wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Szczegóły uroczystości pogrzebowych abp. Życińskiego

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 lutego 2011, 19:10

Uroczystości pogrzebowe abp. Józefa Życińskiego zakończą się w lubelskiej archikatedrze <br />
 (Fot. Maci
Uroczystości pogrzebowe abp. Józefa Życińskiego zakończą się w lubelskiej archikatedrze
(Fot. Maci

Przyczyną śmierci abp. Józefa Życińskiego był zawał serca. Metropolita zostanie pochowany w kryptach archikatedry lubelskiej. Uroczystości pogrzebowe potrwają trzy dni i zakończą się w przyszłą sobotę.

Arcybiskup Józef Życiński zmarł w czwartek po południu w Rzymie.

Uroczystości pogrzebowe

Dzisiaj biskup pomocniczy Mieczysław Cisło poinformował, że pogrzeb hierarchy odbędzie "nie wcześniej niż w przyszłą sobotę”. – Wstępnie zaplanowano go na godzinę 11. w archikatedrze lubelskiej – mówi dzisiaj rano podczas konferencji prasowej bp Cisło. – Czekamy na decyzję Watykanu dotyczącą transportu ciała z Włoch.

Kilka godzin później termin był już ustalony: Uroczystości pogrzebowe abp Józefa Życińskiego potrwają trzy dni. Zaczną się w czwartek 17 lutego, a zakończą się w sobotę mszą świętą w archikatedrze.
To właśnie bp Mieczysław Cisło będzie teraz administrował archidiecezją. Tak postanowiono na dzisiejszym posiedzeniu rady konsultorów w lubelskiej kurii. Bp Cisło będzie administrował archidiecezją do czasu wskazania następcy abp. Życińskiego przez papieża.

Po posiedzeniu rady bp. Cisło poinformował też, że trumna z ciałem hierarchy podczas transportu z Watykanu, zostanie wystawiona między innymi w Tarnowie(w latach 1990–1997 Józef Życiński był biskupem tarnowskim), prawdopodobnie w Chełmie (tamtejsza bazylika była częstym celem pielgrzymek duszpasterskich arcybiskupa), a także w Lublinie: w kościele akademickim, seminaryjnym i katedrze.

Po pogrzebie ciało metropolity lubelskiego spocznie w krypcie archikatedry lubelskiej.

Testament

Podczas posiedzenia rady konsultorów najwyżsi duchowni archidiecezji odczytali testament abp Józefa Życińskiego. W dokumencie nie było mowy o miejscu pochówku. Zmarły podziękował Bogu za dar życia i niektórym osobom za współpracę. Osobiste rzeczy, komputer i książki według woli zmarłego otrzyma seminarium duchowne w Lublinie.

Cierpienia arcybiskupa

Do przyczyn śmierci duchownego biskup Cisło nawiązał dzisiaj podczas homilii mszy w archikatedrze lubelskiej, którą odprawiono z okazji Światowego Dnia Chorego.

– Słabości arcybiskupa, krążenie, nadciśnienie i zmęczenie spowodowały, że serce bez pomocy lekarzy nie radziło sobie i zgasło – mówił bp Cisło. – Niewiele osób znało cierpienia osobiste abp. Józefa Życińskiego, znali je lekarze z kliniki Onkologii PSK 4 w Lublinie.

Ksiądz Tomasz Admaczyk, sekretarz abp. Józefa Życińskiego, w rozmowie z Katolicką Agencją Informacyjną przyznał, że 10 lutego rano abp Życiński normalnie pracował i miał kilka ważnych spotkań. Tuż po południu zjadł obiad wraz ze współpracownikami. Wtedy w ogóle nie było widać, by źle się czuł.

Apel o powagę

Z powodu śmierci metropolity lubelskiego w mieście i województwie nie będzie ogłoszona żałoba. – Nie ma przepisów, które uprawniają wojewodę do podjęcia takiej decyzji, według prawa polskiego tylko prezydent RP może ogłosić żałobę narodową – wyjaśnia Małgorzata Tatara, rzecznik wojewody lubelskiej.
Wojewoda Genowefa Tokarska zaapelowała dziś do mieszkańców i instytucji, by godnie uczcili pamięć zmarłego abp. Józefa Życińskiego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
pog Anka
loj
m
(19) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

pog Anka
pog Anka (22 lutego 2011 o 09:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#800080"]ŚMIERTELNE HITY:

KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy Kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo!
Nie jest to jedyny i pierwszy przypadek, a nagłośniony niczym katastrofa w Smoleńsku (10.IV.2010).
W owym czasie [color="#FF0000"]zmarł Władysław Gomółka[/color] (były I Sekretarz PZPR-u) i [color="#FF0000"]jego pogrzeb trafił do kabaretów [/color](J. Doborwolski), a były to lata 1980-te. Ludziska płaciły za bilety, biły brawo i lały ze śmiechu, a satyryk pointował, że[color="#FF0000"] pogrzeb był bardzo udany i mają [/color](TVP)[color="#FF0000"]powtarzać.[/color]
KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC pozwoli sobie wspomnieć [color="#FF0000"]śmierć JP 2[/color] – można do woli i w Świętym Spokoju słuchać relacji [color="#FF0000"]w wydaniu red. Piotra Kraśki i Jacka Pałasińskiego[/color] w efekcie [color="#FF0000"]nie wiele różniących się od kabaretu [/color]– z tym, że za darmo i nikt się nie śmieje. Można też kupić sobie CD na wieczną Pamiątkę!, a TVP i tak nie da zapomnieć, bo co chwilę puszcza kawałki ŚMIERTELNYCH HITÓW JP 2 i to [color="#FF0000"]w okresie konsumpcji KULacji i nie jeden na cześć JP 2 puścił pawia[/color]! I jak salę po kabarecie sprzątają sprzątaczki [color="#FF0000"]to po oddaniu należnej czci JP 2 trzeba sprzątać samemu![/color]
Nie tak dawno sam Axcelencja lubelski – okres smutku smoleńskiego - [color="#FF0000"]nawoływał do radości i optymizmu[/color], bo to jest cecha katolików!
Aby Naród nie siadł psychicznie KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponuje zaprosić lub wynająć bez żadnej zwłoki[color="#FF0000"] do asysty i obnoszenia Zwłok[/color] (niczym JP 2) [color="#FF0000"]Ministerstwo Głupich Kroków[/color] – takie [color="#FF0000"]KUL-awe Ministerstwo[/color], a to z KULei [color="#FF0000"]podniesie rangę Uroczystości dodając jej odrobinę Optymizmu[/color] – KAT-olickiego.

Obracając się w Świecie[color="#FF0000"] KANIBALIZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął chleb... i rzekł <<To Jest Ciało Moje>>[/color]”) i
[color="#FF0000"]WAMPIRYZMU[/color] („[color="#FF0000"]wziął kielich.. i rzekł <<To Jest Krew Moja>>[/color]”) i to KANIBALIZMU z WAMPIRYZMEM urojonego - taka[color="#FF0000"] Ostatnia KUL-acja[/color] - bo: Ciało Pańskie nie jest ciałem - czyli Kanibalizm po wegetariańsku! -, a Krew Pańska nie jest krwią ..[color="#FF0000"].ZATRACA SIĘ POCZUCIE RZECZYWISTOŚCI[/color] panujące w Vatykańskiej Firmie od ponad 2000 lat, [color="#FF0000"]CO ZAWARŁ W SWOICH DZIEŁACH JP 2 „ŁĄCZĄC NIEBO Z ZIEMIĄ...”[/color]
A Lud Boży: „[color="#FF0000"]Ciało Pańskie[/color]” - „[color="#FF0000"]AMEN[/color]”!

Jest to KUL-awa Żenada!

Jako, że zjedzie się cała Świta Kumpli po fachu: [color="#FF0000"]Prymas Polski – Emeryt Ks. Kardynał Józef Glemp – 2x na Liście Wildsteina; Obecny Prymas Polski Ks. Abp. Józef Kowalczyk 15x na Liście... były Prymas Heniek Muszyński 4x na Liście Wildsteina..., ("FILOZOF"; "GLON"....)[/color], w 2009 r. przed Bożym Ciałem IPN opublikował nawet[color="#FF0000"] SB-cką Teczkę JP 2 -  nikomu nie przeszkadza, że SB-ckie ręce rozdają ciało pańskie, błogosławią...[/color]

Pomni na Credo[color="#FF0000"] „Wierzę w jednego B(L)OGA”; „WIERZE W B(L)OGA OJCA...”[/color];
pomni na Dekalog mówiący „[color="#FF0000"]Nie będziesz mia[color="#FF0000"]ł B(L)OGÓW cudzych przede mną[/color]”
należy odśpiewać najnowszą [/color][color="#FF0000"]Polską Litanię Do Wszystkich Św.[/color](irniętych) [color="#FF0000"]SB-ków[/color]:
Po urzędowym wstępie form grzecznościowo-powitalnych (Kyrie eleison...) następują wezwania:
[color="#FF0000"]Św. Filozofie,
Św. Glonie.
Św. Józefie[/color]...( a tu cała galeria Józków w KULejce: Glemp, Kowalczyk, Życiński...)
[color="#FF0000"]Św. Henryku[/color]....
[color="#FF0000"]Św. Karolu[/color].... 
i tylko jeden problem z odzewem publiczności MÓDL SIĘ ZA NAMI czy ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI, a może WYBAW NAS PANIE?

Wszędzie gdzie ArcyPasterz dbał o swoją Trzodę niczym ona [color="#FF0000"]nie różni się od Stada Baranów[/color] i oddając ostatnią posługę wypada aby Wydział Autystyczny Uniwersytetu [color="#FF0000"]MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ [/color]dysponujący Instytutem Organów, Muzyki Sakralnej i Improwizacji skomponował [color="#FF0000"]ETIUDĘ ŻAŁOBNĄ na JEDEN PALEC JEDNEJ RĘKI i JEDEN KLAWISZ[/color], którą połączonymi siłami muzyKULogii i Filharmonii lubelskiej[color="#FF0000"] im. Ferdynanda Kiepskiego[/color] z Błogosławieństwem lubelskich [color="#FF0000"]Departamentów KULtury[/color] wykonać należy z wielkim nabożeństwem. Całą Niebieską Oprawę[color="#FF0000"] zwieńczyć powinno „AVE MARIA” Franciszka Schuberta w wydaniu lubelskich Pall[/color]...[color="#FF0000"]antów[/color] (Al. Warszawska <przy rondzie na ul. Kraśnickiej>) serwowane od lat na dzwonach cyfrowych i [color="#FF0000"]mające tylko 50% wspólnego z Schubertem – tylko dla półgłówków[/color]!

Całą zaś [color="#FF0000"]KUL-awą Żenadę zgłosić należy do Europejskiej Stolicy KULtury 2016[/color] – zwycięstwo murowane, bo [color="#FF0000"]Filharmonia Dowcipu i Grupa MoCarta przy tym wysiada[/color]!

Dla Ciekawskich:więcej info ukazuje się po wpisaniu w GOOGLE hasła: [color="#FF0000"]KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW [/color]- czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami. 

Trudno powstrzymać się od stwierdzenia, że Oni są ŻAŁOŚNI – [color="#FF0000"]Oni są Śmieszni! 

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r. 

Zostańcie z B(L)OGIEM[/color]

Rektorem ASC jest *************** ****************, tel. +** *** *** ***.www.********/********.***, e-mail ****************@*******.*** 

(PODPISANO: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW)
[/color]
Rozwiń
loj
loj (17 lutego 2011 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='m' timestamp='1297661791' post='437172']
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !


[/quote]
Jak smiesz! Tylko BOg moze czlowieka oceniac! A akurat ten na pewno do piekla nie trafi!
Rozwiń
m
m (14 lutego 2011 o 06:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przykro mi, ale biskup Zyciński jest już w piekle !

Pan Jezus:
NIECH SIĘ ŚWIĘCI IMIĘ TWOJE.
W NIEBIE JEST KRÓLESTWO TWOJE,
PROSIMY CIĘ PRZYNIEŚ KRÓLESTWO TWOJE NA ZIEMIĘ.
BĄDŹ WOLA TWOJA TERAZ I NA WIEKI.

Modlitwa „Ojcze nasz…” musi być odmawiana jak was nauczyłem. Przez te wszystkie wieki obrażacie Ojca Mego i zmieniacie Moje słowa, a nie tylko w tej modlitwie. KOŚCIÓŁ Mój jest waszym kościołem, a nie tylko Watykanu. Mało kto z Watykanu pytał Mnie o zdanie. To prości ludzie, tacy jak ty i tobie podobni zobaczyliście błędy uczonych w piśmie. Jeden chce być mądrzejszy przez drugiego. Ponakładali sobie na głowy, przeróżne wieże, turbany i korony , a na Mojej głowie zostawili koronę cierniową, abym dalej cierpiał. No cóż, taka Moja rola w waszym życiu- cierpieć za wasze nieskończone, wyrafinowane i wymyślone grzechy. Ale każdy z was stanie przede Mną nagi, jak wasz biskup który stracił życie ziemskie. Przez swoją pychę na ziemi - stracił życie wieczne. Ja przywitałem go bez korony - tak jak chciał, i zobaczył Mnie jako sługę – tak jak chciał, ale tylko zobaczył Mnie bo dalej potoczyły się jego losy według jego planów oraz jego pana Lucyfera. Nikt nie może służyć dwóm bogom. Dlatego też poszedł do swojego pana u którego będzie najgorszym sługą. Tak, wszystkiemu złemu winien jest Mój KOŚCIÓŁ. Ja przychodzę do Mojego KOŚCIOŁA - proszę, błagam i płaczę a urzędnicy w Moim KOŚCIELE dekorują swoje piersi, dekorują swoje głowy oraz ubiór, natomiast - Mnie Boga zostawiają nagiego na Krzyżu z koroną cierniową. W waszym dniu role odwracają się. Ja stoję przed wami w koronie wiecznej chwały i w stroju królewskim, a wy przede Mną wijecie się nadzy. Tylko jest ta różnica: Ja w waszym świecie dla każdego jestem nagi pewną ilość lat, a wy jesteście nadzy całą wieczność.
Mieczysławo - pisz, pisz jak mówiłem w ORĘDZIU NOWOROCZNYM - ZEZWALAM NA GŁOSZENIE CHWAŁY MOJEJ RÓŻNYMI SPOSOBAMI, A WY LUDZIE WIELE ZYSKALIBYŚCIE GDYBYM ZOSTAŁ WASZYM KRÓLEM UKORONOWANYM OFICJALNIE PRZEZ WŁADZE KOŚCIELNE I ŚWIECKIE. Wtedy powiedzielibyście: O TO KRÓL KTÓRY ZAPROWADZI POKÓJ NA ZIEMI. Ja będę Królem niewymagającym służby. Ja będę Królem pośród Moich braci i sióstr. Tak wam dopomóż Bóg.
Jezus Chrystus Król Wszechświata."

Nawracajcie się ludzie bo to ostatni rok nadzieji, módlcie się za księży, a wy duchowni zacznijcie w końcu słuchać i pytać Boga i papieża co jest słuszne!!!
Rozwiń
Andrzej
Andrzej (12 lutego 2011 o 19:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziękuję,ze byłeś wśród nas...Dziękuję za twoja Szczerość;Prostotę;Odwagę...Błogosław z góry tym-którzy źle o tobie mówili-myśleli...Dobry Bóg,niech ma cie w swojej opiece! Do zobaczenia...tam... :-((
Rozwiń
kazik64
kazik64 (12 lutego 2011 o 14:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech spoczywa w spokoju (mam nadzieje ) świętej pamięci funkcjonariusz SB arcybiskup Józef życiński
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (19)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!