Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

4 lutego 2013 r.
18:48
Edytuj ten wpis

Spór o zegar polityczny PiS

Autor: Zdjęcie autora (drs)
0 12 A A
 (dluglublina.pl)
(dluglublina.pl)

Mianem "nieuczciwego wybiegu” określił prezydent Lublina Krzysztof Żuk uruchomienie przez PiS internetowego "zegara długu” Lublina. Na stronie dluglublina.pl pokazana jest m.in. wysokość zobowiązań miasta i zdjęcie prezydenta z notką o tym, że zadłuża Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Ten wybieg jest nieuczciwy, bo przypisuje mi w podświadomości odpowiedzialność za całą kwotę długu, który miasto będzie mieć na koniec roku. Uczciwiej byłoby podzielić to na kadencje – mówi Żuk.

I dodaje, że na koniec ostatniej kadencji PiS-owskiego prezydenta Andrzeja Pruszkowskiego (2003–06) dług wynosił niecałe 190 mln zł, podczas gdy wartość inwestycji z tych czterech lat wyniosła 451 mln złotych.

Natomiast podczas dwóch lat swojej prezydentury Żuk zaciągnął 210 mln zł kredytów, które posłużyły w tym czasie do sfinansowania inwestycji wartych ponad 760 mln zł. – My teraz na inwestycje wydajemy w ciągu roku więcej, niż wtedy przez cztery lata – dodaje Żuk.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Arff / 6 lutego 2013 o 10:17
A kto mi przypomni, który z prezydentów nie zgodził się, na realizację w Lublinie strefy ekonomicznej na Felinie w czasach światowego prosperity, kiedy o inwestorów było znacznie łatwiej niż teraz? Wasilewski nie był dobrym prezydentem, ale próbował ratować sytuację tworząc strefę później... niestety wtedy nastał kryzys i nikomu nie było w głowie budowanie nowych fabryk Przecież wtedy Pruszon dostał projekt strefy na tacy... nic nie musiał robić! Wystarczyło się zgodzić i wydać parę milionów na uzbrojenie terenu...
A kto mi przypomni, który z prezydentów nie zgodził się, na realizację w Lublinie strefy ekonomicznej na Felinie w czasach światowego prosperity, kiedy o inwestorów było znacznie łatwiej niż teraz? Wasilewski nie był dobrym prezydentem, ale próbował ratować sytuację tworząc strefę później... niestety wtedy nastał kryzys i nikomu nie było w głowie budowanie nowych fabryk Przecież wtedy Pruszon dostał projekt strefy na tacy... nic nie musiał robić! Wystarczyło się zgodzić i wydać parę milionów na uzbrojenie terenu... rozwiń
Avatar
Kiki / 6 lutego 2013 o 09:00
[quote name='Lublinianin' timestamp='1360106874' post='730322']
DACZEGO KLAMIECIE Sami piszecie ze Pruszkowski nie byl w stanie pozyskać funduszy europejskich a Żuk ma już podpisane umowy na 1.3 mld zł środków europejskich a to jeszcze nie koniec ich pozyskiwania. Żuk realizuje ogromne inwestycje dla Lublina to za co go krytykujecie? Powiedzcie ze chodzi o politykę- bo dla celów politycznych krytykujecie inwestycje Żuka Nie chcecie sukcesu Lublina bo to nie jest Wasz sukces- czy taka jest prawda.
[/quote]
Ale ignorant z ciebie... Pruszon był prezydentem kiedy jeszcze nie było środków z UE na takim poziomie jak za Wasilewskiego ( z Żukiem zresztą) i Żuka. Zresztą Wasilewski (z Żukiem zresztą) raczej realizowali projekty Pruszona niż sami aplikowali o własne....
[quote name='Lublinianin' timestamp='1360106874' post='730322']
DACZEGO KLAMIECIE Sami piszecie ze Pruszkowski nie byl w stanie pozyskać funduszy europejskich a Żuk ma już podpisane umowy na 1.3 mld zł środków europejskich a to jeszcze nie koniec ich pozyskiwania. Żuk realizuje ogromne inwestycje dla Lublina to za co go krytykujecie? Powiedzcie ze chodzi o politykę- bo dla celów politycznych krytykujecie inwestycje Żuka Nie chcecie sukcesu Lublina bo to nie jest Wasz sukces- czy taka jest prawda.
[/qu... rozwiń
Avatar
Kiks / 6 lutego 2013 o 08:55
"Natomiast podczas dwóch lat swojej prezydentury Żuk zaciągnął 210 mln zł kredytów, które posłużyły w tym czasie do sfinansowania inwestycji wartych ponad 760 mln zł. – My teraz na inwestycje wydajemy w ciągu roku więcej, niż wtedy przez cztery lata – dodaje Żuk."
Bez mydlenia oczu ludziom Żuczku. Wtedy nie było kasy z UE więc wszystkoco wydawał Pruszon daje znacznie więcej suma sumarum na inwestycje niż ty wydajesz (pamiętajmy o inflacji, innych podatkach itp.). Ty drogi preydencie tylko zboerasz na wkąłdy własne więc nie ma czym się chwalić.
Avatar
Pracowałem wtedy to wiem / 6 lutego 2013 o 07:59
Parszywe nierzetelności zawarte w informacjach Żuka są coraz trudniejsze do zniesienia. Dlaczego nie wspomina, że za Pruszona Lublin był w ścisłej czołówce miast pozyskujących środki z UE (3 miejsce w 2006 r.) ? Które miejsce zajmuje dzisiaj ? Dlaczego nie napomknie nawet, że dzisiaj realizowane projekty, to głównie te, które zostawiła mu gotowe ekipa Prezydenta Pruszkowskiego ?
Avatar
nie jestem z PiS-u / 6 lutego 2013 o 07:53
Pruszkowski zadłużył? Tak zadłużył, ale dlatego, że wówczas Państwo przerzuciło z dnia na dzień obowiązek finansowania oświaty na samorządy (bez zabezpieczenia środków na ten cel) i wszystkie samorządy się pozadłużały. Proszę pokazać jak zmieniała się przez te lata struktura budżetu Miasta, a nie odbijać piłeczkę Panie Prezydencie.
Avatar
Lublinianin / 6 lutego 2013 o 00:27
[quote name='Gość' timestamp='1360101659' post='730312']
Panie Prezydencie Żuk, jeśli chce Pan rzetelnie informować społeczeństow o wielkości inwestycji, to należałoby powiedzieć, że są one możliwe w takiej skali dzięki uruchomieniu funduszy unijnych, co nastąpiło w roku na dużą skalę dopiero od roku 2007, a faktycznie 2008r, kiedy to uchwalono przepisy wykonawcze. Tym samym przypisywanie poprzenikom, czyli PiSowi, że mniej zrobił niż Pan i Pan Wasilewski jest po prostu kłamstwem i manipulacją.
[/quote]

DACZEGO KLAMIECIE Sami piszecie ze Pruszkowski nie byl w stanie pozyskać funduszy europejskich a Żuk ma już podpisane umowy na 1.3 mld zł środków europejskich a to jeszcze nie koniec ich pozyskiwania. Żuk realizuje ogromne inwestycje dla Lublina to za co go krytykujecie? Powiedzcie ze chodzi o politykę- bo dla celów politycznych krytykujecie inwestycje Żuka Nie chcecie sukcesu Lublina bo to nie jest Wasz sukces- czy taka jest prawda.
[quote name='Gość' timestamp='1360101659' post='730312']
Panie Prezydencie Żuk, jeśli chce Pan rzetelnie informować społeczeństow o wielkości inwestycji, to należałoby powiedzieć, że są one możliwe w takiej skali dzięki uruchomieniu funduszy unijnych, co nastąpiło w roku na dużą skalę dopiero od roku 2007, a faktycznie 2008r, kiedy to uchwalono przepisy wykonawcze. Tym samym przypisywanie poprzenikom, czyli PiSowi, że mniej zrobił niż Pan i Pan Wasilewski jest po prostu kłamstwem i manipulacją.
[/quote]rozwiń
Avatar
Obiektywny / 6 lutego 2013 o 00:00
PIS wywołał dla celów politycznych sprawę długu Lublina a teraz nie wie jak tłumaczyć ze sam zasłużył miasto na blisko 200 mln (za Pruszkowskiego) prawie wcale nie inwestując. Największe miasta polskie wtedy realizowaly już swoje programy inwestycyjne a Lublin stał w miejscu Jak dzisiaj wyglądają Wrocław, Poznań, Gdańsk i Gdynia ale także Rzeszów każdy może zobaczyć. Dziś Lublin musi nadrabiac zaległości intensywnie inwestując w drogi, w uzbrojenie terenów, w infrastrukturę sportowa czy w lotnisko a to kosztuje i wymaga zaciągania kredytów (także by w ramach wkładu własnego pozyskać środki unijne) Panowie z PIS chcecie natomiast by Lublin był trzecioligowym miastem
PIS wywołał dla celów politycznych sprawę długu Lublina a teraz nie wie jak tłumaczyć ze sam zasłużył miasto na blisko 200 mln (za Pruszkowskiego) prawie wcale nie inwestując. Największe miasta polskie wtedy realizowaly już swoje programy inwestycyjne a Lublin stał w miejscu Jak dzisiaj wyglądają Wrocław, Poznań, Gdańsk i Gdynia ale także Rzeszów każdy może zobaczyć. Dziś Lublin musi nadrabiac zaległości intensywnie inwestując w drogi, w uzbrojenie terenów, w infrastrukturę sportowa czy w lotnisko a to kosztuje i wymaga zaciągania kredytów ... rozwiń
Avatar
Zib / 5 lutego 2013 o 23:49
Artykuł bardzo stronniczy... pokazywana jest tylko i wyłącznie racja prezydenta żuka, jako jedyna słuszna racja. skąd ja to pamiętam.
Avatar
Gość / 5 lutego 2013 o 23:00
Panie Prezydencie Żuk, jeśli chce Pan rzetelnie informować społeczeństow o wielkości inwestycji, to należałoby powiedzieć, że są one możliwe w takiej skali dzięki uruchomieniu funduszy unijnych, co nastąpiło w roku na dużą skalę dopiero od roku 2007, a faktycznie 2008r, kiedy to uchwalono przepisy wykonawcze. Tym samym przypisywanie poprzenikom, czyli PiSowi, że mniej zrobił niż Pan i Pan Wasilewski jest po prostu kłamstwem i manipulacją.
Avatar
LBN / 5 lutego 2013 o 22:34
Ja wolę jeździć po równych drogach, mieć niedaleko lotnisko, mieć stadion na którym będzie się coś ciekawego działo (liczę że będzie się tam coś działo poza meczami patałachów z Motoru) i mieć szanse na życie w normalnym jak na warunki europejskie mieście i na to płacić wyższe podatki ze względu na zadłużenie. Wolę to niż mieszkać w dziurze albo wręcz być zmuszonym do ucieczki z tej dziury, która nie byłaby zadłużona i podatki byłyby niższe ale nie dałoby się w niej żyć. Mam 25 lat więc nie przedstawiam tu poglądów jakiegoś wygodnickiego emeryta tylko osoby która ma jeszcze sporo lat przed sobą. Jakby ktoś z was miał pojęcie o mechanizmach zadłużania państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego to wiedziałby, że zadłużenie Lublina nie jest takie duże i miastu nie zagraża. Fakt liczba robi wrażenie, ale zawsze trzeba spojrzeć na to z czym ją porównywać. Nie mogę już słuchać ani tych nierobów z PiSu, którzy mieli okazję żeby się wykazać i nic nie zrobili, ani fanatyków PO, którzy przyjmują bezkrytycznie wszystko co partia powie, ale Pan Prezydent Żuk moim zdaniem jest osobą godną zaufania i mam nadzieję że jeszcze niejedną kadencję porządzi.
Ja wolę jeździć po równych drogach, mieć niedaleko lotnisko, mieć stadion na którym będzie się coś ciekawego działo (liczę że będzie się tam coś działo poza meczami patałachów z Motoru) i mieć szanse na życie w normalnym jak na warunki europejskie mieście i na to płacić wyższe podatki ze względu na zadłużenie. Wolę to niż mieszkać w dziurze albo wręcz być zmuszonym do ucieczki z tej dziury, która nie byłaby zadłużona i podatki byłyby niższe ale nie dałoby się w niej żyć. Mam 25 lat więc nie przedstawiam tu poglądów jakiegoś wygodnickiego eme... rozwiń
Avatar
Arff / 6 lutego 2013 o 10:17
A kto mi przypomni, który z prezydentów nie zgodził się, na realizację w Lublinie strefy ekonomicznej na Felinie w czasach światowego prosperity, kiedy o inwestorów było znacznie łatwiej niż teraz? Wasilewski nie był dobrym prezydentem, ale próbował ratować sytuację tworząc strefę później... niestety wtedy nastał kryzys i nikomu nie było w głowie budowanie nowych fabryk Przecież wtedy Pruszon dostał projekt strefy na tacy... nic nie musiał robić! Wystarczyło się zgodzić i wydać parę milionów na uzbrojenie terenu...
A kto mi przypomni, który z prezydentów nie zgodził się, na realizację w Lublinie strefy ekonomicznej na Felinie w czasach światowego prosperity, kiedy o inwestorów było znacznie łatwiej niż teraz? Wasilewski nie był dobrym prezydentem, ale próbował ratować sytuację tworząc strefę później... niestety wtedy nastał kryzys i nikomu nie było w głowie budowanie nowych fabryk Przecież wtedy Pruszon dostał projekt strefy na tacy... nic nie musiał robić! Wystarczyło się zgodzić i wydać parę milionów na uzbrojenie terenu... rozwiń
Avatar
Kiki / 6 lutego 2013 o 09:00
[quote name='Lublinianin' timestamp='1360106874' post='730322']
DACZEGO KLAMIECIE Sami piszecie ze Pruszkowski nie byl w stanie pozyskać funduszy europejskich a Żuk ma już podpisane umowy na 1.3 mld zł środków europejskich a to jeszcze nie koniec ich pozyskiwania. Żuk realizuje ogromne inwestycje dla Lublina to za co go krytykujecie? Powiedzcie ze chodzi o politykę- bo dla celów politycznych krytykujecie inwestycje Żuka Nie chcecie sukcesu Lublina bo to nie jest Wasz sukces- czy taka jest prawda.
[/quote]
Ale ignorant z ciebie... Pruszon był prezydentem kiedy jeszcze nie było środków z UE na takim poziomie jak za Wasilewskiego ( z Żukiem zresztą) i Żuka. Zresztą Wasilewski (z Żukiem zresztą) raczej realizowali projekty Pruszona niż sami aplikowali o własne....
[quote name='Lublinianin' timestamp='1360106874' post='730322']
DACZEGO KLAMIECIE Sami piszecie ze Pruszkowski nie byl w stanie pozyskać funduszy europejskich a Żuk ma już podpisane umowy na 1.3 mld zł środków europejskich a to jeszcze nie koniec ich pozyskiwania. Żuk realizuje ogromne inwestycje dla Lublina to za co go krytykujecie? Powiedzcie ze chodzi o politykę- bo dla celów politycznych krytykujecie inwestycje Żuka Nie chcecie sukcesu Lublina bo to nie jest Wasz sukces- czy taka jest prawda.
[/qu... rozwiń
Avatar
Kiks / 6 lutego 2013 o 08:55
"Natomiast podczas dwóch lat swojej prezydentury Żuk zaciągnął 210 mln zł kredytów, które posłużyły w tym czasie do sfinansowania inwestycji wartych ponad 760 mln zł. – My teraz na inwestycje wydajemy w ciągu roku więcej, niż wtedy przez cztery lata – dodaje Żuk."
Bez mydlenia oczu ludziom Żuczku. Wtedy nie było kasy z UE więc wszystkoco wydawał Pruszon daje znacznie więcej suma sumarum na inwestycje niż ty wydajesz (pamiętajmy o inflacji, innych podatkach itp.). Ty drogi preydencie tylko zboerasz na wkąłdy własne więc nie ma czym się chwalić.
Avatar
Pracowałem wtedy to wiem / 6 lutego 2013 o 07:59
Parszywe nierzetelności zawarte w informacjach Żuka są coraz trudniejsze do zniesienia. Dlaczego nie wspomina, że za Pruszona Lublin był w ścisłej czołówce miast pozyskujących środki z UE (3 miejsce w 2006 r.) ? Które miejsce zajmuje dzisiaj ? Dlaczego nie napomknie nawet, że dzisiaj realizowane projekty, to głównie te, które zostawiła mu gotowe ekipa Prezydenta Pruszkowskiego ?
Avatar
nie jestem z PiS-u / 6 lutego 2013 o 07:53
Pruszkowski zadłużył? Tak zadłużył, ale dlatego, że wówczas Państwo przerzuciło z dnia na dzień obowiązek finansowania oświaty na samorządy (bez zabezpieczenia środków na ten cel) i wszystkie samorządy się pozadłużały. Proszę pokazać jak zmieniała się przez te lata struktura budżetu Miasta, a nie odbijać piłeczkę Panie Prezydencie.
Avatar
Lublinianin / 6 lutego 2013 o 00:27
[quote name='Gość' timestamp='1360101659' post='730312']
Panie Prezydencie Żuk, jeśli chce Pan rzetelnie informować społeczeństow o wielkości inwestycji, to należałoby powiedzieć, że są one możliwe w takiej skali dzięki uruchomieniu funduszy unijnych, co nastąpiło w roku na dużą skalę dopiero od roku 2007, a faktycznie 2008r, kiedy to uchwalono przepisy wykonawcze. Tym samym przypisywanie poprzenikom, czyli PiSowi, że mniej zrobił niż Pan i Pan Wasilewski jest po prostu kłamstwem i manipulacją.
[/quote]

DACZEGO KLAMIECIE Sami piszecie ze Pruszkowski nie byl w stanie pozyskać funduszy europejskich a Żuk ma już podpisane umowy na 1.3 mld zł środków europejskich a to jeszcze nie koniec ich pozyskiwania. Żuk realizuje ogromne inwestycje dla Lublina to za co go krytykujecie? Powiedzcie ze chodzi o politykę- bo dla celów politycznych krytykujecie inwestycje Żuka Nie chcecie sukcesu Lublina bo to nie jest Wasz sukces- czy taka jest prawda.
[quote name='Gość' timestamp='1360101659' post='730312']
Panie Prezydencie Żuk, jeśli chce Pan rzetelnie informować społeczeństow o wielkości inwestycji, to należałoby powiedzieć, że są one możliwe w takiej skali dzięki uruchomieniu funduszy unijnych, co nastąpiło w roku na dużą skalę dopiero od roku 2007, a faktycznie 2008r, kiedy to uchwalono przepisy wykonawcze. Tym samym przypisywanie poprzenikom, czyli PiSowi, że mniej zrobił niż Pan i Pan Wasilewski jest po prostu kłamstwem i manipulacją.
[/quote]rozwiń
Avatar
Obiektywny / 6 lutego 2013 o 00:00
PIS wywołał dla celów politycznych sprawę długu Lublina a teraz nie wie jak tłumaczyć ze sam zasłużył miasto na blisko 200 mln (za Pruszkowskiego) prawie wcale nie inwestując. Największe miasta polskie wtedy realizowaly już swoje programy inwestycyjne a Lublin stał w miejscu Jak dzisiaj wyglądają Wrocław, Poznań, Gdańsk i Gdynia ale także Rzeszów każdy może zobaczyć. Dziś Lublin musi nadrabiac zaległości intensywnie inwestując w drogi, w uzbrojenie terenów, w infrastrukturę sportowa czy w lotnisko a to kosztuje i wymaga zaciągania kredytów (także by w ramach wkładu własnego pozyskać środki unijne) Panowie z PIS chcecie natomiast by Lublin był trzecioligowym miastem
PIS wywołał dla celów politycznych sprawę długu Lublina a teraz nie wie jak tłumaczyć ze sam zasłużył miasto na blisko 200 mln (za Pruszkowskiego) prawie wcale nie inwestując. Największe miasta polskie wtedy realizowaly już swoje programy inwestycyjne a Lublin stał w miejscu Jak dzisiaj wyglądają Wrocław, Poznań, Gdańsk i Gdynia ale także Rzeszów każdy może zobaczyć. Dziś Lublin musi nadrabiac zaległości intensywnie inwestując w drogi, w uzbrojenie terenów, w infrastrukturę sportowa czy w lotnisko a to kosztuje i wymaga zaciągania kredytów ... rozwiń
Avatar
Zib / 5 lutego 2013 o 23:49
Artykuł bardzo stronniczy... pokazywana jest tylko i wyłącznie racja prezydenta żuka, jako jedyna słuszna racja. skąd ja to pamiętam.
Avatar
Gość / 5 lutego 2013 o 23:00
Panie Prezydencie Żuk, jeśli chce Pan rzetelnie informować społeczeństow o wielkości inwestycji, to należałoby powiedzieć, że są one możliwe w takiej skali dzięki uruchomieniu funduszy unijnych, co nastąpiło w roku na dużą skalę dopiero od roku 2007, a faktycznie 2008r, kiedy to uchwalono przepisy wykonawcze. Tym samym przypisywanie poprzenikom, czyli PiSowi, że mniej zrobił niż Pan i Pan Wasilewski jest po prostu kłamstwem i manipulacją.
Avatar
LBN / 5 lutego 2013 o 22:34
Ja wolę jeździć po równych drogach, mieć niedaleko lotnisko, mieć stadion na którym będzie się coś ciekawego działo (liczę że będzie się tam coś działo poza meczami patałachów z Motoru) i mieć szanse na życie w normalnym jak na warunki europejskie mieście i na to płacić wyższe podatki ze względu na zadłużenie. Wolę to niż mieszkać w dziurze albo wręcz być zmuszonym do ucieczki z tej dziury, która nie byłaby zadłużona i podatki byłyby niższe ale nie dałoby się w niej żyć. Mam 25 lat więc nie przedstawiam tu poglądów jakiegoś wygodnickiego emeryta tylko osoby która ma jeszcze sporo lat przed sobą. Jakby ktoś z was miał pojęcie o mechanizmach zadłużania państwa oraz jednostek samorządu terytorialnego to wiedziałby, że zadłużenie Lublina nie jest takie duże i miastu nie zagraża. Fakt liczba robi wrażenie, ale zawsze trzeba spojrzeć na to z czym ją porównywać. Nie mogę już słuchać ani tych nierobów z PiSu, którzy mieli okazję żeby się wykazać i nic nie zrobili, ani fanatyków PO, którzy przyjmują bezkrytycznie wszystko co partia powie, ale Pan Prezydent Żuk moim zdaniem jest osobą godną zaufania i mam nadzieję że jeszcze niejedną kadencję porządzi.
Ja wolę jeździć po równych drogach, mieć niedaleko lotnisko, mieć stadion na którym będzie się coś ciekawego działo (liczę że będzie się tam coś działo poza meczami patałachów z Motoru) i mieć szanse na życie w normalnym jak na warunki europejskie mieście i na to płacić wyższe podatki ze względu na zadłużenie. Wolę to niż mieszkać w dziurze albo wręcz być zmuszonym do ucieczki z tej dziury, która nie byłaby zadłużona i podatki byłyby niższe ale nie dałoby się w niej żyć. Mam 25 lat więc nie przedstawiam tu poglądów jakiegoś wygodnickiego eme... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 398 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!