Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 października 2010 r.
18:11
Edytuj ten wpis

Student mieszka w samochodzie przed UMCS. Nie chce pomocy (wideo)

0 95 A A

UMCS oferuje mu miejsce w akademiku i stypendium. On nie chce. Woli spać w samochodzie zaparkowanym przed uczelnią. – Idzie zima, boimy się, że student zamarznie – mówią pracownicy uniwersytetu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uczelnia proponuje Ci akademik. Nadal będziesz mógł studiować…
– Nie chcę żadnej pomocy.

Nie boisz się mrozów? Już teraz noce są zimne.
– E tam. Jest mi ciepło.

Rodzice załamują ręce. – Próbowałem rozmawiać z nim na różne sposoby. Mówiłem: Zbyszek, zachowuj się po ludzku. Ale zrezygnowałem – opowiada ojciec. – To dorosły człowiek. Nie mamy na niego wpływu. Ale się martwimy.

– On nie łamie żadnego prawa, nikomu nie robi nic złego – podkreśla pracowniczka dziekanatu. – Ale on nie może tak mieszkać przez cały czas. Przecież lada dzień przyjdą silne mrozy. On tam może zamarznąć…

Policjanci rozkładają ręce. – Moglibyśmy interweniować, gdybyśmy otrzymali zgłoszenie, że coś zagraża życiu lub zdrowiu tego człowieku. Np. że śpi w samochodzie, podczas gdy na dworze jest duży mróz. Wtedy nasi funkcjonariusze udaliby się na miejsce, obudzili go i sprawdzili, czy coś mu jest – mówi Janusz Wójtowicz, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

– Nie możemy zatrzymać człowieka tylko za to, że siedzi w samochodzie – dodaje jeden z policjantów. – Prawo tego nie zabrania.

– Trzeba mu po prostu jakoś pomóc – mówi łamiącym się głosem matka, która pojawia się u Zbyszka prawie codziennie. – Cały czas szukamy psychologa, który będzie wiedział, jak…



Komentarze 95

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Bartek / 15 listopada 2010 o 22:08
[quote name='pix' timestamp='1288345132' post='369769']
TO STUDENT FILOZOFII!!! Więcej chyba nie potrzeba mówić.
[/quote]
On studiuje filologię polską.
Avatar
ps / 14 listopada 2010 o 14:31
ON, nie ma czegos takiego jak ciezkie uposledzenie umyslowe, wiem bo jestem juz na studiach magisterskich z oligofrenopedagogiki (pedagogika uposledzonych umysłowo), a i kots napisal ze upośledzenie umyslowe to problemy z mowa, ludzie czy osoby jakajace sie tez sa upośledzone umyslowo a przeciez maja problemy z mowa, tak samo niedowład rak moze byc spowodowany wieloma czynnikami np porazeniem mozgowym a nie oznacza to ze osoba ta jest uposledzona umyslowo. wiec zanim zaczniecie cos komentowac to sie doczcie.
Avatar
punia / 12 listopada 2010 o 21:58
Matka Zbyszka ma 2 mieszkania w Lublinie, duże gospodarstwo na wsi a dziecko się tuła i mieszka w samochodzie. Zaniedbała Zbyszka i są teraz tego efekty. Zamiast zająć się dzieckiem to biega i robi kampanie wyborczą. Szkoda tylko chłopaka.
Avatar
On / 4 listopada 2010 o 10:55
ps! Co Ty za głupoty wypisujesz?? Do matury przystępują osoby nawet z ciężkim upośledzeniem umysłowym, o ile rodzice się postarają...
Avatar
Polak / 4 listopada 2010 o 10:51
A gdzie jest napisane że chłopak jest upośledzony umysłowo??Trudności z mową to jest upośledzenie umysłowe,tak samo jak niedowład rąk!Nie wprowadzaj ludzi w błąd!
Avatar
ps / 4 listopada 2010 o 10:25
Po pierwsze jezeli jest upośledzony umysłowo to nie mógłby studiować, gdyż osoby które mają najlżejszy stopien upośledzenia nie mogą przystąpić do matury, co skresla ich z listy studentów automatycznie.
Avatar
józek / 4 listopada 2010 o 09:10
a może chłopak się po prostu wstydzi że będzie wyśmiewany przez współlokatorów że jest taki,napewno już doznał tego wcześniej i nikt nie może go przekonać że tutaj już uczą się raczej ludzie ;dorośli; i nie powinni się śmiać z jego nieszczęścia
Avatar
Anka / 4 listopada 2010 o 08:40
On studiuje filologie polską na UMCSie w Lublinie. Jest na 1-szym roku. ;
Avatar
Kuba / 4 listopada 2010 o 00:31
Pajac chce zwrócić na siebie uwage. Dostanie troche hajsu za wywiady, pierdoły i ... wie cos jeszcze i pojdzie do akademca mieszkac pewnie jeszcze za darmo.
Avatar
goszcz / 3 listopada 2010 o 21:54
W ustawie o szkolnictwie wyższym nie ma paragrafu, że zabrania się studiwania osobom, które sa niepełnosprawne lub chore umysłowo.gdyby odrzucili jegop podanie, mógłby się z nimi sądzić.Może tak studiować kilkanaście lat nistety:/
Avatar
Bartek / 15 listopada 2010 o 22:08
[quote name='pix' timestamp='1288345132' post='369769']
TO STUDENT FILOZOFII!!! Więcej chyba nie potrzeba mówić.
[/quote]
On studiuje filologię polską.
Avatar
ps / 14 listopada 2010 o 14:31
ON, nie ma czegos takiego jak ciezkie uposledzenie umyslowe, wiem bo jestem juz na studiach magisterskich z oligofrenopedagogiki (pedagogika uposledzonych umysłowo), a i kots napisal ze upośledzenie umyslowe to problemy z mowa, ludzie czy osoby jakajace sie tez sa upośledzone umyslowo a przeciez maja problemy z mowa, tak samo niedowład rak moze byc spowodowany wieloma czynnikami np porazeniem mozgowym a nie oznacza to ze osoba ta jest uposledzona umyslowo. wiec zanim zaczniecie cos komentowac to sie doczcie.
Avatar
punia / 12 listopada 2010 o 21:58
Matka Zbyszka ma 2 mieszkania w Lublinie, duże gospodarstwo na wsi a dziecko się tuła i mieszka w samochodzie. Zaniedbała Zbyszka i są teraz tego efekty. Zamiast zająć się dzieckiem to biega i robi kampanie wyborczą. Szkoda tylko chłopaka.
Avatar
On / 4 listopada 2010 o 10:55
ps! Co Ty za głupoty wypisujesz?? Do matury przystępują osoby nawet z ciężkim upośledzeniem umysłowym, o ile rodzice się postarają...
Avatar
Polak / 4 listopada 2010 o 10:51
A gdzie jest napisane że chłopak jest upośledzony umysłowo??Trudności z mową to jest upośledzenie umysłowe,tak samo jak niedowład rąk!Nie wprowadzaj ludzi w błąd!
Avatar
ps / 4 listopada 2010 o 10:25
Po pierwsze jezeli jest upośledzony umysłowo to nie mógłby studiować, gdyż osoby które mają najlżejszy stopien upośledzenia nie mogą przystąpić do matury, co skresla ich z listy studentów automatycznie.
Avatar
józek / 4 listopada 2010 o 09:10
a może chłopak się po prostu wstydzi że będzie wyśmiewany przez współlokatorów że jest taki,napewno już doznał tego wcześniej i nikt nie może go przekonać że tutaj już uczą się raczej ludzie ;dorośli; i nie powinni się śmiać z jego nieszczęścia
Avatar
Anka / 4 listopada 2010 o 08:40
On studiuje filologie polską na UMCSie w Lublinie. Jest na 1-szym roku. ;
Avatar
Kuba / 4 listopada 2010 o 00:31
Pajac chce zwrócić na siebie uwage. Dostanie troche hajsu za wywiady, pierdoły i ... wie cos jeszcze i pojdzie do akademca mieszkac pewnie jeszcze za darmo.
Avatar
goszcz / 3 listopada 2010 o 21:54
W ustawie o szkolnictwie wyższym nie ma paragrafu, że zabrania się studiwania osobom, które sa niepełnosprawne lub chore umysłowo.gdyby odrzucili jegop podanie, mógłby się z nimi sądzić.Może tak studiować kilkanaście lat nistety:/