Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 grudnia 2011 r.
20:11
Edytuj ten wpis

Sygnały Czytelników: Lekarz musi przyjąć dziecko

Autor: Zdjęcie autora (not. IZI)
0 19 A A
 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Lekarz dyżurujący w przychodni nie chciał przyjąć dziecka, bo jak stwierdził - nie jest pediatrą. Okazuje się, że mimo to, ma taki obowiązek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na początku grudnia mój syn zachorował i miał 40 stopni gorączki. Pojechaliśmy do przychodni Luna Med przy ul. Nałęczowskiej, bo ona teraz zajmuje się opieką medyczną w nocy i w święta. Pani doktor, która przyjmowała, była zbulwersowana, że przychodzę z dzieckiem. Powiedziała, że nie jest pediatrą. Ja jestem z wykształcenia pielęgniarką i wykłóciłam się o to, żeby nas przyjęła, ale już następne dzieci pani doktor odsyłała na Al. Racławickie.
Mieszkanka Lublina

Dyrektor Luna Med wyjaśnia, że przychodnia przyjmuje pacjentów w dwóch miejscach: przy ul. Nałęczowskiej i przy Al. Racławickich. Tylko w tym drugim miejscu zawsze dyżuruje pediatra, ale lekarz ogólny też nie może odmówić przyjęcia dziecka.

– Lekarz przy ul. Nałęczowskiej udziela informacji, że jeżeli rodzic chce, żeby dziecko zostało zbadane przez lekarza pediatrę, to przyjmuje on w drugim punkcie – wyjaśnia Tomasz Patyra, dyrektor przychodni Luna Med. – Jeżeli rodzic chce, żeby dziecko zostało przyjęte przez lekarza ogólnego, to każdy lekarz ma taki obowiązek.

Dyrektor rozmawiał o przypadku naszej Czytelniczki z osobą, która przyjmowała wtedy pacjentów. – Lekarz zapewnia, że nie przypomina sobie żadnej dyskusji ani kłótni. Jedynie udzielił informacji, że lekarz pediatra przyjmuje przy Al. Racławickich – mówi Patyra.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 października 2015 o 15:02
Lekarz nic nie musi. To pacjent ma obowiązki! Szukaj lekarzy w innym miejscu: www.badania-medyczne.pl
Avatar
kaja / 11 lutego 2013 o 16:53
[quote name='anna' timestamp='1360597708' post='732735']
W czwartek udałam się z moim 7 miesięcznym synkiem do jednej z podlubelskich przychodni,byla godz 12.55..w przychodni żywego ducha.Pani w rejestracji powiedziala mi że nie ma nikogo.Weszlam do gabinetu,zapytalam czy przymie mnie z maleństwem(dodam iż nie jest lekarzem mojego synka)Pani doktos podniosła glowę spod czasopisma i powiedziala ..Nie,ja jestem juz po pracy!...po czym odwrócila wzrok wracając do czasopisma ..Wyszłam..byłam w szoku..dziecko 3 tydzień było leczone w tej przychodni bez rezultatu,jego stan się pogarszal.Miał nieustający duszący kaszel.Gorszy od tego że pani którz śmie nazywać się lekarzem nie przyjęła nas jest fakt że zlekcewazyla moją prośbę o pomoc,nie zapytala nawet co jest dziecku..Przecież nie poszlam tam w celach rozrywkowych.Pojechalam na prywatną wizyte do innego lekarza,który rozpoznał zapalenie oskrzeli..Dziecko było leczone 3 tyg bez rozpoznania...mały kasłal już tak długo,kaszel sie nasilal...Co mam zrobić z takim pseudo lekarzem????
[/quote]

przede wszystkim godna podziwu odwaga lekarza ze tak zlal niemowle..lekarka widocznie nie jest swiadomo odpowiedzialności.
[quote name='anna' timestamp='1360597708' post='732735']
W czwartek udałam się z moim 7 miesięcznym synkiem do jednej z podlubelskich przychodni,byla godz 12.55..w przychodni żywego ducha.Pani w rejestracji powiedziala mi że nie ma nikogo.Weszlam do gabinetu,zapytalam czy przymie mnie z maleństwem(dodam iż nie jest lekarzem mojego synka)Pani doktos podniosła glowę spod czasopisma i powiedziala ..Nie,ja jestem juz po pracy!...po czym odwrócila wzrok wracając do czasopisma ..Wyszłam..byłam w szoku..dziecko 3 t... rozwiń
Avatar
anna / 11 lutego 2013 o 16:51
[quote name='Gość' timestamp='1324739446' post='574752']
Nauczyliście się klęczeć przed pseudolekarzami i znosić ich obelgi zamiast zadzwonić po Policję i doprowadzić aby odpowiadał karnie za nieudzielenie pomocy zanim przyczyni się do czyjejś śmierci.
[/quote]
zGADZAM SIE Z pANEM...TO PSEUDO LKEKARZE..NIE WSZYSCY..BO SĄ I PRAWDZIWI LEKARZE..ALE TRZEBA BYC NAJPIERW DOBRYM CZLOWIEKIEM.
Avatar
anna / 11 lutego 2013 o 16:48
W czwartek udałam się z moim 7 miesięcznym synkiem do jednej z podlubelskich przychodni,byla godz 12.55..w przychodni żywego ducha.Pani w rejestracji powiedziala mi że nie ma nikogo.Weszlam do gabinetu,zapytalam czy przymie mnie z maleństwem(dodam iż nie jest lekarzem mojego synka)Pani doktos podniosła glowę spod czasopisma i powiedziala ..Nie,ja jestem juz po pracy!...po czym odwrócila wzrok wracając do czasopisma ..Wyszłam..byłam w szoku..dziecko 3 tydzień było leczone w tej przychodni bez rezultatu,jego stan się pogarszal.Miał nieustający duszący kaszel.Gorszy od tego że pani którz śmie nazywać się lekarzem nie przyjęła nas jest fakt że zlekcewazyla moją prośbę o pomoc,nie zapytala nawet co jest dziecku..Przecież nie poszlam tam w celach rozrywkowych.Pojechalam na prywatną wizyte do innego lekarza,który rozpoznał zapalenie oskrzeli..Dziecko było leczone 3 tyg bez rozpoznania...mały kasłal już tak długo,kaszel sie nasilal...Co mam zrobić z takim pseudo lekarzem????
W czwartek udałam się z moim 7 miesięcznym synkiem do jednej z podlubelskich przychodni,byla godz 12.55..w przychodni żywego ducha.Pani w rejestracji powiedziala mi że nie ma nikogo.Weszlam do gabinetu,zapytalam czy przymie mnie z maleństwem(dodam iż nie jest lekarzem mojego synka)Pani doktos podniosła glowę spod czasopisma i powiedziala ..Nie,ja jestem juz po pracy!...po czym odwrócila wzrok wracając do czasopisma ..Wyszłam..byłam w szoku..dziecko 3 tydzień było leczone w tej przychodni bez rezultatu,jego stan się pogarszal.Miał nieusta... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2011 o 20:05
[quote name='kw' timestamp='1324746711' post='574765']
Fakt, że rodzic jedzie z chorym dzieckiem do niepediatry oznacza, że sam rodzic może przyczynić się do śmierci dziecka. Lekarz nie odpowiada za to do czego się nie zobowiązał. NPL ma lekarzy ogólnych i pediatrów. Jak będę gorączkował to pojadę do patomorfologa, ma obowiązek mi pomóc.
Chciałbym poznać lekarza, który ma 4 000 na etacie. Proszę wziąc pod uwagę, że umowa zlecenie i stawka 30zl brutto za godzinę dyżuru jest poniżej godności. Jak my szanujemy i wynagrdzamy lekarzy, tak oni nas (w sensie frustracja, zniecierpliwienie, przemęczenie). Przykre, ale prawdziwe. Proszę porównać stawki dyżurowe nawet w Słowacji czy Litwie etc. W PL doszło do tego, że stawka godzinowa robotnika jest wyższa niź lekarza, bez ujmy dla tego pierwszego.
[/quote]
Rodzic jedzie tam gdzie jest dyżur i tam ma otrzymać pomoc zgodnie z tym do czego zobowiązała się spółka zawierając kontrakt. A to że spółka dla otrzymania kontraktu obiecuje wiele, a potem oszczędza to rzecz dla NFZ aby kontrakt zerwać i dla prokuratora aby ukarać za nieudzielenie pomocy.
Jeśli ci nie odpowiada stawka 30 zł za godzinę to nikt cię siłą tam nie trzyma, warunki znałeś podejmując pracę.
[quote name='kw' timestamp='1324746711' post='574765']
Fakt, że rodzic jedzie z chorym dzieckiem do niepediatry oznacza, że sam rodzic może przyczynić się do śmierci dziecka. Lekarz nie odpowiada za to do czego się nie zobowiązał. NPL ma lekarzy ogólnych i pediatrów. Jak będę gorączkował to pojadę do patomorfologa, ma obowiązek mi pomóc.
Chciałbym poznać lekarza, który ma 4 000 na etacie. Proszę wziąc pod uwagę, że umowa zlecenie i stawka 30zl brutto za godzinę dyżuru jest poniżej godności. Jak my szanujem... rozwiń
Avatar
kw / 24 grudnia 2011 o 18:11
[quote name='Gość' timestamp='1324739446' post='574752']
Nauczyliście się klęczeć przed pseudolekarzami i znosić ich obelgi zamiast zadzwonić po Policję i doprowadzić aby odpowiadał karnie za nieudzielenie pomocy zanim przyczyni się do czyjejś śmierci.
[/quote]

Fakt, że rodzic jedzie z chorym dzieckiem do niepediatry oznacza, że sam rodzic może przyczynić się do śmierci dziecka. Lekarz nie odpowiada za to do czego się nie zobowiązał. NPL ma lekarzy ogólnych i pediatrów. Jak będę gorączkował to pojadę do patomorfologa, ma obowiązek mi pomóc.
Chciałbym poznać lekarza, który ma 4 000 na etacie. Proszę wziąc pod uwagę, że umowa zlecenie i stawka 30zl brutto za godzinę dyżuru jest poniżej godności. Jak my szanujemy i wynagrdzamy lekarzy, tak oni nas (w sensie frustracja, zniecierpliwienie, przemęczenie). Przykre, ale prawdziwe. Proszę porównać stawki dyżurowe nawet w Słowacji czy Litwie etc. W PL doszło do tego, że stawka godzinowa robotnika jest wyższa niź lekarza, bez ujmy dla tego pierwszego.
[quote name='Gość' timestamp='1324739446' post='574752']
Nauczyliście się klęczeć przed pseudolekarzami i znosić ich obelgi zamiast zadzwonić po Policję i doprowadzić aby odpowiadał karnie za nieudzielenie pomocy zanim przyczyni się do czyjejś śmierci.
[/quote]

Fakt, że rodzic jedzie z chorym dzieckiem do niepediatry oznacza, że sam rodzic może przyczynić się do śmierci dziecka. Lekarz nie odpowiada za to do czego się nie zobowiązał. NPL ma lekarzy ogólnych i pediatrów. Jak będę gorączkował to... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2011 o 16:10
Nauczyliście się klęczeć przed pseudolekarzami i znosić ich obelgi zamiast zadzwonić po Policję i doprowadzić aby odpowiadał karnie za nieudzielenie pomocy zanim przyczyni się do czyjejś śmierci.
Avatar
rodzic / 24 grudnia 2011 o 14:59
Luna Med to najgorsza opieka lekarska z jaką się spotkałem jako rodzic. Jakiś czas temu byłem tam po raz pierwszy z chorym dzieckiem a pseudo lekarz każdego rodzica objeżdżał mówiąc, że jest tam tylko od nagłych przypadków. Ból ucha u dziecka i wysoka temperatura wg. niego nie kwalifikowały małego dziecka do wizyty w ambulatorium. TRAGEDIA!!!
Avatar
. / 24 grudnia 2011 o 13:52
[quote name='empatyczny' timestamp='1324729901' post='574723']
Za cztery tysiace 'na reke' nie oplaca ci sie kiwnac palcem? To juz mowi samo za siebie! Wole nie spotkac sie z toba, bo pewnie zazadalbys ekstra dodatku (czytaj: lapowki) za samo zezwolenie na wejscie do gabinetu.
[/quote]
Lekarz nie był pediatrą. Czy poszedłbyś z chorym okiem do ginekologa?
Avatar
prorok / 24 grudnia 2011 o 13:48
Medycyna Korupcyjna nie miała już duszy sprzedała ją Złemu Mamona sama potrzebuje pomocy ponieważ bez duszy zapadnie na ciężkie choroby. Dusza broni fizyczny organizm przed chorobami i podejmuje czynności usuwania z organizmu złuch komórek oraz komórek kilerów.
Avatar
Gość / 4 października 2015 o 15:02
Lekarz nic nie musi. To pacjent ma obowiązki! Szukaj lekarzy w innym miejscu: www.badania-medyczne.pl
Avatar
kaja / 11 lutego 2013 o 16:53
[quote name='anna' timestamp='1360597708' post='732735']
W czwartek udałam się z moim 7 miesięcznym synkiem do jednej z podlubelskich przychodni,byla godz 12.55..w przychodni żywego ducha.Pani w rejestracji powiedziala mi że nie ma nikogo.Weszlam do gabinetu,zapytalam czy przymie mnie z maleństwem(dodam iż nie jest lekarzem mojego synka)Pani doktos podniosła glowę spod czasopisma i powiedziala ..Nie,ja jestem juz po pracy!...po czym odwrócila wzrok wracając do czasopisma ..Wyszłam..byłam w szoku..dziecko 3 tydzień było leczone w tej przychodni bez rezultatu,jego stan się pogarszal.Miał nieustający duszący kaszel.Gorszy od tego że pani którz śmie nazywać się lekarzem nie przyjęła nas jest fakt że zlekcewazyla moją prośbę o pomoc,nie zapytala nawet co jest dziecku..Przecież nie poszlam tam w celach rozrywkowych.Pojechalam na prywatną wizyte do innego lekarza,który rozpoznał zapalenie oskrzeli..Dziecko było leczone 3 tyg bez rozpoznania...mały kasłal już tak długo,kaszel sie nasilal...Co mam zrobić z takim pseudo lekarzem????
[/quote]

przede wszystkim godna podziwu odwaga lekarza ze tak zlal niemowle..lekarka widocznie nie jest swiadomo odpowiedzialności.
[quote name='anna' timestamp='1360597708' post='732735']
W czwartek udałam się z moim 7 miesięcznym synkiem do jednej z podlubelskich przychodni,byla godz 12.55..w przychodni żywego ducha.Pani w rejestracji powiedziala mi że nie ma nikogo.Weszlam do gabinetu,zapytalam czy przymie mnie z maleństwem(dodam iż nie jest lekarzem mojego synka)Pani doktos podniosła glowę spod czasopisma i powiedziala ..Nie,ja jestem juz po pracy!...po czym odwrócila wzrok wracając do czasopisma ..Wyszłam..byłam w szoku..dziecko 3 t... rozwiń
Avatar
anna / 11 lutego 2013 o 16:51
[quote name='Gość' timestamp='1324739446' post='574752']
Nauczyliście się klęczeć przed pseudolekarzami i znosić ich obelgi zamiast zadzwonić po Policję i doprowadzić aby odpowiadał karnie za nieudzielenie pomocy zanim przyczyni się do czyjejś śmierci.
[/quote]
zGADZAM SIE Z pANEM...TO PSEUDO LKEKARZE..NIE WSZYSCY..BO SĄ I PRAWDZIWI LEKARZE..ALE TRZEBA BYC NAJPIERW DOBRYM CZLOWIEKIEM.
Avatar
anna / 11 lutego 2013 o 16:48
W czwartek udałam się z moim 7 miesięcznym synkiem do jednej z podlubelskich przychodni,byla godz 12.55..w przychodni żywego ducha.Pani w rejestracji powiedziala mi że nie ma nikogo.Weszlam do gabinetu,zapytalam czy przymie mnie z maleństwem(dodam iż nie jest lekarzem mojego synka)Pani doktos podniosła glowę spod czasopisma i powiedziala ..Nie,ja jestem juz po pracy!...po czym odwrócila wzrok wracając do czasopisma ..Wyszłam..byłam w szoku..dziecko 3 tydzień było leczone w tej przychodni bez rezultatu,jego stan się pogarszal.Miał nieustający duszący kaszel.Gorszy od tego że pani którz śmie nazywać się lekarzem nie przyjęła nas jest fakt że zlekcewazyla moją prośbę o pomoc,nie zapytala nawet co jest dziecku..Przecież nie poszlam tam w celach rozrywkowych.Pojechalam na prywatną wizyte do innego lekarza,który rozpoznał zapalenie oskrzeli..Dziecko było leczone 3 tyg bez rozpoznania...mały kasłal już tak długo,kaszel sie nasilal...Co mam zrobić z takim pseudo lekarzem????
W czwartek udałam się z moim 7 miesięcznym synkiem do jednej z podlubelskich przychodni,byla godz 12.55..w przychodni żywego ducha.Pani w rejestracji powiedziala mi że nie ma nikogo.Weszlam do gabinetu,zapytalam czy przymie mnie z maleństwem(dodam iż nie jest lekarzem mojego synka)Pani doktos podniosła glowę spod czasopisma i powiedziala ..Nie,ja jestem juz po pracy!...po czym odwrócila wzrok wracając do czasopisma ..Wyszłam..byłam w szoku..dziecko 3 tydzień było leczone w tej przychodni bez rezultatu,jego stan się pogarszal.Miał nieusta... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2011 o 20:05
[quote name='kw' timestamp='1324746711' post='574765']
Fakt, że rodzic jedzie z chorym dzieckiem do niepediatry oznacza, że sam rodzic może przyczynić się do śmierci dziecka. Lekarz nie odpowiada za to do czego się nie zobowiązał. NPL ma lekarzy ogólnych i pediatrów. Jak będę gorączkował to pojadę do patomorfologa, ma obowiązek mi pomóc.
Chciałbym poznać lekarza, który ma 4 000 na etacie. Proszę wziąc pod uwagę, że umowa zlecenie i stawka 30zl brutto za godzinę dyżuru jest poniżej godności. Jak my szanujemy i wynagrdzamy lekarzy, tak oni nas (w sensie frustracja, zniecierpliwienie, przemęczenie). Przykre, ale prawdziwe. Proszę porównać stawki dyżurowe nawet w Słowacji czy Litwie etc. W PL doszło do tego, że stawka godzinowa robotnika jest wyższa niź lekarza, bez ujmy dla tego pierwszego.
[/quote]
Rodzic jedzie tam gdzie jest dyżur i tam ma otrzymać pomoc zgodnie z tym do czego zobowiązała się spółka zawierając kontrakt. A to że spółka dla otrzymania kontraktu obiecuje wiele, a potem oszczędza to rzecz dla NFZ aby kontrakt zerwać i dla prokuratora aby ukarać za nieudzielenie pomocy.
Jeśli ci nie odpowiada stawka 30 zł za godzinę to nikt cię siłą tam nie trzyma, warunki znałeś podejmując pracę.
[quote name='kw' timestamp='1324746711' post='574765']
Fakt, że rodzic jedzie z chorym dzieckiem do niepediatry oznacza, że sam rodzic może przyczynić się do śmierci dziecka. Lekarz nie odpowiada za to do czego się nie zobowiązał. NPL ma lekarzy ogólnych i pediatrów. Jak będę gorączkował to pojadę do patomorfologa, ma obowiązek mi pomóc.
Chciałbym poznać lekarza, który ma 4 000 na etacie. Proszę wziąc pod uwagę, że umowa zlecenie i stawka 30zl brutto za godzinę dyżuru jest poniżej godności. Jak my szanujem... rozwiń
Avatar
kw / 24 grudnia 2011 o 18:11
[quote name='Gość' timestamp='1324739446' post='574752']
Nauczyliście się klęczeć przed pseudolekarzami i znosić ich obelgi zamiast zadzwonić po Policję i doprowadzić aby odpowiadał karnie za nieudzielenie pomocy zanim przyczyni się do czyjejś śmierci.
[/quote]

Fakt, że rodzic jedzie z chorym dzieckiem do niepediatry oznacza, że sam rodzic może przyczynić się do śmierci dziecka. Lekarz nie odpowiada za to do czego się nie zobowiązał. NPL ma lekarzy ogólnych i pediatrów. Jak będę gorączkował to pojadę do patomorfologa, ma obowiązek mi pomóc.
Chciałbym poznać lekarza, który ma 4 000 na etacie. Proszę wziąc pod uwagę, że umowa zlecenie i stawka 30zl brutto za godzinę dyżuru jest poniżej godności. Jak my szanujemy i wynagrdzamy lekarzy, tak oni nas (w sensie frustracja, zniecierpliwienie, przemęczenie). Przykre, ale prawdziwe. Proszę porównać stawki dyżurowe nawet w Słowacji czy Litwie etc. W PL doszło do tego, że stawka godzinowa robotnika jest wyższa niź lekarza, bez ujmy dla tego pierwszego.
[quote name='Gość' timestamp='1324739446' post='574752']
Nauczyliście się klęczeć przed pseudolekarzami i znosić ich obelgi zamiast zadzwonić po Policję i doprowadzić aby odpowiadał karnie za nieudzielenie pomocy zanim przyczyni się do czyjejś śmierci.
[/quote]

Fakt, że rodzic jedzie z chorym dzieckiem do niepediatry oznacza, że sam rodzic może przyczynić się do śmierci dziecka. Lekarz nie odpowiada za to do czego się nie zobowiązał. NPL ma lekarzy ogólnych i pediatrów. Jak będę gorączkował to... rozwiń
Avatar
Gość / 24 grudnia 2011 o 16:10
Nauczyliście się klęczeć przed pseudolekarzami i znosić ich obelgi zamiast zadzwonić po Policję i doprowadzić aby odpowiadał karnie za nieudzielenie pomocy zanim przyczyni się do czyjejś śmierci.
Avatar
rodzic / 24 grudnia 2011 o 14:59
Luna Med to najgorsza opieka lekarska z jaką się spotkałem jako rodzic. Jakiś czas temu byłem tam po raz pierwszy z chorym dzieckiem a pseudo lekarz każdego rodzica objeżdżał mówiąc, że jest tam tylko od nagłych przypadków. Ból ucha u dziecka i wysoka temperatura wg. niego nie kwalifikowały małego dziecka do wizyty w ambulatorium. TRAGEDIA!!!
Avatar
. / 24 grudnia 2011 o 13:52
[quote name='empatyczny' timestamp='1324729901' post='574723']
Za cztery tysiace 'na reke' nie oplaca ci sie kiwnac palcem? To juz mowi samo za siebie! Wole nie spotkac sie z toba, bo pewnie zazadalbys ekstra dodatku (czytaj: lapowki) za samo zezwolenie na wejscie do gabinetu.
[/quote]
Lekarz nie był pediatrą. Czy poszedłbyś z chorym okiem do ginekologa?
Avatar
prorok / 24 grudnia 2011 o 13:48
Medycyna Korupcyjna nie miała już duszy sprzedała ją Złemu Mamona sama potrzebuje pomocy ponieważ bez duszy zapadnie na ciężkie choroby. Dusza broni fizyczny organizm przed chorobami i podejmuje czynności usuwania z organizmu złuch komórek oraz komórek kilerów.