piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Stypendia ministra dla naukowców z Lublina

  Edytuj ten wpis
Autor: TOMA

Cztery pracownice naukowe lubelskich uczelni otrzymały stypendia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla młodych naukowców. Przez trzy lata co miesiąc będą dostawać 4 tys. 940 zł.

Wśród laureatów znalazły się dr Krystyna Skalicka-Woźniak i dr Katarzyna Targowska-Duda z Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Stypendia przyznano także dr Barbarze Niebelskiej-Rajcy z Wydziału Nauk Humanistycznych i dr Anecie Przepiórce z Wydziału Nauk Społecznych KUL.

- Przyznawane co roku stypendia dla wybitnych młodych naukowców to nagroda za ich pasję naukową i przekraczanie naukowych granic - podkreśla Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego na stronie internetowej resortu. - Polska potrzebuje innowacji, a to właśnie młodzi potrafią łamać bariery, szukać nowych pomysłów i idei.

W dziewiątej edycji konkursu stypendialnego wpłynęło ponad 727 wniosków. Wyróżniono 202 osoby, które zdobyły co najmniej 90 punktów. Najwięcej, bo 24 laureatów pracuje na Uniwersytecie Warszawskim.

Stypendia otrzymało też 17 pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i 14 naukowców z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendyści reprezentują dziedziny nauk humanistycznych, społecznych, nauk o sztuce i twórczości artystycznej, nauk przyrodniczych, technicznych, scisłych, rolniczych i medycznych. Resort przekazał na ten cel w sumie 35 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: edukacja uczelnie
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!