poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

SMS ze szkoły: Twoje dziecko było na wagarach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2009, 17:14

Nauczyciele Zespół Szkół nr 8 nie będą wpisywać obecności i ocen do tradycyjnych papierowych dzienników. Zastąpią je dzienniki elektroniczne.

Pozwala na to rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, które obowiązuje od kilku tygodni. Resort dopuścił, po raz pierwszy w Polsce, możliwość prowadzenia przez placówki oświatowe dokumentacji wyłącznie w wersji elektronicznej tzn. bez konieczności prowadzenia wersji papierowej (czyli tradycyjnych dzienników lekcyjnych).

Placówka przy Krężnickiej wprowadziła dziennik elektroniczny w roku szkolnym 2007/2008, pozostawiając jednocześnie dzienniki papierowe. Od tego roku szkolnego dokumentacja dotycząca frekwencji i ocen uczniów będzie prowadzona w zespole szkół wyłącznie w formie elektronicznej.

– Dziennik elektroniczny jest bardzo dobrym narzędziem, które doskonale sprawdziło się w naszej szkole – mówi dyrektor szkoły Grażyna Daniewska. – Podobne rozwiązania obserwowałam trzy lata temu w Holandii.

System Kontroli Frekwencji i Postępów w Nauce (tak brzmi pełna nazwa elektronicznego dziennika) umożliwia dostęp do informacji o frekwencji i ocenach ucznia za pośrednictwem Internetu lub telefonu komórkowego (przez SMS). Rodzice na bieżąco mogą dowiadywać się o wynikach swoich dzieci. System daje też możliwość szybkiego kontaktu i korespondencji między nauczycielem i rodzicem.

Efekty widać. W ZS nr 8 od momentu wprowadzenia pierwszego e-dziennika frekwencja uczniów wzrosła do 98 proc.

Zdaniem dyrektor Daniewskiej, rozwiązanie odpowiada także rodzicom, którzy zostali przeszkoleni przez pracowników szkoły. Ci, którzy nie mają w domu komputera i Internetu mają bezpłatny i nieograniczony dostęp do informacji zgromadzonych w dzienniku elektronicznym w szkolnej pracowni multimedialnej.

Zespół Szkół nr 8 przy ul. Krężnickiej tworzą: Szkoła Podstawowa nr. 39 im. Aleksandra Kamińskiego oraz Gimnazjum nr. 25 im. Szarych Szeregów. Łącznie uczy się w nich około 280 uczniów.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Kicki
monika b......
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Kicki
Kicki (24 sierpnia 2009 o 19:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mnie staremu przypomniała się taka historia: Do podstawówki i liceum uczęszczałem we wsiomieście Świdniku. Na przełomie lat 50 i 60 rodzice na poczcie wykupili telefon, taki na korbkę. Tak, tak w Ś były jeszcze w roku 1966. Od tego czasu zaczęły się dla mnie paskudne czasy. Zanim doszedłem do domu ( 5 minut) po lekcjach mama już była powiadomiona o zarzutach (oczywiście niesłusznych) co do mojej osoby. Współczuję obecnym uczniom, bo bat na ucznia zawsze się znajdzie. Obojętnie czy internet, sms czy telefon na korbkę.
Rozwiń
monika b......
monika b...... (24 sierpnia 2009 o 18:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
głupota. niech wymyślą lepiej dla dzieciaków i uczniów, elektronicznych nauczycieli a nie dzienniki.
bo niektórzy w głowie nie pokolei też mają,mimo że posiadają tytuł magistra.

p.s
pozdrawiam szkoły,nauczycieli..
i hackerów:) którzy pstryk ... i cały ten system wezmą w swoje ręce. JEŻELI DOSTANĄ `ZLECENIE` lub się komuś ponudzi czy zamani zemścić.
wszystkie oceny,frekwencja i te bzdurne uwagi pójdą nie w ręce rodziców a do kosza i `przeróbki`
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!