sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Studenci: Płacimy ciężkie pieniądze, dlaczego mamy tak mieszkać?

  Edytuj ten wpis
Autor: Rafał Panas

Choć w akademiku jest jak na budowie, UMCS nie zamierza zmniejszyć opłat za październik <br />
Choć w akademiku jest jak na budowie, UMCS nie zamierza zmniejszyć opłat za październik

Uciążliwe remonty, kurz i hałas – studenci UMCS narzekają na warunki w akademiku Ikar w Lublinie. Uczelnia tłumaczy, że firma remontowa nie zakończyła pracy na czas.

O tym jak się mieszka w domu studenckim Ikar przy ul. Czwartaków, napisali nam wczoraj studenci. "Dlaczego musimy mieszkać w takich warunkach, przecież płacimy za to ciężkie pieniądze” – to fragment ich e-maila. Autorzy zachęcili nas do odwiedzenia Ikara.

Długa kolejka

Faktycznie, remont klatek schodowych trwał w czwartek w najlepsze. A na parterze stała długa kolejka studentów czekających na przeprowadzkę do pokoi gdzie dopiero zakończył się remont. – To powinno być załatwione pod koniec września lub na początku października – mówi nam jedna z osób, które odebrała klucze. Zakwaterowanie w akademikach UMCS miało trwać od 30 września do 2 października. Skąd więc to zamieszanie?

UMCS tłumaczy, że w Ikarze były dwa remonty: segmentów mieszkalnych oraz dostosowanie budynku, m.in. klatek schodowych, do wymogów przeciwpożarowych. – Remonty segmentów zostały już zakończone, choć z opóźnieniem. Za sytuację tą odpowiada wykonawca, który nie zdążył na czas – tłumaczy Aneta Adamska z biura prasowego uczelni.

Termin upłynął 20 września. – Umowa przewiduje kary za każdy dzień zwłoki – dodaje Adamska. Uczelnia już dwukrotnie karała wykonawcę za opóźnienia w przypadku innych inwestycji.

Drożej w wyremontowanym

80 studentów, którzy dotychczas mieszkali w niewyremontowanych pokojach mogło wczoraj wprowadzić się do odnowionych pomieszczeń. Kolejnych 80 osób może to zrobić w piątek.

– Nie wszyscy studenci decydują się na przeprowadzkę. Chodzi o różnicę ceny między pokojem w segmencie wyremontowanym, o wyższym standardzie, a starym – tłumaczy Adamska. Łóżko w wyremontowanej "dwójce” w Ikarze kosztuje 355 zł miesięcznie, a w starej 305 zł.

Remont dostosowujący akademik do przepisów przeciwpożarowych do końca października ma dokończyć inna firma. Uczelnie nie przewiduje zmniejszenia opłaty za październik dla studentów z Ikara ze względu na prace budowlane. Adamska twierdzi, że remont klatek nie umniejsza standardu pokoi. – Te prace robimy dla dobra, komfortu i wygody studentów – mówi.

Studenci, którym nie odpowiadają nowe warunki w Ikarze, mogą zgłosić chęć zamieszkania w innym akademiku UMCS – jest jeszcze wolnych 30 miejsc.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
love
Gość
Bolo
(21) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

love
love (4 grudnia 2013 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To niech sobie studenci zakupią własne mieszkanie a nie narzekają...

Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2013 o 18:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

305 i 355zł - cięszkie pieniędze ?? Studęci - wynajmijcie mieszkanie, kupcie mieszkanie, pracujcie aby je spłacić, aby opłacić opłaty - to zobaczycie co to ciężkie pieniądze. Mieszkanie w akademiku jest praktycznie za darmo... (acz wiem że dla niektórych studentów to nie małe pieniądze) 350 zł to wynosi sam czynsz za mieszkanie na LSMie, a gdzie opłaty, raty kredytów itd.

Ps pisownia celowa.

a ktoś cię zmuszał d brania kredytu ? pewnie powiesz sytuacja - bzdura.Ja nigdy nie brałem kredytu i nie mam zamiaru, jak chcę coś kupić to najpierw odkładam, a nie zaciągam długoletnie kredyty. Dzisiaj masz dobrą pracę, jutro możesz być bezrobotny.

Rozwiń
Bolo
Bolo (11 października 2013 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gościu mowa o pseudo firmie budowlanej Cezar jak masz czelność wogole zabierać zdanie i kogoś pouczac , jak byś tak wykonywał prace gdzie indziej to już dawno by cię wywalili na zbity pysk z budowy tylko te oszolomy z inwestcji z UMCS swoją niekompetencją i brakiem czasu na wypełnienie swoich obowiązków służbowych (bo go poświęcają na prywate lub w zamian za przymykanie oka na twoje wyczyny destrukcyjne biorą w l......pe) toleruje te dziadostwo, nie udawaj pokrzywdzonego przypomnijmy sobie swoje inne remonty na uczelni humanistyka i inne w mieście jak szkoła muzycznatez dałeś dupy partaczu , nie masz zielonego pojęcia o budownictwie ty oszolomie
Rozwiń
Bolo
Bolo (11 października 2013 o 21:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie jedna i nie dwie firmy prowadziły remont - ale 6 w tym samym czasie. Należy uważnie śledzić dział zamówień publicznych UMCS. I tak :
1- remont segmentów mieszkalnych
2- remont klatek schodowych
3- dostawa i montaż mebli
4- dostawa i montaż wyposażenia łazienek i pokoi
5- wykonanie instalacji hydrantowej ppoż
6- malowanie zsypów, pralni itp.

Poza tym :
a) firma prowadząca remont segmentów została z opóźnieniem wpuszczona na plac (wg umowy 17.06) faktycznie 01.07 - z powodu uczących się do sesji studentów i czynnego akademika.
b ) zawiadomienie o zakończeniu robót złożono 30.09 i tak zostało to przyjęte przez Inspektorów wpisem do dziennika budowy
c) w terminie oddania przedmiotu umowy nastąpiło opóźnienie a nie zwłoka - proszę doczytać definicję powyższego w KC
d) od mieszkańców IKARA na dzień dzisiejszy nie wpłynęła żadna skarga ani zastrzeżenia do kierownictwa obiektu, a wręcz przeciwnie
e) itp., itd. - ale dalsza polemika nie bardzo ma sens, bo jak zwykle wszyscy są najmądrzejsi i najlepiej poinformowani - tylko nie mają odwagi się przedstawić :).

"Nigdy nie polemizuj z idiotą – najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem."
W tym wypadku czujemy się pokonani i pozdrawiamy "zwycięzców".
CEZAR

Rozwiń
Bolo
Bolo (11 października 2013 o 21:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak zwykle pracownicy uczelni UMCS odpowiedzialni za nadzór chowają głowę w piasek i udają ze są niewinni a przecież oni byli odpowiedzialni za kontrole wykonawcy i powinni już wcześniej montować ze wykonawca jest nie rzetelny i wyciągnąć wobec niego odpowiednie wnioski , nie rozumiem jeśli już wcześniej ten wykonawca czyli firma Cezar nie wywiazywaa sie z terminów to dlaczego ponownie wybiera sie takich partaczy , chyba ze ktoś ma w tym interes , myśle ze władze uczelni powinny wyciągnąć surowe konsekwencje wobec tego pseudo wykonawcę jak rownież wobec inspektorów nadzoru którzy doprowadzili swą niekompetencją do takiego stanu rzeczy. Pan rektor powinien pozbyć sie takich nierobów bo przynoszą wstyd uczelni
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (21)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!