niedziela, 23 kwietnia 2017 r.

Lublin

Sprzeczne oceny policji

Dodano: 10 czerwca 2002, 21:21
Autor: (kris)

W ocenie Komendy Głównej Policji lubelski garnizon należy do najlepszych w kraju - dowiedział się wczoraj Dziennik. Diametralnie inną ocenę w połowie kwietnia wystawili Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie kontrolerzy rzecznika praw obywatelskich.

Paweł Biedziak, rzecznik prasowy KGP powiedział wczoraj, że stosowny komunikat wydadzą najprawdopodobniej w tym tygodniu. - Raport musi zaakceptować minister spraw wewnętrznych i administracji oraz komendant główny - powiedział Biedziak.
Kontrole lubelskiej policji spowodowane były aferami, jakie wstrząsnęły KWP. Kradzież znacznej kwoty pieniędzy z policyjnego sejfu, samobójcza śmierć policjanta - to wszystko spowodowało, że lubelski garnizon znalazł się pod lupą. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że większość zarzutów, jakie stawiano lubelskiej policji nie została potwierdzona przez pracowników KGP. Ostrej krytyce poddano natomiast prace kontrolne wykonane przez przedstawicieli RPO.
Komendant główny podkreślił w raporcie, że wpływ na pozytywną ocenę lubelskiej policji ma m.in. 20-procentowy spadek rozbojów w naszym regionie oraz prawie 30-procentowy kradzieży samochodów. Nasz region znajduje się także w ścisłej czołówce krajowej pod względem liczby zatrzymanych na gorącym uczynku.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24