Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 października 2011 r.
18:21
Edytuj ten wpis

Strefa płatnego parkowania w centrum Lublina może nie powstać

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 14 A A
Czy sprawa strefy płatnego parkowania wejdzie pod obrady Rady Miasta? (Bartłomiej Żurawski)
Czy sprawa strefy płatnego parkowania wejdzie pod obrady Rady Miasta? (Bartłomiej Żurawski)

Pod znakiem zapytania stoi wprowadzenie w Lublinie strefy płatnego parkowania obejmującej 57 ulic w centrum miasta. Głosowanie w tej sprawie zaplanowano na czwartek. Ale teraz nie jest pewne nawet to, że do głosowania w ogóle dojdzie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wątpliwości co do prezydenckiego projektu mają nawet radni Platformy Obywatelskiej, z której wywodzi się prezydent.

– Faktycznie, nie ma jednomyślności, nawet wśród radnych PO – przyznaje Jacek Bednarczyk (PO), przewodniczący Komisji Budżetowo-Ekonomicznej w Radzie Miasta. Ta miała we wtorek opiniować projekt, ale przerwała posiedzenie.

– To jeden z najbardziej wątpliwych pomysłów – przyznaje Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu Prawo i Sprawiedliwość.

– Wokół płatnej strefy nie powstały darmowe miejsca. Strefa ma skłonić do korzystania z autobusów, a tymczasem na 2012 r. prezydent planuje podwyżkę cen biletów komunikacji miejskiej – wytyka radny i zastrzega, że nie wie jeszcze, czy poprze strefę.

Ale do głosowania wcale może nie dojść. W kuluarach Ratusza mówiło się w środę, że na czwartkowej sesji może paść wniosek o wycofanie projektu z obrad. Wniosek miałby wyjść od radnych PO. Do chwili zamknięcia tego wydania klub nie podjął decyzji w tej sprawie. Ale nawet jego szef, Stanisław Podgórski przyznawał, że strefa budzi kontrowersje.

– Mamy zakorkowane centrum, po którym ciężko się jeździ. Trzeba rozwiązać ten problem, tym bardziej, że nie po to kupujemy nowe autobusy, by jeździły puste – mówi Podgórski.

– Ale są też inne problemy. Przedsiębiorcy już alarmują, że jeśli centrum będzie mniej dostępne dla samochodów, to spadną im obroty. Poza tym płacić musieliby też mieszkańcy strefy.
– Złożę autopoprawkę i mieszkańcy strefy będą zwolnieni z opłat – deklaruje Krzysztof Żuk, prezydent miasta. O losy projektu jest spokojny.

– Nie będzie takiej większości, by zdjąć go z obrad. Ja go też nie zdejmę, za to w trakcie dyskusji możemy go modyfikować. To ważna uchwała, bo musimy spowolnić zapełnianie śródmieścia samochodami.

Przypomnijmy: projekt mówi, że granice strefy wyznaczą: al. Solidarności, ul. Lubomelska, Wieniawska, Lipowa, Narutowicza, Bernardyńska, Podwale, pl. Zamkowy i al. Tysiąclecia. Opłaty nie dotyczyłyby placu przy Czechowskiej i "na górce” koło Wieniawskiej.

Postój byłby płatny w dni powszednie w godz. 8–17. Koszt pierwszej godziny ustalono na 2 zł, drugiej: 2,40 zł, trzeciej: 2,80 zł, każdej następnej 2 zł. Bilet dobowy kosztowałby 15 zł, miesięczny 150 zł, półroczny 750 zł, a roczny 1300 zł. Mieszkańcy strefy płaciliby rocznie 100 zł, mogąc stawać tylko koło domu.

W strefie znalazłoby się 1700 płatnych miejsc obsługiwanych przez 200 parkomatów. Dotąd nie wiadomo, czy kupiłoby je miasto, czy prywatna firma pobierająca w zamian określony procent od wpływów. Strefa miałaby obowiązywać od kwietnia.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
agi / 20 października 2011 o 11:25
Przepraszam, ale gdzie oni widzieli PUSTE autobusy?
Od września pracuję na pół etatu w jeden z placówek na Rynku, muszę dojeżdżać autobusem w różnych godzinach (od 7 rano do 22 wieczorem) i jakoś nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek mogła chociaż usiąść! No, może czasami gdy wracam po 22.00 w stronę LSM w 11 znajdzie się kilka wolnych miejsc. Ale przecież urzędy i inne placówki, w których ludzi jadą coś załatwić albo kupić nie pracują do 22.00. O cenach biletów jeszcze słówko - niech kosztują i 3 złote, ale przejazd powinien odbywać się w humanitarnych warunkach! Ani usiąść, ani się przekręcić, starsze panie walą ludzi siatkami i parasolami po nogach, młodzież nie lepsza. Nie dziwię się, że ludziom poziom kultury spada, skoro są stłoczeni jak śledzie.
Przepraszam, ale gdzie oni widzieli PUSTE autobusy?
Od września pracuję na pół etatu w jeden z placówek na Rynku, muszę dojeżdżać autobusem w różnych godzinach (od 7 rano do 22 wieczorem) i jakoś nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek mogła chociaż usiąść! No, może czasami gdy wracam po 22.00 w stronę LSM w 11 znajdzie się kilka wolnych miejsc. Ale przecież urzędy i inne placówki, w których ludzi jadą coś załatwić albo kupić nie pracują do 22.00. O cenach biletów jeszcze słówko - niech kosztują i 3 złote, ale przejazd powinien od... rozwiń
Avatar
herbatnik / 20 października 2011 o 09:54
a właśnie. dodam jeszcze, w związku z powyższym komentarzem, że o NIEUDOLNOŚCI RADY MIASTA przypomnę sobie NA PEWNO przy kolejnych wyborach. i liczę, że pozostali wyborcy RÓWNIEŻ.

Radni myślą pewnie na zasadzie: "jak poprzemy strefę, to biedni lublinianie na nas nie zagłosują w kolejnych wyborach". a to myślenie głupie i ograniczone. bowiem jeśli NIE POPRĄ, to nikt z biednych nie będzie o tym pamiętał. nikt nie zapamięta tego, czego NIE zrobili, ale każdy zapamięta to, CO ZROBIĄ. więc jeśli zrobią COKOLWIEK, co się prostackiemu i zaściankowemu elektoratowi nie spodoba, to I TAK nie dostaną ich głosów.

mojego głosu na pewno nie dostaną ci, którzy będą opierać się strefie płatnego parkowania i dążyć tym samym do zaśmiecenia, zasmrodzenia i zatłoczenia centrum miasta.
a właśnie. dodam jeszcze, w związku z powyższym komentarzem, że o NIEUDOLNOŚCI RADY MIASTA przypomnę sobie NA PEWNO przy kolejnych wyborach. i liczę, że pozostali wyborcy RÓWNIEŻ.

Radni myślą pewnie na zasadzie: "jak poprzemy strefę, to biedni lublinianie na nas nie zagłosują w kolejnych wyborach". a to myślenie głupie i ograniczone. bowiem jeśli NIE POPRĄ, to nikt z biednych nie będzie o tym pamiętał. nikt nie zapamięta tego, czego NIE zrobili, ale każdy zapamięta to, CO ZROBIĄ. więc jeśli zrobią COKOLWIEK, co się pro... rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 20 października 2011 o 09:52
Jak to mówią: "w mętnej wodzie lepiej ryby biorą". Właśnie dlatego PiS nie chce wprowadzić parkomatów w centrum i jasnych zasad płatnego postoju.
Avatar
szofer / 20 października 2011 o 09:00
[quote name='herbatnik' timestamp='1319092400' post='549263']
nie mogę czytać o tych BEZNADZIEJNYCH ludziach, którzy ewidentnie GRAJĄ POD BIEDNEGO OBYWATELA, zamiast K*WA zająć się sprawami miasta na poważnie. Rzygać mi się chce, jak widzę, że Radny JURKOWSKI, mistrz PUSTYCH RUCHÓW i G*WNIANYCH imprezek z D*PY WZIĘTYCH mówi, że jak będzie strefa, to żaden klient sklepów nie przyjedzie do centrum robić zakupy i straci na tym prywatny przedsiębiorca. IDIOTYZM, deb***IZM, PROSTACTWO i nie wiem, co jeszcze. NIE ROZUMIEM, jak można być tak ograniczonym.

Ja NIE JEŻDŻĘ DO CENTRUM TERAZ, bo ŻADNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ nie jest dla mnie spotykanie się z jakimiś niby "parkingowymi", śmierdzącymi żulami, którzy wciskają jakieś stare, wytarte, bilety i chcą za to nie wiadomo ile kasy. Wkurza mnie, jak podchodzą do mnie pijaczki i chcą "pięć złotych za popilnowanie samochodu". MASAKRA.

Jestem ZDECYDOWANIE ZA STREFĄ.

A do centrum samochodami NAJWIĘCEJ JEŹDZI PRACUJĄCYCH TAM LUDZI, w tym urzędników oczywiście. Radni sami też pewnie parkują gdzie się jeszcze tylko da za darmo i szkoda im parę groszy na bilet.

JAK KOGOŚ STAĆ na "SAMOCHÓD", to stać go i na opłaty za parkowanie. A jak nie stać, to spadać na wieś z powrotem.
Miasto jest dla LUDZI, a nie dla samochodów.

Jeśli ktoś w to nie wierzy, niech zobaczy, jak jest w innych miastach na świecie. Idealny przykład - Kopenhaga. Tam zamknięto wiele ulic w centrum miasta i sklepy, kawiarnie etc., zamiast parkować, zaczęły zarabiać więcej, a ulice tętnić życiem. Zresztą nie trzeba szukać daleko. 160 km od nas, w Warszawie, jest płatne parkowanie w centrum, a mimo to masa ludzi codziennie robi zakupy w sklepach i je w restauracjach.

dlaczego mamy tu to, co mamy? bo LUDZIE są ograniczeni. ci ograniczeni ludzie to także radni, niestety.
[/quote]
Masz zupełną rację.Popieram w 100%,tylko co my możemy poradzić na "mądrość i nieomylność" niektórych radnych.Najwyżej w wyborach o nich sobie przypomnieć.
[quote name='herbatnik' timestamp='1319092400' post='549263']
nie mogę czytać o tych BEZNADZIEJNYCH ludziach, którzy ewidentnie GRAJĄ POD BIEDNEGO OBYWATELA, zamiast K*WA zająć się sprawami miasta na poważnie. Rzygać mi się chce, jak widzę, że Radny JURKOWSKI, mistrz PUSTYCH RUCHÓW i G*WNIANYCH imprezek z D*PY WZIĘTYCH mówi, że jak będzie strefa, to żaden klient sklepów nie przyjedzie do centrum robić zakupy i straci na tym prywatny przedsiębiorca. IDIOTYZM, deb***IZM, PROSTACTWO i nie wiem, co jeszcze. NIE ROZU... rozwiń
Avatar
byko / 20 października 2011 o 08:40
[quote name='Cino' timestamp='1319049438' post='549124']
To wyprowadź sie do normalnego miasta i nie gadaj głupot. W Lublinie tylko strefy brakuje.
[/quote]

nie masz prawa odmawiać innym prawa mieszkania w tym mieście. nie jest ono twoją prywatną własnością.
Avatar
herbatnik / 20 października 2011 o 08:33
nie mogę czytać o tych BEZNADZIEJNYCH ludziach, którzy ewidentnie GRAJĄ POD BIEDNEGO OBYWATELA, zamiast K*WA zająć się sprawami miasta na poważnie. Rzygać mi się chce, jak widzę, że Radny JURKOWSKI, mistrz PUSTYCH RUCHÓW i G*WNIANYCH imprezek z D*PY WZIĘTYCH mówi, że jak będzie strefa, to żaden klient sklepów nie przyjedzie do centrum robić zakupy i straci na tym prywatny przedsiębiorca. IDIOTYZM, deb***IZM, PROSTACTWO i nie wiem, co jeszcze. NIE ROZUMIEM, jak można być tak ograniczonym.

Ja NIE JEŻDŻĘ DO CENTRUM TERAZ, bo ŻADNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ nie jest dla mnie spotykanie się z jakimiś niby "parkingowymi", śmierdzącymi żulami, którzy wciskają jakieś stare, wytarte, bilety i chcą za to nie wiadomo ile kasy. Wkurza mnie, jak podchodzą do mnie pijaczki i chcą "pięć złotych za popilnowanie samochodu". MASAKRA.

Jestem ZDECYDOWANIE ZA STREFĄ.

A do centrum samochodami NAJWIĘCEJ JEŹDZI PRACUJĄCYCH TAM LUDZI, w tym urzędników oczywiście. Radni sami też pewnie parkują gdzie się jeszcze tylko da za darmo i szkoda im parę groszy na bilet.

JAK KOGOŚ STAĆ na "SAMOCHÓD", to stać go i na opłaty za parkowanie. A jak nie stać, to spadać na wieś z powrotem.
Miasto jest dla LUDZI, a nie dla samochodów.

Jeśli ktoś w to nie wierzy, niech zobaczy, jak jest w innych miastach na świecie. Idealny przykład - Kopenhaga. Tam zamknięto wiele ulic w centrum miasta i sklepy, kawiarnie etc., zamiast parkować, zaczęły zarabiać więcej, a ulice tętnić życiem. Zresztą nie trzeba szukać daleko. 160 km od nas, w Warszawie, jest płatne parkowanie w centrum, a mimo to masa ludzi codziennie robi zakupy w sklepach i je w restauracjach.

dlaczego mamy tu to, co mamy? bo LUDZIE są ograniczeni. ci ograniczeni ludzie to także radni, niestety.
nie mogę czytać o tych BEZNADZIEJNYCH ludziach, którzy ewidentnie GRAJĄ POD BIEDNEGO OBYWATELA, zamiast K*WA zająć się sprawami miasta na poważnie. Rzygać mi się chce, jak widzę, że Radny JURKOWSKI, mistrz PUSTYCH RUCHÓW i G*WNIANYCH imprezek z D*PY WZIĘTYCH mówi, że jak będzie strefa, to żaden klient sklepów nie przyjedzie do centrum robić zakupy i straci na tym prywatny przedsiębiorca. IDIOTYZM, deb***IZM, PROSTACTWO i nie wiem, co jeszcze. NIE ROZUMIEM, jak można być tak ograniczonym.

Ja NIE JEŻDŻĘ DO CENTRUM TERAZ, bo ŻADNĄ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec śródmieścia / 20 października 2011 o 08:23
Panie Prezydencie!Niech Pan odkorkuje śródmieście.Przedsiębiorcy niech nie boją się o obroty,ponieważ teraz jest gorzej,nie można w ogóle zatrzymać się,by coś kupić i kupujący jadą dalej.Na ul.Chopina,Narutowicza,Konopnickiej non stop parkują samochody studentów i pracowników różnych instytucji skutecznie utrudniając życie mieszkańców nie mających gdzie zaparkować.Trochę pieniędzy w kasie miasta też by się przydało.
Avatar
kola / 19 października 2011 o 23:14
dlaczego Prezydent żuk nie umie wybudować wielopoziomowych parkingów lub inaczej zwiększyć ilości miejsc do parkowania? najłatwiej obciążać mieszkańców opłatami, podwyżkami cen podatków, wody , biletów iin. zamiast trochę pomyśleć.
Nie ma Lublin szczęścia do Prezydentów - nieudolne lenie
Avatar
Radek / 19 października 2011 o 22:19
Radni kpią sobie ze swojego miasta, nie trafia do mnie żaden argument przeciw strefie.Tułajewów wybrały moherowe berety które nie mają pojęcia o parkowaniu w Lublinie.Obecny bałagan stwarza doskonałe warunki pracy "parkingowym" obstawiającym nasze miasto. Przedsiębiorcom strefa byłaby na rękę ponieważ miejsca przed sklepem nie zajmowałby urzędas lub pracownik, a klient.Parkomaty wiele upraszczają jednak dla naszej rady miasta nic nie jest jasne i proste, polecam wszystkim zapamiętać słowa radnych i przypomnieć je przed kolejnymi wyborami.
Avatar
wasyl / 19 października 2011 o 22:13
oby wprowadzili strefę płtnego parkowania. Wtedy normalnie można by jeździć po centrum. Teraz byle gołod.upiec pcha sie do miasta. Paliwo po 10 zł i płatne strefy rozwiążą sprawe korków.
Avatar
agi / 20 października 2011 o 11:25
Przepraszam, ale gdzie oni widzieli PUSTE autobusy?
Od września pracuję na pół etatu w jeden z placówek na Rynku, muszę dojeżdżać autobusem w różnych godzinach (od 7 rano do 22 wieczorem) i jakoś nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek mogła chociaż usiąść! No, może czasami gdy wracam po 22.00 w stronę LSM w 11 znajdzie się kilka wolnych miejsc. Ale przecież urzędy i inne placówki, w których ludzi jadą coś załatwić albo kupić nie pracują do 22.00. O cenach biletów jeszcze słówko - niech kosztują i 3 złote, ale przejazd powinien odbywać się w humanitarnych warunkach! Ani usiąść, ani się przekręcić, starsze panie walą ludzi siatkami i parasolami po nogach, młodzież nie lepsza. Nie dziwię się, że ludziom poziom kultury spada, skoro są stłoczeni jak śledzie.
Przepraszam, ale gdzie oni widzieli PUSTE autobusy?
Od września pracuję na pół etatu w jeden z placówek na Rynku, muszę dojeżdżać autobusem w różnych godzinach (od 7 rano do 22 wieczorem) i jakoś nie przypominam sobie żebym kiedykolwiek mogła chociaż usiąść! No, może czasami gdy wracam po 22.00 w stronę LSM w 11 znajdzie się kilka wolnych miejsc. Ale przecież urzędy i inne placówki, w których ludzi jadą coś załatwić albo kupić nie pracują do 22.00. O cenach biletów jeszcze słówko - niech kosztują i 3 złote, ale przejazd powinien od... rozwiń
Avatar
herbatnik / 20 października 2011 o 09:54
a właśnie. dodam jeszcze, w związku z powyższym komentarzem, że o NIEUDOLNOŚCI RADY MIASTA przypomnę sobie NA PEWNO przy kolejnych wyborach. i liczę, że pozostali wyborcy RÓWNIEŻ.

Radni myślą pewnie na zasadzie: "jak poprzemy strefę, to biedni lublinianie na nas nie zagłosują w kolejnych wyborach". a to myślenie głupie i ograniczone. bowiem jeśli NIE POPRĄ, to nikt z biednych nie będzie o tym pamiętał. nikt nie zapamięta tego, czego NIE zrobili, ale każdy zapamięta to, CO ZROBIĄ. więc jeśli zrobią COKOLWIEK, co się prostackiemu i zaściankowemu elektoratowi nie spodoba, to I TAK nie dostaną ich głosów.

mojego głosu na pewno nie dostaną ci, którzy będą opierać się strefie płatnego parkowania i dążyć tym samym do zaśmiecenia, zasmrodzenia i zatłoczenia centrum miasta.
a właśnie. dodam jeszcze, w związku z powyższym komentarzem, że o NIEUDOLNOŚCI RADY MIASTA przypomnę sobie NA PEWNO przy kolejnych wyborach. i liczę, że pozostali wyborcy RÓWNIEŻ.

Radni myślą pewnie na zasadzie: "jak poprzemy strefę, to biedni lublinianie na nas nie zagłosują w kolejnych wyborach". a to myślenie głupie i ograniczone. bowiem jeśli NIE POPRĄ, to nikt z biednych nie będzie o tym pamiętał. nikt nie zapamięta tego, czego NIE zrobili, ale każdy zapamięta to, CO ZROBIĄ. więc jeśli zrobią COKOLWIEK, co się pro... rozwiń
Avatar
Beret - Genetic Patriot / 20 października 2011 o 09:52
Jak to mówią: "w mętnej wodzie lepiej ryby biorą". Właśnie dlatego PiS nie chce wprowadzić parkomatów w centrum i jasnych zasad płatnego postoju.
Avatar
szofer / 20 października 2011 o 09:00
[quote name='herbatnik' timestamp='1319092400' post='549263']
nie mogę czytać o tych BEZNADZIEJNYCH ludziach, którzy ewidentnie GRAJĄ POD BIEDNEGO OBYWATELA, zamiast K*WA zająć się sprawami miasta na poważnie. Rzygać mi się chce, jak widzę, że Radny JURKOWSKI, mistrz PUSTYCH RUCHÓW i G*WNIANYCH imprezek z D*PY WZIĘTYCH mówi, że jak będzie strefa, to żaden klient sklepów nie przyjedzie do centrum robić zakupy i straci na tym prywatny przedsiębiorca. IDIOTYZM, deb***IZM, PROSTACTWO i nie wiem, co jeszcze. NIE ROZUMIEM, jak można być tak ograniczonym.

Ja NIE JEŻDŻĘ DO CENTRUM TERAZ, bo ŻADNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ nie jest dla mnie spotykanie się z jakimiś niby "parkingowymi", śmierdzącymi żulami, którzy wciskają jakieś stare, wytarte, bilety i chcą za to nie wiadomo ile kasy. Wkurza mnie, jak podchodzą do mnie pijaczki i chcą "pięć złotych za popilnowanie samochodu". MASAKRA.

Jestem ZDECYDOWANIE ZA STREFĄ.

A do centrum samochodami NAJWIĘCEJ JEŹDZI PRACUJĄCYCH TAM LUDZI, w tym urzędników oczywiście. Radni sami też pewnie parkują gdzie się jeszcze tylko da za darmo i szkoda im parę groszy na bilet.

JAK KOGOŚ STAĆ na "SAMOCHÓD", to stać go i na opłaty za parkowanie. A jak nie stać, to spadać na wieś z powrotem.
Miasto jest dla LUDZI, a nie dla samochodów.

Jeśli ktoś w to nie wierzy, niech zobaczy, jak jest w innych miastach na świecie. Idealny przykład - Kopenhaga. Tam zamknięto wiele ulic w centrum miasta i sklepy, kawiarnie etc., zamiast parkować, zaczęły zarabiać więcej, a ulice tętnić życiem. Zresztą nie trzeba szukać daleko. 160 km od nas, w Warszawie, jest płatne parkowanie w centrum, a mimo to masa ludzi codziennie robi zakupy w sklepach i je w restauracjach.

dlaczego mamy tu to, co mamy? bo LUDZIE są ograniczeni. ci ograniczeni ludzie to także radni, niestety.
[/quote]
Masz zupełną rację.Popieram w 100%,tylko co my możemy poradzić na "mądrość i nieomylność" niektórych radnych.Najwyżej w wyborach o nich sobie przypomnieć.
[quote name='herbatnik' timestamp='1319092400' post='549263']
nie mogę czytać o tych BEZNADZIEJNYCH ludziach, którzy ewidentnie GRAJĄ POD BIEDNEGO OBYWATELA, zamiast K*WA zająć się sprawami miasta na poważnie. Rzygać mi się chce, jak widzę, że Radny JURKOWSKI, mistrz PUSTYCH RUCHÓW i G*WNIANYCH imprezek z D*PY WZIĘTYCH mówi, że jak będzie strefa, to żaden klient sklepów nie przyjedzie do centrum robić zakupy i straci na tym prywatny przedsiębiorca. IDIOTYZM, deb***IZM, PROSTACTWO i nie wiem, co jeszcze. NIE ROZU... rozwiń
Avatar
byko / 20 października 2011 o 08:40
[quote name='Cino' timestamp='1319049438' post='549124']
To wyprowadź sie do normalnego miasta i nie gadaj głupot. W Lublinie tylko strefy brakuje.
[/quote]

nie masz prawa odmawiać innym prawa mieszkania w tym mieście. nie jest ono twoją prywatną własnością.
Avatar
herbatnik / 20 października 2011 o 08:33
nie mogę czytać o tych BEZNADZIEJNYCH ludziach, którzy ewidentnie GRAJĄ POD BIEDNEGO OBYWATELA, zamiast K*WA zająć się sprawami miasta na poważnie. Rzygać mi się chce, jak widzę, że Radny JURKOWSKI, mistrz PUSTYCH RUCHÓW i G*WNIANYCH imprezek z D*PY WZIĘTYCH mówi, że jak będzie strefa, to żaden klient sklepów nie przyjedzie do centrum robić zakupy i straci na tym prywatny przedsiębiorca. IDIOTYZM, deb***IZM, PROSTACTWO i nie wiem, co jeszcze. NIE ROZUMIEM, jak można być tak ograniczonym.

Ja NIE JEŻDŻĘ DO CENTRUM TERAZ, bo ŻADNĄ PRZYJEMNOŚCIĄ nie jest dla mnie spotykanie się z jakimiś niby "parkingowymi", śmierdzącymi żulami, którzy wciskają jakieś stare, wytarte, bilety i chcą za to nie wiadomo ile kasy. Wkurza mnie, jak podchodzą do mnie pijaczki i chcą "pięć złotych za popilnowanie samochodu". MASAKRA.

Jestem ZDECYDOWANIE ZA STREFĄ.

A do centrum samochodami NAJWIĘCEJ JEŹDZI PRACUJĄCYCH TAM LUDZI, w tym urzędników oczywiście. Radni sami też pewnie parkują gdzie się jeszcze tylko da za darmo i szkoda im parę groszy na bilet.

JAK KOGOŚ STAĆ na "SAMOCHÓD", to stać go i na opłaty za parkowanie. A jak nie stać, to spadać na wieś z powrotem.
Miasto jest dla LUDZI, a nie dla samochodów.

Jeśli ktoś w to nie wierzy, niech zobaczy, jak jest w innych miastach na świecie. Idealny przykład - Kopenhaga. Tam zamknięto wiele ulic w centrum miasta i sklepy, kawiarnie etc., zamiast parkować, zaczęły zarabiać więcej, a ulice tętnić życiem. Zresztą nie trzeba szukać daleko. 160 km od nas, w Warszawie, jest płatne parkowanie w centrum, a mimo to masa ludzi codziennie robi zakupy w sklepach i je w restauracjach.

dlaczego mamy tu to, co mamy? bo LUDZIE są ograniczeni. ci ograniczeni ludzie to także radni, niestety.
nie mogę czytać o tych BEZNADZIEJNYCH ludziach, którzy ewidentnie GRAJĄ POD BIEDNEGO OBYWATELA, zamiast K*WA zająć się sprawami miasta na poważnie. Rzygać mi się chce, jak widzę, że Radny JURKOWSKI, mistrz PUSTYCH RUCHÓW i G*WNIANYCH imprezek z D*PY WZIĘTYCH mówi, że jak będzie strefa, to żaden klient sklepów nie przyjedzie do centrum robić zakupy i straci na tym prywatny przedsiębiorca. IDIOTYZM, deb***IZM, PROSTACTWO i nie wiem, co jeszcze. NIE ROZUMIEM, jak można być tak ograniczonym.

Ja NIE JEŻDŻĘ DO CENTRUM TERAZ, bo ŻADNĄ... rozwiń
Avatar
mieszkaniec śródmieścia / 20 października 2011 o 08:23
Panie Prezydencie!Niech Pan odkorkuje śródmieście.Przedsiębiorcy niech nie boją się o obroty,ponieważ teraz jest gorzej,nie można w ogóle zatrzymać się,by coś kupić i kupujący jadą dalej.Na ul.Chopina,Narutowicza,Konopnickiej non stop parkują samochody studentów i pracowników różnych instytucji skutecznie utrudniając życie mieszkańców nie mających gdzie zaparkować.Trochę pieniędzy w kasie miasta też by się przydało.
Avatar
kola / 19 października 2011 o 23:14
dlaczego Prezydent żuk nie umie wybudować wielopoziomowych parkingów lub inaczej zwiększyć ilości miejsc do parkowania? najłatwiej obciążać mieszkańców opłatami, podwyżkami cen podatków, wody , biletów iin. zamiast trochę pomyśleć.
Nie ma Lublin szczęścia do Prezydentów - nieudolne lenie
Avatar
Radek / 19 października 2011 o 22:19
Radni kpią sobie ze swojego miasta, nie trafia do mnie żaden argument przeciw strefie.Tułajewów wybrały moherowe berety które nie mają pojęcia o parkowaniu w Lublinie.Obecny bałagan stwarza doskonałe warunki pracy "parkingowym" obstawiającym nasze miasto. Przedsiębiorcom strefa byłaby na rękę ponieważ miejsca przed sklepem nie zajmowałby urzędas lub pracownik, a klient.Parkomaty wiele upraszczają jednak dla naszej rady miasta nic nie jest jasne i proste, polecam wszystkim zapamiętać słowa radnych i przypomnieć je przed kolejnymi wyborami.
Avatar
wasyl / 19 października 2011 o 22:13
oby wprowadzili strefę płtnego parkowania. Wtedy normalnie można by jeździć po centrum. Teraz byle gołod.upiec pcha sie do miasta. Paliwo po 10 zł i płatne strefy rozwiążą sprawe korków.
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tego dorobili się posłowie z Lubelskiego. Samochody, mieszkania, oszczędności i długi
galeria

Tego dorobili się posłowie z Lubelskiego. Samochody, mieszkania, oszczędności i długi 0 0

Milion złotych ma na koncie najbogatszy z lubelskich posłów. Inni mogą mu pozazdrościć, bo są nawet tacy, którzy nie zdołali odłożyć ani grosza, a zamiast oszczędności woleli mieć np. żaglówkę. Kto ma prawie pełnoletni samochód, a kto nie zbija kokosów na uprawie porzeczek? Prześwietlamy majątki posłów.

Świetna postawa pływaków AZS UMCS na MP w Łodzi

Świetna postawa pływaków AZS UMCS na MP w Łodzi 1 0

Drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej i trzecie w medalowej. AZS UMCS może zaliczyć Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców do udanych. Na dodatek Jan Świtkowski, Konrad Czerniak, a także Daniela Georges zapewnili sobie start na mistrzostwach Europy, które na początku sierpnia odbędą się w Glasgow

Czym są numery SWIFT i IBAN?

Czym są numery SWIFT i IBAN? 1 0

BIC i IBAN to standardy, dzięki którym przelewy międzynarodowe są dużo szybsze. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Tak powstaje betonowa ekspresówka S17. Zdjęcia z odcinka do Garwolina
galeria

Tak powstaje betonowa ekspresówka S17. Zdjęcia z odcinka do Garwolina 12 0

Coraz więcej drogi widać na budowanym odcinku S17 od Garwolina do granicy z woj. lubelskim. Inwestor ocenia zaawansowanie prac na ok. 52 i 57 proc. odpowiednio na odcinkach Garwolin-Gończyce i Gończyce-granica województw.

Brat – Unia 0:3. Pozostałe wyniki chełmskiej klasy okręgowej

Brat – Unia 0:3. Pozostałe wyniki chełmskiej klasy okręgowej 1 3

CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Brat Cukrownik Siennica Nadolna bezradny w starciu z Unią Białopole. Start Krasnystaw wraca do gry

Pożar drewnianego domu. Znaleziono ciało kobiety

Pożar drewnianego domu. Znaleziono ciało kobiety 1 0

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego pożaru, do jakiego doszło w niedzielę około godz. 3.30 w miejscowości Kaliłów (pow. bialski).

Zbierali plastikowe butelki, dostali drzewko do posadzenia przy szkole
galeria

Zbierali plastikowe butelki, dostali drzewko do posadzenia przy szkole 2 0

To jeszcze nie finał, ale uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Karmanowicach mogą poczuć się zwycięzcami. Zebrali tyle plastikowych butelek, że w całej ich gminie zrobiło się czysto. Postawę szkolnej społeczności docenili organizatorzy akcji „Drzewko za butelkę”.

Olimpia – Huragan 0:2. Grała bialska klasa okręgowa

Olimpia – Huragan 0:2. Grała bialska klasa okręgowa 0 0

BIALSKOPODLASKA KLASA OKRĘGOWA Kujawiak Stanin, LZS Dobryń i Bizon Jeleniec nie składają broni w walce o utrzymanie. Tylko Niwa Łomazy zdecydowanie odstaje

Prawo użytkowania wieczystego zniknie na wieki. Skorzystać może nawet 1,5 mln Polaków
film

Prawo użytkowania wieczystego zniknie na wieki. Skorzystać może nawet 1,5 mln Polaków 12 10

Nawet 1,5 mln Polaków może się stać właścicielami nieruchomości, na których stoją ich domy i bloki. Rząd chce zlikwidować prawo użytkowania wieczystego i zastąpić je prawem własności. Za przekształcenie trzeba będzie zapłacić. Zmiany obejmą także grunty komercyjne, o ile zgodzi się na to Komisja Europejska.

Lublin: Rowerzysta potrącony na ul. Jana Pawła II, wypadek na rondzie Mohyły

Lublin: Rowerzysta potrącony na ul. Jana Pawła II, wypadek na rondzie Mohyły 5 14

Rowerzysta został przewieziony do szpitala po potrąceniu na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z Nadbystrzycką w Lublinie.

Elektryczna rewolucja w Baranowie

Elektryczna rewolucja w Baranowie 8 2

Koniec z „drutami” wiszącymi nad dachami domów. Jeszcze w tym roku prąd do domów przy pięciu ulicach w Baranowie dostarczą przewody wkopane w ziemię. Do końca sierpnia przebudowane zostaną w ten sposób ponad dwa kilometry sieci elektroenergetycznej niskiego napięcia.

Rodzice niepełnosprawnych: "Zawieszamy protest po 40 dniach walki, pogardy i upokorzeń ze strony rządu"
film

Rodzice niepełnosprawnych: "Zawieszamy protest po 40 dniach walki, pogardy i upokorzeń ze strony rządu" 0 17

Rodzice i opiekunowie niepełnosprawnych zawiesili protest po 40 dniach i wraz ze swoimi dziećmi opuścili budynek Sejmu.

Pogoda na poniedziałek i kolejne dni. Będzie gorąco
film

Pogoda na poniedziałek i kolejne dni. Będzie gorąco 6 0

Sprawdź prognozę pogody na poniedziałek 28 maja i następne dni dla woj. lubelskiego.

Prezydent i starosta dostaną po kieszeni. Ile stracą samorządowcy z pow. puławskiego?

Prezydent i starosta dostaną po kieszeni. Ile stracą samorządowcy z pow. puławskiego? 5 11

Od lipca spadnie wynagrodzenie prezydenta Puław oraz jego zastępców. Mniej zarobi także starosta puławski, wicestarosta, członkowie zarządu powiatu, burmistrzowie Nałęczowa i Kazimierza Dolnego, wójtowie wszystkich gmin oraz ich zastępcy.

Rzeszów Rockets – Tytani Lublin 10:29. Rozkręcali się powoli

Rzeszów Rockets – Tytani Lublin 10:29. Rozkręcali się powoli 0 1

II liga futbolu amerykańskiego Tytani Lublin pokonali Rzeszów Rockets i z dużą przewagą liderują rozgrywkom

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.