poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Stołówka przy ul. Langiewicza jeszcze poczeka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 lipca 2012, 12:46
Autor: (mb)

 (Jacek Świerczyński/Archiwum)
(Jacek Świerczyński/Archiwum)

Prawdopodobnie dopiero po wakacjach rozstrzygnie się, kto będzie nowym dzierżawcą dawnej stołówki UMCS przy ul. Langiewicza w Lublinie.

Drugie podejście do wyboru najemcy czeka na rozstrzygnięcie. Poprzedni prowadził tam pub Arena, który zasłynął specyficzną ofertą – m.in. kieliszkiem wódki za złotówkę. Uczelni nie podobał się rozgłos działającego w uczelnianym budynku lokalu. UMCS wypowiedział umowę dotychczasowej dzierżawy. Najemca opuścił lokal na początku tego roku. A uniwersytet postanowił, że w dawnej stołówce nie będzie już lokalu z głośną muzyką i alkoholem. Skarżyli się na to okoliczni mieszkańcy.

Pierwszy konkurs uczelnia rozpisała na początku roku. Jak informowaliśmy w czerwcu, wpłynęło sześć ofert. Ale te uniwersytetu nie zadowoliły. UMCS zwrócił się do oferentów, żeby je doprecyzowali. Zwłaszcza jeden z zapisów, który pojawił się w specyfikacji przetargowej – o tym, że działalność prowadzona w dawnej stołówce będzie "nieuciążliwa”.

– Wyjaśniliśmy, że zapis o "nieuciążliwej” działalności jest równoznaczny z brakiem zgody na działalność rozrywkową i sprzedaż alkoholu w tym miejscu. I czy, w związku z tym, podtrzymują swoje oferty – mówi Anna Guzowska, rzecznik UMCS. Problem w tym, że nie odpowiedział żaden z nich.

Uczelnia zdecydowała o rozpisaniu nowego konkursu ze szczegółowo określonymi zasadami. Konkurs został ogłoszony przed wakacjami. – Spośród złożonych ofert dwie odpowiadają naszym oczekiwaniom dotyczącym charakteru zaproponowanej działalności – usłyszeliśmy wczoraj w rektoracie UMCS. – Jedna to działalność sportowo-rekreacyjna, druga – medyczna.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
monte
Franek
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

monte
monte (22 października 2012 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po pierwsze, ten budynek znajduje się na miasteczku akademickim, a jak sama nazwa wskazuje osiedle to przeznaczone jest przede wszystkim dla studentów, więc jeżeli tam mieszkasz, to nie powinieneś mieć pretensji o hałas - studenci są ludźmi młodymi i pełnymi wigoru, sił witalnych i rzeczą zupełnie naturalną jest ich chęć wyszalenia się i korzystania z życia. Poza tym "wychylanie flaszki" w samotności nie jest tak satysfakcjonujące, jak spożywanie alkoholu wspólnie ze znajomymi ( i nieznajomymi też ). Kolejną sprawą jest istnienie innych miejsc w okolicy dawanej "Areny", równie hałaśliwych i przepełnionych grzechem i rozpustą, tak więc zamknięcie jednego baru nie likwiduje problemu. Jedyną receptą na bolączki mieszkańców, którym przeszkadzają odgłosy dobiegające z - tu jeszcze raz powtórzę - OSIEDLA PRZEZNACZONEGO PRZEDE WSZYSTKIM DLA STUDENTÓW jest zmiana miejsca zamieszkania. Na ziemi na pewno znajduje się wiele bezludnych wysp.
Rozwiń
Franek
Franek (28 lipca 2012 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Załóżmy, że w upalne dni zamknięcie okna załatwi sprawę. Widziałeś jaki jest syf w okolicy? Pobite butelki, śmieci.

Moim zdaniem dobra decyzja o zmianie.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2012 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Franek' timestamp='1343474115' post='658071']
To, że jesteś ateistą, nie oznacza, że możesz obrażać moją religię. Ciekawe jak byś gadał gdybyś musiał na 6 do roboty wstać a mieszkałbyś kilka budynków obok. Jak chcesz się nachlać, to wychyl duszkiem flaszkę i idź spać. Pomyśl czasem o innych.
[/quote]
Franek,załóż sobie nowe plastikowe okna one są naprawdę dzwiękochłonne i bedziesz spał w ciszy i spokoju do 5.00 rano.
Rozwiń
Franek
Franek (28 lipca 2012 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To, że jesteś ateistą, nie oznacza, że możesz obrażać moją religię. Ciekawe jak byś gadał gdybyś musiał na 6 do roboty wstać a mieszkałbyś kilka budynków obok. Jak chcesz się nachlać, to wychyl duszkiem flaszkę i idź spać. Pomyśl czasem o innych.
Rozwiń
Ciemnogród??? Teraz???
Ciemnogród??? Teraz??? (28 lipca 2012 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moherowy UMCS chce dorównać KUL-owi???? Wprowadzcie do warunków wynajmu zapis, że przed każdym wejściem klient musi uklęknąć i się przeżegnać oraz ,że lokal będzie czynny do godz.20.00 to wtedy bedą zadowoleni okoliczni mieszkańcy!!!! Buha,ha, ale jaja coś takiego to tylko w chrześcijańskim UMCS-ie.Normalnie jak to przeczytałem to tatuaże zaczęły mi spływac............
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!