Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 lutego 2012 r.
18:08
Edytuj ten wpis

Student Politechniki wynalazł przyczepę na rowery

0 17 A A
Piotr Włodarski ( JACEK ŚWIERCZYŃSKI)
Piotr Włodarski ( JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

Piotr Włodarski, student Politechniki Lubelskiej, wymyślił specjalną przyczepę do przewożenia rowerów. Jego pomysł tak się spodobał, że jedna z firm produkujących samochodowe przyczepy zatrudniła wynalazcę, kupiła jego patent i szykuje się do masowej produkcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rowery można przewozić na różne sposoby. – Są popularne zaczepy dachowe czy bagażniki montowane na hak. Ale każdy z nich ma jakieś minusy. Przy niektórych przewożone rowery są niestabilne, przy innych powstają silne napięcia powodujące nawet pękanie szyb w samochodach – mówi Piotr Włodarski, student mechaniki i budowy maszyn na PL, który wymyślił własne rozwiązanie.

– To wspólny pomysł: mój i mojego promotora (prof. Andrzeja Zniszczyńskiego z Katedry Podstaw Konstrukcji Maszyn PL – red.). Powstał przy okazji pisania mojej pracy inżynierskiej – tłumaczy Piotr.
Wynalazek oficjalnie jest nazwany "wielouchwytowym zaczepem do mocowania rowerów na przyczepce”. – Ale tak naprawdę chodzi o całą przyczepę do przewożenia rowerów – precyzuje Włodarski. – Zaczep to jej integralna część.

Na takim sprzęcie będzie można transportować cztery rowery. – Zostałem konstruktorem w firmie ze Świdnika produkującej przyczepy samochodowe – mówi Piotr. Tak się tam spodobał wynalazek, że już szykuje się masowa produkcja.

– Chcemy, żeby przyczepa było dostępna na rynku już w najbliższym sezonie rowerowym – mówi student. Za ile? – Mam nadzieję, że jej koszt uda się zamknąć w 1,5 tys. zł.

Wynalazki walczą

* Pomysł Piotra Włodarskiego został zgłoszony do II edycji ogólnopolskiego konkursu "Student – Wynalazca”. Politechnikę Lubelską w konkursie będą reprezentowały trzy wynalazki.

* Drugi ("sposób dwupaliwowego zasilania bezpośrednim wtryskiem sprężonego gazu ziemnego do silników o zapłonie samoczynnym”) opracował Michał Biały, student III roku studiów doktoranckich z budowy i eksploatacji maszyn, wraz z zespołem pracowników Katedry Termodynamiki, Mechaniki Płynów i Napędów Lotniczych PL.

* Trzeci ("reduktor ciśnienia gazu, zwłaszcza do systemów zasilania silników spalinowych”) przygotowali wspólnie również Michał Biały i grupa pracowników z Wydziału Mechanicznego.

Rozstrzygnięcie konkursu 28 lutego. Nagrodą dla twórców trzech najlepszych projektów będzie bezpłatny udział w 40. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków – w kwietniu w Genewie.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
kamil k / 21 lutego 2012 o 22:40
Ale to on wpadł na pomysł, by to opatentować i czerpać z tego zysk i to jemu w przyszłości będzie przypisywana ta metoda; to z nim nowatorska firma chce rozkręcić interes, to jemu towarzyszyli przy pracy (lub odwrotnie) naukowcy z pollub i nie sądzę, by byli na tyle głupi by bezpodstawnie nad tym pracować, w końcu to jego praca została wyróżniona i wysłana do konkursu spośród wielu i nie widzę totalnie żadnego powodu, by go tu krytykować i wyśmiewać (nie znam chłopaka od razu mówię).

Narzekamy, że jesteśmy z zaścianka,z Polski B, że Ukraina a jak ktoś chce coś osiągnąć, opatentować,wynaleźć, opracować, wnieść swój wkład to wieszamy na nim psy i szydzimy. Życzę mu jak najlepiej!
Ale to on wpadł na pomysł, by to opatentować i czerpać z tego zysk i to jemu w przyszłości będzie przypisywana ta metoda; to z nim nowatorska firma chce rozkręcić interes, to jemu towarzyszyli przy pracy (lub odwrotnie) naukowcy z pollub i nie sądzę, by byli na tyle głupi by bezpodstawnie nad tym pracować, w końcu to jego praca została wyróżniona i wysłana do konkursu spośród wielu i nie widzę totalnie żadnego powodu, by go tu krytykować i wyśmiewać (nie znam chłopaka od razu mówię).

Narzekamy, że jesteśmy z zaścianka,z Polski... rozwiń
Avatar
GOŚĆ / 21 lutego 2012 o 19:56
Widzę że mój przedmówca i Ekspert "Kamil K" bardzo się obruszył wszystkimi wypowiedziami, cóż jak ktoś jest nieudolnym to takie słowa ranią podwójnie. Chętnie zaprosiłbym go do siebie do domu i pokazał swoje rewolucyjne rzeczy (czytamy wynalazki). Kamil K wspólnie z kolegami z PL przez najbliższe 100 lat nie wymyśliłby tego co ja posiadam w domu, ponieważ udziela nam instruktażu typu "sklejenie kabli taśmą izolacyjną" chociaż taśma izolacyjna - to był właśnie wynalazek. Ja mam kilka patentów - i nikt o mnie nie wie a tym bardziej nie pisze. I co najśmieszniejsze nie ukończyłem PL. Ta studencka przyczepka, co to za wynalazek? pytam..., ja już widzę podstawowy błąd dodałbym do niej ruchomy zaczep przesuwany w pionie na zasadzie drążka rozporowego (do tego trzeba by na stale przerobić dolne oramowanie)natomiast do drążka pionowego dodałbym ruchomy zaczep (góra dół) by zaczep mocujący rower do rury pod siodełkiem był dostosowany do małego dziecięcego rowerka oraz do rowerka osoby dorosłej. Widać student z PL do takiego rozumowania dojdzie za około rok i zmodernizuje wynalazek nie będę sobie rościł żadnych praw. Ciągnięcie przyczepki za pojazdem, nie jest wcale łatwe a do tego dochodzi rejestracja przyczepki itp. W tym REWOLUCYJNYM wynalazku zabrakło jeszcze napinaczów bądź rurki wkładanej wzdłuż szprych dla zwiększenia stabilności, dla mnie prowadnice są za płytkie. Zgadzam się z przedmówcami takie coś może skonstruować byle amator.
Widzę że mój przedmówca i Ekspert "Kamil K" bardzo się obruszył wszystkimi wypowiedziami, cóż jak ktoś jest nieudolnym to takie słowa ranią podwójnie. Chętnie zaprosiłbym go do siebie do domu i pokazał swoje rewolucyjne rzeczy (czytamy wynalazki). Kamil K wspólnie z kolegami z PL przez najbliższe 100 lat nie wymyśliłby tego co ja posiadam w domu, ponieważ udziela nam instruktażu typu "sklejenie kabli taśmą izolacyjną" chociaż taśma izolacyjna - to był właśnie wynalazek. Ja mam kilka patentów - i nikt o mnie nie wie a tym ... rozwiń
Avatar
czlowiek / 21 lutego 2012 o 19:28
Czytam to i czytam , sobie mysle o ku*** !! jakis wynalazek fajny chyba, w glowie odrazu pojawiaja sie pomysly jak moglo by to wygladac ?, same futurystyczne pomysly !.
Dochodze do wizualizacji pierwsza moja mysl co to ku*** jest ??, to jest ku*** wynalazek ??, jakaś taczka na końskie gówno !!, ktos chyba dostal udaru w nocy !!.

ku*** bo inaczej nie można zacząć zdania h** nawet nie bede uzywal polskich znakow bo szkoda sie wysilac, to ma byc wynalazek dwoch deb***i ?, studenciaka i jakiegos starego pryka, po pierwsze to sie bardziej nadaje do wynalazkow od jakiegos wiesniaka co zyje w szopie lub dla jakiegos dziecka ktore ma tylko linijke szkolna do dyspozycji.

To jesr 21 wiek to sa polscy wynalazcy ??, ku*** bedziemy gory przenosci z takimi ludzmi !!, ja chyba ide na studia bo widze ze tam jest taka kreatywnosc ze jaja urywa, ile kosztuja takie studia zeby mnie nauczyli jak zrobic taczke dla szympasnow ?.

Co za cepy

I sie dziwic ku*** ze chca zredukowac populacje ludzi na ziemi do 20 % jak tu takie geniusze !!
Czytam to i czytam , sobie mysle o ku*** !! jakis wynalazek fajny chyba, w glowie odrazu pojawiaja sie pomysly jak moglo by to wygladac ?, same futurystyczne pomysly !.
Dochodze do wizualizacji pierwsza moja mysl co to ku*** jest ??, to jest ku*** wynalazek ??, jakaś taczka na końskie gówno !!, ktos chyba dostal udaru w nocy !!.

ku*** bo inaczej nie można zacząć zdania h** nawet nie bede uzywal polskich znakow bo szkoda sie wysilac, to ma byc wynalazek dwoch deb***i ?, studenciaka i jakiegos st... rozwiń
Avatar
kamil k / 21 lutego 2012 o 18:19
Wynalazcy z przed komputera zabrali głos widzę... a jedynym ich sukcesem sklejenie kabli taśmą izolacyjną.
Avatar
inżynier / 21 lutego 2012 o 14:57
Wynaleźć to można proch, elektryczność albo komputer. Taką przyczepkę można zmontować albo co najwyżej skonstruować - chociaż to też chyba przesada. Jaka Politechnika, tacy wynalazcy.
Avatar
rawicz / 21 lutego 2012 o 12:54
No cóż, wielki wynalazek to nie jest. Delikatnie mówiąc
Avatar
Piotr / 21 lutego 2012 o 10:43
Na zamieszczonym obrazku przyczepki widze tablice rejstracyjna, czyli oznacza to ze co roku bede musial uiszczac oplatę za przegląd rejestracyjny ? To niestety minus :/ co nie oznacza ze nie popieram takich pomyslow Brawo
Avatar
egzema / 21 lutego 2012 o 09:41
[quote name='Kawecki' timestamp='1329807325' post='600167']
Lubelski Edison! Takie coś (stojak na przyczepce) wyduma i zrobi średnio zdolny ślusarz. Zabawa z wożeniem rowerów polega na tym, żeby nie wlec za samochodem przyczepy. Poroniony pomysł. I do tego ta współpraca z "firmą" ze Świdnika. Niech się popyta co słychać w "firmie" nt poduszkowca.
[/quote]
To nie Edison! To Antek z nowelki pana Prusa!
Avatar
jude / 21 lutego 2012 o 09:32
wpis usunięty
Avatar
wynalazca / 21 lutego 2012 o 08:59
ale mi wynalazca, dorobił kawałek ramki do przyczepy do przewożenia motocykli z trochę węższymi szynami na koła
hura, dać mu nobla i emeryturę w wysokości 30 tys do końca życia
ciągnięcie za sobą przyczepy jest raczej kłopotliwe ze względu na komfort jazdy, ograniczenia prędkośi, parkowanie i manewrowanie,
ja na pracę dyplomową zrobiłem z kolegą innowacyjny napinacz do sprężyn amortyzatorowych McPherson i jakoś nie napisali o nas w dzienniku
Avatar
kamil k / 21 lutego 2012 o 22:40
Ale to on wpadł na pomysł, by to opatentować i czerpać z tego zysk i to jemu w przyszłości będzie przypisywana ta metoda; to z nim nowatorska firma chce rozkręcić interes, to jemu towarzyszyli przy pracy (lub odwrotnie) naukowcy z pollub i nie sądzę, by byli na tyle głupi by bezpodstawnie nad tym pracować, w końcu to jego praca została wyróżniona i wysłana do konkursu spośród wielu i nie widzę totalnie żadnego powodu, by go tu krytykować i wyśmiewać (nie znam chłopaka od razu mówię).

Narzekamy, że jesteśmy z zaścianka,z Polski B, że Ukraina a jak ktoś chce coś osiągnąć, opatentować,wynaleźć, opracować, wnieść swój wkład to wieszamy na nim psy i szydzimy. Życzę mu jak najlepiej!
Ale to on wpadł na pomysł, by to opatentować i czerpać z tego zysk i to jemu w przyszłości będzie przypisywana ta metoda; to z nim nowatorska firma chce rozkręcić interes, to jemu towarzyszyli przy pracy (lub odwrotnie) naukowcy z pollub i nie sądzę, by byli na tyle głupi by bezpodstawnie nad tym pracować, w końcu to jego praca została wyróżniona i wysłana do konkursu spośród wielu i nie widzę totalnie żadnego powodu, by go tu krytykować i wyśmiewać (nie znam chłopaka od razu mówię).

Narzekamy, że jesteśmy z zaścianka,z Polski... rozwiń
Avatar
GOŚĆ / 21 lutego 2012 o 19:56
Widzę że mój przedmówca i Ekspert "Kamil K" bardzo się obruszył wszystkimi wypowiedziami, cóż jak ktoś jest nieudolnym to takie słowa ranią podwójnie. Chętnie zaprosiłbym go do siebie do domu i pokazał swoje rewolucyjne rzeczy (czytamy wynalazki). Kamil K wspólnie z kolegami z PL przez najbliższe 100 lat nie wymyśliłby tego co ja posiadam w domu, ponieważ udziela nam instruktażu typu "sklejenie kabli taśmą izolacyjną" chociaż taśma izolacyjna - to był właśnie wynalazek. Ja mam kilka patentów - i nikt o mnie nie wie a tym bardziej nie pisze. I co najśmieszniejsze nie ukończyłem PL. Ta studencka przyczepka, co to za wynalazek? pytam..., ja już widzę podstawowy błąd dodałbym do niej ruchomy zaczep przesuwany w pionie na zasadzie drążka rozporowego (do tego trzeba by na stale przerobić dolne oramowanie)natomiast do drążka pionowego dodałbym ruchomy zaczep (góra dół) by zaczep mocujący rower do rury pod siodełkiem był dostosowany do małego dziecięcego rowerka oraz do rowerka osoby dorosłej. Widać student z PL do takiego rozumowania dojdzie za około rok i zmodernizuje wynalazek nie będę sobie rościł żadnych praw. Ciągnięcie przyczepki za pojazdem, nie jest wcale łatwe a do tego dochodzi rejestracja przyczepki itp. W tym REWOLUCYJNYM wynalazku zabrakło jeszcze napinaczów bądź rurki wkładanej wzdłuż szprych dla zwiększenia stabilności, dla mnie prowadnice są za płytkie. Zgadzam się z przedmówcami takie coś może skonstruować byle amator.
Widzę że mój przedmówca i Ekspert "Kamil K" bardzo się obruszył wszystkimi wypowiedziami, cóż jak ktoś jest nieudolnym to takie słowa ranią podwójnie. Chętnie zaprosiłbym go do siebie do domu i pokazał swoje rewolucyjne rzeczy (czytamy wynalazki). Kamil K wspólnie z kolegami z PL przez najbliższe 100 lat nie wymyśliłby tego co ja posiadam w domu, ponieważ udziela nam instruktażu typu "sklejenie kabli taśmą izolacyjną" chociaż taśma izolacyjna - to był właśnie wynalazek. Ja mam kilka patentów - i nikt o mnie nie wie a tym ... rozwiń
Avatar
czlowiek / 21 lutego 2012 o 19:28
Czytam to i czytam , sobie mysle o ku*** !! jakis wynalazek fajny chyba, w glowie odrazu pojawiaja sie pomysly jak moglo by to wygladac ?, same futurystyczne pomysly !.
Dochodze do wizualizacji pierwsza moja mysl co to ku*** jest ??, to jest ku*** wynalazek ??, jakaś taczka na końskie gówno !!, ktos chyba dostal udaru w nocy !!.

ku*** bo inaczej nie można zacząć zdania h** nawet nie bede uzywal polskich znakow bo szkoda sie wysilac, to ma byc wynalazek dwoch deb***i ?, studenciaka i jakiegos starego pryka, po pierwsze to sie bardziej nadaje do wynalazkow od jakiegos wiesniaka co zyje w szopie lub dla jakiegos dziecka ktore ma tylko linijke szkolna do dyspozycji.

To jesr 21 wiek to sa polscy wynalazcy ??, ku*** bedziemy gory przenosci z takimi ludzmi !!, ja chyba ide na studia bo widze ze tam jest taka kreatywnosc ze jaja urywa, ile kosztuja takie studia zeby mnie nauczyli jak zrobic taczke dla szympasnow ?.

Co za cepy

I sie dziwic ku*** ze chca zredukowac populacje ludzi na ziemi do 20 % jak tu takie geniusze !!
Czytam to i czytam , sobie mysle o ku*** !! jakis wynalazek fajny chyba, w glowie odrazu pojawiaja sie pomysly jak moglo by to wygladac ?, same futurystyczne pomysly !.
Dochodze do wizualizacji pierwsza moja mysl co to ku*** jest ??, to jest ku*** wynalazek ??, jakaś taczka na końskie gówno !!, ktos chyba dostal udaru w nocy !!.

ku*** bo inaczej nie można zacząć zdania h** nawet nie bede uzywal polskich znakow bo szkoda sie wysilac, to ma byc wynalazek dwoch deb***i ?, studenciaka i jakiegos st... rozwiń
Avatar
kamil k / 21 lutego 2012 o 18:19
Wynalazcy z przed komputera zabrali głos widzę... a jedynym ich sukcesem sklejenie kabli taśmą izolacyjną.
Avatar
inżynier / 21 lutego 2012 o 14:57
Wynaleźć to można proch, elektryczność albo komputer. Taką przyczepkę można zmontować albo co najwyżej skonstruować - chociaż to też chyba przesada. Jaka Politechnika, tacy wynalazcy.
Avatar
rawicz / 21 lutego 2012 o 12:54
No cóż, wielki wynalazek to nie jest. Delikatnie mówiąc
Avatar
Piotr / 21 lutego 2012 o 10:43
Na zamieszczonym obrazku przyczepki widze tablice rejstracyjna, czyli oznacza to ze co roku bede musial uiszczac oplatę za przegląd rejestracyjny ? To niestety minus :/ co nie oznacza ze nie popieram takich pomyslow Brawo
Avatar
egzema / 21 lutego 2012 o 09:41
[quote name='Kawecki' timestamp='1329807325' post='600167']
Lubelski Edison! Takie coś (stojak na przyczepce) wyduma i zrobi średnio zdolny ślusarz. Zabawa z wożeniem rowerów polega na tym, żeby nie wlec za samochodem przyczepy. Poroniony pomysł. I do tego ta współpraca z "firmą" ze Świdnika. Niech się popyta co słychać w "firmie" nt poduszkowca.
[/quote]
To nie Edison! To Antek z nowelki pana Prusa!
Avatar
jude / 21 lutego 2012 o 09:32
wpis usunięty
Avatar
wynalazca / 21 lutego 2012 o 08:59
ale mi wynalazca, dorobił kawałek ramki do przyczepy do przewożenia motocykli z trochę węższymi szynami na koła
hura, dać mu nobla i emeryturę w wysokości 30 tys do końca życia
ciągnięcie za sobą przyczepy jest raczej kłopotliwe ze względu na komfort jazdy, ograniczenia prędkośi, parkowanie i manewrowanie,
ja na pracę dyplomową zrobiłem z kolegą innowacyjny napinacz do sprężyn amortyzatorowych McPherson i jakoś nie napisali o nas w dzienniku
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 235 52

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 61 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 22 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!