wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Stadion przy Krochmalnej: Kolejne zamieszanie z budową

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2011, 18:08

Stadion powstanie przy ul. Krochmalnej. Będzie mieć 15,5 tys. miejsc na trybunach. Na jego budowę Ur
Stadion powstanie przy ul. Krochmalnej. Będzie mieć 15,5 tys. miejsc na trybunach. Na jego budowę Ur

Ważą się losy inwestycji przy Krochmalnej. Jedna z firm walczących o zlecenie odwołała się od decyzji Ratusza o unieważnieniu przetargu. We wtorek rusza rozprawa. Jeśli miasto ją przegra, to paradoksalnie może się okazać, że… rozpoczęcie prac wcale się nie opóźni.

Przetarg został unieważniony bez rozstrzygnięcia już 10 maja. Powód? Grzegorz Wójcikowski, jeden z członków komisji oceniającej oferty, dwukrotnie złożył nieprawdziwe oświadczenie, że nie ma związków z żadną z dziewięciu firm zainteresowanych zleceniem. Dopiero 13 kwietnia, w trzecim oświadczeniu, przyznał, że w 2009 r. prowadził szkolenie dla firmy Interbud.

– Po prostu o nim zapomniałem – tłumaczył Wójcikowski. I choć wyłączył się z prac komisji, to lubelski Ratusz uznał, że przetarg trzeba unieważnić, bo Wójcikowski miał wpływ na wymogi stawiane wykonawcom.

Ratusz zapowiedział, że szybko ogłosi nowy przetarg. Ale na razie nie ma o tym mowy, bo od decyzji o unieważnieniu poprzedniego odwołał się jeden z oferentów – warszawski Budimex. Spółka twierdzi, że cała sprawa nie mogła mieć wpływu na prace komisji.

Ratusz się z tym nie zgadza. – Nadal uważamy, że przetarg trzeba było unieważnić – stwierdza Elżbieta Daszyńska, dyrektor Biura Zamówień Publicznych.

Spór rozstrzygnie Krajowa Izba Odwoławcza w Warszawie. Rozprawa zacznie się dziś. Nie wiadomo jeszcze, kiedy zapadnie wyrok.

Możliwości są dwie. Jeśli KIO uzna argumenty Ratusza, to komisja będzie musiała bez udziału Wójcikowskiego ocenić złożone oferty i wybrać najlepszą. Z kolei przegrana Budimexu oznaczałaby, że trzeba ogłosić nowy przetarg. – Jesteśmy już do tego przygotowani – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta.

Od niekorzystnego dla siebie wyroku Budimex mógłby jeszcze odwołać się do sądu. – Ale nie wstrzymywałoby to ogłoszenia nowego zamówienia – zastrzega Daszyńska. Dla samej budowy paradoksalnie lepiej byłoby, gdyby Ratusz przegrał, bo nowy przetarg skutkowałby kilkumiesięcznym opóźnieniem rozpoczęcia prac projektowych.

Sprawę oświadczeń Wójcikowskiego badała też zawiadomiona przez magistrat prokuratura.

– Wydaliśmy decyzję o odmowie wszczęcia śledztwa – mówi Jadwiga Nowak, szefowa Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ. – Nie ma okoliczności świadczących o tym, że członek komisji celowo składał niezgodne z prawdą oświadczenia, po prostu zapomniał o szkoleniu. Ponieważ nie mamy do czynienia z celowym działaniem, nie doszło też do przestępstwa.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
fan
fan
_P_
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

fan
fan (1 czerwca 2011 o 08:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wyrok w czwartek o 9.00
Rozwiń
fan
fan (1 czerwca 2011 o 08:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='_P_' timestamp='1306857915' post='484202']
Wie ktoś jaki wyrok zapadł?
[/quote]
Rozwiń
_P_
_P_ (31 maja 2011 o 18:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wie ktoś jaki wyrok zapadł?
Rozwiń
m
m (31 maja 2011 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
stadion na zygmuntowskich zbudowano bodajże w 1962 roku cyzli pół wieku temu. Ludzie zaczeli latać na księżyc a nasz stadion nadal stoji. Budowa stadionu to nie tylko jedyna droga do sukcesu w przyszłości piłki nożenj w lublinie ale kwestia stetyki prestiżu i mądrości jego mieszkańców. Kwestia tego jak witamy gości z innych miast. Pytanie czy zaprosilibyśmy gości do syfu i smrodu. Zawsze są jakieś wydatki. Nie rozumieć czego wszyscy atakują stadion jaką tą zła inwestycję generującą stary a nikt nie pyta ile będzie kosztować utrzymanie molocha pod tytułem teatr w wiecznej budowie czy lotnisko
Drużynę można zbudować w kilka lat stadion robi się raz na 50 lat
Rozwiń
emigrant z lubelszczyzny
emigrant z lubelszczyzny (31 maja 2011 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
trafne oceny internautów rambo as czy Sylwester piszac na forum oceny niszczyciela Lublina .Dlaczego pan Bóg karze to miasto takimi Nieudacznikami krory podane 70 mil przez Unie Europejska chce zniszczyc .Ten człowiek nie nadaje sie na rzadzenie tym miastem To KARIEROWICZ PARTYJNY pilujacy destrukcji miasta Lublina .Dlaczego tacy ludzie sa bezkani ,niszczac lubelski sport jak i na przekor mieszkancom nawet kurnika mini stadionu nie potrafi zbudowac .Kiedy grupa młodych Lublinian obudzi się i przewiezie tego czowieka na taczce z ratusza do puszczy .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!