piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Spadnie deszcz euro

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 sierpnia 2006, 19:05

Wczoraj minął termin składania projektów inwestycyjnych, które mogą być dofinansowane z programu dla Polski Wschodniej. Jest o co walczyć – województwo lubelskie dostanie ok. 480 mln euro

Pieniądze mogą pójść m.in. na wyposażenie uczelni wyższych (np. laboratoriów czy bibliotek), wspieranie innowacji (np. organizowanie parków przemysłowych czy technologicznych), rozwój transportu zbiorowego w miastach (np. zakup ekologicznych pojazdów) oraz budowę i wyposażenie centrów kongresowy i targowych. Projekty będą realizowane w latach 2007-2013.
– Dotychczas dostaliśmy bardzo mało projektów. Przypuszczamy, że większość zainteresowanych gmin czy uczelni wyśle je w ostatni dzień. W przyszłym tygodniu będziemy wiedzieli, kto i co zaproponował – tłumaczy Joanna Gajda z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.
Urząd Marszałkowski rozesłał informacje o naborze do około setki gmin, uczelni, firm i instytucji, które mogą być zainteresowane programem. Lublin złożył już wnioski o zakup 60 trolejbusów i stu autobusów napędzanych gazem ziemnym.
Na dofinansowanie mogą liczyć przede wszystkim projekty duże, które zdecydowanie poprawią sytuację regionu. – Dlatego zweryfikujemy np., czy wartość projektu nie jest zbyt niska – mówi Joanna Gajda. Zainteresowani nie muszą wydawać pieniędzy na kosztowna dokumentacje, a później drżeć, że ich wniosek zostanie odrzucony. Na tym etapie wystarczyło przesłać do ministerstwa koncepcję z wyliczeniem spodziewanych rezultatów realizacji projektu.
Z programu dla Polski Wschodniej skorzystają również województwa: podkarpackie, podlaskie, świętokrzyskie i warmińsko-mazurskie. (RP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!