Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 grudnia 2008 r.
11:55
Edytuj ten wpis

Sprzedawał gaz kuchenny jako LPG

Autor: Zdjęcie autora (pim)
0 7 A A

Co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych nielegalnie zarobił właściciel stacji paliw przy ul. Młyńskiej w Lublinie, który sprzedawał zwykły kuchenny gaz jako LPG do samochodów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Nielegalną przepompownię gazu zlikwidowali w poniedziałek funkcjonariusze Izby Celnej w Białej Podlaskiej i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W godzinach popołudniowych przyłapali właściciela stacji na gorącym uczynku, w trakcie przepompowywania gazu z 11-kilkogramowych butli do większych zbiorników. Znalezione na miejscu urządzenie pozwalało na jednorazowe podłączenie 24 butli.

Podczas kontroli właściciel stacji, która mieści sie przy ull. Młyńskiej w Lublinie, był zaskoczony, ale zachowywał się spokojnie. Oprócz profesjonalnie przygotowanej instalacji w pomieszczeniach stacji znaleziono ponad 300 butli gazowych w tym 24 puste. Tygodniowo przepompowywane mogło być nawet 12 tys. litrów gazu przeznaczonego do celów kuchennych, który był sprzedawany jako gaz LPG.

Znaleziona przez policjantów w miejscu zamieszkania właściciela stacji dokumentacja pozwala przypuszczać, że proceder mógł trwać od roku 2006.

- Na jaką dokładnie kwotę został oszukany Skarb Państwa, wykaże kontrola podatkowa, którą przeprowadzą funkcjonariusze Urzędu Celnego w Lublinie. Sprawca odpowie za oszustwo podatkowe i sprowadzenia zagrożenia zdrowia i życia wielu osób. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 8 - informuje Marcin Czajka z Wydziału Prawno-Organizacyjnego Izby Celnej w Białej Podlaskiej.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
? / 23 grudnia 2008 o 18:19
ale rzeczowa dyskusja, jak ktoś napisze z sensem to go od razu obrażają lub w cos chca wrobić. Cała natura Polaków. Nadzorco nie przejmuj sie, jak kogoś boli że mu "biznes" zamykają to od razu rzuca inwektywami.
Avatar
judash / 23 grudnia 2008 o 16:22
~nadzorca~ ty się tak nie podniecaj tylko idź sprawdzić czy ci skład podatkowy stoi
Avatar
Gość / 23 grudnia 2008 o 16:14
"że około 30% gazu LPG sprzedawanego na stacjach pochodzi właśnie ze szwindli"
skąd masz takie informacje? masz udziały w tym "drugim obiegu"?
Avatar
nadzorca / 23 grudnia 2008 o 15:37
kolego rajdowco, nie wiesz nie pisz bzdur. Gaz na cele bytowe( butle) zwolniony jest z akcyzy. Na LPG nałożone jest 700 zł na 100kg, czyli 700 zł na ok. 1800 litrów. To że butla jest droga to wynika tylko z pazerności sprzedających. butla kosztuje w hurcie 30 zł. 11kg gazu to jest 19 litrów. policzysz sobie ile wychodzi (ok. 1,5/l). Sprzedając go później po 1,76zł/l masz 26 groszy na litrze zysku. Oczywiście bez podatków itp. Gdybyś miał dostęp do tanich butli 11 kg, to bez problemu mógłbyś je sobie montować do auta, nie jet to wielki problem. Powiem tylko że około 30% gazu LPG sprzedawanego na stacjach pochodzi właśnie ze szwindli na butlach 11kg.
Jak nie wiesz na co i jaka jest akcyza to nie wypisuj bzdur. bo chciałeś błysnąć elokwencją a wszyło Ci wielkie g..... A jeżeli chcesz to sobie sprawdź w ustawie o akcyzie.
kolego rajdowco, nie wiesz nie pisz bzdur. Gaz na cele bytowe( butle) zwolniony jest z akcyzy. Na LPG nałożone jest 700 zł na 100kg, czyli 700 zł na ok. 1800 litrów. To że butla jest droga to wynika tylko z pazerności sprzedających. butla kosztuje w hurcie 30 zł. 11kg gazu to jest 19 litrów. policzysz sobie ile wychodzi (ok. 1,5/l). Sprzedając go później po 1,76zł/l masz 26 groszy na litrze zysku. Oczywiście bez podatków itp. Gdybyś miał dostęp do tanich butli 11 kg, to bez problemu mógłbyś je sobie montować do auta, nie jet to wielki proble... rozwiń
Avatar
radi_zajonc / 23 grudnia 2008 o 14:20
Ale przeciez gaz butlowy to ten sam gaz LPG Gaz ziemny (taki co jest w blokach w instalacjach gazowych) to co innego. A pozatym gaz ten sam, pamiętam jeszcze czasy kiedy to się butle gazem na stacjach gazowych napełniało. A pozatym to liczyłem ostatnio i przecież to było nie opłacalne. Gdyby taki interes się opłacił to każdy by sobie wsadzał butle do bagażnika (tak jak np jest w wózkach widłowych). Na gaz butlowy jest większa akcyza niż na ten do samochodów. Gdyby jeszcze ze zbiornika przeznaczonego na gaz do ogrzewania domu przepompowywał to rozumiem, bo na gaz z takim przenaczeniem jest najniższa akcyza
Ale przeciez gaz butlowy to ten sam gaz LPG Gaz ziemny (taki co jest w blokach w instalacjach gazowych) to co innego. A pozatym gaz ten sam, pamiętam jeszcze czasy kiedy to się butle gazem na stacjach gazowych napełniało. A pozatym to liczyłem ostatnio i przecież to było nie opłacalne. Gdyby taki interes się opłacił to każdy by sobie wsadzał butle do bagażnika (tak jak np jest w wózkach widłowych). Na gaz butlowy jest większa akcyza niż na ten do samochodów. Gdyby jeszcze ze zbiornika przeznaczonego na gaz do ogrzewania domu przepompowywał ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2008 o 14:03
sam chciałem zrobic coś takiego, ale przecież to sie nie opłaca!!
A temu panu gratulujęi jednocześnie SR..M na ten kraj!
Avatar
gasrura / 23 grudnia 2008 o 13:19
co to jest gas kuchenny?odp. propanos-butanos.co to gas do aut? odp.propan-butan.dlaczego na ten sam gas dwie ceny?odp.to jest polska właśnie
Avatar
? / 23 grudnia 2008 o 18:19
ale rzeczowa dyskusja, jak ktoś napisze z sensem to go od razu obrażają lub w cos chca wrobić. Cała natura Polaków. Nadzorco nie przejmuj sie, jak kogoś boli że mu "biznes" zamykają to od razu rzuca inwektywami.
Avatar
judash / 23 grudnia 2008 o 16:22
~nadzorca~ ty się tak nie podniecaj tylko idź sprawdzić czy ci skład podatkowy stoi
Avatar
Gość / 23 grudnia 2008 o 16:14
"że około 30% gazu LPG sprzedawanego na stacjach pochodzi właśnie ze szwindli"
skąd masz takie informacje? masz udziały w tym "drugim obiegu"?
Avatar
nadzorca / 23 grudnia 2008 o 15:37
kolego rajdowco, nie wiesz nie pisz bzdur. Gaz na cele bytowe( butle) zwolniony jest z akcyzy. Na LPG nałożone jest 700 zł na 100kg, czyli 700 zł na ok. 1800 litrów. To że butla jest droga to wynika tylko z pazerności sprzedających. butla kosztuje w hurcie 30 zł. 11kg gazu to jest 19 litrów. policzysz sobie ile wychodzi (ok. 1,5/l). Sprzedając go później po 1,76zł/l masz 26 groszy na litrze zysku. Oczywiście bez podatków itp. Gdybyś miał dostęp do tanich butli 11 kg, to bez problemu mógłbyś je sobie montować do auta, nie jet to wielki problem. Powiem tylko że około 30% gazu LPG sprzedawanego na stacjach pochodzi właśnie ze szwindli na butlach 11kg.
Jak nie wiesz na co i jaka jest akcyza to nie wypisuj bzdur. bo chciałeś błysnąć elokwencją a wszyło Ci wielkie g..... A jeżeli chcesz to sobie sprawdź w ustawie o akcyzie.
kolego rajdowco, nie wiesz nie pisz bzdur. Gaz na cele bytowe( butle) zwolniony jest z akcyzy. Na LPG nałożone jest 700 zł na 100kg, czyli 700 zł na ok. 1800 litrów. To że butla jest droga to wynika tylko z pazerności sprzedających. butla kosztuje w hurcie 30 zł. 11kg gazu to jest 19 litrów. policzysz sobie ile wychodzi (ok. 1,5/l). Sprzedając go później po 1,76zł/l masz 26 groszy na litrze zysku. Oczywiście bez podatków itp. Gdybyś miał dostęp do tanich butli 11 kg, to bez problemu mógłbyś je sobie montować do auta, nie jet to wielki proble... rozwiń
Avatar
radi_zajonc / 23 grudnia 2008 o 14:20
Ale przeciez gaz butlowy to ten sam gaz LPG Gaz ziemny (taki co jest w blokach w instalacjach gazowych) to co innego. A pozatym gaz ten sam, pamiętam jeszcze czasy kiedy to się butle gazem na stacjach gazowych napełniało. A pozatym to liczyłem ostatnio i przecież to było nie opłacalne. Gdyby taki interes się opłacił to każdy by sobie wsadzał butle do bagażnika (tak jak np jest w wózkach widłowych). Na gaz butlowy jest większa akcyza niż na ten do samochodów. Gdyby jeszcze ze zbiornika przeznaczonego na gaz do ogrzewania domu przepompowywał to rozumiem, bo na gaz z takim przenaczeniem jest najniższa akcyza
Ale przeciez gaz butlowy to ten sam gaz LPG Gaz ziemny (taki co jest w blokach w instalacjach gazowych) to co innego. A pozatym gaz ten sam, pamiętam jeszcze czasy kiedy to się butle gazem na stacjach gazowych napełniało. A pozatym to liczyłem ostatnio i przecież to było nie opłacalne. Gdyby taki interes się opłacił to każdy by sobie wsadzał butle do bagażnika (tak jak np jest w wózkach widłowych). Na gaz butlowy jest większa akcyza niż na ten do samochodów. Gdyby jeszcze ze zbiornika przeznaczonego na gaz do ogrzewania domu przepompowywał ... rozwiń
Avatar
Gość / 23 grudnia 2008 o 14:03
sam chciałem zrobic coś takiego, ale przecież to sie nie opłaca!!
A temu panu gratulujęi jednocześnie SR..M na ten kraj!
Avatar
gasrura / 23 grudnia 2008 o 13:19
co to jest gas kuchenny?odp. propanos-butanos.co to gas do aut? odp.propan-butan.dlaczego na ten sam gas dwie ceny?odp.to jest polska właśnie

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 90 10

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 365 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 130 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!