środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Strefa płatnego parkowania w centrum Lublina na pewno od jesieni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 maja 2012, 18:33
Autor: Dominik Smaga

W strefie znajdzie się 57 ulic, a jej granice wyznaczają: • al. Tysiąclecia • al. Solidarności • ul.
W strefie znajdzie się 57 ulic, a jej granice wyznaczają: • al. Tysiąclecia • al. Solidarności • ul.

To już przesądzone. Grudziądzka spółka City Parking Group i lubelskie MPK będą administrować strefą płatnego parkowania. Minął właśnie termin na składanie odwołań od wyniku przetargu ogłoszonego przez Zarząd Dróg i Mostów.

– Żadne odwołanie nie wpłynęło, można już podpisywać umowę z wykonawcą. Nastąpi to lada dzień – informuje Karol Kieliszek z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta.

Na zorganizowanie strefy jest nieco ponad cztery miesiące. – 1 października o godz. 8 rano wszystko ma już działać – mówi Kieliszek.
Konsorcjum musi opracować projekt organizacji ruchu, wyznaczyć miejsca parkingowe i lokalizacje parkomatów, a następnie zamontować urządzenia. W sumie płatnych miejsc będzie ok. 1700, czyli prawie trzykrotnie więcej, niż teraz.

– Parkomatów będzie 90, będą zasilane z baterią akumulatorową wspomaganą doładowywaniem przez panel solarny wbudowany w daszek – mówi Karol Awtuch, dyrektor techniczny City Parking Group. – Konkretnego modelu jeszcze nie wybraliśmy, to kwestia kilku dni, na razie rozmawiamy z producentami. Musimy dostosować się też do istniejącego już w Lublinie systemu karty biletu elektronicznego – dodaje.
Miasto wymaga też, by kierowcy mogli płacić za postój poprzez SMS.

Dostawca systemu ma także wyposażyć strefę w 15 urządzeń do opróżniania kasetek z pieniędzy, a także siedem urządzeń dla kontrolerów, którzy będą sprawdzać, czy kierowcy zapłacili za postój. Bieżącą obsługą strefy zajmować się będzie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. To właśnie ta spółka odpowiadać ma za utrzymanie czystości na płatnych parkingach, czy też usuwanie śniegu i lodu z miejsc postojowych. W strefie powstać ma też biuro obsługi klientów.

Za pierwszą godzinę postoju zapłacimy 2 zł, za drugą 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, a za każdą kolejną 2 zł. Automaty mają umożliwiać zapłatę także za krótszy czas: najmniejszą jednostką będzie kwadrans za 50 gr. Bilet dobowy ma kosztować 15 zł. Abonament miesięczny to koszt 150 zł, półroczny 750 zł, a roczny 1300 zł. Abonament dla mieszkańca strefy to 100 zł, a dla osoby niepełnosprawnej 50 zł. Koperta kosztować ma 600 zł miesięcznie. Kto nie wykupi biletu zapłaci za karę 50 zł.

Umowa z konsorcjum ma obowiązywać przez cztery lata, w tym czasie operatorzy strefy dostaną niespełna 6,7 mln złotych.

Strefa już od października

W strefie znajdzie się 57 ulic, a jej granice wyznaczają: • al. Tysiąclecia • al. Solidarności • ul. Lubomelska • Wieniawska • Lipowa • Narutowicza • pl. Wolności • Bernardyńska • ul. Żmigród • Podwale i • pl. Zamkowy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
swoje imię
HSP
Gość
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

swoje imię
swoje imię (23 maja 2012 o 12:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Za pierwszą godzinę postoju zapłacimy 2 zł, za drugą 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, a za każdą kolejną 2 zł" i kto to ogarnie, co za paranoja, nie można zrobić stałej stawki...
ciekawe o ile od października podwyższą pobory pierdzistołków urzędasów...
Rozwiń
HSP
HSP (22 maja 2012 o 12:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wspołczuje ludziom którzy pracują w miejscu gdzie będzie strefa i dojezdzają autem :]
Rozwiń
Gość
Gość (22 maja 2012 o 11:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='lubelaczka' timestamp='1337673382' post='632578']
Abonament dla mieszkańców strefy 100 zł, a dla niepełnosprawnych 50 zł... Tylko pytanie czy miesięcznie czy rocznie? W artykule nie jest ta kwestia dikładnie wyjaśniona.
[/quote]
Jaki redaktorzyna taki artykuł..................
Rozwiń
llubellak@op.pl
llubellak@op.pl (22 maja 2012 o 10:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a czy mieszkańcy nie powinni być mimo wszystko zwolnieni. nie chodzi o wysokość ale jakby nie było to kolejne obciążenie, kolejna danina. tak jak płacą czynsz, podatek od nieruchomości i całą masę innych obowiązkowych opłat tak teraz będą musieli uiszczać opłatę za to że mieszkają tam i zostawiają swój samochód! tam gdzie mieszkają powinni być zwolnieni z opłaty i koniec!

co do samej strefy parkowania, pomysł fajny i dobry. w końcu centrum trochę odetchnie, boję się tylko że wyjdzie jak wyjdzie czyli będzie jeden wielki bałagan i przekręt. mam też obawy co do uczciwości co to niektórych uprzywilejowanych mieszkańców tego miasta tzn wszyscy urzędnicy i pseudo politycy z radnymi z początku. już jakiś czas temu była sprawa jak to co niektórzy radni Wid.... i Pią..... sobie parkowali w miejscach niedozwolonych i mieli w du...... zakazy
Rozwiń
Mieszkaniec
Mieszkaniec (22 maja 2012 o 10:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Dejzi' timestamp='1337676080' post='632591']
mieszkaniec centrum zapłaci 100 zł (50zł) rocznie
[/quote]
Dokładnie tak jak piszesz. Doddam tylko, że abonament będzie obowiązywał na ulicy na której się mieszka + najbliższa okolica. Płatność, o ile dobrze pamiętam, będzie można rozłożyć na raty.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!