niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Studenci wyjaśniają spór o koncerty. Ratusz odmawia dofinansowania

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lutego 2015, 06:30
Autor: toma

- Porozumienie z samorządem studenckim UMCS jest z naszej perspektywy decyzją w pełni uzasadnioną - przekonują w przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu przedstawiciele samorządów KUL, Politechniki Lubelskiej i Uniwersytetu Przyrodniczego.

Chodzi o opisywany przez nas konflikt pomiędzy UMCS i Uniwersytetem Medycznym w sprawie organizacji majowych koncertów w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej. Studentom z UM zależało na pierwszym terminie (w tym roku uczelnia obchodzi jubileusz 65-lecia). Jak przekonują młodzi medycy, w październiku zgodzili się na to przedstawiciele samorządów pozostałych czterech lubelskich uczelni. Tymczasem w lutym podpisali za ich plecami porozumienie, w którym ustalili między sobą terminy poszczególnych imprez.

Studenci z KUL, PL i UP, którzy swoje koncerty zorganizują wspólnie w drugim i trzecim terminie, tłumaczą, że przedstawiciele samorządów UMCS i Uniwersytetu Medycznego nie mogąc dojść do porozumienia zwrócili się do nich o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

- Decyzja oczywiście nie była łatwa, ale do jej podjęcia przekonała nas większa aktywność i obiektywność UMCS w negocjacjach, a także skłonność do ustępstw, o czym świadczy treść podpisanego dokumentu. Bardziej przekonujące były argumenty przedstawicieli UMCS, którzy wskazywali, ze w ubiegłym roku to UMCS obchodził 70-lecie istnienia, a mimo to Kozienalia nie odbywały się w pierwszym terminie - czytamy w piśmie podpisanym przez przewodniczących samorządów trzech uczelni.

W poniedziałek reprezentanci wszystkich pięciu publicznych szkół wyższych zwrócili się do lubelskiego magistratu z prośbą o dofinansowanie majowych koncertów. Każda z uczelni wnioskowała o 50 tys. zł. Ich wnioski spotkały się z odmową.

- Budżet miasta na ten rok nie przewiduje takich wydatków - tłumaczy Joanna Bobowska z biura prasowego Urzędu Miasta i przypomina, że Ratusz podobnie jak w latach ubiegłych, zorganizuje studentom duży koncert z udziałem gwiazd. Tym razem odbędzie się on nie w maju, a w październiku na stadionie Arena Lublin.

  Edytuj ten wpis
roman
farmaceutix
ww
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

roman
roman (21 lutego 2015 o 23:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ten samorząd z politechniki potrafi wiecznie kłamać?

Rozwiń
farmaceutix
farmaceutix (20 lutego 2015 o 02:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nic nie poradzimy ze nasza przewodniczaca (już od dawna) daje sie d*mać wszystkim dookoła, widać ze szachrajstwa z polibudy weszły w mury medycznej i to tylko dlatego nadal "rządzi". Przepraszamy za nią!!!

Rozwiń
ww
ww (17 lutego 2015 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

haha, koncert w październiku...  pozdro, bedzie zimno i nikt nie przyjdzie :)

Rozwiń
obserwator
obserwator (17 lutego 2015 o 16:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dziwie się władzom lubelskich uczelni, że pozwalają studentom na przynoszenie wstydu swoim uczelniom! powinno raz sie ustalic, ze kolejnosc imprez powinna sie zapetlac i kazdy byl by szczesliwy!

Nie ma co się dziwić. Studenci to najłatwiejszy do pozyskania elektorat. Wybory się zbliżają, a za dwa etaty dla samorządu studentów i pozwolenie na sprzedaż piwa od 9.00 dla radnego Bresia w klubie Kazik można mieć 20% głosów elektorów, zwłaszcza że notowania na pl słabną w oczach.
Rozwiń
Wiesio z UMCS
Wiesio z UMCS (17 lutego 2015 o 15:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Spytajmy Radnego Bresia on jest w temacie to nam powie coś o aferze:)

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!