sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Studenci donoszą na uczelnię do prokuratora

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 września 2009, 20:09

Uczelnia w likwidacji, studenci zostali na lodzie. Teraz, by rozstać się z "fabryką magistrów”... muszą za to zapłacić. – Nie damy ani grosza więcej – mówią i szukają pomocy w prokuraturze.

– Mamy płacić za wrzesień, chociaż kierunek został zamknięty z winy uczelni – skarży się Marek, student lubelskiego oddziału Akademii Humanistyczno Ekonomicznej. – To jest jakaś paranoja. Zwykła próba wyłudzenia. Nie zamierzamy tego tak zostawić.

Chodzi o studentów informatyki, która z początkiem września została zlikwidowana decyzją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Kierunek dwukrotnie uzyskał negatywną ocenę Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Większość studentów znalazła już miejsce na innych uczelniach. AHE domaga się jednak, by odchodząc uregulowali czesne za wrzesień. Studenci protestowali, a władze lubelskiego ośrodka AHE przyznały, że stawianie takich wymagań jest nielogiczne.

– W tym tygodniu otrzymaliśmy telefony z informacją, że możemy podpisywać ugody – dodaje Marek.

Wzór pisma jest poufny, ale udało się nam do niego dotrzeć. Okazuje się, że uczelnia nadal domaga się pieniędzy.


– Przyglądamy się tej sprawie – mówi Jerzy Gałka, szef Prokuratury Lublin Południe. – Jeśli dostaniemy zawiadomienie od studentów, będziemy wszczynać postępowanie.

Odpowiednie dokumenty mają być gotowe w ciągu kilku dni.
– Całą grupą pójdziemy do prokuratury – dodaje Marek. – Dlaczego mamy płacić za studia, które już nie istnieją?

Sprawie przygląda się również Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, które postawiło AHE w stan likwidacji.

Termin na wnoszenie opłat minął w ubiegłym tygodniu. Uczelnia zapowiada, że będzie naliczać karne odsetki. Jeśli studenci nie zapłacą do końca miesiąca, dostaną rachunek za cały semestr. To już nie kilkaset, a blisko 2 tys. zł.

AHE powinna sama rozwiązać umowy ze studentami informatyki. Nie robi tego, bo musiałby zwrócić każdemu całość opłat za studia.

Z przedstawicielami uczelni nie udało nam się skontaktować. W oświadczeniu przesłanym studentom informatyki kanclerz akademii wyjaśnia, że opłaty są zasadne. Przeprowadzono bowiem obie sesje egzaminacyjne, a studenci dostali wszystkie wpisy.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
siewicz
hIB
Martek
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

siewicz
siewicz (17 września 2009 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mam to pismo przed sobą, dizsiaj wziąłem ze szkoły. Punkt 4 par. 1 brzmi: "Rozwiązanie następuje na wzniosem Słuchacza" oczywiście chodzi o IPT
Rozwiń
hIB
hIB (17 września 2009 o 10:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
bo u nas w kraju tak jest "ręka rękę myje ... ja się pytam a co z ryjem" .... po znajomości ludzie zajmują stanowiska bez kwalifikacji ... i po swojemy czyli "burakowemu" interpretują przepisy ... a czym jest prawo nie mają zielonego pojęcia ... mam wiele takich przykładów z pracy, no i obecnie na studia w AHE, gdzie mgr, dr i prof wciskają nam kity .... na temat sytuacji prawnej szkoły ... na temat filii które zgodnie z prawem szkolnictwa wyzszego są nielegalne i nauka tam odbywająca sie to tylko kursy szkolenia zawodowego nie STUDIA ... ostrzegam przyszlych studentów, nas nikt nie ostrzegł .. pytaliśmy sie w dziekanacie co oznaczają drugie umowe z IPT, która prowadzi nam kursy ... pani odpowiedziała, ze to po to zeby wszytsko było zgodne z prawe, a jak się okazało po roku nic z zgodne z prawem nie było ... dzisiaj musimy sie przenosic ... szkoła obwinia za to media i ministerstwo (czyli taka spychologia) gdybybyli uczciwi .. nigdy by to tego nie doszło ... AHE na połowe kierunku nie ma akredytacji ... lub są negatywne .... a do tego umowy z ahe I itp SA GORSZE NIZ PODPISANIE UMOWY Z TPSA, wydoja was z kazdej złotówki ...
Rozwiń
Martek
Martek (17 września 2009 o 08:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak ktoś ukradnie bułkę - to zaraz POlicja jest na miejscu. Jak tutaj panowie w garniturach okradają studentów - to Policja i prokuratura siedzi cicho i się "przygląda". Jak długo jeszcze?! SKANDAL!
Rozwiń
mav
mav (16 września 2009 o 21:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i BARDZO DOBRZE ... OSZUSTOM I NACIAGACZOM
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!