sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Spokojnie, to tylko remont

Dodano: 26 sierpnia 2002, 17:36

Trwa kompleksowa przebudowa ulicy Bernardyńskiej. Na Okopowej i Jasnej zaś wymiana chodnika. Z kolei na Wojennej i Bazylianówce modernizowana jest sieć ciepłownicza. W Lublinie remonty dróg mogą potrwać nawet do jesieni.

– Wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie ma innego wyjścia. Przecież tego typu prac nie da się przeprowadzić zimą. Z drugiej strony powinniśmy się cieszyć, że na inwestycje drogowe znalazły się pieniądze – tłumaczy Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Lublinie.
Roboty w centrum
21 sierpnia rozpoczął się remont Bernardyńskiej. I potrwa co najmniej do połowy września. – Ulica zostanie całkowicie przebudowana. Obecnie trwają tam prace związane z przebudową sieci wodociągowej. Gdy te się zakończą, rozpocznie się przebudowa nawierzchni. Na jezdni położony zostanie nowy asfalt. Na chodniku zaś kostka brukowa – wylicza Alina Zalewska, odpowiedzialna za tymczasową organizację ruchu w Wydziale Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Lublinie. Przez cały czas remontu ulica będzie zamknięta. Autobusy kursują inną trasą, czyli przez Rusałki, Mościckiego i Narutowicza. Tędy też jest poprowadzony objazd dla pozostałych samochodów.
Od 5 sierpnia trwa wymiana nawierzchni na ulicy Okopowej. Na całej długości wyłączając skrzyżowanie. Z tego powodu skrócona została trasa linii MPK numer 3. Do końca sierpnia autobusy kursują jedynie do Ronda Honorowych Krwiodawców. – Remont Okopowej potrwa jeszcze we wrześniu. Nawierzchnia układana będzie przy zachowaniu jednego kierunku ruchu. Niewykluczone, że stanie się to jeszcze w tym tygodniu – zapowiada Zalewska. Chodzi o odcinek od Lipowej do Szopena.
Nadal także mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na Jasnej i Ewangelickiej. Na tych ulicach trwa wymiana nawierzchni chodnika. Prace mają zostać zakończone do końca sierpnia. Podobne problemy mogą się pojawić na ulicy Leszczyńskiego, gdzie trwa regulacja krawężnika i wymiana nawierzchni chodnika.
Natomiast niedawno skończyły się prace na ulicy Hempla i Kołłątaja. Na jezdni pojawił się nowy asfalt. Chodnik doczekał się kostki brukowej. Kostka położona została także na pętli autobusowej. Jak na razie to jedyne miejsce w ścisłym centrum, które opuścili drogowcy.
.... i poza centrum
Ale nie tylko w śródmieściu prowadzone są roboty drogowe. Na Wojennej budowany jest kanał ciepłowniczy. Ulica jest zamykana odcinkami. Prace będą kontynuowane do października. Remont komory ciepłowniczej trwa z kolei na skrzyżowaniu Lotniczej i Elektrycznej. – I potrwa jeszcze co najmniej dwa tygodnie – mówią w Wydziale Gospodarki Komunalnej. Remont sieci ciepłowniczej zaś na Bazylianówce. Prace potrwają co najmniej do połowy września.
Roboty drogowe denerwują zmotoryzowanych lublinian, a także właścicieli sklepów, którzy zarzucają urzędnikom miejskim, iż przez rozkopane ulice zbankrutują. – Tego typu prace mogą być dokuczliwe. Ale niestety są koniecznie. Dlatego wszyscy dla siebie musimy być wyrozumiali. Przecież wyremontowane ulice służyć będą wszystkim – argumentuje dyr. Adamiak. Jednocześnie apeluję, by kierowcy zwracali uwagę na znaki z objazdami. W ten sposób nie będą tracić czasu i nerwów.

Jak objechać Bernardyńską

Ulica jest zamknięta od 21 sierpnia. I tak będzie jeszcze kilka tygodni. Z tego powodu zorganizowano objazd. Autobusy MPK kursują obecnie przez Rusałki, Mościckiego i Narutowicza. Tędy też jest poprowadzony objazd dla pozostałych samochodów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!