Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 lutego 2011 r.
19:47
Edytuj ten wpis

Spór o lojalki pod lupą Naczelnej Izby Lekarskiej

0 7 A A
Dyrektor SPSK 1 przy ul. Staszica w Lublinie swoim lekarzom dał czas na podjęcie decyzji do końca st
Dyrektor SPSK 1 przy ul. Staszica w Lublinie swoim lekarzom dał czas na podjęcie decyzji do końca st

Naczelna Izba Lekarska przyjrzy się działaniom dyrektorów szpitala w Chełmie oraz SPSK 1 w Lublinie. Obaj, by zwiększyć szanse swoich placówek w konkursie ofert NFZ, postawili swoich lekarzy pod ścianą: jeśli nie zrezygnują z dodatkowej pracy innych gabinetach, stracą zatrudnienie w szpitalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– 95 procent moich pracowników zdecydowało się na podpisanie umowy o zakazie konkurencji – mówi Mariusz Kowalczuk, dyr. szpitala w Chełmie. Pozostały personel określi się w najbliższym czasie. Dotąd jako jedyna lojalki nie podpisała szefowa Zakładu Radiologii. Została zwolniona.

– Umowa, którą dostałam do podpisania, różniła się od tych, jakie dostali pozostali lekarze. Oprócz tego, że miałam zrezygnować z pracy w NZOZ, dodatkowym warunkiem była rezygnacja z zatrudnienia w prywatnym gabinecie – mówi dr Joanna Szafranek. I dodaje: Nie zgodziłam się na to i dostałam wypowiedzenie. Skierowałam sprawę do sądu pracy.

Dyrektor SPSK 1 przy ul. Staszica w Lublinie swoim lekarzom dał czas na podjęcie decyzji do końca stycznia. We wtorek jednak nie chciał udzielić informacji, ilu z nich zdecydowało się na podpisanie dokumentu.

Na działania dyrekcji lubelskiego i chełmskiego szpitala krytycznie patrzy Lubelska Izba Lekarska. – Choć to proceder zgodny z prawem, to nie powinien być stosowany w celu uzyskania kontraktu – podkreśla Leszek Kubicz, dyrektor LIL.

Podobnego zdania jest Naczelna Izba Lekarska, która zapowiada, że sprawą zajmie się na najbliższym posiedzeniu w piątek.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zocha / 13 lutego 2011 o 19:19
Oczywiście to racja, przeciez szpitale i tak maja nadwykonania i pracuja tylko do 15:00 w poradniach, te całe lojalki dotyczą tylko pracy w ramach NFZ!!! co wiąze się z brakiem specjalistów w poradniach poza szpitalem w godzinach popołudniowych, do których moga przyjść pacjenci pracujacy, bez konieczności brania wolnego.
Avatar
danka / 13 lutego 2011 o 19:13
[quote name='mic' timestamp='1296666036' post='432250']
OK. Tylko pacjenci nie rozumieją, że każdy szpital i przychodnia przyszpitalna ma pewien limit porad i przyjęć, którego nie powinien przekraczać bo robi długi za tzw. nadwykonania, za które NFZ (przynajmniej w Lublinie) nie płaci. Zatem kolejki do lekarzy bardzo się wydłużą, bo to wcale nie znaczy, że jak zabroni się pracy w prywatnych NZOZ-ach to zwiększy się dostępność porad medycznych w poradniach. Ale tego "gawiedź" nie rozumie, tylko domaga się "przy....enia konowałom"
[/quote]
[quote name='mic' timestamp='1296666036' post='432250']
OK. Tylko pacjenci nie rozumieją, że każdy szpital i przychodnia przyszpitalna ma pewien limit porad i przyjęć, którego nie powinien przekraczać bo robi długi za tzw. nadwykonania, za które NFZ (przynajmniej w Lublinie) nie płaci. Zatem kolejki do lekarzy bardzo się wydłużą, bo to wcale nie znaczy, że jak zabroni się pracy w prywatnych NZOZ-ach to zwiększy się dostępność porad medycznych w poradniach. Ale tego "gawiedź" nie rozumie, tylko domaga s... rozwiń
Avatar
anna / 13 lutego 2011 o 19:12
Przecież tu nie chodzi o prywatne gabinety, tylko poradnie z kontaktem NFZ gdzie pacjenci NIE PŁACA!!!!!. Dojdzie do ograniczenia dostepu do lekarzy w ramach porad bezpłatnych
Avatar
anna / 13 lutego 2011 o 19:10
[quote name='mtrix' timestamp='1296594136' post='431739']
Bardzo dobrze, bo co to za lekarz będąc w pracy do 15 , juz o 13 przyjmuje w prywatnym gabinecie!
ktoś się za to musi w końcu brać, to jest dobry początek
[/quote]
Avatar
mic / 2 lutego 2011 o 18:00
OK. Tylko pacjenci nie rozumieją, że każdy szpital i przychodnia przyszpitalna ma pewien limit porad i przyjęć, którego nie powinien przekraczać bo robi długi za tzw. nadwykonania, za które NFZ (przynajmniej w Lublinie) nie płaci. Zatem kolejki do lekarzy bardzo się wydłużą, bo to wcale nie znaczy, że jak zabroni się pracy w prywatnych NZOZ-ach to zwiększy się dostępność porad medycznych w poradniach. Ale tego "gawiedź" nie rozumie, tylko domaga się "przy....enia konowałom"
Avatar
wasyl / 1 lutego 2011 o 22:26
do panów z izb lekarskich - taki jest wolny rynek i walka o niego!!!
Avatar
mtrix / 1 lutego 2011 o 22:02
Bardzo dobrze, bo co to za lekarz będąc w pracy do 15 , juz o 13 przyjmuje w prywatnym gabinecie!
ktoś się za to musi w końcu brać, to jest dobry początek
Avatar
zocha / 13 lutego 2011 o 19:19
Oczywiście to racja, przeciez szpitale i tak maja nadwykonania i pracuja tylko do 15:00 w poradniach, te całe lojalki dotyczą tylko pracy w ramach NFZ!!! co wiąze się z brakiem specjalistów w poradniach poza szpitalem w godzinach popołudniowych, do których moga przyjść pacjenci pracujacy, bez konieczności brania wolnego.
Avatar
danka / 13 lutego 2011 o 19:13
[quote name='mic' timestamp='1296666036' post='432250']
OK. Tylko pacjenci nie rozumieją, że każdy szpital i przychodnia przyszpitalna ma pewien limit porad i przyjęć, którego nie powinien przekraczać bo robi długi za tzw. nadwykonania, za które NFZ (przynajmniej w Lublinie) nie płaci. Zatem kolejki do lekarzy bardzo się wydłużą, bo to wcale nie znaczy, że jak zabroni się pracy w prywatnych NZOZ-ach to zwiększy się dostępność porad medycznych w poradniach. Ale tego "gawiedź" nie rozumie, tylko domaga się "przy....enia konowałom"
[/quote]
[quote name='mic' timestamp='1296666036' post='432250']
OK. Tylko pacjenci nie rozumieją, że każdy szpital i przychodnia przyszpitalna ma pewien limit porad i przyjęć, którego nie powinien przekraczać bo robi długi za tzw. nadwykonania, za które NFZ (przynajmniej w Lublinie) nie płaci. Zatem kolejki do lekarzy bardzo się wydłużą, bo to wcale nie znaczy, że jak zabroni się pracy w prywatnych NZOZ-ach to zwiększy się dostępność porad medycznych w poradniach. Ale tego "gawiedź" nie rozumie, tylko domaga s... rozwiń
Avatar
anna / 13 lutego 2011 o 19:12
Przecież tu nie chodzi o prywatne gabinety, tylko poradnie z kontaktem NFZ gdzie pacjenci NIE PŁACA!!!!!. Dojdzie do ograniczenia dostepu do lekarzy w ramach porad bezpłatnych
Avatar
anna / 13 lutego 2011 o 19:10
[quote name='mtrix' timestamp='1296594136' post='431739']
Bardzo dobrze, bo co to za lekarz będąc w pracy do 15 , juz o 13 przyjmuje w prywatnym gabinecie!
ktoś się za to musi w końcu brać, to jest dobry początek
[/quote]
Avatar
mic / 2 lutego 2011 o 18:00
OK. Tylko pacjenci nie rozumieją, że każdy szpital i przychodnia przyszpitalna ma pewien limit porad i przyjęć, którego nie powinien przekraczać bo robi długi za tzw. nadwykonania, za które NFZ (przynajmniej w Lublinie) nie płaci. Zatem kolejki do lekarzy bardzo się wydłużą, bo to wcale nie znaczy, że jak zabroni się pracy w prywatnych NZOZ-ach to zwiększy się dostępność porad medycznych w poradniach. Ale tego "gawiedź" nie rozumie, tylko domaga się "przy....enia konowałom"
Avatar
wasyl / 1 lutego 2011 o 22:26
do panów z izb lekarskich - taki jest wolny rynek i walka o niego!!!
Avatar
mtrix / 1 lutego 2011 o 22:02
Bardzo dobrze, bo co to za lekarz będąc w pracy do 15 , juz o 13 przyjmuje w prywatnym gabinecie!
ktoś się za to musi w końcu brać, to jest dobry początek
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program]
24 maja 2018, 18:00
galeria

KULturalia 2018 w Lublinie. Koncerty, sztukmistrze i fireshow [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek rozpoczynają się KULturalia, czyli Dni Kultury Studenckiej w Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Zaplanowano dwa dni koncertów na pl. Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur.

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami

Nikt nie chce postawić słupków w centrum Lublina. Problemy także z innymi inwestycjami 1 4

Pod znakiem zapytania stanął montaż słupków uniemożliwiających nielegalne parkowanie na śródmiejskich chodnikach. Nikt nie chce wziąć tego zlecenia. Drogowcy mają też spory problem z remontami osiedlowych uliczek, m.in. na Czubach i Czechowie

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania

Pracował przy remoncie stadionu. Spadł z rusztowania 0 0

56-letni mężczyzna spadł z rusztowania w trakcie prac przy remoncie stadionu w Janowie Lubelskim.

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę
ZDJĘCIA
galeria

Skręcał w boczną drogę. Potrącił nastoletnią rowerzystkę 1 4

17-letnia rowerzystka trafiła do szpitala, po tym jak na lokalnej drodze potrącił ją samochód.

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku

Dzisiaj finał Srebrnego Kasku 1 1

Dzisiaj o godzinie 19 w Lublinie odbędzie się finał Srebrnego Kasku. Czterech najlepszych zawodników oraz jeden wybrany przez Główną Komisję Sportu Żużlowego wezmą udział w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem

Lubelskie Kruki rządzą nad Bałtykiem 25 1

Baseball Ravens Lublin zaliczyli fantastyczny początek sezonu w Bałtyckiej Lidze Baseballu. Popularne Kruki po trzech weekendach przewodzą całej stawce

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi
wiersze między newsami

O wiśniowym sadzie. Zamiast porannej jogi 0 1

Na początek dnia, trzy linijki orientu. XVII wiecznemu japońskiemu poecie zen Matsuo Basho tyle wystarczy by opowiedzieć całą historię

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy?

Firmy w Lubelskiem cierpią na brak pracowników. W jakich branżach szukać pracy? 47 18

Liczba wolnych miejsc pracy w przedsiębiorstwa z województwa lubelskiego tylko w ciągu ostatniego roku zwiększyła się o niemal 70 procent. Najtrudniej o fachowca jest w branży budowlanej i przemyśle. Potrzebni są także kierowcy i magazynierzy

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej?

PO wystawi kobietę na prezydenta Białej Podlaskiej? 2 10

Platforma nie ujawnia żadnych nazwisk, ale poseł Stanisław Żmijan przyznaje, że najchętniej w wyborach na prezydenta Białej Podlaskiej poparłby kobietę