piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Smutne skutki picia wódki

  Edytuj ten wpis
Autor: Ewa Dziadosz

Uczniowie powinni dostać upomnienia, a sklep, który sprzedał im alkohol, stracić koncesję. Takie propozycje padły wczoraj po ujawnieniu przez nas przypadku picia wódki w Ludwinie przez pięciu piętnastolatków.

Jak pisaliśmy w środę, na zabawę zorganizowaną z okazji ślubowania uczniów pierwszych klas miejscowego gimnazjum, przyszła grupa nastolatków, którzy wcześniej upili się w krzakach
w pobliżu szkoły. Nauczyciele zatrzymali ich na progu, aby nie siali zgorszenia wśród pozostałych uczniów. Jeden z nich, próbując uciec z pomieszczenia, w którym czekali na rodziców, rozbił szybę w oknie. Chłopcom trzeba było również udzielić pomocy medycznej; ich stan wskazywał na zatrucie alkoholem. Najbardziej pijany –2 promile – trafił nawet do szpitala.
Wczoraj skruszeni chłopcy pojawili się w szkole, przepraszając za wybryk. Rada pedagogiczna, którą również wczoraj zwołano na nadzwyczajne posiedzenie, nie podjęła ostatecznej decyzji, jak ukarać uczniów.
– Dyskutowaliśmy, jak zapobiec takim incydentom w przyszłości – mówi dyrektor szkoły Jacek Zgierski. – Będą m.in. zamykane drzwi szkoły, aby ograniczyć możliwość wychodzenia bez nadzoru z budynku. Młodzież będzie mogła przechodzić do hali sportowej jedynie pod opieką nauczyciela. Padła również propozycja, aby uczniowie, którzy złamali regulamin szkoły, otrzymali upomnienia i zakaz udziału w szkolnych imprezach. Nie zdecydujemy się raczej na przeniesienie żadnego z nich do innej szkoły. To byłaby chyba kara niewspółmiernie wysoka do winy.
Wysoka kara – odebranie koncesji – czeka jednak sklep, gdzie młodzież zaopatrzyła się w alkohol. Jedyny w Ludwinie, w którym można kupić wódkę.
– Za złamanie Ustawy o wychowaniu w trzeźwości poprzez sprzedaż alkoholu nieletniemu, grozi kara grzywny – mówi mł. insp. Marek Kowalczyk, komendant powiatowy policji w Łęcznej. – Jeśli zarzuty się potwierdzą – wystąpimy o odebranie koncesji.
– Gminna Komisja Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym pozbawi sklep koncesji – przytakuje Zygmunt Ogórek, wójt Ludwina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!