sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

Studentka Wałęsówna

Dodano: 4 lutego 2002, 22:45

Magda Wałęsa, córka byłego prezydenta, która w minioną sobotę wyszła za mąż, na co dzień jest studentką teologii KUL. Jednak w Lublinie widzieli ją tylko nieliczni: po pierwsze – na zajęcia chodzi w trybie eksternistycznym, po drugie – tu przyjeżdża tylko w sprawach formalnych, bo uczy się w filii lubelskiej uczelni w Gdańsku.
Człowiekiem, który miał okazję widzieć panią Magdę w Lublinie, jest ks. dr Zdzisław Kropidłowski z Wydziału Teologii.
– Często przyjeżdża na zajęcia w soboty – mówi. – To bardzo dobra studentka. Zdawała u mnie dwa egzaminy z historii Kościoła i za każdym razem na piątkę. Zaskoczyła mnie umiejętnością korzystania z wiedzy, a nie tylko wyuczeniem się jakiegoś materiału. Czy traktowałem ją inaczej ze względu na nazwisko? Właściwie to tak: traktowałem ja surowiej, bo z takim nazwiskiem trzeba być lepszym. Teraz chyba planuje urlop dziekański na rok.
Teologia to nie jedyna pasja córki byłego prezydenta. Początkowo swoją przyszłość widziała w balecie, ale zrezygnowała z tej kariery. – Nie pracuje u nas chyba od dwóch sezonów. Jak miała kontuzję, to przestała tańczyć i poszła na teologię – dowiedzieliśmy się w sekretariacie Państwowej Opery Bałtyckiej.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24