niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Stadion Sygnału idzie do remontu

  Edytuj ten wpis
Autor: (mb, dudi)

Jeszcze w tym roku ruszy remont stadionu Sygnału przy ul. Zemborzyckiej. Okoliczni mieszkańcy i włodarze klubu chcą pójść o krok dalej i stworzyć Centrum Edukacyjno-Sportowe.

– Z bólem serca obserwujemy, jak młodzież naszej dzielnicy (Dziesiąta – red.) spędza czas wolny w przypadkowych miejscach, nie mogąc pielęgnować swoich talentów ani rozwijać się sportowo – podkreśla prezes Sygnału Kazimierz Persona. – Nie brakuje u nas młodych, zdolnych ludzi, którzy mogą zająć w przyszłości wysokie lokaty w sportowych rankingach.

– Naszym marzeniem jest budowa społecznego, dzielnicowego Centrum Edukacyjno-Sportowego, które byłoby związane z pobliskim VI LO i służyłoby wszystkim młodym mieszkańcom dzielnicy – zapowiada Persona.

Mieszkańcy Dziesiątej rozpoczynają akcję "Nasza młodzież przyszłością polskiego sportu”. – Będziemy starali się dotrzeć do każdego, kto może pomóc w realizacji tego wspaniałego celu – mówi Persona.

Stworzeniu centrum może sprzyjać planowany remont zaniedbanego przez lata stadionu Sygnału. Projekt jest już gotowy. W planach połączenie z obiektami sportowymi VI LO. Budowa ma być prowadzona etapami.
– Obiekt wraz z budynkiem klubu ma być całkowicie przebudowany. Powstaną korty, skocznie i rzutnie. A także nowa zieleń, oświetlenie i trybuny – tłumaczy Marcin Krupiński, przewodniczący zarządu dzielnicy Dziesiąta.

Jeszcze w tym roku ruszą pierwsze prace. – Chcemy zainstalować ciepłą wodę, wymienić dach i okna – mówi Mariusz Szmit, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie. Zmodernizowana będzie kotłownia. Miasto zapłaci za to 200 tys. zł.

Ale to kropla w morzu potrzeb. – Koszt całej inwestycji to ok. 5 mln zł – tłumaczy Szmit. Los stadionu w dużej mierze leży w rękach radnych. To oni zdecydują czy w przyszłorocznym budżecie będą pieniądze na kolejny etap.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!