Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

21 lutego 2008 r.
17:30
Edytuj ten wpis

Stare Miasto wkrótce za szlabanem?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 3 A A

Utrudnienia wjazdu samochodów na Stare Miasto domaga się od prezydenta jeden z radnych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chce, żeby przy Noworybnej pojawił się szlaban obsługiwany przez urzędników lub strażników miejskich.


Sprawa dotyczy ul. Noworybnej, która jest jedyną drogą wjazdową na Stare Miasto. Już teraz przy skręcie z Lubartowskiej stoi zakaz ruchu. Znak nie dotyczy posiadaczy specjalnych identyfikatorów, służb komunalnych, nowożeńców z zaświadczeniem z Urzędu Stanu Cywilnego lub oo. dominikanów oraz taksówek. Zakaz nie obowiązuje też samochodów zaopatrzenia do 3,5 tony w godz. 6-12 i 16-19.

Zdaniem radnego, znak nic nie daje.

- Wielu kierowców permanentnie nie dostosowuje się do niego - stwierdza Marcin Nowak, radny PO, który skierował do prezydenta miasta pisemną interpelację w tej sprawie. Twierdzi, że zmotoryzowani łamią prawo, bo czują się bezkarni. - Tylko niewielu kierowców, którzy nie posiadają uprawnień do poruszania się staromiejskimi ulicami, zostaje ukaranych mandatami - dodaje Nowak. I jako rozwiązanie proponuje ustawienie szlabanu.

- Owszem, to dość radykalny pomysł. Ale jeżeli nie ma innego sposobu, żeby zdyscyplinować kierowców, to jest to bardzo logiczne rozwiązanie - mówi Zofia Popiołek, przewodnicząca Zarządu Dzielnicy Stare Miasto. - Przed południem staromiejskie uliczki pod względem natężenia ruchu przypominają Aleje Racławickie.

Szlaban miałby być obsługiwany przez pracowników Urzędu Miasta lub funkcjonariuszy Straży Miejskiej. - Do ich obowiązków należałaby kontrola nad pojazdami wjeżdżającymi na obszar Starego Miasta i stałe ograniczanie ich liczby poprzez prowadzoną weryfikację zezwoleń - sugeruje Nowak.

Pismo w tej sprawie trafiło już do magistratu. - Największym problemem nie jest to, że samochody wjeżdżają na Stare Miasto, ale to, że ich kierowcy parkują samochody w miejscach niedozwolonych - stwierdza Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta. - Na pewno dokładnie przeanalizujemy tę propozycję.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
magura / 22 lutego 2008 o 12:59
Czy policja lubelska wymarla.Nie ma komu wypisywac mandatow? Na Stare Miasto powinno sie wpuszczac tylko inwalidow i zaopatrzenie.Mlodozency i cala reszta moze sie przespacerowac. Korona im z glowy nie spadnie a i dla zdrowia lepiej.Ratusz powinien zorganzowac miejsca parkingowe dla mieszkancow i pracujacych na Starowce. postawic szlaban - to mogl wymyslic tylko lokalny polityk.Ciekawe czy pomyslal ile to kosztuje i kto za to zaplaci.Wystarczy tylko zeby policja wykonywala to co nalezy do jej obowiazkow /!/.W miejscowosci gdzie mieszkam jesli jest zakaz parkowania np od godz 9.00 o godz. 9.01 kto parkuje dostaje mandat.
Czy policja lubelska wymarla.Nie ma komu wypisywac mandatow? Na Stare Miasto powinno sie wpuszczac tylko inwalidow i zaopatrzenie.Mlodozency i cala reszta moze sie przespacerowac. Korona im z glowy nie spadnie a i dla zdrowia lepiej.Ratusz powinien zorganzowac miejsca parkingowe dla mieszkancow i pracujacych na Starowce. postawic szlaban - to mogl wymyslic tylko lokalny polityk.Ciekawe czy pomyslal ile to kosztuje i kto za to zaplaci.Wystarczy tylko zeby policja wykonywala to co nalezy do jej obowiazkow /!/.W miejscowosci gdzie mieszkam ... rozwiń
Avatar
archi / 22 lutego 2008 o 08:39
Stare miasto powinno być zamknięte dla samochodów bez uprawnień!!! W tej chwili jest dosłownie rozjeżdżane i nic dziwnego, że tak trudno powstrzymać pękanie ścian budynków.
Avatar
ze starówki / 22 lutego 2008 o 07:53
....Szlaban miałby być obsługiwany przez pracowników Urzędu Miasta lub funkcjonariuszy Straży Miejskiej. -....
A czy nie lepiej,aby ten szlaban obsługiwał pomysłodawca-Marcin Nowak? (oczywiście w ramach otrzymywanej dietyradnego)
No i dziwne jest dla mnie,że zezwolenia na wjazd na starówkę wydają dominikanie.Czy oni są właścicielami i zarządcami terenu?
Avatar
magura / 22 lutego 2008 o 12:59
Czy policja lubelska wymarla.Nie ma komu wypisywac mandatow? Na Stare Miasto powinno sie wpuszczac tylko inwalidow i zaopatrzenie.Mlodozency i cala reszta moze sie przespacerowac. Korona im z glowy nie spadnie a i dla zdrowia lepiej.Ratusz powinien zorganzowac miejsca parkingowe dla mieszkancow i pracujacych na Starowce. postawic szlaban - to mogl wymyslic tylko lokalny polityk.Ciekawe czy pomyslal ile to kosztuje i kto za to zaplaci.Wystarczy tylko zeby policja wykonywala to co nalezy do jej obowiazkow /!/.W miejscowosci gdzie mieszkam jesli jest zakaz parkowania np od godz 9.00 o godz. 9.01 kto parkuje dostaje mandat.
Czy policja lubelska wymarla.Nie ma komu wypisywac mandatow? Na Stare Miasto powinno sie wpuszczac tylko inwalidow i zaopatrzenie.Mlodozency i cala reszta moze sie przespacerowac. Korona im z glowy nie spadnie a i dla zdrowia lepiej.Ratusz powinien zorganzowac miejsca parkingowe dla mieszkancow i pracujacych na Starowce. postawic szlaban - to mogl wymyslic tylko lokalny polityk.Ciekawe czy pomyslal ile to kosztuje i kto za to zaplaci.Wystarczy tylko zeby policja wykonywala to co nalezy do jej obowiazkow /!/.W miejscowosci gdzie mieszkam ... rozwiń
Avatar
archi / 22 lutego 2008 o 08:39
Stare miasto powinno być zamknięte dla samochodów bez uprawnień!!! W tej chwili jest dosłownie rozjeżdżane i nic dziwnego, że tak trudno powstrzymać pękanie ścian budynków.
Avatar
ze starówki / 22 lutego 2008 o 07:53
....Szlaban miałby być obsługiwany przez pracowników Urzędu Miasta lub funkcjonariuszy Straży Miejskiej. -....
A czy nie lepiej,aby ten szlaban obsługiwał pomysłodawca-Marcin Nowak? (oczywiście w ramach otrzymywanej dietyradnego)
No i dziwne jest dla mnie,że zezwolenia na wjazd na starówkę wydają dominikanie.Czy oni są właścicielami i zarządcami terenu?
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 28 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 59 10

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 30 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 47 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 398 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!