niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

SP nr 28: Miasto wycofało się z kontrowersyjnej decyzji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2008, 17:17
Autor: DOMINIK SMAGA

Niewiele brakowało, a urzędnicze pomysły by dotknęły 100 uczniów z Szkoły Podstawowej nr 28.

Groziła im przeprowadzka, zmiana planu i zamieszanie. Ratusz chciał rewolucję przeprowadzić od zaraz.

Plan lekcji trzeba by pisać na nowo, zajęcia trwałyby do wieczora, a w małym budynku ulokowałby się... urząd.

Bój toczył się o niewielki budynek przy ul. Romantycznej 11 na os. Skarpa, zwany przez okolicznych mieszkańców "starym przedszkolem”. Na lekcje chodzi tam 100 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 28. Jest tu jedna klasa pierwsza i trzy drugie. Reszta dzieci uczy się w głównym budynku szkoły przy Radości 13, do którego uczęszcza 540 uczniów podstawówki i 750 gimnazjalistów.

W poniedziałek dyrektorka podstawówki dostała pismo z Ratusza, że musi niezwłocznie przenieść dzieci z małego budynku do dużego gmachu. - Dwie szkoły mieszczące się w gmachu przy Radości mają wspólnie ułożony plan lekcji. Teraz trzeba by wszystkim go zmieniać, a zajęcia kończyłyby się późno - skarży się Maria Noskiewicz, dyrektorka podstawówki. - Poza tym do obydwu szkół uczęszcza w sumie 50 uczniów niepełnosprawnych, którzy mają przecież zaplanowane zajęcia rehabilitacyjne.

Pismo do podstawówki podpisała Elżbieta Kołodziej-Wnuk, zastępca prezydenta Lublina. Tłumaczyła, że stan małego budynku jest zły, a obiekt wymaga pilnego remontu. Do gmachu mogłoby się wprowadzić Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Szkoła twierdzi, że nagła przeprowadzka w środku roku przysporzyłaby zbyt wielu problemów. - Inaczej rozumiemy słowo "niezwłocznie” - wyjaśnia Kołodziej-Wnuk.
Dyrektor Noskiewicz szukała pomocy u swych przełożonych w Urzędzie Miasta. - Po informacji od pani dyrektor powiadomiłam wiceprezydenta Wysockiego (odpowiedzialnego za oświatę - przyp. red.) - mówi Ewa Dumkiewicz-Sprawka, dyrektor magistrackiego Wydziału Oświaty i Wychowania. Jej zdaniem mały budynek jest szkole potrzebny. - Bo niebawem naukę mają rozpoczynać już sześciolatki, a w gimnazjum stale przybywa uczniów.

Włodzimierz Wysocki też poszedł z tą sprawą na górę, czyli do prezydenta Adama Wasilewskiego. A ten postanowił, że żadnej przeprowadzki nie będzie. - I mam nadzieję, że inna decyzja już nie zapadnie - mówi Noskiewicz.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Michał23
Pytajnik
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Michał23
Michał23 (18 września 2008 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I mnie coś się zdaje,że to brudna sprawa!
Rozwiń
Pytajnik
Pytajnik (17 września 2008 o 17:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto chcial tam otworzyc prywatne przedszkole, ze z takim gwaltem chciano wyrzucic szkole?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!