Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 czerwca 2015 r.
12:00

Swoi wśród wybrańców. Dotacje dla kuzynki radnego PiS i brata pracownika fundacji

0 164 A A
Na liście podpisanych umów o dofinansowanie jest siostra cioteczna Łukasza Reszki, jak też brat pracownika fundacji
Na liście podpisanych umów o dofinansowanie jest siostra cioteczna Łukasza Reszki, jak też brat pracownika fundacji

Kuzynka szefa fundacji i brat pracownika tej fundacji dostali 23 i 38 tysięcy złotych dotacji ze szwajcarskiego projektu promującego szlak Jana III Sobieskiego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Szlak Jana III Sobieskiego to przedsięwzięcie realizowane na terenie trzech województw. W 2012 r. sześć gmin w Lubelskiem ruszyło z projektem „Marka lokalna szansą rozwoju przedsiębiorczości na szlacheckim szlaku w województwie lubelskim”. Wartość dofinansowania to ponad 5 mln franków szwajcarskich.

Podczas trzech naborów przedsiębiorcy mogli ubiegać się o pieniądze m.in. na uruchomienie lokali gastronomicznych, przejażdżki konne, centra rozrywki czy kursy dawnych rzemiosł.

Fundacja radnego

Zainteresowanie było duże. Wpłynęło blisko 150 wniosków. Dofinansowanie dostanie 50.

Za opracowanie dokumentacji konkursowej do naboru wniosków odpowiada Fundacja Fundusz Lokalny im. Jana III Sobieskiego. Fundacją kieruje Łukasz Reszka, radny powiatu świdnickiego z Prawa i Sprawiedliwości. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, do urzędników z gminy Mełgiew wpływały skargi na fundację od przedsiębiorców.

– Z tego co wiem, to dochodziło do pewnych nieprawidłowości – wskazuje jeden z naszych czytelników, który zgłosił się do nas w tej sprawie. – Do dofinansowania zostały rekomendowane wnioski członków rodzin pracowników fundacji.

Umowy ze swoimi

Rzeczywiście na liście podpisanych umów o dofinansowanie jest siostra cioteczna Łukasza Reszki, jak też brat pracownika fundacji – jednego z trzech opiekunów subprojektów, którzy pomagają przedsiębiorcom.

– Anna Żebrowska to moja kuzynka. Zaś Łukasz Janulewicz jest bratem pracownika fundacji – potwierdza Łukasz Reszka. – W tym projekcie nie ma jednak wykluczeń. Nikomu nie możemy zabronić brać udziału jeśli tylko spełnia wymagane kryteria. To nie my wskazujemy wnioski do dofinansowania, robią to eksperci. Projekty rekomendowane do dofinansowania przez ekspertów muszą jeszcze zostać zaakceptowane przez Władzę Wdrażającą Programy Europejskie, Ambasadę Szwajcarii i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Zgodnie z prawem

Kuzynka Reszki dostała dofinansowanie w wysokości 22 745,00 zł, a Janulewicz – 37 906,16 zł.
Jak czytamy w dokumentach projektu „Wybrani eksperci zagwarantują bezstronność, rzetelność oraz poufność dokonywanej oceny poprzez złożenie pisemnej deklaracji bezstronności, po zapoznaniu się z listą wniosków podlegających ocenie formalnej i merytorycznej.”

– Powołani eksperci przechodzą przez potrójne sito, nasze, wójtów gmin biorących udział w projekcie i reprezentantów grantodawców – tłumaczy Reszka.

Reszka zapewnia, że Janulewicz nie będzie opiekunem wniosku swojego brata. – Mamy jeszcze dwie osoby, które się też tym zajmują – zapewnia Reszka. I dodaje: Wszystko odbywa się zgodnie z prawem.

Danych nie widać

Nasz Czytelnik zwraca też uwagę na fakt, że na liście wniosków rekomendowanych nie ma dokładnych danych osób, które o dofinansowanie się starają. Są tylko tytuły projektów.

– Przed podpisaniem umowy nie podajemy informacji o przedsiębiorcach, bo wnioskodawca może się z realizacji projektu jeszcze wycofać, na przykład dostał mniejszą dotacje. Obowiązuje nas też ochrona danych osobowych. Dopiero podpisaniem umowy jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację danych – odpowiada Reszka.

Szwajcarski projekt będzie realizowany dłużej o rok niż zakładano, do 30 września 2016 rok. Będzie też jeszcze jeden dodatkowy nabór wniosków.

Komentarze 164

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 19:06
PSL przy korycie. teraz już się nie szczypią. Burmistrz Piask Holewa steruje Podłodowskim oraz Koledziejczykiem. Swoi wśród wybrańców. Dokładnie
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 21:23

Dokładnie chcą przejąć kontrolę nad fundacją

Już Piaski przejęły kontrole na Fundacją faworyta Burmistrza jest Prezesem Fundacji.

Avatar
gość / 29 lipca 2015 o 15:22

Daje Pan bardzo dobry przykład ludziom,dla których przyznanie się do winy przerasta ich możliwości...Brawo !!! A przecież to takie proste.

Avatar
Przeprosiny / 29 lipca 2015 o 12:16

Przeprosiny

Chciałbym bardzo przeprosić mojego kolegę za komentarz na forum Dziennika Wschodniego pod artykułem: „Swoi wśród wybrańców. Dotacje dla kuzynki radnego PiS i brata pracownika fundacji”, z którym on osobiście nie miał nic wspólnego.

Bardzo Ciebie przepraszam, że posłużyłem się twoim nazwiskiem, używając go w nicku komentującego. Wiedz jednak, iż nie działałem w złej wierze, a tylko pod  wpływem chwilowych emocji.

Wszystko to spowodowane było tym, że praca naszego zespołu włożona  
w organizację gry terenowej została przedstawiona w nieprawdziwy sposób poprzez komentujących. Te wszystkie wpisy i cała atmosfera na forum bardzo mnie poruszyły, dlatego też chciałem trochę rozluźnić tę dyskusję dodając ten wpis.

Nie wiem czy to wszystko zrozumiesz oraz czy moje przeprosiny do Ciebie dotrą, ale nie mam już innego pomysłu jak mógłbym to uczynić.

Mam nadzieję, że przyjmiesz moje przeprosiny, bo próbowałem już chyba wszystkiego sam o tym doskonale wiesz. Na pewno to co uczyniłem było bardzo głupie z mojej strony i wiem, że postąpiłem źle posługując się twoimi danymi.

Wiesz już o mojej skrusze, nie ukrywam tego faktu i proszę nie traktuj mnie jako wroga.

Ponadto chciałbym również przeprosić inne osoby, które mogły się poczuć urażone
i mogły mieć z tego tytułu nieprzyjemności.

Jeszcze raz serdecznie przepraszam.

R. Słowikowski

Przeprosiny

Chciałbym bardzo przeprosić mojego kolegę za komentarz na forum Dziennika Wschodniego pod artykułem: „Swoi wśród wybrańców. Dotacje dla kuzynki radnego PiS i brata pracownika fundacji”, z którym on osobiście nie miał nic wspólnego.

Bardzo Ciebie... rozwiń

Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 23:25
ot cały PIS
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 18:14
Od dawna wiadomo że nad dotacjami z Sobieskiego niema żadnej kontroli a kasa idzie głównie na zagraniczne wycieczki dla koordynatorów projektów, pracowników gmin i ich rodzin. Gdyby sprawdzić prawidłowość wszystkich projektów to ponad połowa powinna być zwrócona. Podobno Sobieski się kończy a zaczyna Polesie u mnie w gminie jest 4 osoby które się tym zajmuje jedna wielka żenada, zamiast ze sobą współpracować to rywalizują. Szkoda na takie rzeczy kasy. Rozumiem że jak jest okazja to się korzysta ale żeby aż takie przekręty robić. Np: gość dostał z Sobieskiego kasę na ZAKŁAD POGRZEBOWY po 3 miesiącach zwinął interes i chodzi śmiejąc się że została mu niezła sakiewka.
Od dawna wiadomo że nad dotacjami z Sobieskiego niema żadnej kontroli a kasa idzie głównie na zagraniczne wycieczki dla koordynatorów projektów, pracowników gmin i ich rodzin. Gdyby sprawdzić prawidłowość wszystkich projektów to ponad połowa powinna być zwrócona. Podobno Sobieski się kończy a zaczyna Polesie u mnie w gminie jest 4 osoby które się tym zajmuje jedna wielka żenada, zamiast ze sobą współpracować to rywalizują. Szkoda na takie rzeczy kasy. Rozumiem że jak jest okazja to się korzysta ale żeby aż takie przekręty robić. Np: gość dos... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2015 o 15:14
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3357389,lubelszczyzna-nepotyzm-i-kumoterstwo-w-arimr,id,t.html
Avatar
Gość / 5 lipca 2015 o 15:13
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3357389,lubelszczyzna-nepotyzm-i-kumoterstwo-w-arimr,id,t.html
Avatar
Zuza / 28 czerwca 2015 o 11:23

Jak zostać Prezesem Fundacji przyznającej dotacje dla przedsiębiorców???
Odpowiedź być żołnierzem, pistoletem Sobonia dodatkowo sąsiadem i przyjacielem pana Deca byłego sekretarza gminy Mełgiew i syna wieloletniej niezastąpionej urzędniczki tejże gminy. Poprzednie doświadczenie archiwista w UM Świdnik!!!!!!
I ktoś taki ma prawo decydować o milionach dla przedsiębiorców? Brawo PIS ładnych macie frontmenów nie ma co ;)

Łukasz Reszka jest kierownikiem zespołu fundacji. Prezes to zupełnie inne stanowisko.
Łukasz Reszka jest kierownikiem zespołu fundacji. Prezes to zupełnie inne stanowisko. rozwiń
Avatar
Zuza / 28 czerwca 2015 o 11:15

No własnie, a dlaczego nie było zapisu? Ponieważ "z góry było wiadomo", że osoby "związane z fundacją" złożą wniosek.
Proszę Kolego zauważyć, że regulamin wszelkich konkursów jest obwarowany zapisem, iż "Uczestniczyć w Konkursie nie mogą:pracownicy lub współpracownicy Organizatora, a także członkowie ich najbliższych rodzin, osoby wchodzące w skład Komisji, a także członkowie ich najbliższych rodzin, pracownicy lub współpracownicy Zleceniodawcy oraz członkowie ich najbliższych rodzin."
Z tego wynika, iż fundacja wiedziała, że członkowie fundacji i/lub ich rodziny złożą wniosek...
Teraz szanowny Pan podkreśla, że nie było o tym mowy w regulaminie, to "bujać się" - w sądzie miałby rację, ale niesmak pozostał.
Ciekaw jestem czy w regulaminie na przyjmowanie wniosków na lata 2015 - 2020 również został pominięty zapis o "niebraniu udziału pracowników i ich rodzin"? pewnie nie, zatem należy się spodziewać, że za rok, 2, 5 temat powróci.
Zatem niech się Szanowny Pan nie dziwi, że komentarze są niepochlebne, skoro świadomie w regulaminie nie umieszczono zapisu, który w/w. Fundacje, instytucje publiczne działają na inncyh prawach niż prowadzenie przysłowiowego "sklepu", tutaj ma być przejrzystość, transparentność, a argument "przecież to dla dobra regionu i jego uatrakcyjnienia" to jak słynna wypowiedź Lecha Wałęsy, że każdy otrzyma 100 milionów.
Puenat na przyszłość - robisz projekt, to trzymaj rodzinę, kumpli, znajomych z dala od niego.

Brat jest najbliższą rodziną, sistra cioteczna już nie.
Brat jest najbliższą rodziną, sistra cioteczna już nie. rozwiń
Avatar
Gość / 14 lutego 2016 o 19:06
PSL przy korycie. teraz już się nie szczypią. Burmistrz Piask Holewa steruje Podłodowskim oraz Koledziejczykiem. Swoi wśród wybrańców. Dokładnie
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 21:23

Dokładnie chcą przejąć kontrolę nad fundacją

Już Piaski przejęły kontrole na Fundacją faworyta Burmistrza jest Prezesem Fundacji.

Avatar
gość / 29 lipca 2015 o 15:22

Daje Pan bardzo dobry przykład ludziom,dla których przyznanie się do winy przerasta ich możliwości...Brawo !!! A przecież to takie proste.

Avatar
Przeprosiny / 29 lipca 2015 o 12:16

Przeprosiny

Chciałbym bardzo przeprosić mojego kolegę za komentarz na forum Dziennika Wschodniego pod artykułem: „Swoi wśród wybrańców. Dotacje dla kuzynki radnego PiS i brata pracownika fundacji”, z którym on osobiście nie miał nic wspólnego.

Bardzo Ciebie przepraszam, że posłużyłem się twoim nazwiskiem, używając go w nicku komentującego. Wiedz jednak, iż nie działałem w złej wierze, a tylko pod  wpływem chwilowych emocji.

Wszystko to spowodowane było tym, że praca naszego zespołu włożona  
w organizację gry terenowej została przedstawiona w nieprawdziwy sposób poprzez komentujących. Te wszystkie wpisy i cała atmosfera na forum bardzo mnie poruszyły, dlatego też chciałem trochę rozluźnić tę dyskusję dodając ten wpis.

Nie wiem czy to wszystko zrozumiesz oraz czy moje przeprosiny do Ciebie dotrą, ale nie mam już innego pomysłu jak mógłbym to uczynić.

Mam nadzieję, że przyjmiesz moje przeprosiny, bo próbowałem już chyba wszystkiego sam o tym doskonale wiesz. Na pewno to co uczyniłem było bardzo głupie z mojej strony i wiem, że postąpiłem źle posługując się twoimi danymi.

Wiesz już o mojej skrusze, nie ukrywam tego faktu i proszę nie traktuj mnie jako wroga.

Ponadto chciałbym również przeprosić inne osoby, które mogły się poczuć urażone
i mogły mieć z tego tytułu nieprzyjemności.

Jeszcze raz serdecznie przepraszam.

R. Słowikowski

Przeprosiny

Chciałbym bardzo przeprosić mojego kolegę za komentarz na forum Dziennika Wschodniego pod artykułem: „Swoi wśród wybrańców. Dotacje dla kuzynki radnego PiS i brata pracownika fundacji”, z którym on osobiście nie miał nic wspólnego.

Bardzo Ciebie... rozwiń

Avatar
Gość / 20 lipca 2015 o 23:25
ot cały PIS
Avatar
Gość / 13 lipca 2015 o 18:14
Od dawna wiadomo że nad dotacjami z Sobieskiego niema żadnej kontroli a kasa idzie głównie na zagraniczne wycieczki dla koordynatorów projektów, pracowników gmin i ich rodzin. Gdyby sprawdzić prawidłowość wszystkich projektów to ponad połowa powinna być zwrócona. Podobno Sobieski się kończy a zaczyna Polesie u mnie w gminie jest 4 osoby które się tym zajmuje jedna wielka żenada, zamiast ze sobą współpracować to rywalizują. Szkoda na takie rzeczy kasy. Rozumiem że jak jest okazja to się korzysta ale żeby aż takie przekręty robić. Np: gość dostał z Sobieskiego kasę na ZAKŁAD POGRZEBOWY po 3 miesiącach zwinął interes i chodzi śmiejąc się że została mu niezła sakiewka.
Od dawna wiadomo że nad dotacjami z Sobieskiego niema żadnej kontroli a kasa idzie głównie na zagraniczne wycieczki dla koordynatorów projektów, pracowników gmin i ich rodzin. Gdyby sprawdzić prawidłowość wszystkich projektów to ponad połowa powinna być zwrócona. Podobno Sobieski się kończy a zaczyna Polesie u mnie w gminie jest 4 osoby które się tym zajmuje jedna wielka żenada, zamiast ze sobą współpracować to rywalizują. Szkoda na takie rzeczy kasy. Rozumiem że jak jest okazja to się korzysta ale żeby aż takie przekręty robić. Np: gość dos... rozwiń
Avatar
Gość / 5 lipca 2015 o 15:14
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3357389,lubelszczyzna-nepotyzm-i-kumoterstwo-w-arimr,id,t.html
Avatar
Gość / 5 lipca 2015 o 15:13
http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3357389,lubelszczyzna-nepotyzm-i-kumoterstwo-w-arimr,id,t.html
Avatar
Zuza / 28 czerwca 2015 o 11:23

Jak zostać Prezesem Fundacji przyznającej dotacje dla przedsiębiorców???
Odpowiedź być żołnierzem, pistoletem Sobonia dodatkowo sąsiadem i przyjacielem pana Deca byłego sekretarza gminy Mełgiew i syna wieloletniej niezastąpionej urzędniczki tejże gminy. Poprzednie doświadczenie archiwista w UM Świdnik!!!!!!
I ktoś taki ma prawo decydować o milionach dla przedsiębiorców? Brawo PIS ładnych macie frontmenów nie ma co ;)

Łukasz Reszka jest kierownikiem zespołu fundacji. Prezes to zupełnie inne stanowisko.
Łukasz Reszka jest kierownikiem zespołu fundacji. Prezes to zupełnie inne stanowisko. rozwiń
Avatar
Zuza / 28 czerwca 2015 o 11:15

No własnie, a dlaczego nie było zapisu? Ponieważ "z góry było wiadomo", że osoby "związane z fundacją" złożą wniosek.
Proszę Kolego zauważyć, że regulamin wszelkich konkursów jest obwarowany zapisem, iż "Uczestniczyć w Konkursie nie mogą:pracownicy lub współpracownicy Organizatora, a także członkowie ich najbliższych rodzin, osoby wchodzące w skład Komisji, a także członkowie ich najbliższych rodzin, pracownicy lub współpracownicy Zleceniodawcy oraz członkowie ich najbliższych rodzin."
Z tego wynika, iż fundacja wiedziała, że członkowie fundacji i/lub ich rodziny złożą wniosek...
Teraz szanowny Pan podkreśla, że nie było o tym mowy w regulaminie, to "bujać się" - w sądzie miałby rację, ale niesmak pozostał.
Ciekaw jestem czy w regulaminie na przyjmowanie wniosków na lata 2015 - 2020 również został pominięty zapis o "niebraniu udziału pracowników i ich rodzin"? pewnie nie, zatem należy się spodziewać, że za rok, 2, 5 temat powróci.
Zatem niech się Szanowny Pan nie dziwi, że komentarze są niepochlebne, skoro świadomie w regulaminie nie umieszczono zapisu, który w/w. Fundacje, instytucje publiczne działają na inncyh prawach niż prowadzenie przysłowiowego "sklepu", tutaj ma być przejrzystość, transparentność, a argument "przecież to dla dobra regionu i jego uatrakcyjnienia" to jak słynna wypowiedź Lecha Wałęsy, że każdy otrzyma 100 milionów.
Puenat na przyszłość - robisz projekt, to trzymaj rodzinę, kumpli, znajomych z dala od niego.

Brat jest najbliższą rodziną, sistra cioteczna już nie.
Brat jest najbliższą rodziną, sistra cioteczna już nie. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 164

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 maja 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 maja 2018 roku 0 0

Zapomniałeś dowodu rejestracyjnego i OC? Kary już nie będzie

Zapomniałeś dowodu rejestracyjnego i OC? Kary już nie będzie 29 7

Od 4 czerwca będziemy mogli zostawić w domu dowód rejestracyjny i papierowe ubezpieczenie OC. Za brak tych dokumentów nie będzie nam grozić żadna kara, a to dzięki Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.

Przerwany mecz Powiślaka z Victorią. Goście mieli już tylko sześciu graczy

Przerwany mecz Powiślaka z Victorią. Goście mieli już tylko sześciu graczy 1 2

Mecz Powiślaka z Victorią Żmudź został przerwany w 70 minucie. Powód? Goście przyjechali do Końskowoli w 13-osobowym składzie. W pierwszej połowie dostali dwie czerwone kartki, a kiedy z powodu kolejnych kontuzji na murawie zostało ledwie sześciu graczy przyjezdnych sędzia musiał zakończyć zawody przy stanie 5:0

W zimie Icemania, w lecie Rollmania. Rolkarze i wrotkarze będą mogli pojeździć w hali

W zimie Icemania, w lecie Rollmania. Rolkarze i wrotkarze będą mogli pojeździć w hali 58 0

Hala do jazdy na wrotkach i rolkach ma być uruchomiona w czerwcu przy Al. Zygmuntowskich. Otworzy ją Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który już zamawia wrotki i ochraniacze, które będzie można tu wypożyczyć. Rolki trzeba będzie mieć własne

Górnik – Medyk 3:2. Korona oficjalnie założona

Górnik – Medyk 3:2. Korona oficjalnie założona 10 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Górnik Łęczna na zakończenie sezonu pokonał 3:2 Medyka Konin. Ten wynik nie miał jednak najmniejszego znaczenia, ponieważ podopieczne Piotra Mazurkiewicz już dawno temu zapewniły sobie mistrzowski tytuł. W niedzielę jednak „górniczki” wreszcie mogły oficjalnie odebrać złote medale i świętować ze swoimi kibicami historyczny wynik

Łada lepsza od odmłodzonego Hetmana

Łada lepsza od odmłodzonego Hetmana 0 1

Osłabiony i odmłodzony Hetman zostawił wszystkie trzy punkty w Biłgoraju. Łada pokonała w derbach faworyzowanych rywali 2:1, chociaż podopieczni Jacka Ziarkowskiego wcale nie musieli przegrać

Polesie – POM 2:1. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Polesie – POM 2:1. Pozostałe wyniki lubelskiej klasy okręgowej 0 2

Lubelska klasa okręgowa Polesie pokonało POM Iskra Piotrowice po golu Marcina Wójcika w doliczonym czasie gry. Dzięki temu zawodnicy Zbigniewa Wójcika są już bardzo blisko zajęcia drugiego miejsca

Gryf – Olimpiakos 3:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Gryf – Olimpiakos 3:2. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 1 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA W pojedynku dwóch beniaminków Gryf Gmina Zamość przegrywał z Olimpiakosem Tarnogród 0:2, ale pokazał charakter. Zespół trenera Romana Blonki w końcowych fragmentach spotkania podkręcił tempo i wyszarpał zwycięstwo wygrywając 3:2

Eko Różanka – Kłos Chełm 3:1. Mikołaj przyszedł już w maju

Eko Różanka – Kłos Chełm 3:1. Mikołaj przyszedł już w maju 1 0

Szalony mecz w Różance. Gospodarze do przerwy przegrywali z Kłosem Chełm 0:1, ale w drugiej połowie odwrócili losy spotkania i ostatecznie wygrali 3:1.

Najbardziej barwna impreza po raz kolejny w Lublinie. Festiwal Kolorów 2018 [zdjęcia]
galeria

Najbardziej barwna impreza po raz kolejny w Lublinie. Festiwal Kolorów 2018 [zdjęcia] 0 1

Nie zdziwcie się jeśli dzisiaj zobaczycie zielono-czerwono-żółte twarze w centrum miasta. W niedzielę odbywa się kolejna edycja Festiwalu Kolorów.

AWF Kraków i Politechnika Gdańska najlepsze podczas AMP w lekkiej atletyce
galeria

AWF Kraków i Politechnika Gdańska najlepsze podczas AMP w lekkiej atletyce 2 0

W weekend na nowym stadionie w Lublinie zostały rozegrane Akademickie Mistrzostwa Polski. Klasyfikację generalną wygrały: AWF Kraków wśród pań i Politechnika Gdańska w rywalizacji mężczyzn. W tej drugiej kategorii trzeci był UMCS

Lubelski Wyścig Kaczek. Kolorowe zawodniczki pomknęły rzeką [zdjęcia]
galeria

Lubelski Wyścig Kaczek. Kolorowe zawodniczki pomknęły rzeką [zdjęcia] 5 0

 W niedzielę na terenach zielonych przy Arenie Lublin zorganizowano wyścig kaczek. To już piąta edycja imprezy.

Olender – Igros 2:2. Spadek niemal pewny

Olender – Igros 2:2. Spadek niemal pewny 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Olender Sól podzielił się punktami z Igrosem Krasnobród remisując 2:2. Ten wynik nie zadowala żadnej ze stron i wszystko wskazuje na to, że w przyszłym sezonie oba zespoły grać będą o szczebel niżej

Spór w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Ludowcy chcą żeby stworzyć "siatkę płac"
film

Spór w szpitalu przy al. Kraśnickiej. Ludowcy chcą żeby stworzyć "siatkę płac" 13 15

Co dalej z konfliktem w szpitalu przy al. Kraśnickiej? - Pole do kompromisu jest bardzo duże i jeśli nie w poniedziałek to we wtorek, zarówno dyrekcja jak i pielęgniarki dojdą do porozumienia - ocenia Krzysztof Hetman, wiceprezes PSL i proponuje stworzenie "siatki płac".

"W rytmie natury". Impreza nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia]
galeria

"W rytmie natury". Impreza nad Zalewem Zemborzyckim [zdjęcia] 1 0

Pokazy maszyn do pielęgnacji zieleni, pokazy strażackie, spotkania z ekspertami, konkursy z nagrodami i strefa gastronomiczna. W sobotę MOSiR „Bystrzyca” w Lublinie oraz Husqvarna wspólnie zapraszali do akcji „W rytmie natury”.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.