środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Sondaże nie sprzyjają Palikotowi

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 sierpnia 2008, 11:36

Poseł Janusz Palikot źle zrobił nazywając prezydenta chamem, a biznesmeni nie wierzą w skuteczność jego komisji Przyjazne Państwo.

Tak wynika z najnowszych sondaży IQS and Quant Group i ABR Opinia.

Według sondażu IQS and Quant Group dla serwisu Politbiuro.pl szef lubelskiej PO, źle zrobił nazywając prezydenta chamem. Platforma nie powinna go jednak ukarać.

65 proc. badanych nie podobało się zachowanie Palikota w programie TVN24, kiedy nazwał prezydenta Lecha Kaczyńskiego chamem. Jednak tylko 48 proc. jest za tym, żeby spotkała go kara ze strony władz partii.

Akceptacja dla Palikota jest większa wśród młodszych i lepiej wykształconych. Kary dla polityka domaga się tylko 31 proc. osób w wieku 18-24 lata i 42 proc. osób z wyższym wykształceniem.

Więcej zwolenników ukarania posła (57 proc.), jest wśród najstarszych respondentów (55-70 lat) i osób z najniższym wykształceniem (51 proc. ).

Biznesmeni tracą nadzieję

Palikotowi nie ufają też przedsiębiorcy. Według sondażu ABR Opinia opublikowanego na stronach wprost.pl 56 proc. biznesmenów nie wierzy w skuteczność działań sejmowej komisji Przyjazne Państwo Janusza Palikota.

Jedynie 27 procent ankietowanych uważa, że Janusz Palikot wykonuje w niej pożyteczną pracę i przyczynia się do poprawienia warunków działania przedsiębiorców.

Połowa menedżerów twierdzi, że przez ekscesy posła Platformy Obywatelskiej biznes traci nadzieję na to, że rządowe zapowiedzi uwolnienia gospodarki wejdą w życie.

(łm, politbiuro.pl, onet.pl)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Fang
gada
Aga
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Fang
Fang (3 sierpnia 2008 o 22:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Statystyka to jak demokracja gdzie dwóch idiotów przechyla szalę jednego mądrego.No cóż wygląd że głupcy i nie wykształceni .Na szczęście z racji swego wcześniejszego urodzenia mają większe szanse odejść w niebyt.
Rozwiń
gada
gada (3 sierpnia 2008 o 21:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pewnie ci najwyżej wykształceni, wiedzą że określenie cham najlepiej pasuje do nich i ich najlepiej wykształconych środowisk. Jesli popatrzy się na tych najlepiej wykształconych ty widaś i słychać i czuć.
Wykształcony jak w sam raz.
Rozwiń
Aga
Aga (3 sierpnia 2008 o 20:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
KikS napisał:
Jesteście moi nie-mili(z kreską żebyście zrozumieli) tępymi konserwatystami.A jak wiadomo-was przekonać może tylko ksiądz.
Jakim deb***em trzeba być,aby Palikota łączyć z "golizną" i tym,że "golizna" się teraz sprzedaje?
Czy Palikot biega nagi przed kamerą?
Skoro jego zachowania,wybiegają poza to co możecie objąc myślą(proste wytłumaczenie dla was:jeśli Palikot zachowuje się inaczej niż wy),to dlaczego go krytykujecie?


Nie wypowiadaj się o tej porze, bo widać, że koniec wekendu "wyluzował" cię do tego stopnia, że nie rozumiesz prostych przenośno. Gdzie tam było napisane, że Palikot biega na gplasa? Słowo "gołe" jest w cudzysłowie, co oznacza, że to przenośnia. Więcej tłumaczyć nie będę. Proponuję przeczytać jeszcze raz mój tekst, ze zrozumieniem!
Rozwiń
KikS
KikS (3 sierpnia 2008 o 19:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jesteście moi nie-mili(z kreską żebyście zrozumieli) tępymi konserwatystami.A jak wiadomo-was przekonać może tylko ksiądz.
Jakim deb***em trzeba być,aby Palikota łączyć z "golizną" i tym,że "golizna" się teraz sprzedaje?
Czy Palikot biega nagi przed kamerą?
Skoro jego zachowania,wybiegają poza to co możecie objąc myślą(proste wytłumaczenie dla was:jeśli Palikot zachowuje się inaczej niż wy),to dlaczego go krytykujecie?
Rozwiń
Socjo-log
Socjo-log (3 sierpnia 2008 o 17:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
żmija napisał:
Cyt:,,Akceptacja dla Palikota jest większa wśród młodszych i lepiej wykształconych. Kary dla polityka domaga się tylko 31 proc. osób w wieku 18-24 lata i 42 proc. osób z wyższym wykształceniem.

Więcej zwolenników ukarania posła (57 proc.), jest wśród najstarszych respondentów (55-70 lat) i osób z najniższym wykształceniem (51 proc. )." -Dlaczego mnie to nie dziwi? Ano dlatego ,że młodzieży imponują właśnie osoby,których tzw ,,dobre maniery" są gdzieś daleko za tzw ,,chamskimi manierami ".Im więcej dana osoba (np;pan Palikot) , będzie się zachowywał tak ,jak do tej pory ( wymachiwanie sztucznym penisem , nazywanie Prezydenta chamem itd), będzie w oczach młodych ludzi uchodził niemalże za BOHATERA, bo ma tzw odwagę mówienia wprost. No cóż, mamy bardzo tolerancyjny sposób wychowywania młodych ludzi (tzw bezstresowy ),dlatego poszanowanie człowieka nie ma dla tych młodych (lepiej wykształconych ludzi ) większego znaczenia. Dzisiaj można każdemu naubliżać,bo i kara w sumie za to żadna ( nie jest ważne ,czy to Głowa Państwa ,czy szary obywatel , a jeszcze jak się ma kasę ,jak pan Palikot ,to już można się czuć bezkarnie). Młodzi ludzie ,podobnie jak pan Palikot zapominają o jednym--jaki szacunek maja dzisiaj dla drugiego człowieka ,taki ,albo jeszcze gorszy szacunek otrzymają od dorastającej młodzieży,która bierze z nich przykład ,czego dowody widzimy na każdym kroku (kto dzisiaj np; w autobusach szanuje starszych ,schorowanych ludzi, czy dajmy na to kobiety w ciąży,kto szanuje rodziców,dziadków,kolegów itd). Warto sobie zapamiętać ten cytat;,,Mądrość uzależniona jest od trzech rzeczy;osobowości,wiedzy i samokontroli". Według mnie ,zachowania pana Palikota są poniżej krytyki, ale skoro sam się chwali,że po incydencie z Prezydentem ,jego szef klubowy ,a jednocześnie premier powiedział cyt;,,to była dobra robota"- to już niczemu się nie dziwię... Czegoś jak widać panu Palikotowi w tej cytowanej mądrości zabrakło-Osobowości? Wiedzy? Samokontroli? Być może wszystkiego naraz.....


Masz rację. Młodzi a zarazem sic! wysoko wykształceni (a jacy niby mają być w XXI wieku?) , jako pokolenie które urodziło się pod telewizorami i komputerami są zdecydowanie bardziej podatni na socjotechnikę niż starsi którzy rośli na książkach, przekazach historycznych, poszanowaniu tradycji, własności prywatnej a przede wszystkim drugiego człowieka.
Powoływanie na członków rządu kłamców lustracyjnych, nagłaśnianie zatrudnienia oskarżonego o łapówki lekarza jako ordynatora w prywatnej klinice i informcje o czekających już na przyjecie w kolejkach pacjentów i praktyki studentów z USA, zwlnianie z aresztów za kaucją złodziei i łapówkarzy którzy "zarobili" na to z nawiązką, zatrudnianie w publicznych urzędach ludzi którzy wcześniej doprowadzili do olbrzymich strat inne firmy i instytucje, nadawanie tytułów kapusiom spod znaku TW, KO i innej maści agentury służb komunistycznych, brak zdecydowanych reakcji polityków na przestępczą działalność ich partyjnych kolegów - to wszystko powoduje, że młodziaki zaczynają uznawać negatywne zachowania za normę -
reszta to już czysta statystyka.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!