piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Sprawdź, w czym się kąpiesz

Dodano: 26 lipca 2002, 21:04

Stawy w Opolu Lubelskim, Kluczkowicach, Chodlu i Buksa w rykach nie nadają się do kąpieli - przestrzega lubelski sanepid w swym najnowszym komunikacie dotyczącym czystości wód.
Na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim bez zmian - można się bezpiecznie kąpać. Kąpiel zabroniona jest ponadto
w jeziorach: Glinki, Kunów, Miejskim k. Ostrowa Lubelskiego, zalewach: Biały Rów k. Krasnegostawu, w Goraju, w Poniatowej, nad rzeką Osa w Biłgoraju oraz w Wiśle w Kazimierzu Dolnym i w Puławach. Występuje tam zmętnienie wody, obniżona przezroczystość oraz miejscami zakwit glonów.
- Konsekwencją nieprzestrzegania zakazu mogą być choroby dermatologiczne oraz biegunka - ostrzega Justyna Żulińska z lubelskiego sanepidu. Bez obaw kąpać się można w jeziorach: Białe, Sumin, Rotcze, Piaseczno, Łukcze, Bużysko k. Bytynia, Rogóźno, Firlej, Krasne, Kleszczów, Gumienek, Maśluchowskie, Bialskie w Białce, Zagłębocze i Czarne (oba w gminie Sosnowica).
Do kąpieli nadają się także zalewy: we Frampolu na rzece Biała Łada, Zimna Woda w Łukowie, w Kobylanach, Kozioł w Janowie Podlaskim, w Zamościu, Krasnobrodzie, Rudka w Zwierzyńcu, Husynne w gminie Dorohusk, w Parczewie, Zemborzycki
k. Lublina (kąpieliska Marina i Wrotków), w Józefowie
na rzece Nepryszka, w Janowicach gm. Janowiec, w Janowie Lubelskim (kąpielisko Duże i molo przy OSiR oraz kąpielisko Duo), pod Zydorą w Stoczku Łukowskim, Tuligłowy k. Krasnegostawu. Ponadto kąpać można się także w stawie Echo w Zwierzyńcu, na Starorzeczu Bugu w Starosielu oraz w wyrobiskach Kubiki w Chotyłowie, żwirowni w Międzyrzecu Podlaskim i Gliniankach Horodyskich w Chełmie. Ponadto sanepid ogłosił, że zalew w Majdanie Sopockim nie jest przygotowany do sezonu. (sad)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

26-28 maja
komentarze (0)0
polubienia (0)0
25-05-2017

26-28 maja

Alarm 24