wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Studenci oprowadzą po muzeum na Majdanku

Dodano: 13 stycznia 2016, 12:46

Zakwalifikowani kandydaci wezmą udział w kursie, na który złożą się zajęcia dotyczące historii nazizmu, obozu koncentracyjnego na Majdanku i metodyki oprowadzania Fot. PMM<br />
Zakwalifikowani kandydaci wezmą udział w kursie, na który złożą się zajęcia dotyczące historii nazizmu, obozu koncentracyjnego na Majdanku i metodyki oprowadzania Fot. PMM

Państwowe Muzeum na Majdanku organizuje kurs na przewodnika muzealnego dla studentów. Osoby, które pomyślnie przejdą proces rekrutacji i wszystkie etapy szkolenia, mogą liczyć na współpracę z Muzeum.

Zakwalifikowani kandydaci wezmą udział w kursie, na który złożą się zajęcia dotyczące historii nazizmu, obozu koncentracyjnego na Majdanku i metodyki oprowadzania. Po zakończeniu szkolenia odbędzie się egzamin teoretyczny z wiedzy o historii obozu na Majdanku oraz egzamin praktyczny z oprowadzania po ekspozycji muzealnej. Wszyscy, którzy zdadzą oba egzaminy, uzyskają uprawnienia do oprowadzania grup turystycznych w Państwowym Muzeum na Majdanku.
 Muzeum poszukuje studentów zainteresowanych historią najnowszą, którzy mają predyspozycje do pracy z młodzieżą oraz umiejętność publicznego wypowiadania się i nawiązywania kontaktów z dużymi grupami ludzi. Mile widziani są studenci filologii obcych. Termin nadsyłania listów motywacyjnych i CV upływa 15 stycznia 2016 roku.

Muzeum organizuje szkolenia dla studentów od 2006 roku. Tylko w 2015 roku oprowadzili oni po ekspozycji muzealnej ponad 800 grup.

• Szczegółowe informacje dostępne są na stronie http://majdanek.eu/news.php?nid=777

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!