codzienność tej władzy. Wiele tego padlo przykładów. Ryba psuje sie od głowy. Nalezy zająć się takiże spółkami odpryskami ratuszowymi. Jeden i internautów napisał jak to w MPWiK Zarząd w osobach Marka Wagnera i Jacka Czareckiego kazał sobie kupić nowe samochody na co wyraziła zgodę Kołodziej Wnuk i nawet podłożyła prezydentowi do podpisu zmiany w planie bo wcześniej w nim nie bylo zakupu samochodów. A Kołodziej Wnuk jest Przewodniczącą Rady Nadzorczsej w MPWiK i co miesiąc zgarnia za to dodatkowo kilka tysiecy złotych. Tak samo postępuje prezes Kalinowski z LPEC . Czy aby tu jest wszystko w porządku? Kto to sprawdza gdzie i po co jeżdżą ci bonzowie? Prezydent akceptuje te draństwa i też nie jest bez winy. To jest jawne żertowanie na kieszeniach mierszkańców. Dlaczego nie zajmą sie tymi " przywilejami" organy kontroli i ścigania? Niech raz zwrócą pieniądze za kupno samochodów i sobie je wezmą, jeżdzą własnymi i na koszt własny oraz rozliczają przerjechane kilometry a nie mataczą i zmuszają ludzi do kłamania ze to niby na potrzeby słuzbowe. Dopiero jak wyjdzie na jaw to obiecują że zaopłacą. A wcześniej to co? Darmocha ?
[font="Book Antiqua"][/font][color="#000000"][/color]Szastranie nie swoimi peniedzmi to codzienność tej władzy. Wiele tego padlo przykładów. Ryba psuje sie od głowy. Nalezy zająć się takiże spółkami odpryskami ratuszowymi. Jeden i internautów napisał jak to w MPWiK Zarząd w osobach Marka Wagnera i Jacka Czareckiego kazał sobie kupić nowe samochody na co wyraziła zgodę Kołodziej Wnuk i nawet podłożyła prezydentowi do podpisu zmiany w planie bo wcześniej w nim nie bylo zakupu samochodów. A Kołodziej Wnuk jest Prz... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 86

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 37 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 70 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 36 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 53 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 424 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!