Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 stycznia 2011 r.
19:35
Edytuj ten wpis

Sunhill: Spłacą dług mieszkaniami lokatorów?

0 33 A A
Spór dotyczy mieszkań w tym budynku (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)
Spór dotyczy mieszkań w tym budynku (JACEK ŚWIERCZYŃSKI)

Zainwestowała ponad 400 tys. zł. Dziś nie ma mieszkań, ani pieniędzy. Deweloper zbankrutował, a stowarzyszenie, które przejęło inwestycję, nie kiwnęło palcem, żeby pomóc lokatorce.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W takiej sytuacji znalazła się klientka Antaru, developera z Lublina. Pani Ewa podpisała z nim umowę na zakup dwóch lokali. Wzięła kredyt i wpłaciła ponad 420 tys. zł. W 2009 r. Antar splajtował. Inwestycję przejęło kilkunastu niedoszłych lokatorów. Założyli Stowarzyszenie Mieszkańców "Sunhill”. Chcieli w ten sposób ochronić swoje mieszkania przed wierzycielami Antaru.

W grudniu 2009 r. prezes stowarzyszenia Arkadiusz Liszcz, w rozmowie z Dziennikiem, zachęcał innych pechowych klientów Antaru, by wstępowali do organizacji. Zapewniał, że jedynym jej celem jest dokończenie inwestycji i ochrona lokatorskich interesów.

– Od miesięcy staramy się o pomoc ze strony stowarzyszenia – mówi pan Mariusz, mąż poszkodowanej klientki. – Tylko w ten sposób możemy podpisać akt notarialny i po dopłacie otrzymać mieszkania. Bo dziś nie mamy ani lokali, ani pieniędzy.

Dawni klienci Antaru obawiają się, że mieszkania, na które wpłacili pieniądze, zostaną sprzedane na wolnym rynku. Byłby to sposób na spłacenie hipoteki Sunhilla. Kiedy stowarzyszenie przejmowało obiekt od developera, dług tylko wobec banku PKO BP przekraczał 3 mln zł.

– Pod koniec maja 2010 r. od prezesa Liszcza usłyszeliśmy, że jeśli nasza dopłata do mieszkania nie przekracza 100 tys. zł, to stowarzyszenie nie jest zainteresowane wydaniem nam lokali – mówi pan Mariusz. – Woli je sprzedać. Od tamtej pory bezskutecznie próbowaliśmy umówić się na spotkanie. Pisma z prośbą o wyznaczenie terminu na podpisanie aktu notarialnego także pozostały bez odpowiedzi – mówi pan Mariusz.

Po naszym zainteresowaniu sprawą, sytuacja się zmieniła. Wczoraj zadzwonił do nas pan Mariusz z informacją, że stowarzyszenie skontaktowało się z nim i jego żoną w sprawie spotkania.

Od kilku tygodni próbowaliśmy spytać prezesa Arkadiusza Liszcza, czy osób w podobnej sytuacji, jak pan Mariusz i jego żona jest więcej. Nie wszyscy dawni klienci Antaru zostali bowiem członkami stowarzyszenia.

We wtorek asystentka prezesa poinformowała nas, że rozmowa będzie możliwa, pod warunkiem że prezes otrzyma do korekty artykuł, jaki pojawi się w Dzienniku. Zgodnie z prawem zaproponowaliśmy autoryzację wypowiedzi. Nasza propozycja pozostała bez odpowiedzi.

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antybzyk / 13 lutego 2011 o 23:09
[quote name='wilk' timestamp='1297606994' post='436944']
stowarzyszenie, nie jest takie uczciwe jak się zachwala, wiem coś na ten temat, ale bardzo nie lubi krytyki.
[/quote]
podziel się swoimi newsami / kontakt eoqstomo/małpa/jadamspam.pl
dlatego pewnie założyło sobie zamknięte forum by się zmawiać jak po janosikowemu ograbiać "bogatych" i oddawać "biednym".
Podziwiam te audice i tę czerwoną terenówkę.
Avatar
wilk / 13 lutego 2011 o 15:23
stowarzyszenie, nie jest takie uczciwe jak się zachwala, wiem coś na ten temat, ale bardzo nie lubi krytyki.
Avatar
mors / 24 stycznia 2011 o 22:28
[quote name='kotlet' timestamp='1295370890' post='425707']
Chwila chwila ja przystapilem do stowarzyszenia dokonywalem wplat na jego dzialalnosci doplacilem 280 zloty za m2 potrzebnych do dokonczenia mieszkań i podpisalem akt notarialny. Znalazlo sie jednak kilka osob ktore stwierdzily ze pozostale 100 osob za nich zaplaci dokonczy a oni przyjda laskawie odbiora klucze. Nic bardziej mylnego, nie mam zamiaru doplacac do czyjegos mieszkania tudzież lokalu i jezeli nie chca doplacic uczciwej ceny nabycia to dlaczego ja mam na tym tracic!
[/quote]
Kogo my tam mamy w tym stowarzyszeniu

STOWARZYSZENIE MIESZKAŃCÓW SUNHILL
Aktualny adres w KRS: Lublin, Sawy Jana 2, województwo lubelskie
Ostatni wpis do KRS z dnia: 2009-11-02
Zarejestrowana w KRS z dnia: 2009-11-02
NR KRS: 0000340951
Sąd rejestrowy: Lublin SR Wydział XI Gospodarczy - KRS
Forma prawna: stowarzyszenie
IZABELA JADWIGA TYCZKOWSKA
ARKADIUSZ KAZIMIERZ LISZCZ
MAREK DANELCZYK
DARIUSZ ANDRZEJ PIETRAK
ARTUR ROBERT DUDEK
TOMASZ GRZEGORZ CZAJKOWSKI
[quote name='kotlet' timestamp='1295370890' post='425707']
Chwila chwila ja przystapilem do stowarzyszenia dokonywalem wplat na jego dzialalnosci doplacilem 280 zloty za m2 potrzebnych do dokonczenia mieszkań i podpisalem akt notarialny. Znalazlo sie jednak kilka osob ktore stwierdzily ze pozostale 100 osob za nich zaplaci dokonczy a oni przyjda laskawie odbiora klucze. Nic bardziej mylnego, nie mam zamiaru doplacac do czyjegos mieszkania tudzież lokalu i jezeli nie chca doplacic uczciwej ceny nabycia to dlacz... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2011 o 11:46
[quote name='Ulala' timestamp='1294667876' post='420219']
Tak dokładnie z TYCH LISZCZY ("prawników" przez duże hihi P)!
[/quote]
Ich uczciwość jest ogólnie znana i niepodważalna. Odzyskacie swoje pieniadze wraz z odsetkami.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2011 o 09:50
Jest możliwość, żeby nikt nie dopłacał do niczego i miał swoje "M" na własność.
Wystarczy sprzedać 13 ostatnich wolnych mieszkań za np. 15 - 20 tys. zł za metr.
Wtedy za uzyskane pieniądze spłaci się długi ANTAR-u wobec banku i podwykonawców (długi te przejęło Stowarzyszenie SUNHILL)i każdy z 146 klientów (liczba mieszkań w budynku) dostanie akt notarialny swojego "M".
Problem w tym, że nikt nie chce kupować tych mieszkań. Domyślcie się dlaczego.
Avatar
kotlet / 18 stycznia 2011 o 18:14
Chwila chwila ja przystapilem do stowarzyszenia dokonywalem wplat na jego dzialalnosci doplacilem 280 zloty za m2 potrzebnych do dokonczenia mieszkań i podpisalem akt notarialny. Znalazlo sie jednak kilka osob ktore stwierdzily ze pozostale 100 osob za nich zaplaci dokonczy a oni przyjda laskawie odbiora klucze. Nic bardziej mylnego, nie mam zamiaru doplacac do czyjegos mieszkania tudzież lokalu i jezeli nie chca doplacic uczciwej ceny nabycia to dlaczego ja mam na tym tracic!
Avatar
środek na owady / 17 stycznia 2011 o 22:58
[quote name='bzyk' timestamp='1295275936' post='424899']
a winna jest za swoją głupotę, że jak trzeba było nabyć udziały w gruncie i budynku to nie chcielioni nie kupili żadnego mieszkania ani lokalu - bądźmy precyzyjni - oni zapłacili Antarowi, za to by im wybudowało mieszkanie/lokal - a to wielka różnica - oni nic nie nabyli - nabyli ci co mają akt notarialny i każdy go mógł mieć - KAŻDY - ale nie każdy chciał !!!!!!!!!!!!!!!! a teraz się płacze nad swoją głupotą i oczernia innych - na 146 mieszkań znalazło się kilku pacanów, którzy stwierdzili, że akt notarialny posiadania czegokolwiek nie jest im potrzebny i go nie podpiszą - no to jak nie chcieli to nie mają - nikt ich w niczym nie oszukał a na pewno nie Stowarzyszenie - więc te bzdurna artykuły w gazetach i straszenie sądami nic tu nie zmieni - to już jakaś ogólna psychoza chrzanienia totalnych bzdur na temat naszego budynku - na zewnątrz tego nie widać ale jak jest ktoś cokolwiek zorientowany to aż nie wiadomo czy się śmiać czy płakać co oni w tych gazetach i na forach wypisują za totalne bzdury
[/quote]
Stowarzyszenie zobowiązało się spłacić te osoby, mając szczytny cel, wpisany na stronie stowarzyszenia, pomocy osób które zawarły umowy z Antarem, przejmując mieszkania tych osób.

Ale widać skrzyknęło się kilku cwaniaczków, którzy postanowili wykiwać tych kilku jak piszesz "pacanów", bo nie mają aktów. Czyli większość bierze górę nad prawem ? bo sobie postanowiliście, że spłacicie dług wpisany w hipotekę, ale już osób , które nie wykupiły udziałów olać, bo dziś są słabsi ?
Może za te środki zainstalujecie sobie jakiś monitoring, klimatyzację, albo ekstra gadżety, bo to najbardziej zadowala takich spryciarzy jak bzyczek, zwiniecie działalność stowarzyszenia i wyślecie ofiary do Antaru, bo
to jest wasza retoryka.
Gdy twoje pieniądze leżały na szali to na 100% rozpaczałeś, dziś nakłaniasz by okraść słabszych.
Zakładam, że większość jest za spłaceniem tych osób, bo byli w identycznej sytuacji(czyt. powyżej wpis autorki ~koło Lublina~ ) , ale tacy jak bzyk postanowili wykorzystać brak tych aktów i obrać najsłabszych.
Jak mnie okradają to bzyk krzyczy "Łapać złodzieja", ale jak sam obierasz słabszego to oczekujesz zrozumienia?
[quote name='bzyk' timestamp='1295275936' post='424899']
a winna jest za swoją głupotę, że jak trzeba było nabyć udziały w gruncie i budynku to nie chcielioni nie kupili żadnego mieszkania ani lokalu - bądźmy precyzyjni - oni zapłacili Antarowi, za to by im wybudowało mieszkanie/lokal - a to wielka różnica - oni nic nie nabyli - nabyli ci co mają akt notarialny i każdy go mógł mieć - KAŻDY - ale nie każdy chciał !!!!!!!!!!!!!!!! a teraz się płacze n... rozwiń
Avatar
bzyk / 17 stycznia 2011 o 15:52
[quote name='qqq' timestamp='1295261135' post='424674']
a czego winna jest ta rodzina, o której jest artykuł????? nie bądż hipokrytą!!!
[/quote]

a winna jest za swoją głupotę, że jak trzeba było nabyć udziały w gruncie i budynku to nie chcieli

oni nie kupili żadnego mieszkania ani lokalu - bądźmy precyzyjni - oni zapłacili Antarowi, za to by im wybudowało mieszkanie/lokal - a to wielka różnica - oni nic nie nabyli - nabyli ci co mają akt notarialny i każdy go mógł mieć - KAŻDY - ale nie każdy chciał !!!!!!!!!!!!!!!! a teraz się płacze nad swoją głupotą i oczernia innych - na 146 mieszkań znalazło się kilku pacanów, którzy stwierdzili, że akt notarialny posiadania czegokolwiek nie jest im potrzebny i go nie podpiszą - no to jak nie chcieli to nie mają - nikt ich w niczym nie oszukał a na pewno nie Stowarzyszenie - więc te bzdurna artykuły w gazetach i straszenie sądami nic tu nie zmieni - to już jakaś ogólna psychoza chrzanienia totalnych bzdur na temat naszego budynku - na zewnątrz tego nie widać ale jak jest ktoś cokolwiek zorientowany to aż nie wiadomo czy się śmiać czy płakać co oni w tych gazetach i na forach wypisują za totalne bzdury
[quote name='qqq' timestamp='1295261135' post='424674']
a czego winna jest ta rodzina, o której jest artykuł????? nie bądż hipokrytą!!!
[/quote]

a winna jest za swoją głupotę, że jak trzeba było nabyć udziały w gruncie i budynku to nie chcieli

oni nie kupili żadnego mieszkania ani lokalu - bądźmy precyzyjni - oni zapłacili Antarowi, za to by im wybudowało mieszkanie/lokal - a to wielka różnica - oni nic nie nabyli - nabyli ci co mają akt notarialny i każdy go mógł mieć... rozwiń
Avatar
qqq / 17 stycznia 2011 o 11:45
[quote name='koło Lublina' timestamp='1295192122' post='424127']
Ponad sto rodzin, które kupiły mieszkania w tym bloku, przez ostatnie lata, tak, lata,straciło mnóstwo zdrowia,pieniędzy i nerwów.Tak jak moja rodzina.Dla mnie to wszystko kończy się szczęśliwie ale niewiele brakowało żebym stracił cały dorobek swojego życia.Nie życzę nikomu czegoś takiego,nikomu poza ludźmi wypisującymi takie bzdury jak te na tym forum.Mam nadzieję,że każde z was doświadczy takiego nieszczęścia jak ja bo może wtedy zrozumiecie naszą sytuację.Najprościej stać z boku komentować i rżnąć bohatera, jak czytam wypowiedzi mieszkańców Lublina na temat Sunhilla i jego lokatorów to zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem przeprowadzając się do tego miasta.Nie znacie prawdziwej sytuacji Sunhilla a sugerujecie się tylko artykułami w gazetach.Od kiedy to gazety tak rzetelnie przekazują informacje,jak ktoś tak uważa to gratuluje inteligencji.Dziwne,że jak coś się dzieje dobrze to jakoś nikt o tym nie pisze,nikt o tym nie robi programów ale wystarczy,że kogoś spotyka jakieś nieszczęście to od razu pod drzwiami stoi stado dziennikarzy i chce robić o tym artykuł.Jak sytacja Sunhilla zaczynała się klarować i chcieliśmy,żeby zrobiono o tym program to lokalna telewizja nie była tym zainteresowana,dziwne prawda?Że niby my ratujemy swoje mieszkania kosztem innych?W tym artykule jest mowa o nieszczęściu jednej z rodzin,ale nikt nie pomyślał ile taki artykuł może narobić problemów innym rodzinom mającym już mieszkania w Sunhillu.Czy to wg was nie jest ratowanie siebie kosztem innych Bogu ducha winnych rodzin?
[/quote]


a czego winna jest ta rodzina, o której jest artykuł????? nie bądż hipokrytą!!!
[quote name='koło Lublina' timestamp='1295192122' post='424127']
Ponad sto rodzin, które kupiły mieszkania w tym bloku, przez ostatnie lata, tak, lata,straciło mnóstwo zdrowia,pieniędzy i nerwów.Tak jak moja rodzina.Dla mnie to wszystko kończy się szczęśliwie ale niewiele brakowało żebym stracił cały dorobek swojego życia.Nie życzę nikomu czegoś takiego,nikomu poza ludźmi wypisującymi takie bzdury jak te na tym forum.Mam nadzieję,że każde z was doświadczy takiego nieszczęścia jak ja bo może wtedy zrozumiecie nas... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 17 stycznia 2011 o 00:14
[quote name='Kozak Antoni' timestamp='1283407058' post='340233']
a jak tam drapacz chmur Sunhill już oddali do użytkowania ?
[/quote]
wcale nie takie kolosalne. Trzeba było dopłacić 280zl za m2.
Przy możliwej stracie 320 tys to 18 tys ni jest suma "kolosalną".
Pozdrawiam

przyszły mieszkaniec sunhilla
Avatar
antybzyk / 13 lutego 2011 o 23:09
[quote name='wilk' timestamp='1297606994' post='436944']
stowarzyszenie, nie jest takie uczciwe jak się zachwala, wiem coś na ten temat, ale bardzo nie lubi krytyki.
[/quote]
podziel się swoimi newsami / kontakt eoqstomo/małpa/jadamspam.pl
dlatego pewnie założyło sobie zamknięte forum by się zmawiać jak po janosikowemu ograbiać "bogatych" i oddawać "biednym".
Podziwiam te audice i tę czerwoną terenówkę.
Avatar
wilk / 13 lutego 2011 o 15:23
stowarzyszenie, nie jest takie uczciwe jak się zachwala, wiem coś na ten temat, ale bardzo nie lubi krytyki.
Avatar
mors / 24 stycznia 2011 o 22:28
[quote name='kotlet' timestamp='1295370890' post='425707']
Chwila chwila ja przystapilem do stowarzyszenia dokonywalem wplat na jego dzialalnosci doplacilem 280 zloty za m2 potrzebnych do dokonczenia mieszkań i podpisalem akt notarialny. Znalazlo sie jednak kilka osob ktore stwierdzily ze pozostale 100 osob za nich zaplaci dokonczy a oni przyjda laskawie odbiora klucze. Nic bardziej mylnego, nie mam zamiaru doplacac do czyjegos mieszkania tudzież lokalu i jezeli nie chca doplacic uczciwej ceny nabycia to dlaczego ja mam na tym tracic!
[/quote]
Kogo my tam mamy w tym stowarzyszeniu

STOWARZYSZENIE MIESZKAŃCÓW SUNHILL
Aktualny adres w KRS: Lublin, Sawy Jana 2, województwo lubelskie
Ostatni wpis do KRS z dnia: 2009-11-02
Zarejestrowana w KRS z dnia: 2009-11-02
NR KRS: 0000340951
Sąd rejestrowy: Lublin SR Wydział XI Gospodarczy - KRS
Forma prawna: stowarzyszenie
IZABELA JADWIGA TYCZKOWSKA
ARKADIUSZ KAZIMIERZ LISZCZ
MAREK DANELCZYK
DARIUSZ ANDRZEJ PIETRAK
ARTUR ROBERT DUDEK
TOMASZ GRZEGORZ CZAJKOWSKI
[quote name='kotlet' timestamp='1295370890' post='425707']
Chwila chwila ja przystapilem do stowarzyszenia dokonywalem wplat na jego dzialalnosci doplacilem 280 zloty za m2 potrzebnych do dokonczenia mieszkań i podpisalem akt notarialny. Znalazlo sie jednak kilka osob ktore stwierdzily ze pozostale 100 osob za nich zaplaci dokonczy a oni przyjda laskawie odbiora klucze. Nic bardziej mylnego, nie mam zamiaru doplacac do czyjegos mieszkania tudzież lokalu i jezeli nie chca doplacic uczciwej ceny nabycia to dlacz... rozwiń
Avatar
Gość / 19 stycznia 2011 o 11:46
[quote name='Ulala' timestamp='1294667876' post='420219']
Tak dokładnie z TYCH LISZCZY ("prawników" przez duże hihi P)!
[/quote]
Ich uczciwość jest ogólnie znana i niepodważalna. Odzyskacie swoje pieniadze wraz z odsetkami.
Avatar
Gość / 19 stycznia 2011 o 09:50
Jest możliwość, żeby nikt nie dopłacał do niczego i miał swoje "M" na własność.
Wystarczy sprzedać 13 ostatnich wolnych mieszkań za np. 15 - 20 tys. zł za metr.
Wtedy za uzyskane pieniądze spłaci się długi ANTAR-u wobec banku i podwykonawców (długi te przejęło Stowarzyszenie SUNHILL)i każdy z 146 klientów (liczba mieszkań w budynku) dostanie akt notarialny swojego "M".
Problem w tym, że nikt nie chce kupować tych mieszkań. Domyślcie się dlaczego.
Avatar
kotlet / 18 stycznia 2011 o 18:14
Chwila chwila ja przystapilem do stowarzyszenia dokonywalem wplat na jego dzialalnosci doplacilem 280 zloty za m2 potrzebnych do dokonczenia mieszkań i podpisalem akt notarialny. Znalazlo sie jednak kilka osob ktore stwierdzily ze pozostale 100 osob za nich zaplaci dokonczy a oni przyjda laskawie odbiora klucze. Nic bardziej mylnego, nie mam zamiaru doplacac do czyjegos mieszkania tudzież lokalu i jezeli nie chca doplacic uczciwej ceny nabycia to dlaczego ja mam na tym tracic!
Avatar
środek na owady / 17 stycznia 2011 o 22:58
[quote name='bzyk' timestamp='1295275936' post='424899']
a winna jest za swoją głupotę, że jak trzeba było nabyć udziały w gruncie i budynku to nie chcielioni nie kupili żadnego mieszkania ani lokalu - bądźmy precyzyjni - oni zapłacili Antarowi, za to by im wybudowało mieszkanie/lokal - a to wielka różnica - oni nic nie nabyli - nabyli ci co mają akt notarialny i każdy go mógł mieć - KAŻDY - ale nie każdy chciał !!!!!!!!!!!!!!!! a teraz się płacze nad swoją głupotą i oczernia innych - na 146 mieszkań znalazło się kilku pacanów, którzy stwierdzili, że akt notarialny posiadania czegokolwiek nie jest im potrzebny i go nie podpiszą - no to jak nie chcieli to nie mają - nikt ich w niczym nie oszukał a na pewno nie Stowarzyszenie - więc te bzdurna artykuły w gazetach i straszenie sądami nic tu nie zmieni - to już jakaś ogólna psychoza chrzanienia totalnych bzdur na temat naszego budynku - na zewnątrz tego nie widać ale jak jest ktoś cokolwiek zorientowany to aż nie wiadomo czy się śmiać czy płakać co oni w tych gazetach i na forach wypisują za totalne bzdury
[/quote]
Stowarzyszenie zobowiązało się spłacić te osoby, mając szczytny cel, wpisany na stronie stowarzyszenia, pomocy osób które zawarły umowy z Antarem, przejmując mieszkania tych osób.

Ale widać skrzyknęło się kilku cwaniaczków, którzy postanowili wykiwać tych kilku jak piszesz "pacanów", bo nie mają aktów. Czyli większość bierze górę nad prawem ? bo sobie postanowiliście, że spłacicie dług wpisany w hipotekę, ale już osób , które nie wykupiły udziałów olać, bo dziś są słabsi ?
Może za te środki zainstalujecie sobie jakiś monitoring, klimatyzację, albo ekstra gadżety, bo to najbardziej zadowala takich spryciarzy jak bzyczek, zwiniecie działalność stowarzyszenia i wyślecie ofiary do Antaru, bo
to jest wasza retoryka.
Gdy twoje pieniądze leżały na szali to na 100% rozpaczałeś, dziś nakłaniasz by okraść słabszych.
Zakładam, że większość jest za spłaceniem tych osób, bo byli w identycznej sytuacji(czyt. powyżej wpis autorki ~koło Lublina~ ) , ale tacy jak bzyk postanowili wykorzystać brak tych aktów i obrać najsłabszych.
Jak mnie okradają to bzyk krzyczy "Łapać złodzieja", ale jak sam obierasz słabszego to oczekujesz zrozumienia?
[quote name='bzyk' timestamp='1295275936' post='424899']
a winna jest za swoją głupotę, że jak trzeba było nabyć udziały w gruncie i budynku to nie chcielioni nie kupili żadnego mieszkania ani lokalu - bądźmy precyzyjni - oni zapłacili Antarowi, za to by im wybudowało mieszkanie/lokal - a to wielka różnica - oni nic nie nabyli - nabyli ci co mają akt notarialny i każdy go mógł mieć - KAŻDY - ale nie każdy chciał !!!!!!!!!!!!!!!! a teraz się płacze n... rozwiń
Avatar
bzyk / 17 stycznia 2011 o 15:52
[quote name='qqq' timestamp='1295261135' post='424674']
a czego winna jest ta rodzina, o której jest artykuł????? nie bądż hipokrytą!!!
[/quote]

a winna jest za swoją głupotę, że jak trzeba było nabyć udziały w gruncie i budynku to nie chcieli

oni nie kupili żadnego mieszkania ani lokalu - bądźmy precyzyjni - oni zapłacili Antarowi, za to by im wybudowało mieszkanie/lokal - a to wielka różnica - oni nic nie nabyli - nabyli ci co mają akt notarialny i każdy go mógł mieć - KAŻDY - ale nie każdy chciał !!!!!!!!!!!!!!!! a teraz się płacze nad swoją głupotą i oczernia innych - na 146 mieszkań znalazło się kilku pacanów, którzy stwierdzili, że akt notarialny posiadania czegokolwiek nie jest im potrzebny i go nie podpiszą - no to jak nie chcieli to nie mają - nikt ich w niczym nie oszukał a na pewno nie Stowarzyszenie - więc te bzdurna artykuły w gazetach i straszenie sądami nic tu nie zmieni - to już jakaś ogólna psychoza chrzanienia totalnych bzdur na temat naszego budynku - na zewnątrz tego nie widać ale jak jest ktoś cokolwiek zorientowany to aż nie wiadomo czy się śmiać czy płakać co oni w tych gazetach i na forach wypisują za totalne bzdury
[quote name='qqq' timestamp='1295261135' post='424674']
a czego winna jest ta rodzina, o której jest artykuł????? nie bądż hipokrytą!!!
[/quote]

a winna jest za swoją głupotę, że jak trzeba było nabyć udziały w gruncie i budynku to nie chcieli

oni nie kupili żadnego mieszkania ani lokalu - bądźmy precyzyjni - oni zapłacili Antarowi, za to by im wybudowało mieszkanie/lokal - a to wielka różnica - oni nic nie nabyli - nabyli ci co mają akt notarialny i każdy go mógł mieć... rozwiń
Avatar
qqq / 17 stycznia 2011 o 11:45
[quote name='koło Lublina' timestamp='1295192122' post='424127']
Ponad sto rodzin, które kupiły mieszkania w tym bloku, przez ostatnie lata, tak, lata,straciło mnóstwo zdrowia,pieniędzy i nerwów.Tak jak moja rodzina.Dla mnie to wszystko kończy się szczęśliwie ale niewiele brakowało żebym stracił cały dorobek swojego życia.Nie życzę nikomu czegoś takiego,nikomu poza ludźmi wypisującymi takie bzdury jak te na tym forum.Mam nadzieję,że każde z was doświadczy takiego nieszczęścia jak ja bo może wtedy zrozumiecie naszą sytuację.Najprościej stać z boku komentować i rżnąć bohatera, jak czytam wypowiedzi mieszkańców Lublina na temat Sunhilla i jego lokatorów to zaczynam się zastanawiać czy dobrze zrobiłem przeprowadzając się do tego miasta.Nie znacie prawdziwej sytuacji Sunhilla a sugerujecie się tylko artykułami w gazetach.Od kiedy to gazety tak rzetelnie przekazują informacje,jak ktoś tak uważa to gratuluje inteligencji.Dziwne,że jak coś się dzieje dobrze to jakoś nikt o tym nie pisze,nikt o tym nie robi programów ale wystarczy,że kogoś spotyka jakieś nieszczęście to od razu pod drzwiami stoi stado dziennikarzy i chce robić o tym artykuł.Jak sytacja Sunhilla zaczynała się klarować i chcieliśmy,żeby zrobiono o tym program to lokalna telewizja nie była tym zainteresowana,dziwne prawda?Że niby my ratujemy swoje mieszkania kosztem innych?W tym artykule jest mowa o nieszczęściu jednej z rodzin,ale nikt nie pomyślał ile taki artykuł może narobić problemów innym rodzinom mającym już mieszkania w Sunhillu.Czy to wg was nie jest ratowanie siebie kosztem innych Bogu ducha winnych rodzin?
[/quote]


a czego winna jest ta rodzina, o której jest artykuł????? nie bądż hipokrytą!!!
[quote name='koło Lublina' timestamp='1295192122' post='424127']
Ponad sto rodzin, które kupiły mieszkania w tym bloku, przez ostatnie lata, tak, lata,straciło mnóstwo zdrowia,pieniędzy i nerwów.Tak jak moja rodzina.Dla mnie to wszystko kończy się szczęśliwie ale niewiele brakowało żebym stracił cały dorobek swojego życia.Nie życzę nikomu czegoś takiego,nikomu poza ludźmi wypisującymi takie bzdury jak te na tym forum.Mam nadzieję,że każde z was doświadczy takiego nieszczęścia jak ja bo może wtedy zrozumiecie nas... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 17 stycznia 2011 o 00:14
[quote name='Kozak Antoni' timestamp='1283407058' post='340233']
a jak tam drapacz chmur Sunhill już oddali do użytkowania ?
[/quote]
wcale nie takie kolosalne. Trzeba było dopłacić 280zl za m2.
Przy możliwej stracie 320 tys to 18 tys ni jest suma "kolosalną".
Pozdrawiam

przyszły mieszkaniec sunhilla
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 0

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 0

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 1

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 5

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 5

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 2

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.