czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Stypendiów nie obcięli

  Edytuj ten wpis

Lubelscy studenci mogą odetchnąć z ulgą. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom władz uczelni stypendia w rozpoczynającym się roku akademickim nie będą obniżone.
Wnioski o stypendia naukowe i socjalne były przyjmowane do końca zeszłego tygodnia. Teraz działy spraw studenckich poszczególnych szkół weryfikują złożone dokumenty i przyznają stypendia.
– U nas nie ma zmian – wyjaśnia Robert Englot, kierownik Działu Spraw Studenckich UMCS. – Stypendia naukowe wahają się od 100 do 450 zł, socjalne od 100 do 230 zł, a dodatek mieszkaniowy wynosi 55 zł.
Ten ostatni wzrósł za to na Akademii Rolniczej, o 10 lub 20 zł w zależności od położenia akademika. – Inne świadczenia pozostają bez zmian – tłumaczy Krystyna Sajewicz, kierownik Działu Spraw Socjalnych Studentów AR. – Naukowe w granicach 140–370 zł, a socjalne od 100 do 250 zł.
Nowych stawek nie ogłosiły jeszcze KUL i Politechnika Lubelska. – Są już wstępne ustalenia, ale cięgle trwają ostatnie kalkulacje. Ich wyniki przedstawimy pod koniec miesiąca – zapowiada Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik PL. – Mogę jedynie powiedzieć, że wysokość stypendiów pozostanie na podobnym poziomie, jak w zeszłym roku.
– To dobra wiadomość – komentuje Ksenia Siadkowska, przewodnicząca Samorządu Studentów PL. – Bo jeszcze kilka tygodni temu byliśmy straszeni planowanymi obniżkami świadczeń.
Na wszystkich uczelniach zmienił się za to próg dochodów na członka rodziny, który uprawnia do ubiegania się o stypendia socjalne, który każdego roku jest wyznaczany przez odpowiednią ustawę. Zamiast 569 zł wynosi teraz 572 zł.
Pierwsze wpłaty trafią na konta żaków w drugiej połowie listopada lub na początku grudnia. (mb)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!