Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 marca 2016 r.
9:56

Student Politechniki Lubelskiej z Turcji pobity koło baru przy ul. Nadbystrzyckiej. "Padłem ofiarą rasistowskiej napaści"

0 104 A A
Po sobotnim incydencie Firat wciąż ma siniaki i niewielkie rany
Po sobotnim incydencie Firat wciąż ma siniaki i niewielkie rany

– Padłem ofiarą rasistowskiej napaści. Zostałem pobity, a policjanci to zlekceważyli – skarży się student z Turcji i powiadamia służby dyplomatyczne swojego kraju. Mundurowi przekonują, że zrobili wszystko, by mu pomóc.

Firat * przyjechał do Lublina w ramach programu Erasmus. Studiuje na Politechnice Lubelskiej. W sobotę wieczorem wybrał się z dwoma kolegami do klubu w centrum. Około godz. 3 w nocy wracali do akademika. Wstąpili do baru przy ul. Nadbystrzyckiej.

Zawsze chodzi o moje pochodzenie

– Chcieliśmy tylko zjeść po kebabie. Byliśmy trzeźwi. Nikogo nie zaczepialiśmy – zapewnia Firat. Wtedy, jak twierdzi, jeden z klientów baru z premedytacją szturchnął jego kolegę ramieniem.

– Kolega zrobił to samo. Jest w Polsce dopiero od miesiąca i nie wiedział, czym może się to skończyć – mówi Firat. – Na początku zaatakowało nas trzech mężczyzn i dwie dziewczyny, które były z nimi. Staraliśmy się jakoś osłonić i wydostać stamtąd.

Z relacji studenta wynika, że awantura przeniosła się przed bar. Wtedy stało się coś nieoczekiwanego. – Do tych, którzy nas napadli, dołączyły zupełnie postronne osoby. Przybiegł nawet jakiś facet, który szedł drugą stroną ulicy. Biło nas około 10 osób – wylicza Firat. – Dostałem kopniaka w brzuch i upadłem...

* imię studenta zostało zmienione

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 104

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 listopada 2017 o 01:30
Straszne. Pobity został człowiek, który chciał studiować w Polsce i poznawać naszą kulturę. Jak się będą czuć bohaterowie takich potyczek jak sami wyjadą wyjadą za granicę? Ciekaw jestem jak wicepremier zadba o bezpieczeństwo naszych studentów podczas wymian akademickich.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2016 o 11:57
Za malo dostaly brudasy. Tu jest Polska I jak sie tu rasam nie podoba to moga wypie****, a nie marzyc o bialych kobietach!!!
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 11:07
Wyjątkowo chamskie komentarze. Po pierwsze: Turcy - to nie Arabowie. Po drugie - student Erasmusa - to nie intruz imigrant. Po trzecie - Turcy są jednym z bardziej życzliwym wobec Polaków narodem na świecie. WSTYD, WSTYD I HAŃBA! A lubelska Policja powinna uroczyście przeprosić studenta i ambasadę Turcji. Wojciech Górski.
Avatar
zenek / 20 marca 2016 o 11:39

Wg niektorych komentarzy. Na rogatkach Lublina powinny byc napisy ,, wjezdzasz na swoja odpowiedzialnosc, tu rzondzi huliganeria, tu mozesz zostac pobity za jakiekolwiek spojrzenie wyglad itp. lub ograbiony. Ciekawe jakbyscie sie czuli jakby za granica ktos na was tak napadal?

Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 09:09
KOCHAM CIE POLSKO HAHAHAH
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 00:49
Jezeli polskie kobiety maja siedziec w domu to wy w meczetach a ze ich mało u nas hehe macie problem^^, Jak mowisz ze to Bogocie chłopie to ty chyba porządnego wpie....lu nie widziałeś
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 15:17
To dziwne ja też dostałem niezły łomot pod klubem, a jestem polakiem...
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 12:43
Ojej jakie obrażenia... łza mi się w oku zakręciła. Pomyślcie o obrażeniach wynikłych z eksplozji podczas zamachów w metrach, na ulicach, w autobusach, które uczynili ich pobratymcy i "bracia w wierze". Pourywane kończyny, kalectwo, ofiary w ludziach. Ci "studenci" cieszyli się i nadal cieszą w duchu, na samą myśl o tych wypadkach - bo zawsze to jacyś niewierni zdechli dla allaha. Niech mają świadomość, że w Polsce nie mieszkają tak durni ludzie, jak we Francji, Holandii, UK, Niemczech itd.
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 11:01
Nikt normalny was nie zaatakował tylko nieroby, lenie śmierdzące i awanturnicy, którzy przesiadują w takich barach nocnych. Wyrazy wspólczucia.
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 10:13
żadne tam rasistowskie, już sobie tak nie hołduj, po prostu zwyczajne polskie wpierdol dostałeś w prezencie.
Avatar
Gość / 24 listopada 2017 o 01:30
Straszne. Pobity został człowiek, który chciał studiować w Polsce i poznawać naszą kulturę. Jak się będą czuć bohaterowie takich potyczek jak sami wyjadą wyjadą za granicę? Ciekaw jestem jak wicepremier zadba o bezpieczeństwo naszych studentów podczas wymian akademickich.
Avatar
Gość / 3 kwietnia 2016 o 11:57
Za malo dostaly brudasy. Tu jest Polska I jak sie tu rasam nie podoba to moga wypie****, a nie marzyc o bialych kobietach!!!
Avatar
Gość / 21 marca 2016 o 11:07
Wyjątkowo chamskie komentarze. Po pierwsze: Turcy - to nie Arabowie. Po drugie - student Erasmusa - to nie intruz imigrant. Po trzecie - Turcy są jednym z bardziej życzliwym wobec Polaków narodem na świecie. WSTYD, WSTYD I HAŃBA! A lubelska Policja powinna uroczyście przeprosić studenta i ambasadę Turcji. Wojciech Górski.
Avatar
zenek / 20 marca 2016 o 11:39

Wg niektorych komentarzy. Na rogatkach Lublina powinny byc napisy ,, wjezdzasz na swoja odpowiedzialnosc, tu rzondzi huliganeria, tu mozesz zostac pobity za jakiekolwiek spojrzenie wyglad itp. lub ograbiony. Ciekawe jakbyscie sie czuli jakby za granica ktos na was tak napadal?

Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 09:09
KOCHAM CIE POLSKO HAHAHAH
Avatar
Gość / 20 marca 2016 o 00:49
Jezeli polskie kobiety maja siedziec w domu to wy w meczetach a ze ich mało u nas hehe macie problem^^, Jak mowisz ze to Bogocie chłopie to ty chyba porządnego wpie....lu nie widziałeś
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 15:17
To dziwne ja też dostałem niezły łomot pod klubem, a jestem polakiem...
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 12:43
Ojej jakie obrażenia... łza mi się w oku zakręciła. Pomyślcie o obrażeniach wynikłych z eksplozji podczas zamachów w metrach, na ulicach, w autobusach, które uczynili ich pobratymcy i "bracia w wierze". Pourywane kończyny, kalectwo, ofiary w ludziach. Ci "studenci" cieszyli się i nadal cieszą w duchu, na samą myśl o tych wypadkach - bo zawsze to jacyś niewierni zdechli dla allaha. Niech mają świadomość, że w Polsce nie mieszkają tak durni ludzie, jak we Francji, Holandii, UK, Niemczech itd.
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 11:01
Nikt normalny was nie zaatakował tylko nieroby, lenie śmierdzące i awanturnicy, którzy przesiadują w takich barach nocnych. Wyrazy wspólczucia.
Avatar
Gość / 19 marca 2016 o 10:13
żadne tam rasistowskie, już sobie tak nie hołduj, po prostu zwyczajne polskie wpierdol dostałeś w prezencie.
Zobacz wszystkie komentarze 104

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!