piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Spadnie deszcz euro

Dodano: 18 sierpnia 2006, 19:05

Wczoraj minął termin składania projektów inwestycyjnych, które mogą być dofinansowane z programu dla Polski Wschodniej. Jest o co walczyć – województwo lubelskie dostanie ok. 480 mln euro

Pieniądze mogą pójść m.in. na wyposażenie uczelni wyższych (np. laboratoriów czy bibliotek), wspieranie innowacji (np. organizowanie parków przemysłowych czy technologicznych), rozwój transportu zbiorowego w miastach (np. zakup ekologicznych pojazdów) oraz budowę i wyposażenie centrów kongresowy i targowych. Projekty będą realizowane w latach 2007-2013.
– Dotychczas dostaliśmy bardzo mało projektów. Przypuszczamy, że większość zainteresowanych gmin czy uczelni wyśle je w ostatni dzień. W przyszłym tygodniu będziemy wiedzieli, kto i co zaproponował – tłumaczy Joanna Gajda z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Urząd Marszałkowski rozesłał informacje o naborze do około setki gmin, uczelni, firm i instytucji, które mogą być zainteresowane programem. Lublin złożył już wnioski o zakup 60 trolejbusów i stu autobusów napędzanych gazem ziemnym.
Na dofinansowanie mogą liczyć przede wszystkim projekty duże, które zdecydowanie poprawią sytuację regionu. – Dlatego zweryfikujemy np., czy wartość projektu nie jest zbyt niska – mówi Joanna Gajda. Zainteresowani nie muszą wydawać pieniędzy na kosztowna dokumentacje, a później drżeć, że ich wniosek zostanie odrzucony. Na tym etapie wystarczyło przesłać do ministerstwa koncepcję z wyliczeniem spodziewanych rezultatów realizacji projektu.
Z programu dla Polski Wschodniej skorzystają również województwa: podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. (RP)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!