Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 maja 2018 r.
15:19

Szef klubu PiS w Radzie Miasta: "Działacze Platformy po prostu boją się przegranej"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
120 49 A A

– Chciałbym zwrócić uwagę na to, że koledzy pana prezydenta Krzysztofa Żuka, szefa PO na Lubelszczyźnie, posłowie z Sejmu, totalna opozycja, głosują przeciwko wszystkim budżetom, które przygotowuje rząd Prawa i Sprawiedliwości – tak na krytykę Sylwestra Tułajewa odpowiada radnym PO Tomasz Pitucha, przewodniczący klubu radnych PiS w Radzie Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– W tych budżetach jest uruchomienie wszystkich inwestycji, głównych dróg, które łączą Lublin ze światem, o co tak wiele czasu zabiegaliśmy: S17, S19, kolejowa „siódemka” do Warszawy. To są inwestycje, na które rząd przeznaczy w najbliższych kilku latach około 13 mld zł. PO głosuje przeciwko tym inwestycjom. Głosując przeciw budżetowi głosuje też przeciw pieniądzom na program Rodzina 500 Plus, dzięki któremu, tylko w tym roku rodziny lubelskie otrzymają ponad 170 mln zł pomocy na wychowanie dzieci.

>>> Przeczytaj także: Radni PO punktują kandydata PiS na prezydenta Lublina: Dlaczego głosował przeciwko?

Pitucha, który po słowach radnych PO zwołał naprędce konferencję prasową, twierdzi, że działacze Platformy po prostu boją się przegranej.

– Było to widać w zachowaniu pana prezydenta, który 2 maja, podczas Dnia Flagi robił sobie zdjęcia mówiąc, że poszedł zobaczyć deptak, gdy w tym czasie goście zaproszeni na Dzień Flagi byli w Ratuszu – wypomina Pitucha. – Dlaczego pan prezydent nie chciał się spotkać z obecnym tam wtedy posłem Sylwestrem Tułajewem, posłem Rzeczypospolitej, tylko wyszedł zobaczyć deptak? Deptak, który zresztą rozkopał na początek sezonu, zabierając wszystkie dochody przez miesiąc, dwa a może dłużej ludziom, którzy prowadzą tu działalność gospodarczą, lubelskim przedsiębiorcom. Czy pan prezydent w związku z tym odda ze swoich pieniędzy, bo rozumiem, ze nie z pieniędzy podatników, utracone dochody tym przedsiębiorcom? Myślę, że powinien to głęboko rozważyć.

– Przedsiębiorcy będą mieć w tym roku obniżone stawki opłat za wystawianie ogródków, właśnie ze względu na przedłużające się prace na deptaku. Negocjacje stawki będą się odbywać bezpośrednio z przedsiębiorcami – mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta.

Sprawę zdjęć, które Żuk robił sobie 2 maja z mieszkańcami na deptaku komentarz Ratusza jest krótki: – Prezydent był na urlopie, brał udział w ważnym jubileuszu rodzinnym, wracał przez deptak i stąd ta fotka.

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 09:02
+5
Panie Pitucha - chyba sam pan nie wierzy w to co mówi. A jeśli wierzy to może podajcie jakieś merytoryczne argumenty - bo lublinianie jakoś nie są w stanie sami wyszukać pozytywów waszej działoalności w radzie miasta oprócz gender. PODAJCIE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI POZYTYWNE REZULTATY DLA MIESZKAŃCÓW LUBLINA WASZEJ DZIAŁALNOŚCI -ALE MERYTORYCZNE A NIE TYPU ŻE PO SIĘ BOI.
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 08:44
+5
pitucha coraz bardziej idiociejesz !!! Na drzewo razem z tym wybitnym posłem co się tuła !!!!!
Avatar
Lubelak / 11 maja 2018 o 08:28
+5
Panie Tomaszu... Proszę już zajmować się tym swoim szukaniem Gender. W pokazywaniu gołych tyłków na radzie miasta jest Pan dobry. Ale ripisty to cienkie jak makaron rozgotowany. Sylwester po prostu nie ma żadnych zasług i własnych pomysłów. Nie ma żadnego planu na Lublin, żadnych kompetencji. Tutaj krzyczenie że "za PEŁO".. jest tylko poniżaniem własnej inteligencji. No ale cóż. Pana Sprawa.
Avatar
Gość / 10 maja 2018 o 18:39
+5
Oj dobrze musiał przytulać, odchowany na państwowym, słuszna linie ma pisowska władza.
Avatar
Gość / 10 maja 2018 o 18:22
+5
Tłuściutki Tomaszek jak zwykle plecie farmazony , oj trudna to orka w ławce radnego...
Avatar
Pituchowicz-Tułajewicz / 10 maja 2018 o 18:11
+5
Węglin przeprasza za pituchę i tułajewa !
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 08:15
+4
Czy temu panu się nie pomyliło gdzie jest radnym i na czyją rzecz ma pracować??? Proszę pana - to nie jest sejm tylko Lublin, a waszym psim obowiązkiem jest dbać o Lublin i jego mieszkańców a nie oskarżać PO, że głosuje w sejmie przeciwko budżetowi PIS-u. Brak argumentów na rzecz Tułajewa, że coś zrobił dla miasta i i rozpaczliwe oskarżanie Żuka o wszystko nie zmieni braku działań dla dobra Lublina przez PIS. A pytanie skierowane do Tułajewa dlaczego głosował przeciwko inwestycjom dla Lublina jest jak najbardziej na miejscu bo świadczy jak traktuje mieszkańców Lublina i nie jest to wcale wroga działalność.
Czy temu panu się nie pomyliło gdzie jest radnym i na czyją rzecz ma pracować??? Proszę pana - to nie jest sejm tylko Lublin, a waszym psim obowiązkiem jest dbać o Lublin i jego mieszkańców a nie oskarżać PO, że głosuje w sejmie przeciwko budżetowi PIS-u. Brak argumentów na rzecz Tułajewa, że coś zrobił dla miasta i i rozpaczliwe oskarżanie Żuka o wszystko nie zmieni braku działań dla dobra Lublina przez PIS. A pytanie skierowane do Tułajewa dlaczego głosował przeciwko inwestycjom dla Lublina jest jak najbardziej na miejscu bo świadczy jak ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 maja 2018 o 19:25
+4
Dokumentacje i początek przetargu na część S19 przygotowano za rządu PO a urzędnicy za rządów PiS mieli problemy z ich rozstrzygnięciem.
Avatar
Gość / 10 maja 2018 o 18:53
+4
Kto to jest ten Tułajew, jakiś uchodzca?
Avatar
Gość / 10 maja 2018 o 18:02
+4
Żałosne! Nie macie czego zarzucić prezydentowi to czepiacie się jego ,,kolegów"? Może niech pan Tułajew powie jak na Wiejskiej głosują jego koledzy z partii. Czy wszyscy głosują za projektami Lublina??? Faktycznie, ostra riposta panie Pitucha, ostra jak brzytwa ;)
Avatar
Gość / 13 maja 2018 o 08:29
Weż i spójrz w lustro Pitucha!
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 14:36
Pitucha ty jesteś po prostu zwykły idiota !! Kto na ciebie imbecylu głosował ?
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 12:45
po ile bilety na te babarety ? Wybitni piSSowcy z Lublina - p.oseł kruk - co potrafi coś tam coś, pruszkowski co zastał Lublin murowany a zostawił drewniany czy muszyński - co budowę lotniska zaczął od zakupu samochodu dla pilotów. O takim tułajewie nie wiem co powiedzieć, bo do dziś żadną pracą się nie skalał.
Avatar
Czarnek na Prezydenta / 11 maja 2018 o 11:36
Przemek daj spokój z tym sejmikiem, nuda jak w polskim filmie, skuś się na fotel prezydenta!
Avatar
PO za murem Lublina / 11 maja 2018 o 09:30
-5
Następna kadencja Żuka z PO = podwyżka wszystkich podatków w Lublinie i więcej ograniczeń, więcej deweloperki !
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 09:02
+5
Panie Pitucha - chyba sam pan nie wierzy w to co mówi. A jeśli wierzy to może podajcie jakieś merytoryczne argumenty - bo lublinianie jakoś nie są w stanie sami wyszukać pozytywów waszej działoalności w radzie miasta oprócz gender. PODAJCIE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI POZYTYWNE REZULTATY DLA MIESZKAŃCÓW LUBLINA WASZEJ DZIAŁALNOŚCI -ALE MERYTORYCZNE A NIE TYPU ŻE PO SIĘ BOI.
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 08:44
+5
pitucha coraz bardziej idiociejesz !!! Na drzewo razem z tym wybitnym posłem co się tuła !!!!!
Avatar
Lubelak / 11 maja 2018 o 08:28
+5
Panie Tomaszu... Proszę już zajmować się tym swoim szukaniem Gender. W pokazywaniu gołych tyłków na radzie miasta jest Pan dobry. Ale ripisty to cienkie jak makaron rozgotowany. Sylwester po prostu nie ma żadnych zasług i własnych pomysłów. Nie ma żadnego planu na Lublin, żadnych kompetencji. Tutaj krzyczenie że "za PEŁO".. jest tylko poniżaniem własnej inteligencji. No ale cóż. Pana Sprawa.
Avatar
Gość / 11 maja 2018 o 08:15
+4
Czy temu panu się nie pomyliło gdzie jest radnym i na czyją rzecz ma pracować??? Proszę pana - to nie jest sejm tylko Lublin, a waszym psim obowiązkiem jest dbać o Lublin i jego mieszkańców a nie oskarżać PO, że głosuje w sejmie przeciwko budżetowi PIS-u. Brak argumentów na rzecz Tułajewa, że coś zrobił dla miasta i i rozpaczliwe oskarżanie Żuka o wszystko nie zmieni braku działań dla dobra Lublina przez PIS. A pytanie skierowane do Tułajewa dlaczego głosował przeciwko inwestycjom dla Lublina jest jak najbardziej na miejscu bo świadczy jak traktuje mieszkańców Lublina i nie jest to wcale wroga działalność.
Czy temu panu się nie pomyliło gdzie jest radnym i na czyją rzecz ma pracować??? Proszę pana - to nie jest sejm tylko Lublin, a waszym psim obowiązkiem jest dbać o Lublin i jego mieszkańców a nie oskarżać PO, że głosuje w sejmie przeciwko budżetowi PIS-u. Brak argumentów na rzecz Tułajewa, że coś zrobił dla miasta i i rozpaczliwe oskarżanie Żuka o wszystko nie zmieni braku działań dla dobra Lublina przez PIS. A pytanie skierowane do Tułajewa dlaczego głosował przeciwko inwestycjom dla Lublina jest jak najbardziej na miejscu bo świadczy jak ... rozwiń
Avatar
kuba / 11 maja 2018 o 00:05
-1
Pitucha: oszust i karierowicz. Kłamczuch wierutny !
Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!