Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 grudnia 2010 r.
22:07
Edytuj ten wpis

Sondaż Radia Lublin: Krzysztof Żuk prezydentem Lublina

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 24 A A

Kandydat Platformy Obywatelskiej zdobył 59,92 proc głosów. Lech Sprawka, kandydat Prawa i Sprawiedliwości uzyskał poparcie 40,08 proc mieszkańców - podało właśnie Radio Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Przyjmuję ten wynik ze spokojem - powiedział Lech Sprawka w Radiu Lublin. - Jeżeli to się potwierdzi, to do zwycięstwa mogło się przyczynić poparcie udzielone przez Izabellę Sierakowską i Zbigniewa Wojciechowskiego. Składam gratulacje Krzysztofowi Żukowi. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie nawiązywał do tonu kampanii wyborczej.

Takie wyniki przynosi sondaż dla Radia Lublin, przeprowadzony przez Wydział Politologii UMCS. Ankieterzy przepytali 776 osób, opuszczających lokale wyborcze w całym mieście. Według danych Państwowej Komisji Wyborczej, do godz. 19 w Lublinie zagłosowało 28,22 proc. uprawnionych.

Jeśli wyniki sondażu się potwierdzą Żuk będzie musiał szukać kompromisu z radnymi PiS. W Radzie Miasta mają 16 mandatów, czyli większość. - Większość radnych jest mi dobrze znana - mówi Żuk. Mają duże doświadczenie i wiedzę. Stąd moje przekonanie, że będziemy mogli dojść do porozumienia - dodaje.

W pierwszej turze wygrał Lech Sprawka, zdobywając 31,87 proc. głosów. Krzysztof Żuk uzyskał poparcie 31,15 proc. wyborców. Ankieterzy z Wydziału Politologii przeprowadzili wówczas sondaż na próbie 1808 osób. W porównaniu do innych badań, wynik tego sondażu okazał się najbardziej miarodajny.

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paweł / 6 grudnia 2010 o 00:17
A co zrobił Sprawka?
Avatar
wyborca / 5 grudnia 2010 o 23:39
[quote name='Michał' timestamp='1291584475' post='399084']
Miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach dr. Żuka i wspominam je bardzo pozytywnie. Sprawiał wrażenie człowieka bardzo kompetentnego podczas wykładów zawsze w sposób przystępny przekazywał wiedzę, często popierając ją przykładami z własnego doświadczenia. Według mnie , biorąc pod uwagę wykształcenie i doświadczenie dr. Żuk był zdecydowanie lepszym kandydatem niż Lech sprawka.
[/quote]
Wiedzę to może ma do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Ale doświadczenia do rządzenia miastem żadnego. Zastanów sie jak wykorzystywał swoja wiedzę dotychczas? Co zrobił dla Lublina? Wiedzieć to jedno a potrafić zrobić to co innego i trudniesze.
[quote name='Michał' timestamp='1291584475' post='399084']
Miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach dr. Żuka i wspominam je bardzo pozytywnie. Sprawiał wrażenie człowieka bardzo kompetentnego podczas wykładów zawsze w sposób przystępny przekazywał wiedzę, często popierając ją przykładami z własnego doświadczenia. Według mnie , biorąc pod uwagę wykształcenie i doświadczenie dr. Żuk był zdecydowanie lepszym kandydatem niż Lech sprawka.
[/quote]
Wiedzę to może ma do prowadzenia zajęć dydaktyc... rozwiń
Avatar
taaaki tam / 5 grudnia 2010 o 22:59
płaczcie ... Pisiorki płaczie !!!!
Avatar
Gość 1 / 5 grudnia 2010 o 22:52
Drodzy...hmm lublinianie!
A może poczekajmy na efekty przedwyborczych oPOwieści a potem podejmijmy dyskusje opiniujującą kandydatów.
Avatar
ston / 5 grudnia 2010 o 22:50
A mi żuk z kondonem zuzytym
Avatar
klijent / 5 grudnia 2010 o 22:46
A mi nazwisko SPRAWKA kojarzy się tylko z Burdelem na ul.Wyzwolenia.
Avatar
BRW / 5 grudnia 2010 o 22:40
No i POzamiatane!!!!!! Już niedługo Lublin zniknie z mapy Polski...
Avatar
Bartek / 5 grudnia 2010 o 22:40
Należy liczyć że Zuk wywali bandę zasiedziałych niekompetentnych dyrektorów wydziałów UM... tylk wtedy jest szansa na jakieś zmiany!! Gratuluje Profesorze!
Avatar
Michał / 5 grudnia 2010 o 22:39
też byl wyksztalcony, też jest doktorem, też wydawal sie byc kompetentny


Nie, nie wydawał się kompetentny - wykształcenie w dziedzinie akustyki można sobie wsadzić w kieszeń w przypadku fotela prezydenta miasta. Dla mnie równie dobrze mógłby skończyć samochodówkę - nie nadawał się.
Avatar
Mario / 5 grudnia 2010 o 22:37
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291584393' post='399080']
To prawda, Stadion pochlonie ogromną masę pieniędzy, a Lublin potrzebuje inwestycji w infrastrukturę drogową, lotnisko, obwodnicy. Wyprzedzają nas Bialystok, Rzeszów a żuk chce wybulić tyle pieniędzy na stadion, który nie zmieni obecnej sytuacji. Ponadto Lublin ma ogromne zadluzenie, od którego rosną odsetki, a żukowi zachcialo się nowego obiektu sportowego.


Liczylem, ze te wybory odmienią los Lublina, że nasze miasto powróci do grona największych i najszybciej rozwijających się miast polskich. Niestety - wyborcy Żuka - po 4 latach będziecie odpowiedzialni za spadnięcie Lublina do rangi miasta takiego jak Radom.
[/quote]

To co piszesz mielibyśmy jak wygrałby Sprawka. Brawo Żuk
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291584393' post='399080']
To prawda, Stadion pochlonie ogromną masę pieniędzy, a Lublin potrzebuje inwestycji w infrastrukturę drogową, lotnisko, obwodnicy. Wyprzedzają nas Bialystok, Rzeszów a żuk chce wybulić tyle pieniędzy na stadion, który nie zmieni obecnej sytuacji. Ponadto Lublin ma ogromne zadluzenie, od którego rosną odsetki, a żukowi zachcialo się nowego obiektu sportowego.


Liczylem, ze te wybory odmienią los Lublina, że nasze miasto powróci... rozwiń
Avatar
Paweł / 6 grudnia 2010 o 00:17
A co zrobił Sprawka?
Avatar
wyborca / 5 grudnia 2010 o 23:39
[quote name='Michał' timestamp='1291584475' post='399084']
Miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach dr. Żuka i wspominam je bardzo pozytywnie. Sprawiał wrażenie człowieka bardzo kompetentnego podczas wykładów zawsze w sposób przystępny przekazywał wiedzę, często popierając ją przykładami z własnego doświadczenia. Według mnie , biorąc pod uwagę wykształcenie i doświadczenie dr. Żuk był zdecydowanie lepszym kandydatem niż Lech sprawka.
[/quote]
Wiedzę to może ma do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Ale doświadczenia do rządzenia miastem żadnego. Zastanów sie jak wykorzystywał swoja wiedzę dotychczas? Co zrobił dla Lublina? Wiedzieć to jedno a potrafić zrobić to co innego i trudniesze.
[quote name='Michał' timestamp='1291584475' post='399084']
Miałem przyjemność uczestniczyć w zajęciach dr. Żuka i wspominam je bardzo pozytywnie. Sprawiał wrażenie człowieka bardzo kompetentnego podczas wykładów zawsze w sposób przystępny przekazywał wiedzę, często popierając ją przykładami z własnego doświadczenia. Według mnie , biorąc pod uwagę wykształcenie i doświadczenie dr. Żuk był zdecydowanie lepszym kandydatem niż Lech sprawka.
[/quote]
Wiedzę to może ma do prowadzenia zajęć dydaktyc... rozwiń
Avatar
taaaki tam / 5 grudnia 2010 o 22:59
płaczcie ... Pisiorki płaczie !!!!
Avatar
Gość 1 / 5 grudnia 2010 o 22:52
Drodzy...hmm lublinianie!
A może poczekajmy na efekty przedwyborczych oPOwieści a potem podejmijmy dyskusje opiniujującą kandydatów.
Avatar
ston / 5 grudnia 2010 o 22:50
A mi żuk z kondonem zuzytym
Avatar
klijent / 5 grudnia 2010 o 22:46
A mi nazwisko SPRAWKA kojarzy się tylko z Burdelem na ul.Wyzwolenia.
Avatar
BRW / 5 grudnia 2010 o 22:40
No i POzamiatane!!!!!! Już niedługo Lublin zniknie z mapy Polski...
Avatar
Bartek / 5 grudnia 2010 o 22:40
Należy liczyć że Zuk wywali bandę zasiedziałych niekompetentnych dyrektorów wydziałów UM... tylk wtedy jest szansa na jakieś zmiany!! Gratuluje Profesorze!
Avatar
Michał / 5 grudnia 2010 o 22:39
też byl wyksztalcony, też jest doktorem, też wydawal sie byc kompetentny


Nie, nie wydawał się kompetentny - wykształcenie w dziedzinie akustyki można sobie wsadzić w kieszeń w przypadku fotela prezydenta miasta. Dla mnie równie dobrze mógłby skończyć samochodówkę - nie nadawał się.
Avatar
Mario / 5 grudnia 2010 o 22:37
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291584393' post='399080']
To prawda, Stadion pochlonie ogromną masę pieniędzy, a Lublin potrzebuje inwestycji w infrastrukturę drogową, lotnisko, obwodnicy. Wyprzedzają nas Bialystok, Rzeszów a żuk chce wybulić tyle pieniędzy na stadion, który nie zmieni obecnej sytuacji. Ponadto Lublin ma ogromne zadluzenie, od którego rosną odsetki, a żukowi zachcialo się nowego obiektu sportowego.


Liczylem, ze te wybory odmienią los Lublina, że nasze miasto powróci do grona największych i najszybciej rozwijających się miast polskich. Niestety - wyborcy Żuka - po 4 latach będziecie odpowiedzialni za spadnięcie Lublina do rangi miasta takiego jak Radom.
[/quote]

To co piszesz mielibyśmy jak wygrałby Sprawka. Brawo Żuk
[quote name='marianoitaliano' timestamp='1291584393' post='399080']
To prawda, Stadion pochlonie ogromną masę pieniędzy, a Lublin potrzebuje inwestycji w infrastrukturę drogową, lotnisko, obwodnicy. Wyprzedzają nas Bialystok, Rzeszów a żuk chce wybulić tyle pieniędzy na stadion, który nie zmieni obecnej sytuacji. Ponadto Lublin ma ogromne zadluzenie, od którego rosną odsetki, a żukowi zachcialo się nowego obiektu sportowego.


Liczylem, ze te wybory odmienią los Lublina, że nasze miasto powróci... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 86 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 347 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 125 64

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 8 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej

Zaprojektuj logo festiwalu muzycznego w Białej Podlaskiej 0 0

We wrześniu w Białej Podlaskiej odbędzie się Festiwal Dziedzictwa Narodowego im. Bogusława Kaczyńskiego. Bialskie Centrum Kultury ogłosiło właśnie konkurs na logo tego wydarzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!