czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Studenci UMCS pić mogą, ale Uniwersytetu Przyrodniczego już nie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 maja 2012, 12:43

Na kampusie Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej stworzono strefę autonomiczną, w której studenci mogą pić niskoprocentowy alkohol, nie ryzykując, że dostaną mandat.

Zgodził się na to odchodzący rektor prof. Andrzej Dąbrowski.

Do tej pory tereny kampusu funkcjonowały jak miejsce publiczne. Picie piwa na świeżym powietrzu zazwyczaj kończyło się mandatem. Teraz będzie inaczej.

24 kwietnia przedstawiciele Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS złożyli w rektoracie wniosek o wydzielenie na kampusie specjalnej strefy do spożywania alkoholu niskoprocentowego.

– Tak jest np. w Poznaniu czy Krakowie. Chcielibyśmy, żeby podobnie funkcjonowało to też u nas – mówiła wówczas przewodnicząca ZUSS Anna Nieoczym. Władze uniwersytetu podeszły do sprawy ze zrozumieniem.

– Zgoda została podpisana przez rektora Andrzeja Dąbrowskiego – informuje Aneta Śliwińska z biura prasowego UMCS.

Popijawa z legitymacją

Zasady funkcjonowania strefy są bardzo proste. Jeżeli podczas wylegitymowania przez funkcjonariusza policji student okaże ważną legitymację UMCS, nie zostanie ukarany mandatem.

Strefa ma działać do 15 lipca 2012 roku. – W piśmie podpisanym przez przewodniczącą ZUSS była prośba o wprowadzenie strefy od 25 kwietnia do 15 lipca 2012 roku. Wtedy studenci najchętniej spędzają czas na świeżym powietrzu. Ten termin to taki eksperyment. Jeżeli się sprawdzi i samorząd będzie chciał go kontynuować, nie wykluczamy, że strefa zostanie utworzona na stałe – dodaje Śliwińska.

Lublinianie podzieleni

Studenci są zachwyceni. – Takie miejsce powinno powstać już dawno. Wreszcie nie będziemy musieli ukrywać się, pijąc piwo ze znajomymi. Przy pięknej pogodzie trudno siedzieć przecież w akademiku – zauważa Tomek, student informatyki.

Nie wszystkim lublinianom pomysł się jednak podoba. – Młodzi ludzie na okrągło piją, a potem szwendają się po okolicy i hałasują. Krzyczą, przeklinają, śmiecą. Z tego powodu mamy ich specjalnie traktować? Jeszcze jakieś burdy narobią – narzeka pani Teresa, mieszkająca w okolicach campusu.

Przywilej nie dla UP

Co ciekawe, na podobne przywileje nie mogą liczyć uczniowie Uniwersytetu Przyrodniczego, którzy dzielą miasteczko z UMCS.

– Miałam wiele skarg od studentów, którzy narzekali, że policjanci rozdają mandaty na lewo i prawo. Na razie nie zastanawialiśmy się jednak nad utworzeniem podobnej strefy, choć możliwe, że w przyszłości zdecydujemy się na taki krok – wyjaśnia Krystyna Sajewicz, kierownik działu spraw socjalnych UP.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Guśka
AGA
(52) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 czerwca 2012 o 12:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marcin' timestamp='1336586759' post='628811']
Szanuj ludzi, będziesz sam szanowany. Nazywasz nas "chołotą", lepiej nią być, niż nie znać języka polskiego i obrażać innych. Mówisz o "państwie w państwie"- to jest miasteczko AKADEMICKIE, jak sama nazwa wskazuje, mieszkają tu głównie studenci, więc czemu nie mają dbać o swoje przywileje? Jeżeli powiesz(może tak, może nie), że masz prawo tak mówić, bo płacisz podatki, które na tą "chołotę" idą, to wiedz, że płacą je też nasi rodzice i my również, jeśli nie teraz, to w przyszłości. Reasumując: pomyśl, zanim napiszesz durnoty.
[/quote]
twoi rodzice chyba krus płacą heheheh wiocha zjechała do Lublina i za wielkiego sie ma
Rozwiń
Guśka
Guśka (3 czerwca 2012 o 12:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Czesiek' timestamp='1336650142' post='629058']
Ile prymitywnych zazdrośników się odezwało. [img]http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img] Trzeba się było uczyć w liceum to też byście się na studia dostali nieuki! [img]http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/tongue.gif[/img]

A prawda jest taka, że bez studentów Lublin byłby mieścinką, w której nie byloby dosłownie nieczego. Z połowa etatów w usługach w tym mieście utrzymuje się bo w Lublinie jest taka liczba studentów. Kina, punkty ksero, puby, kawiarnie, centra handlowe utrzymują się głównie ze studentów. No bo przecież nie z narzekaczy, którym ciągle źle!
[/quote]
i co mało ci jeszcze tych kawiarni...ja nie mam nic przeciwko picia na legalu ale zrozum skoro taki uczony jesteś ze inni zaczną to naginać i przeginać.....znasz reakcję wszystkich po piwie ...?nie ?to chyba wiesz że jeden siądzie na du*** a inny bedzie szukał zaczepki...dla mnie możecie sie tam nawet zapić ...więcej miejsca w mpk w piatki kiedy to wasze ku***szony koleżanki z walizami jadą na dworzec i miejsce zajmują tobołami
już lepiej żeby był mieściną niż na wasze zapite gęby patrzeć,chodzące jak święte krowy na przejsciu....i tyle
Rozwiń
AGA
AGA (3 czerwca 2012 o 12:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Grandes' timestamp='1336598013' post='628879']
No nareszcie [img]http://forum.dziennikwschodni.pl/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img] Nic się nie zmieni oprócz tego ,że nie będą głupie mandaty wlepiane bo pić i tak się piło. My studenci chcemy tylko czasem wyjść z piwkami na murek pod AOSem a nie "kisić" się w akademikach.
[/quote]
wiesz ja bym z miłą chęcia też wyszła z domu i wypiła piwo na ławce pod blokiem ale nie mogę a dlaczego ty masz mieć to prawo ?bo co ?bedziecie szczaś i żygać na chodniki a policja bedzie patrzeć jak sie upajacie zamiast kogoś ratować ....marnowanie ich czasu a naszego bezpieczeństwa.ty nie zaczlasz i nie bedziesz szukał zwady a inni ...jestes w stanie dac głowę za tych wszystkich deb***i ....to już mogą ci ją urąbać !!!!!!
Rozwiń
gis
gis (22 maja 2012 o 10:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
zapraszam na bezpłatne szkolenia - jedyne takie w Lublinie

[url="http://www.ecdl.gis-expert.pl/"]http://www.ecdl.gis-expert.pl/[/url]

zapraszam, naprawdę warto!!!
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2012 o 10:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To some extend, [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/"]Replica Louis Vuitton[/url] experienced been she who saved [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/"]Fake Louis Vuitton[/url] business through the precarious scenario [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/louis-vuitton-luggage-c-3.html"]Louis Vuitton Luggage[/url] and fostered the business to possess been thriving in prosperity. Frida Giannini is usually in the frontier of style and her Louis vuitton Bags instantaneous inspiration may well stir a enormous wave of [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/louis-vuitton-luggage-c-3.html"]replica louis vuitton luggage[/url] style inexpensive [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/"]Louis Vuitton Bags[/url] close to the world.Frida Giannini has long been adhering to her creating concept how the actual fine art could be the spontaneous burst of inmost sensation as properly as the energy of character [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/"]replica louis vuitton bags[/url] .
And that't why her styles are pretty exceptional and total of vigor. When creating the [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/louis-vuitton-handbags-c-1.html"]Louis Vuitton Handbags[/url] , she is superb at blending the conventional components to the modern day designs, creating the inexpensive [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/louis-vuitton-handbags-c-1.html"]replica louis vuitton handbags[/url] the mixture of traditional and fashion [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/louis-vuitton-purses-c-2.html"]Louis Vuitton Purses[/url], which, undoubtedly, refreshing the creating field. Then, you can possess a short glimpse at some from the artist Louis vuitton Bags which are deeply influenced through the Frida Giannini't creating conception:The [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/louis-vuitton-purses-c-2.html"]Louis Vuitton Wallet[/url] pink-and-brown leather-based [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/louis-vuitton-belt-c-21.html"]Louis Vuitton Belt[/url] could be the common of Frida Giannini't design. This sort of LV Bags offers folks an impression of luxury and nobleness via the easy and organic collection [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/"]Louis Vuitton Shoes[/url] instead of some soulless, inappropriately flowery decoration. This coincides using the ature?in her creating conception [url="http://www.replicalouisvuittonluggageus.com/louis-vuitton-sunglasses-c-7.html"]Louis Vuitton Sunglasses[/url].
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (52)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!