sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Sprawdź, na co wydadzą naszą kasę - znamy projekt budżetu Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 listopada 2009, 20:53
Autor: Dominik Smaga

Dokładnie za miesiąc radni zajmą się prezydenckim projektem listy wydatków miasta w 2010 r. Dziś lista inwestycji, na które miasto znalazło pieniądze.

Przyszłoroczne wydatki miasta mają sięgnąć 1,43 mld zł. Daje to 4077 zł na mieszkańca, ale tylko 794 zł tej kwoty trafi na inwestycje. Tradycyjnie najwięcej, bo aż 37 proc. wydatków pójdzie na oświatę, zaś z inwestycji 49 proc. to drogi.

Lista dróg

W 2010 r. ruszyć ma: przebudowa skrzyżowania 3 Maja i Radziwiłłowskiej • przebudowa ul. Narutowicza od Okopowej do Głębokiej wraz z przecznicami • Nadbystrzyckiej od ronda do ul. Janowskiej • a także Przyjacielskiej i Skromnej • ma się zacząć budowa ul. Domeyki. • Remont czeka ul. Obrońców Pokoju • zacząć powinny się też prace przy starym moście na Zamojskiej.

• Kosztem 23 mln zł (w tym 12 mln zł z Unii) dokończony będzie nowy odcinek Krańcowej od Długiej do Kunickiego. • 59 mln zł (w tym 45 mln zł z Unii) trafi na drogi dojazdowe do przyszłej obwodnicy: w tym roku padło na ul. Mełgiewską, na której zacząć ma się przebudowa jednojezdniowego odcinka na dwupasmówkę oraz ul. Metalurgiczną od skrzyżowania z Grygowej do granic miasta.

Podobnie jak w tym, tak i w przyszłym roku budżet mówi o pieniądzach na rozpoczęcie poszerzenia ul. Poniatowskiego. Jest też kasa na przedłużenie Roztocza do Jana Pawła II, tuż obok ruszy budowa ul. Granitowej (stara nazwa robocza to ul. Wiadukt, droga pobiegnie od Jana Pawła II za os. Poręba w stronę przyszłej Trasy Zielonej w miejscu łącznika do Agatowej) wraz z pętlą komunikacji miejskiej.

W przyszłym roku powstać ma dokumentacja do przedłużenia Trasy Zielonej od Głębokiej do Krochmalnej i projekty przebudowy Głuskiej od mostu do granicy Lublina.

Szkoły i nie tylko

Zakończyć ma się budowa basenu dla szkoły przy Podzamczu i przebudowa jej sali gimnastycznej. Powstać ma projekt przedszkola ze żłobkiem na Felinie, ruszyć ma też budowa tego gmachu oraz przedszkola ze żłobkiem przy Wolskiej. W planie jest też rozpoczęcie modernizacji budynku szkoły muzycznej. Robotnicy mają pojawić się na placu budowy domu kultury przy Judyma.

Mimo zapowiedzi nie ruszy budowa boisk i sali gimnastycznej przy I LO im. Staszica; w budżecie jest tylko "dokumentacja przyszłościowa” za 250 tys. zł. Zacząć ma się budowa "Orlików” przy Róży Wiatrów, Plażowej i Al. Racławickich koło szkół chemicznych.

Pół miliona wyda miasto na zakup kontenerów, w których ma powstać coś w rodzaju izby wytrzeźwień. Jest też kasa na konkurs na projekt przebudowy pl. Litewskiego – na nagrody pójdzie 90 tys. zł. 1,5 mln zł wyda miasto na centralną część parku Czuby wraz z boiskami i ścieżkami rowerowymi. Za 200 tys. zł Ratusz chce kupić przenośne toalety publiczne. Zacząć ma się budowa ekranu akustycznego przy wiadukcie Poniatowskiego.

Inne wydatki

Komunikacja miejska pochłonie 132 mln zł. Oczyszczanie miasta będzie kosztować 10 mln zł, to jest o milion mniej, niż oświetlenie ulic i placów. 10,35 mln zł wydamy na "plany zagospodarowania przestrzennego”, z czego... 10 mln zł na odszkodowania. 10 mln zł pójść ma na objęcie dodatkowych akcji w spółce budującej lotnisko.

Straż Miejska ma nas kosztować 7,5 mln zł i ma wystawić mandaty na 1,2 mln zł.
34 mln zł prezydent chce wydać na kulturę. 10 mln zł pochłonie pierwszy etap remontu Centrum Kultury, zaś 7,7 mln zł trafi na Teatr Stary.

Same odsetki od zaciągniętych przez miasto kredytów i pożyczek wynieść mają w przyszłym roku 34 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
BYŁY SM
ciupazka
niki
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

BYŁY SM
BYŁY SM (19 listopada 2009 o 17:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
STRAŻ MIEJSKA - CHYM TO JEST BARDZO DZIWNE - JEŚLI MIESZKAŃCY LUBLINA BĘDĄ ŻYĆ ZGODNIE Z LITERĄ PRAWA - TO CO ZROBI STRASZNA STRAŻ MIEJSKA - CZYŻBY NIE WYROBIŁA PLANU - 1,2 MLN Z MANDATÓW. mIESZKAŃCY MOŻE NIE ALE NP. TURYŚCI - DADZĄ RADE. PROPONUJE NA ROGATKACH M. LUBLINA WSTAWIĆ TABLICE Z NAPISEM GŁOWNYM

DO WYKONANIA PLANU MANDATOWERGO BRAKUJE NAM ........i tu zminiające się cyferki. DO AKCJI PROPONUJE - JEDNO AUTKO ST. MIEJSKIEJ I DWOJE FUNKCJONARJUSZY "SM" (CO BY BYŁO RAŹNIEJ) JEDNYM SŁOWEM AUTKIEM STANIEMY NA 5 CM KW I 50 ZŁ ITD ITP. POZDRAWIAM
Rozwiń
ciupazka
ciupazka (17 listopada 2009 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niki napisał:
A mi przykro że tacy ludzie tu mieszkają :(



Zastanawiam się komu zależy na zlikwidowaniu NFZ? TYle ludzi z niego korzysta i narzeka! Nie ma jak Prywatny Fundusz Zdrowia i o to niektórym chodzi??? Pewnie tak ! Kiedy nie wiadomo o co chodzi , to na pewno o kasę. No, a komu zależy na kasie, ha? Zgadnijcie!
Rozwiń
niki
niki (17 listopada 2009 o 16:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
~monia~ napisał:
.. CZASAMI JEST MI PRZYKRO ŻE MIESZKAM W TAKIM ZAPYZIAŁYM MIEŚCIE


A mi przykro że tacy ludzie tu mieszkają
Rozwiń
asw
asw (17 listopada 2009 o 12:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale ta strazż musi się napracować wypisując tylko 2400 mandatów po 500 zł tj. 200 szt. miesięcznie. Ile to musi każdy strażnik wypisać. Co 100-150 miwszkaniec dostanie więc nagrodę od straży w wysokości 500 zł. To lepsza premia niż w najlepszym zakładzie.Gratuluję nagrodzonym
Rozwiń
~xyz~
~xyz~ (17 listopada 2009 o 11:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A JEST KONCEPCJA INFRASTRUKTURY DROGOWEJ MIASTA????WYDAJE ISĘ ŻE WSZYSTKO PUSZCZONO NA TZW. ŻYWIOŁ! MILIONY PSU WD....
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!