Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 marca 2012 r.
19:34
Edytuj ten wpis

Śmiecie ciągle zaśmiecają Lublin. Czekamy na Wasze zdjęcia

Autor: Zdjęcie autora (mb)
0 9 A A
– Nie można na to patrzeć – alarmują Czytelnicy, narzekając na wysypisko przy ul. Puławskiej (Wojcie
– Nie można na to patrzeć – alarmują Czytelnicy, narzekając na wysypisko przy ul. Puławskiej (Wojcie

W ciągu tygodnia od apelu prezydenta o zgłaszanie zaśmieconych miejsc w mieście mieszkańcy zasypali Ratusz i Straż Miejską telefonami i e-mailami w tej sprawie. Mimo zmasowanej akcji sprzątania miasta, dzikich wysypisk nadal nie brakuje.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Jak widać na zdjęciach przysłanych przez naszego Czytelnika, sporo śmieci zalega m.in. wokół pętli przy ul. Granitowej. Sprawą zajmie się Ratusz, który dzisiaj poinformowaliśmy o tym obszarze.

– Przez tydzień na skrzynkę: czysto@lublin.eu dostaliśmy ok. 50 zgłoszeń na temat śmieci. Połowa dotyczy terenów miasta, pozostałe – prywatnych posesji i pasów drogowych – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta. – Dodatkowo mieliśmy ok. 15 telefonów od mieszkańców w tej sprawie.

W sprawie śmieci można też dzwonić do Straży Miejskiej. – Od 19 marca do wczoraj otrzymaliśmy 90 zgłoszeń dotyczących m.in. wypalania śmieci, braku umów na wywóz odpadów czy zaśmiecania posesji albo obszarów na terenie miasta – mówi Robert Gogola z lubelskiej straży.

Jeszcze więcej powodów do interwencji znaleźli sami strażnicy patrolujący miasto. Za zaśmiecanie, a także bałagan na posesjach (jeśli ma to wpływ na estetykę otoczenia) grożą mandaty. W ubiegłym roku lubelscy strażnicy wystawili z tego powodu 570 mandatów na łączną kwotę 63 tys. zł, a 24 wnioski skierowano do sądu.

Dzwoń i pisz:

Jeśli w Twoim sąsiedztwie są zaśmiecone miejsca lub sam masz problem z wywozem śmieci, zgłoś to: za pomocą poczty e-mailowej (czysto@lublin.eu); informując Zarząd Dróg i Mostów – w przypadku śmieci znajdujących się w pasie drogowym (tel. 81 466 57 00) i Wydział Gospodarki Komunalnej UM Lublin (tel. 81 466 31 00) lub informując Straż Miejską (986 lub 81 466 50 20).

Zdjęcia możecie wysyłać również do naszej redakcji na skrzynkę alarm24@dziennikwschodni.pl Opublikujemy je w galerii na naszym portalu. Do wysyłania fotografii można też wykorzystać platformę Dziennikwschodni.pl/Alarm24

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kaplan / 28 marca 2012 o 10:08
widze ze w lubelskiem jest coraz gorzej gdyby nie smieci i kradziez 15 szalikow z kiosku w swidniku nie bylo by o czym napisac. A ten dziennik wschodni ciagle jest daleko wschodni.
Avatar
iowa / 28 marca 2012 o 10:04
a słonce ciągle nasłonecznia,
a grubasy ciągle się grubaszą
Avatar
Konon wie lepiej / 28 marca 2012 o 08:09
Śmiecie zaśmiecają ? Co poeta miał na myśli ? śmiecie - odpadki, nieczystości czy śmiecie - ludzie śmiecący, zanieczyszczający ? Tak czy siak pała z polskiego !
Avatar
redaktor Marjósz / 27 marca 2012 o 23:36
Oprócz poprawności formy jednego wyrazu autor powinien tez brać pod uwagę styl i kompozycję pisanych zdań. Pisząc że masło jest maślane używam tylko poprawnych form, jednak dziennikarz powinien unikać takich lapsusów żeby się nie ośmieszać.
Avatar
Damian / 27 marca 2012 o 21:18
Zanim zaczniecie krytykować czyjąś pracę, najpierw sprawdźcie czy macie rację.
W języku polskim zarówno forma "śmieci" jak i "śmiecie" jest prawidłowa.
Avatar
redaktor Marjósz / 27 marca 2012 o 21:10
Nie! Proszę państwa co to jest do ciężkiej cholery! Jak tak można pisać w gazecie?! Przedszkolaków tam zatrudniacie?!
NIE OŚMIESZAJCIE SIEBIE I NASZEGO REGIONU!!!
Wysłałem to do Teleexpresu, autor ma szansę zabłysnąć na szerszym forum.
Avatar
a / 27 marca 2012 o 20:45
hahaha, dobre ) ah, te śmiecie!
Avatar
Yunnan / 27 marca 2012 o 20:14
Śmiecie zaśmiecają... Autorze, jak poszła matura z języka polskiego?
Avatar
Prof. Miodek / 27 marca 2012 o 19:57
A to śmiecie jakie bezczelne , nie dość że zaśmiecają Lublin to w dodatku robią to ciągle. Autorze kim są ci śmiecie ?
Avatar
kaplan / 28 marca 2012 o 10:08
widze ze w lubelskiem jest coraz gorzej gdyby nie smieci i kradziez 15 szalikow z kiosku w swidniku nie bylo by o czym napisac. A ten dziennik wschodni ciagle jest daleko wschodni.
Avatar
iowa / 28 marca 2012 o 10:04
a słonce ciągle nasłonecznia,
a grubasy ciągle się grubaszą
Avatar
Konon wie lepiej / 28 marca 2012 o 08:09
Śmiecie zaśmiecają ? Co poeta miał na myśli ? śmiecie - odpadki, nieczystości czy śmiecie - ludzie śmiecący, zanieczyszczający ? Tak czy siak pała z polskiego !
Avatar
redaktor Marjósz / 27 marca 2012 o 23:36
Oprócz poprawności formy jednego wyrazu autor powinien tez brać pod uwagę styl i kompozycję pisanych zdań. Pisząc że masło jest maślane używam tylko poprawnych form, jednak dziennikarz powinien unikać takich lapsusów żeby się nie ośmieszać.
Avatar
Damian / 27 marca 2012 o 21:18
Zanim zaczniecie krytykować czyjąś pracę, najpierw sprawdźcie czy macie rację.
W języku polskim zarówno forma "śmieci" jak i "śmiecie" jest prawidłowa.
Avatar
redaktor Marjósz / 27 marca 2012 o 21:10
Nie! Proszę państwa co to jest do ciężkiej cholery! Jak tak można pisać w gazecie?! Przedszkolaków tam zatrudniacie?!
NIE OŚMIESZAJCIE SIEBIE I NASZEGO REGIONU!!!
Wysłałem to do Teleexpresu, autor ma szansę zabłysnąć na szerszym forum.
Avatar
a / 27 marca 2012 o 20:45
hahaha, dobre ) ah, te śmiecie!
Avatar
Yunnan / 27 marca 2012 o 20:14
Śmiecie zaśmiecają... Autorze, jak poszła matura z języka polskiego?
Avatar
Prof. Miodek / 27 marca 2012 o 19:57
A to śmiecie jakie bezczelne , nie dość że zaśmiecają Lublin to w dodatku robią to ciągle. Autorze kim są ci śmiecie ?
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!