poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Staże i dotacje na firmy dla 50-latków

  Edytuj ten wpis
Dodano: 27 maja 2014, 12:15
Autor: (kp)

Staże, bezzwrotne dotacje na założenie własnej firmy, szkolenia - urzędy pracy przeznaczają coraz więcej środków na wsparcie bezrobotnych po 50. roku życia.

Miejski Urząd Pracy w Lublinie rozpoczął rekrutację do projektu "Ambitni i przedsiębiorczy”. Bezrobotni, którzy skończyli 50 lat, mogą skorzystać z półrocznych staży i dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

- Ludzie po 50 to jedna z grup, która ma największy problem z odnalezieniem się na rynku pracy. Proponujemy im m.in. staże, po zakończeniu których, pracodawcy deklarują zatrudnienie przez minimum trzy miesiące - mówi Monika Różycka-Górska, rzecznik Miejskiego Urzędu Pracy w Lublinie.

- W tym momencie zostało jeszcze ponad 170 wolnych miejsc na staże oraz 40 dotacji, o maksymalnej wysokości 20 tys. zł każda.

Podobne działania prowadzi Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu. - 19 maja zakończyliśmy rekrutację do projektu "Barwy Tęczy”, który jest skierowany w szczególności do osób po 50. roku życia. Problem z zatrudnieniem takich osób jest niestety cały czas aktualny, dlatego będziemy kontynuować ten projekt. Kolejną rekrutację chcemy rozpocząć w czerwcu - mówi Jan Kozyra, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu.

Szansę na powrót na rynek pracy mają także bezrobotni z powiatu puławskiego, dzięki szkoleniom indywidualnym w ramach projektu "Krok do sukcesu”, a także radzyńskiego, dzięki stażom i dotacjom na założenie działalności gospodarczej w ramach projektu "Czas na zmiany - inwestuję w siebie”. Oba projekty realizują powiatowe urzędy pracy. Nabory trwają.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: pieniądze dotacja staż
Barbara Ubryk
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Barbara Ubryk
Barbara Ubryk (27 maja 2014 o 23:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po pięćdziesiątce nie ma już żadnej pracy dla nikogo.Nie ma się co oszukiwać.Ci co mają wysokie kwalifikacje to robotę zawsze znajdą.A przeciętniakom pozostaje zdychać z głodu.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!