piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Lublin

Stypendia prezydenta Lublina rozdane. Kto je otrzymał?

Dodano: 8 maja 2015, 20:08
Autor: drs

(fot. AS)
(fot. AS)

66 osobom przyznano w tym roku stypendia artystyczne prezydenta Lublina.

40 stypendiów przyznano na realizację projektów artystycznych lub na upowszechnianie kultury. A kolejnych 26 za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej, uzyskane w 2014 roku.

Wśród tych ostatnich po 1000 zł dostali: Dorota Lesiak, Szymon Lipiński, Zuzanna Nierubca, Patryk Pawelec, Anna Próchniak, Rafał Rutkowski, Nikodem Sobek, Jakub Stefaniak i Michał Żurawski.

Po 750 zł: Aleksandra Abramczyk, Kinga Ciasnocha, Kamila Czosnyk, Klara Frąkała, Klaudia Kozińska, Patryk Kusz, Kaja Mianowana, Agata Mroczek, Przemysław Religa, Kamil Turczyn i Mateusz Turecki, zaś po 500 zł: Karol Bogusz, Honorata Kopycka, Agnieszka Kossowska, Joanna Kozieł, Paulina Kryńska i Joanna Wiśniewska.

Pełna lista stypendystów

  1. Stypendia na realizację projektów artystycznych otrzymali:

1) Zofia Bernad - Tradycyjne pieśni Lubelszczyzny – rekonstrukcja pieśni tradycyjnych i wydanie płyty;
2) Bogdan Bracha - Kody i mody – realizacja najnowszego przedsięwzięcia koncertowego Orkiestry św. Mikołaja;
3) Jakub Ciężki - „back to school” - tytuł roboczy – stworzenie cyklu kilkunastu wielkoformatowych obrazów w technice mieszanej na płótnie;
4) Jarosław Cymerman - Teatr królewskiego stołecznego miasta Lublina. Epizody;
5) Zbigniew Dmitroca - Powieść futurologiczno-kryminalna;
6) Wojciech Dunin-Kozicki - Debit poetycki – stworzenie i wydanie pierwszej książki poetyckiej;
7) Grzegorz Filip - Powieśćpt. „Miłość pod koniec świata”;
8) Małgorzata Karwicka - Historia fotografii lubelskiej – opracowanie historii fotografii analogowej i atelierowej w Lublinie (tytuł roboczy);
9) Henryk Kuś - Inny Lublin – stworzenie teki fotografii miasta aparatem z przełomu XIX i XX w. i organizacja wystawy;
10)Hanna Linkowska - „Wideoklipy – pieśni Lubelszczyzny” - stworzeni pięciu wideoklipów do tradycyjnych pieśni Lubelszczyzny;
11)Katarzyna Łopata - Projekt muzyczny Katarzyna Łopata „Osiecką”';
12)Władysław Maławski - „Sacrum, Przestrzeń, Czas” - wykonanie 10 prac twórczych zaprezentowanych na autorskiej wystawie;
13)Ashot Martirosyan - Moja Armenia (tytuł roboczy) – przygotowanie nowego muzycznego programu artystycznego popularyzującego twórczość ormiańską w Lublinie;
14)Waldemar Michalski - „Współczesny Lublin poetycki. Sylwetki, interpretacje, szkice literackie”;
15)Mateusz Nowak - Realizacja spektaklu w stylistyce teatru jednego aktora pod roboczym tytułem „Rany”;
16)Wojciech Andrzej Pestka - Między nami – współczesna powieść z Lublinem w roli głównej;
17)Magdalena Pokrzycka-Walczak - Od fascynacji do inspiracji – Teatr NN – tekst literacki;
18)Hubert Pyrgies - „Beatbox – to dziecinnie proste” - warsztaty i nagranie utworu w wykonaniu dzieci ze szkoły przy Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii;
19)Mirella Rogoza-Biel - Realizacja monodramu (spektakl w stylistyce jednego aktora) pod roboczym tytułem „Spowiedź”;
20)Andrij Saweneć - Przygotowanie polsko-ukraińskiej antologii poezji o Lublinie „Lublin z dala, Lublin z bliska”;
21)Piotr Selim - Orkiestracja tryptyku „Moje miejsca” (Mój dom, Moje Miasto, Moja Ojczyzna) – autorskiej kompozycji z tekstem Hanny Lewandowskiej;
22)Witold Wołowski - Anna Keryl – lubelska poetka i malarka emigracyjna (przygotowanie materiałów pod kątem publikacji zbiorowego wydania wierszy i obrazów artystki);
23)Tomasz Wójcicki - Projekt.Historyczni – powstanie materiału fotograficznego dotyczącego Lublina z przełomu XIX i XX w. (ambrotypy i kolodiony na szklanych płytach) oraz katalogu wystawy i gazety poświęconej projektowi;
24)Agnieszka Wójtowicz - „Secesja w Lublinie – detal architektoniczny” - wystawa rysunku i malarstwa;
25)Aleksandra Zińczuk - Eseje o polsko-ukraińskiej Polsce.

  1. Stypendia na realizację projektów z zakresu upowszechnia kultury otrzymali:

1) Radosław Bułtowicz - Lublin: 360 st. 24 h – produkcja filmu za pomocą animacji poklatkowej;
2) Dariusz Figura - Wymarzona Narnia – warsztaty i inne formy edukacji kulturalnej;
3) Eliza Galey Szczepańska - Zamknij oczy, dotknij sztuki – cykl 9 warsztatów z zakresu sztuki współczesnej, designu, mediów dla dzieci w wieku szkolnym i wczesnoszkolnym widzących, niewidzących lub niedowidzących;
4) Dominik Kleszko - Nowa Lubelska Muzyka 2;
5) Jarosław Koziara - Projekt graficzny, redakcja i wybór prac do publikacji albumu Andrzeja Kota;
6) Krzysztof Księski - Historia Lubelskiego Fandomu Fantastyki;
7) Małgorzata Majewska - Galeria Jednego Obrazu/Salon Jednego Obrazu – rozwój działalności niekomercyjnej galerii promującej młodą sztukę współczesną;
8) Dorota Ozimek - Artystki Lublina – strona internetowa, profil na FB, prezentujące bohaterki i ich twórczość;
9) Michał Patroń - Mobilna Galeria Lubelskiej Fotografii;
10)Anna Szary - Kolorki czyli kolory dla małych – cykl warsztatów dla dzieci 1-3 lat;
11)Agnieszka Szwajgier - Muzyka dworskich komnat – 3 koncerty muzyki średniowiecza i renesansu w wykonaniu Kapeli Alta na Zamku Lubelskim;
12)Magdalena Ujma-Gawlik - Antologia tekstów pochodzących z działu sztuka w Kwartalniku Literackim Kresy;
13)Małgorzata Wielgosz - Haiku o Lublinie – przedstawienie Lublina w wierszach i fotografii;
14)Anna Wolszczak - LegendoLub – warsztaty dla dzieci, czytanie i mówienie tekstów, stworzenie etiudy teatralnej;
15)Piotr Wysocki - Skład typograficzny i obróbka materiału graficznego do publikacji albumu Andrzeja Kota.

Skład Komisji ds. Stypendiów: przewodnicząca - Karolina Rozwód - Dyrektor Teatru Starego w Lublinie oraz Joanna Wysocka-Pikało - Związek Polskich Artystów Plastyków, Anna Pajdosz - Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin, Marcin Nowak - Radny Rady Miasta Lublin, Grzegorz Kondrasiuk - Zakład Teatrologii UMCS.

III. Stypendia za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2014 r. otrzymali:

1) Aleksandra Abramczyk;
2) Karol Bogusz;
3) Kinga Ciasnocha;
4) Kamila Czosnyk;
5) Klara Frąkała;
6) Honorata Kopycka;
7) Agnieszka Kossowska;
8) Joanna Kozieł;
9) Klaudia Kozińska;
10)Paulina Kryńska;
11)Patryk Kusz;
12)Dorota Lesiak;
13)Szymon Lipiński;
14)Kaja Mianowana;
15)Agata Mroczek;
16)Zuzanna Nierubca;
17)Patryk Pawelec;
18)Anna Próchniak;
19)Przemysław Religa;
20)Rafał Rutkowski;
21)Nikodem Sobek;
22)Jakub Stefaniak;
23)Kamil Turczyn;
24)Mateusz Turecki;
25)Joanna Wiśniewska;
26)Michał Żurawski.

Skład Komisji ds. Stypendiów: przewodnicząca – Aleksandra Szulc-Choma - Dyrektor Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie oraz Joanna Wysocka-Pikało - Związek Polskich Artystów Plastyków, Anna Pajdosz - Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miasta Lublin, Marcin Nowak - Radny Rady Miasta Lublin, Grzegorz Kondrasiuk - Zakład Teatrologii UMCS

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!