niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Spokojnie, to tylko remont

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 sierpnia 2002, 17:36

Trwa kompleksowa przebudowa ulicy Bernardyńskiej. Na Okopowej i Jasnej zaś wymiana chodnika. Z kolei na Wojennej i Bazylianówce modernizowana jest sieć ciepłownicza. W Lublinie remonty dróg mogą potrwać nawet do jesieni.

– Wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie ma innego wyjścia. Przecież tego typu prac nie da się przeprowadzić zimą. Z drugiej strony powinniśmy się cieszyć, że na inwestycje drogowe znalazły się pieniądze – tłumaczy Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Lublinie.
Roboty w centrum
21 sierpnia rozpoczął się remont Bernardyńskiej. I potrwa co najmniej do połowy września. – Ulica zostanie całkowicie przebudowana. Obecnie trwają tam prace związane z przebudową sieci wodociągowej. Gdy te się zakończą, rozpocznie się przebudowa nawierzchni. Na jezdni położony zostanie nowy asfalt. Na chodniku zaś kostka brukowa – wylicza Alina Zalewska, odpowiedzialna za tymczasową organizację ruchu w Wydziale Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Lublinie. Przez cały czas remontu ulica będzie zamknięta. Autobusy kursują inną trasą, czyli przez Rusałki, Mościckiego i Narutowicza. Tędy też jest poprowadzony objazd dla pozostałych samochodów.
Od 5 sierpnia trwa wymiana nawierzchni na ulicy Okopowej. Na całej długości wyłączając skrzyżowanie. Z tego powodu skrócona została trasa linii MPK numer 3. Do końca sierpnia autobusy kursują jedynie do Ronda Honorowych Krwiodawców. – Remont Okopowej potrwa jeszcze we wrześniu. Nawierzchnia układana będzie przy zachowaniu jednego kierunku ruchu. Niewykluczone, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu – zapowiada Zalewska. Chodzi o odcinek od Lipowej do Szopena.
Nadal także mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na Jasnej i Ewangelickiej. Na tych ulicach trwa wymiana nawierzchni chodnika. Prace mają zostać zakończone do końca sierpnia. Podobne problemy mogą się pojawić na ulicy Leszczyńskiego, gdzie trwa regulacja krawężnika i wymiana nawierzchni chodnika.
Natomiast niedawno skończyły się prace na ulicy Hempla i Kołłątaja. Na jezdni pojawił się nowy asfalt. Chodnik doczekał się kostki brukowej. Kostka położona została także na pętli autobusowej. Jak na razie to jedyne miejsce w ścisłym centrum, które opuścili drogowcy.
.... i poza centrum
Ale nie tylko w śródmieściu prowadzone są roboty drogowe. Na Wojennej budowany jest kanał ciepłowniczy. Ulica jest zamykana odcinkami. Prace będą kontynuowane do października. Remont komory ciepłowniczej trwa z kolei na skrzyżowaniu Lotniczej i Elektrycznej. – I potrwa jeszcze co najmniej dwa tygodnie – mówią w Wydziale Gospodarki Komunalnej. Remont sieci ciepłowniczej zaś na Bazylianówce. Prace potrwają co najmniej do połowy września.
Roboty drogowe denerwują zmotoryzowanych lublinian, a także właścicieli sklepów, którzy zarzucają urzędnikom miejskim, iż przez rozkopane ulice zbankrutują. – Tego typu prace mogą być dokuczliwe. Ale niestety są koniecznie. Dlatego wszyscy dla siebie musimy być wyrozumiali. Przecież wyremontowane ulice służyć będą wszystkim – argumentuje dyr. Adamiak. Jednocześnie apeluję, by kierowcy zwracali uwagę na znaki z objazdami. W ten sposób nie będą tracić czasu i nerwów.

Jak objechać Bernardyńską

Ulica jest zamknięta od 21 sierpnia. I tak będzie jeszcze kilka tygodni. Z tego powodu zorganizowano objazd. Autobusy MPK kursują obecnie przez Rusałki, Mościckiego i Narutowicza. Tędy też jest poprowadzony objazd dla pozostałych samochodów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!