piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Lublin

Stołówka przy ul. Langiewicza jeszcze poczeka

Dodano: 26 lipca 2012, 12:46
Autor: (mb)

 (Jacek Świerczyński/Archiwum)
(Jacek Świerczyński/Archiwum)

Prawdopodobnie dopiero po wakacjach rozstrzygnie się, kto będzie nowym dzierżawcą dawnej stołówki UMCS przy ul. Langiewicza w Lublinie.

Drugie podejście do wyboru najemcy czeka na rozstrzygnięcie. Poprzedni prowadził tam pub Arena, który zasłynął specyficzną ofertą – m.in. kieliszkiem wódki za złotówkę. Uczelni nie podobał się rozgłos działającego w uczelnianym budynku lokalu. UMCS wypowiedział umowę dotychczasowej dzierżawy. Najemca opuścił lokal na początku tego roku. A uniwersytet postanowił, że w dawnej stołówce nie będzie już lokalu z głośną muzyką i alkoholem. Skarżyli się na to okoliczni mieszkańcy.

Pierwszy konkurs uczelnia rozpisała na początku roku. Jak informowaliśmy w czerwcu, wpłynęło sześć ofert. Ale te uniwersytetu nie zadowoliły. UMCS zwrócił się do oferentów, żeby je doprecyzowali. Zwłaszcza jeden z zapisów, który pojawił się w specyfikacji przetargowej – o tym, że działalność prowadzona w dawnej stołówce będzie "nieuciążliwa”.

– Wyjaśniliśmy, że zapis o "nieuciążliwej” działalności jest równoznaczny z brakiem zgody na działalność rozrywkową i sprzedaż alkoholu w tym miejscu. I czy, w związku z tym, podtrzymują swoje oferty – mówi Anna Guzowska, rzecznik UMCS. Problem w tym, że nie odpowiedział żaden z nich.

Uczelnia zdecydowała o rozpisaniu nowego konkursu ze szczegółowo określonymi zasadami. Konkurs został ogłoszony przed wakacjami. – Spośród złożonych ofert dwie odpowiadają naszym oczekiwaniom dotyczącym charakteru zaproponowanej działalności – usłyszeliśmy wczoraj w rektoracie UMCS. – Jedna to działalność sportowo-rekreacyjna, druga – medyczna.
Czytaj więcej o:
monte
Franek
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

monte
monte (22 października 2012 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Po pierwsze, ten budynek znajduje się na miasteczku akademickim, a jak sama nazwa wskazuje osiedle to przeznaczone jest przede wszystkim dla studentów, więc jeżeli tam mieszkasz, to nie powinieneś mieć pretensji o hałas - studenci są ludźmi młodymi i pełnymi wigoru, sił witalnych i rzeczą zupełnie naturalną jest ich chęć wyszalenia się i korzystania z życia. Poza tym "wychylanie flaszki" w samotności nie jest tak satysfakcjonujące, jak spożywanie alkoholu wspólnie ze znajomymi ( i nieznajomymi też ). Kolejną sprawą jest istnienie innych miejsc w okolicy dawanej "Areny", równie hałaśliwych i przepełnionych grzechem i rozpustą, tak więc zamknięcie jednego baru nie likwiduje problemu. Jedyną receptą na bolączki mieszkańców, którym przeszkadzają odgłosy dobiegające z - tu jeszcze raz powtórzę - OSIEDLA PRZEZNACZONEGO PRZEDE WSZYSTKIM DLA STUDENTÓW jest zmiana miejsca zamieszkania. Na ziemi na pewno znajduje się wiele bezludnych wysp.
Rozwiń
Franek
Franek (28 lipca 2012 o 18:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Załóżmy, że w upalne dni zamknięcie okna załatwi sprawę. Widziałeś jaki jest syf w okolicy? Pobite butelki, śmieci.

Moim zdaniem dobra decyzja o zmianie.
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2012 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Franek' timestamp='1343474115' post='658071']
To, że jesteś ateistą, nie oznacza, że możesz obrażać moją religię. Ciekawe jak byś gadał gdybyś musiał na 6 do roboty wstać a mieszkałbyś kilka budynków obok. Jak chcesz się nachlać, to wychyl duszkiem flaszkę i idź spać. Pomyśl czasem o innych.
[/quote]
Franek,załóż sobie nowe plastikowe okna one są naprawdę dzwiękochłonne i bedziesz spał w ciszy i spokoju do 5.00 rano.
Rozwiń
Franek
Franek (28 lipca 2012 o 13:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To, że jesteś ateistą, nie oznacza, że możesz obrażać moją religię. Ciekawe jak byś gadał gdybyś musiał na 6 do roboty wstać a mieszkałbyś kilka budynków obok. Jak chcesz się nachlać, to wychyl duszkiem flaszkę i idź spać. Pomyśl czasem o innych.
Rozwiń
Ciemnogród??? Teraz???
Ciemnogród??? Teraz??? (28 lipca 2012 o 12:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moherowy UMCS chce dorównać KUL-owi???? Wprowadzcie do warunków wynajmu zapis, że przed każdym wejściem klient musi uklęknąć i się przeżegnać oraz ,że lokal będzie czynny do godz.20.00 to wtedy bedą zadowoleni okoliczni mieszkańcy!!!! Buha,ha, ale jaja coś takiego to tylko w chrześcijańskim UMCS-ie.Normalnie jak to przeczytałem to tatuaże zaczęły mi spływac............
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24