Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2010 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Straż Miejska oceniła swoją pracę, Ty oceń strażników

0 30 A A

Prawie 9 tysięcy mandatów na łączną kwotę blisko miliona zł wystawili kierowcom w ub. roku strażnicy miejscy. W większości przypadków strażnicy interweniują po telefonach samych mieszkańców.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tak wynika z raportu z działalności lubelskiej Straży Miejskiej, który jej komendant przedstawi na najbliższej sesji Rady Miasta (za tydzień). Czytamy w nim, że od 1 stycznia do 31 grudnia 2009 r. za wykroczenia "w związku z porządkiem i bezpieczeństwem w ruchu drogowym” lubelscy strażnicy wręczyli aż 8819 mandatów na łączną kwotę 976 tys. 900 zł.

– Lublin jest miastem o bardzo dużym natężeniu ruchu samochodów (ponad 188 tys. zarejestrowanych pojazdów na ok. 350 tys. mieszkańców) – zauważa w podsumowaniu raportu komendant lubelskiej Straży Waldemar Wieprzowski.

Jak tłumaczą strażnicy, w większości przypadków interweniują po telefonach mieszkańców, którym kierowcy zastawiają bramy czy samochody.

W ub. roku strażnicy uważnie przyglądali się parkującym na miejscach dla niepełnosprawnych. Jesienią, razem z fundacją Fuga Mundi, rozdawali kierowcom ulotki. Inna duża akcja prowadzona w 2009 r. przez lubelskich strażników to "Stare Miasto”. W wakacje strażnicy odholowali 25 samochodów zaparkowanych na Starym Mieście.

– Gnębienie kierowców to chyba jedyna rzecz, jaką nasi strażnicy robią dobrze. Wystarczy zaparkować na kilka minut i już mandat – denerwuje się pan Artur, kierowca z Lublina. – A co z pijakami na co drugiej ulicy? Oni strażnikom nie przeszkadzają – dodaje pan Krzysztof, inny z mieszkańców.

Straż broni się, że drugą co do wielkości grupę interwencji stanowią te związane z porządkiem publicznym. W 2009 r. strażnicy przyłapali ponad 1,8 tys. osób na piciu alkoholu w miejscach publicznych. M.in. dzięki patrolom rowerowym, wiele takich przypadków udało się ujawnić na ścieżkach rowerowych, w parkach czy… na placach zabaw.

Zdaniem komendanta, 2009 rok był dla lubelskiej Straży udany. – Staramy się sprostać coraz większym wymaganiom społecznym – podkreśla Waldemar Wieprzowski. – Podjęliśmy i zrealizowaliśmy ponad 13,5 tys. interwencji od mieszkańców.

W listopadzie lubelscy strażnicy zostali wyposażeni w 12 nadajników GPS do samochodów i 32 dla patroli pieszych. Urządzenia te pozwalają na szybkie zlokalizowanie i wysłanie na interwencję patrolu, który jest najbliżej.

A jak Ty oceniasz pracę strażników ? Zagłosuj w sondzie na www.dziennikwschodni.pl. Zapraszamy też do dyskusji na forum poniżej.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
praworządny / 19 maja 2010 o 23:11
Po przeczytaniu kilku komentarzy dochodzę do wniosku, że większość to wypociny rozbestwionych małolatów, którym jakiekolwiek zakazy i nakazy wyraźnie nie odpowiadają. Macie pretensje o prawo do "wolności w zachowaniu", a gdzie poszanowanie takiej wolności u innych. Zastanawiacie się jak was odbierają inni kiedy bluzgacie przekleństwami i zachowujecie się wulgarnie, właśnie SM i Policja uzupełnia w waszym wychowaniu to, czego nie dali wam rodzice i opiekunowie.
Avatar
ja / 23 marca 2010 o 09:10
Ktosik :) napisał:
Te nieroby wczoraj się do mnie doczepiły, gdy myłem samochód mojej mamy na naszej działce przed domkiem... Masakra, chcieli mi dać mandat 500zł za takie coś. Od tego momentu moje nerwy mnie poniosły i postanowiłem nie ułatwiać im służby. Chcieli mnie wylegitymować wspomnianej już naszej działce czyli terenie oficjalnie prywatnym, więc stwierdziłem iż chyba nie mam takiego obowiązku. Od razu zagrozili, że jak im moich danych nie przedstawię to wezwą policję. Stwierdziłem iż ja mam czas a i policję bardziej lubię to może być. Po jakimś czasie podjechał patrol policji i wylegitymowałem się bezproblemowo. Straż miejska doszukała się kolejnej podstawy do ukarania mnie - nie wylegitymowanie się. Sprawa jest otwarta i będzie się toczyć w sądzie, ale zastanawiam się czy tak naprawdę straż miejska ma rację? Jeśli chodzi o mycie samochodu to zmywałem standardowo wodą z węża ogrodowego i szczotką jakiś śmieszny brud, który wcale nie ściekał po ulicy ani nic podobnego... Czytałem jakieś ustawy odnośnie mycia samochodów i podobno jest to kwestia bardziej ekologiczna, że coś z substancji ropopochodnych może wyciec do gleby i oficjalnie zanieczyścić środowisko. Jednak dodam iż z samochodu na 100% nie wycieka żadna substancja ropopochodna, więc nie zanieczyszczam środowiska. Tak abstrahując to gdyby coś wyciekało to też oficjalnie nie mogło by przeglądu okresowego przejść, tak więc pętla się zamyka. Proszę o jakąś podpowiedź co mógłbym mieć na swoją obronę w sądzie, bo tak prawdę mówiąc to kiepsko przy obecnych polskich przepisach widzę swój portfel po wyroku sądu.
Mój e-mail: abi10@tlen.pl

Z góry dziękuję za pomoc!!Tak niestety nie możesz mieć pretensji do Straży Miejskiej, wiedz o tym że oni to muszą robić bo tak każe ustawa. Musisz pamiętać też to żę straż powołuje Gmina a przełożonym Pana Komendanta jest Prezydent Miasta Lublina a fachowym kierującym jest Komendant Policji . I co tam gadać czy Policja lepsza a Straż gorsza po prostu to jest organ wykonujący zadania Policji na to konto aby Policja mogła robić coś zupełnie innego anie sprawdzać czy ktoś przestrzega znaków czy ktoś myje na działkach czy nie, uwierz że jak by to należało do Policji to by mało ich było na ulicach. Jestem Policjantem z Lublina i wiem że straż robi Wiele czynności za Nas. Pamiętaj że ludzie którzy są powołani na służbę muszą wszystko robić zgodnie z kodeksem i regulaminem. A sąd więcej będzie cie kosztował teraz jak mandat. Pozdrawiam
jest Prezydent Miasta Lublina a fachowym kierującym jest Komendant Policji . I co tam gadać czy Policja lepsza a Straż gorsza po prostu to jest organ wykonujący zadania Policji na to konto aby Policja mogła robić coś zupełnie innego anie sprawdzać czy ktoś przestrzega znaków czy ktoś myje na działkach czy nie, uwierz że jak by to należało do Policji to by mało ich było na ulicach. Jestem Policjantem z Lublina i wiem że straż robi Wiele czynności za Nas. Pamiętaj że ludzie którzy są powołani na służbę muszą wszystko robić zgodnie z kodeksem ... rozwiń
Avatar
Ktosik :) / 23 marca 2010 o 00:52
Te nieroby wczoraj się do mnie doczepiły, gdy myłem samochód mojej mamy na naszej działce przed domkiem... Masakra, chcieli mi dać mandat 500zł za takie coś. Od tego momentu moje nerwy mnie poniosły i postanowiłem nie ułatwiać im służby. Chcieli mnie wylegitymować wspomnianej już naszej działce czyli terenie oficjalnie prywatnym, więc stwierdziłem iż chyba nie mam takiego obowiązku. Od razu zagrozili, że jak im moich danych nie przedstawię to wezwą policję. Stwierdziłem iż ja mam czas a i policję bardziej lubię to może być. ;) Po jakimś czasie podjechał patrol policji i wylegitymowałem się bezproblemowo. Straż miejska doszukała się kolejnej podstawy do ukarania mnie - nie wylegitymowanie się. Sprawa jest otwarta i będzie się toczyć w sądzie, ale zastanawiam się czy tak naprawdę straż miejska ma rację? Jeśli chodzi o mycie samochodu to zmywałem standardowo wodą z węża ogrodowego i szczotką jakiś śmieszny brud, który wcale nie ściekał po ulicy ani nic podobnego... Czytałem jakieś ustawy odnośnie mycia samochodów i podobno jest to kwestia bardziej ekologiczna, że coś z substancji ropopochodnych może wyciec do gleby i oficjalnie zanieczyścić środowisko. Jednak dodam iż z samochodu na 100% nie wycieka żadna substancja ropopochodna, więc nie zanieczyszczam środowiska. Tak abstrahując to gdyby coś wyciekało to też oficjalnie nie mogło by przeglądu okresowego przejść, tak więc pętla się zamyka. Proszę o jakąś podpowiedź co mógłbym mieć na swoją obronę w sądzie, bo tak prawdę mówiąc to kiepsko przy obecnych polskich przepisach widzę swój portfel po wyroku sądu.
Mój e-mail: abi10@tlen.pl

Z góry dziękuję za pomoc!! :)
Te nieroby wczoraj się do mnie doczepiły, gdy myłem samochód mojej mamy na naszej działce przed domkiem... Masakra, chcieli mi dać mandat 500zł za takie coś. Od tego momentu moje nerwy mnie poniosły i postanowiłem nie ułatwiać im służby. Chcieli mnie wylegitymować wspomnianej już naszej działce czyli terenie oficjalnie prywatnym, więc stwierdziłem iż chyba nie mam takiego obowiązku. Od razu zagrozili, że jak im moich danych nie przedstawię to wezwą policję. Stwierdziłem iż ja mam czas a i policję bardziej lubię to może być. ;) Po jakimś czas... rozwiń
Avatar
cygan / 19 marca 2010 o 12:41
Czarno-żólto holota, zlikwidowac ich w pizdziec.
Avatar
bambo75 / 18 marca 2010 o 17:28
A kiedy strażnicy będą WRESZCIE wlepiać mandaty"psiarzom"za gówienka,które zostawiają ich pupile na chodnikach?! -bo już mam dość wydłubywania wszędzie leżących na chodnikach gówienek z kółek naszego wózka inwalidzkiego po każdym spacerze zanim wjedziemy do mieszkania!!!
Avatar
V1 / 18 marca 2010 o 14:18
MYŚLĘ ŻE SPRAWCY UJĘCI W LICZBIE 94 , TO PRAWDOPODOBNIE PIJACZKOWIE CO NIE MIELI SIŁY UCIEKAĆ , J..AĆ CZARNYCH ŚCIERWOJADUF
Avatar
Borys / 18 marca 2010 o 10:31
Lublinowi gratulujemy komendanta, który na egzaminie oszukuje, bezczelnie ściągajac i toleruje pijanych podwładnych w pracy!
Avatar
lbn / 18 marca 2010 o 09:51
Jakby Straż Miejska zaczęła wystawić mandaty za brudne i dziurawe ulice ratuszowi to jej "przychody" wzrosłyby o 1000%
Avatar
kolo / 18 marca 2010 o 09:44
ormowiec napisał:
To prawda,że w Straży Miejskiej pracuje wiele przypadkowych ludzi.Są tacy,których pogoniono z policji,więc zatrudniono w straży.Są też tacy,którzy po znajomości otrzymują państwową (gminną) pensję.Ale do wypowiedzi:Otóż syraż MIejska nie jest od tego,aby umożłiwiała ludziom przejście przez jezdnię bo jedno z drugim idzie do kościoła lub z kościoła.Takie nawiedzone mohery wychodząc z kościoła wali przez jezdnię mimo czerwonego światła,bo uważają,że jak już zostali pokropieni święconą wodą to już im wszystko wolno.A właśnie ostatnio jest wiele wypadków spowodowanyćh przez takich właśnie świętoszków idących z kościołą (czyżby "trawili" słowo boże przekazane ustami również większego grzesznika w czarnej sukience i w dodatku ubranego w kolorowe fatałaszki)

czlowieku tu nie chodzi oto aby straz miejska przeprowadzala mochery przez ulice tylko oto ze niema przejscia przez pasy dla pieszych bo jakies bogate cwoki zeby pod katedra nie placic za parking wklejaja sie na przejscie i ciekawe jak bys sam mial przejsc powiedzmy z wozkiem co bys robil? albo drugi przyklad ulica zmigrod idz z dzieckiem na spacer po chodniku czy jedna czy druga strona ulicy to zobaczysz jaka to przyjemnosc isc ulica slalomem i ocierac sie o brudne auta bo innej mozliwosci niema to i to samo jest wlasnie na przejsciu dla pieszych pod katedra.( tam niema swiatel)

czlowieku tu nie chodzi oto aby straz miejska przeprowadzala mochery przez ulice tylko oto ze niema przejscia przez pasy dla pieszych bo jakies bogate cwoki zeby pod katedra nie placic za parking wklejaja sie na przejscie i ciekawe jak bys sam mial przejsc powiedzmy z wozkiem co bys robil? albo drugi przyklad ulica zmigrod idz z dzieckiem na spacer po chodniku czy jedna czy druga strona ulicy to zobaczysz jaka to przyjemnosc isc ulica slalomem i ocierac sie o brudne auta bo innej mozliwosci niema to i to samo jest wlasni... rozwiń
Avatar
nikki / 18 marca 2010 o 08:51
Sprawcy przestępstw ujęci na gorącym uczynku – 94.

Sukces !!!! Gratulacje panowie strażnicy miejscy .
Za trzy lata dobijecie do 100.
Avatar
praworządny / 19 maja 2010 o 23:11
Po przeczytaniu kilku komentarzy dochodzę do wniosku, że większość to wypociny rozbestwionych małolatów, którym jakiekolwiek zakazy i nakazy wyraźnie nie odpowiadają. Macie pretensje o prawo do "wolności w zachowaniu", a gdzie poszanowanie takiej wolności u innych. Zastanawiacie się jak was odbierają inni kiedy bluzgacie przekleństwami i zachowujecie się wulgarnie, właśnie SM i Policja uzupełnia w waszym wychowaniu to, czego nie dali wam rodzice i opiekunowie.
Avatar
ja / 23 marca 2010 o 09:10
Ktosik :) napisał:
Te nieroby wczoraj się do mnie doczepiły, gdy myłem samochód mojej mamy na naszej działce przed domkiem... Masakra, chcieli mi dać mandat 500zł za takie coś. Od tego momentu moje nerwy mnie poniosły i postanowiłem nie ułatwiać im służby. Chcieli mnie wylegitymować wspomnianej już naszej działce czyli terenie oficjalnie prywatnym, więc stwierdziłem iż chyba nie mam takiego obowiązku. Od razu zagrozili, że jak im moich danych nie przedstawię to wezwą policję. Stwierdziłem iż ja mam czas a i policję bardziej lubię to może być. Po jakimś czasie podjechał patrol policji i wylegitymowałem się bezproblemowo. Straż miejska doszukała się kolejnej podstawy do ukarania mnie - nie wylegitymowanie się. Sprawa jest otwarta i będzie się toczyć w sądzie, ale zastanawiam się czy tak naprawdę straż miejska ma rację? Jeśli chodzi o mycie samochodu to zmywałem standardowo wodą z węża ogrodowego i szczotką jakiś śmieszny brud, który wcale nie ściekał po ulicy ani nic podobnego... Czytałem jakieś ustawy odnośnie mycia samochodów i podobno jest to kwestia bardziej ekologiczna, że coś z substancji ropopochodnych może wyciec do gleby i oficjalnie zanieczyścić środowisko. Jednak dodam iż z samochodu na 100% nie wycieka żadna substancja ropopochodna, więc nie zanieczyszczam środowiska. Tak abstrahując to gdyby coś wyciekało to też oficjalnie nie mogło by przeglądu okresowego przejść, tak więc pętla się zamyka. Proszę o jakąś podpowiedź co mógłbym mieć na swoją obronę w sądzie, bo tak prawdę mówiąc to kiepsko przy obecnych polskich przepisach widzę swój portfel po wyroku sądu.
Mój e-mail: abi10@tlen.pl

Z góry dziękuję za pomoc!!Tak niestety nie możesz mieć pretensji do Straży Miejskiej, wiedz o tym że oni to muszą robić bo tak każe ustawa. Musisz pamiętać też to żę straż powołuje Gmina a przełożonym Pana Komendanta jest Prezydent Miasta Lublina a fachowym kierującym jest Komendant Policji . I co tam gadać czy Policja lepsza a Straż gorsza po prostu to jest organ wykonujący zadania Policji na to konto aby Policja mogła robić coś zupełnie innego anie sprawdzać czy ktoś przestrzega znaków czy ktoś myje na działkach czy nie, uwierz że jak by to należało do Policji to by mało ich było na ulicach. Jestem Policjantem z Lublina i wiem że straż robi Wiele czynności za Nas. Pamiętaj że ludzie którzy są powołani na służbę muszą wszystko robić zgodnie z kodeksem i regulaminem. A sąd więcej będzie cie kosztował teraz jak mandat. Pozdrawiam
jest Prezydent Miasta Lublina a fachowym kierującym jest Komendant Policji . I co tam gadać czy Policja lepsza a Straż gorsza po prostu to jest organ wykonujący zadania Policji na to konto aby Policja mogła robić coś zupełnie innego anie sprawdzać czy ktoś przestrzega znaków czy ktoś myje na działkach czy nie, uwierz że jak by to należało do Policji to by mało ich było na ulicach. Jestem Policjantem z Lublina i wiem że straż robi Wiele czynności za Nas. Pamiętaj że ludzie którzy są powołani na służbę muszą wszystko robić zgodnie z kodeksem ... rozwiń
Avatar
Ktosik :) / 23 marca 2010 o 00:52
Te nieroby wczoraj się do mnie doczepiły, gdy myłem samochód mojej mamy na naszej działce przed domkiem... Masakra, chcieli mi dać mandat 500zł za takie coś. Od tego momentu moje nerwy mnie poniosły i postanowiłem nie ułatwiać im służby. Chcieli mnie wylegitymować wspomnianej już naszej działce czyli terenie oficjalnie prywatnym, więc stwierdziłem iż chyba nie mam takiego obowiązku. Od razu zagrozili, że jak im moich danych nie przedstawię to wezwą policję. Stwierdziłem iż ja mam czas a i policję bardziej lubię to może być. ;) Po jakimś czasie podjechał patrol policji i wylegitymowałem się bezproblemowo. Straż miejska doszukała się kolejnej podstawy do ukarania mnie - nie wylegitymowanie się. Sprawa jest otwarta i będzie się toczyć w sądzie, ale zastanawiam się czy tak naprawdę straż miejska ma rację? Jeśli chodzi o mycie samochodu to zmywałem standardowo wodą z węża ogrodowego i szczotką jakiś śmieszny brud, który wcale nie ściekał po ulicy ani nic podobnego... Czytałem jakieś ustawy odnośnie mycia samochodów i podobno jest to kwestia bardziej ekologiczna, że coś z substancji ropopochodnych może wyciec do gleby i oficjalnie zanieczyścić środowisko. Jednak dodam iż z samochodu na 100% nie wycieka żadna substancja ropopochodna, więc nie zanieczyszczam środowiska. Tak abstrahując to gdyby coś wyciekało to też oficjalnie nie mogło by przeglądu okresowego przejść, tak więc pętla się zamyka. Proszę o jakąś podpowiedź co mógłbym mieć na swoją obronę w sądzie, bo tak prawdę mówiąc to kiepsko przy obecnych polskich przepisach widzę swój portfel po wyroku sądu.
Mój e-mail: abi10@tlen.pl

Z góry dziękuję za pomoc!! :)
Te nieroby wczoraj się do mnie doczepiły, gdy myłem samochód mojej mamy na naszej działce przed domkiem... Masakra, chcieli mi dać mandat 500zł za takie coś. Od tego momentu moje nerwy mnie poniosły i postanowiłem nie ułatwiać im służby. Chcieli mnie wylegitymować wspomnianej już naszej działce czyli terenie oficjalnie prywatnym, więc stwierdziłem iż chyba nie mam takiego obowiązku. Od razu zagrozili, że jak im moich danych nie przedstawię to wezwą policję. Stwierdziłem iż ja mam czas a i policję bardziej lubię to może być. ;) Po jakimś czas... rozwiń
Avatar
cygan / 19 marca 2010 o 12:41
Czarno-żólto holota, zlikwidowac ich w pizdziec.
Avatar
bambo75 / 18 marca 2010 o 17:28
A kiedy strażnicy będą WRESZCIE wlepiać mandaty"psiarzom"za gówienka,które zostawiają ich pupile na chodnikach?! -bo już mam dość wydłubywania wszędzie leżących na chodnikach gówienek z kółek naszego wózka inwalidzkiego po każdym spacerze zanim wjedziemy do mieszkania!!!
Avatar
V1 / 18 marca 2010 o 14:18
MYŚLĘ ŻE SPRAWCY UJĘCI W LICZBIE 94 , TO PRAWDOPODOBNIE PIJACZKOWIE CO NIE MIELI SIŁY UCIEKAĆ , J..AĆ CZARNYCH ŚCIERWOJADUF
Avatar
Borys / 18 marca 2010 o 10:31
Lublinowi gratulujemy komendanta, który na egzaminie oszukuje, bezczelnie ściągajac i toleruje pijanych podwładnych w pracy!
Avatar
lbn / 18 marca 2010 o 09:51
Jakby Straż Miejska zaczęła wystawić mandaty za brudne i dziurawe ulice ratuszowi to jej "przychody" wzrosłyby o 1000%
Avatar
kolo / 18 marca 2010 o 09:44
ormowiec napisał:
To prawda,że w Straży Miejskiej pracuje wiele przypadkowych ludzi.Są tacy,których pogoniono z policji,więc zatrudniono w straży.Są też tacy,którzy po znajomości otrzymują państwową (gminną) pensję.Ale do wypowiedzi:Otóż syraż MIejska nie jest od tego,aby umożłiwiała ludziom przejście przez jezdnię bo jedno z drugim idzie do kościoła lub z kościoła.Takie nawiedzone mohery wychodząc z kościoła wali przez jezdnię mimo czerwonego światła,bo uważają,że jak już zostali pokropieni święconą wodą to już im wszystko wolno.A właśnie ostatnio jest wiele wypadków spowodowanyćh przez takich właśnie świętoszków idących z kościołą (czyżby "trawili" słowo boże przekazane ustami również większego grzesznika w czarnej sukience i w dodatku ubranego w kolorowe fatałaszki)

czlowieku tu nie chodzi oto aby straz miejska przeprowadzala mochery przez ulice tylko oto ze niema przejscia przez pasy dla pieszych bo jakies bogate cwoki zeby pod katedra nie placic za parking wklejaja sie na przejscie i ciekawe jak bys sam mial przejsc powiedzmy z wozkiem co bys robil? albo drugi przyklad ulica zmigrod idz z dzieckiem na spacer po chodniku czy jedna czy druga strona ulicy to zobaczysz jaka to przyjemnosc isc ulica slalomem i ocierac sie o brudne auta bo innej mozliwosci niema to i to samo jest wlasnie na przejsciu dla pieszych pod katedra.( tam niema swiatel)

czlowieku tu nie chodzi oto aby straz miejska przeprowadzala mochery przez ulice tylko oto ze niema przejscia przez pasy dla pieszych bo jakies bogate cwoki zeby pod katedra nie placic za parking wklejaja sie na przejscie i ciekawe jak bys sam mial przejsc powiedzmy z wozkiem co bys robil? albo drugi przyklad ulica zmigrod idz z dzieckiem na spacer po chodniku czy jedna czy druga strona ulicy to zobaczysz jaka to przyjemnosc isc ulica slalomem i ocierac sie o brudne auta bo innej mozliwosci niema to i to samo jest wlasni... rozwiń
Avatar
nikki / 18 marca 2010 o 08:51
Sprawcy przestępstw ujęci na gorącym uczynku – 94.

Sukces !!!! Gratulacje panowie strażnicy miejscy .
Za trzy lata dobijecie do 100.
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra św. Mikołaja na Moście Kultury
22 czerwca 2018, 16:30

Orkiestra św. Mikołaja na Moście Kultury 0 0

Co Gdzie Kiedy. Czas na przedostatni weekend czerwca na Moście Kultury. Tradycyjnie na uczestników czekają koncerty i warsztaty. Gwiazdą weekendu będzie Orkiestra Św. Mikołaja.

Wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni?

Wakacyjny rozkład komunikacji miejskiej w Lublinie. Co się zmieni? 1 0

Gotowy jest już wakacyjny rozkład jazdy autobusów i trolejbusów. Jak zwykle pojadą rzadziej, a linie nocne nawet w weekendy mają kursować co 60 minut. Co jeszcze czeka pasażerów?

XIX Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi już w weekend

XIX Powiatowe Igrzyska LZS Mieszkańców Zamojskiej Wsi już w weekend 1 0

Gospodarzem tegorocznej edycji jest po raz drugi w historii Gmina Miączyn.– W Gminie Miączyn są doskonałe warunki do organizacji rywalizacji w Igrzyskach Zrzeszenia LZS. Samorząd lokalny, z wójtem Ryszardem Borowskim na czele, bardzo angażuje się w sport masowy, jest przyjazny wszelkim działaniom i inicjatywom w tej dziedzinie – tłumaczy Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

Tłumaczył, że sam wywrócił się na nóż. Policjanci nie dali się nabrać

Tłumaczył, że sam wywrócił się na nóż. Policjanci nie dali się nabrać 3 0

31-latek tłumaczył, że sam przewrócił się na nóż. Okazało się, że ugodził go mężczyzna, który był zazdrosny o swoją dziewczynę.

Odpalił silnik i ruszył spod sklepu. Co chwilę zjeżdżał na pobocze

Odpalił silnik i ruszył spod sklepu. Co chwilę zjeżdżał na pobocze 1 0

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 57-letni kierowca Forda, który został zatrzymany przez policję.

Budowlani Lublin grają z Ogniwem Sopot i chcą przeskoczyć rywala

Budowlani Lublin grają z Ogniwem Sopot i chcą przeskoczyć rywala 2 0

W niedzielę o godzinie 13 Budowlani Lublin rozegrają mecz z Ogniwem Sopot. Będzie to ostatnie spotkanie przed wakacjami

To stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. Trwa wakacyjna akcja

To stowarzyszenie pomaga samotnym, starszym osobom. Trwa wakacyjna akcja 0 0

Chcemy, żeby nasi podopieczni mogli spędzić trochę czasu w gronie przyjaznych osób i w otoczeniu pięknej przyrody – mówi Urszula Kępczyk ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich. Można im w tym pomóc.

Super Zbieracz sprzedał swój kebab. Co teraz będzie robił?
galeria

Super Zbieracz sprzedał swój kebab. Co teraz będzie robił? 38 7

Wróciłem do tego, co robiłem. A lubię swoją pracę – mówi Grzegorz Iżycki, popularny Super Zbieracz z Lublina. Iżycki sprzedał lokal z kebabem przy ulicy Jasnej.

Lubelski oddział IPN zamówił piłki plażowe z godłem Polski. Będą też puzzle i domino
film

Lubelski oddział IPN zamówił piłki plażowe z godłem Polski. Będą też puzzle i domino 21 8

Biało czerwone piłki plażowe z logo Instytutu Pamięci Narodowej, w którym znajduje się godło Polski, zamówił lubelski oddział IPN. Patriotyczny gadżet wywołał wiele skrajnych emocji.

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem: 22-24 czerwca 0 0

W weekend na Arenie Lublin zostanie rozegrany Międzynarodowy Turniej Chłopców U-12 „Duńczyk Cup 2018. Udział w zawodach wezmą chociażby akademie: Legii Warszawa, Lecha Poznań Zagłębia Lubin, ale i Motoru Lublin oraz Górnika Łęczna.

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty

Partyzant uratowany. Wojewoda zmienił zdanie. Pomnik nie zostanie usunięty 45 9

Pomnik Partyzanta nie zostanie usunięty. Wojewoda zmienił zdanie

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala
galeria

Zasnął za kierownicą. Uderzył w drzewo i ogrodzenie. Trafił do szpitala 3 0

Kierowca zasnął za kierownicą. Jazdę skończył na ogrodzeniu.

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu

IV liga: Michał Zuber i Karol Bujak w Górniku? Nowy trener Kryształu 5 0

To może być trudne lato dla kibiców w Lubartowie. Zanosi się na to, że Lewart straci trzech najlepszych strzelców z poprzednich rozgrywek. Michał Zuber i Karol Bujak próbują swoich sił w... Górniku Łęczna

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo

Dzisiaj otwiera się Rollmania. Pierwszy dzień jazdy za darmo 5 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach będzie działać od dzisiaj w miejscu lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich. We wszystkie dni tygodnia ma być czynna od godz. 11 do 21.

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno

Ruszają mistrzostwa Polski w kolarstwie. O medale Mostostalu Puławy będzie trudno 6 0

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Polski w kolarstwie. Bazą zawodów będzie Grunwald i Ostróda

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.