Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2014 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Szkoła działa chociaż sanepid jej jeszcze nie odebrał. Były zastrzeżenia

1 10 A A

Mimo że w budynku Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego nie odebrał jeszcze sanepid to uczą się tam już uczniowie. Dyrektorka szkoły podobnie jak miejscy urzędnicy twierdzą, że uchybienia nie zagrażają bezpieczeństwu młodzieży.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
1 września rozpoczęła działalność nowa niepubliczna szkoła - Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego. W piątek otrzymaliśmy informację od Czytelnika, że szkoła działa, choć ponoć nie dopełniła wszystkich formalności. Chodziło im. o odbiór budynku przy Al. Racławickich przez sanepid.

- Na kontroli byliśmy 9 września. Stwierdziliśmy szereg nieprawidłowości - potwierdza Irmina Nikiel, dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. - Nie były to jednak uchybienia poważne. Chodziło o niewielkie techniczne sprawy jak np. brak osłony kaloryfera. Niemniej trzeba to poprawić. Pismo, że nieprawidłowości zostały usunięte otrzymaliśmy w czwartek. Na ponowną kontrolę idziemy w poniedziałek.

Tymczasem w budynku, co sprawdziliśmy w piątek uczy się już młodzież. - Kiedy byliśmy na kontroli nie było uczniów - dodaje dyrektorka PSSE w Lublinie. - I nic nie wiem o tym, że tam są.

- Zajęcia przy Al. Racławickich są od 10 września. Wcześniejszy tydzień był wycieczkowy - tłumaczy Elżbieta Nawrot, dyrektorka Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie.

Przyznaje też, że sanepid rzeczywiście miał zastrzeżenia. - Nie zagrażają one bezpieczeństwu dzieci - przekonuje Nawrot. I dodaje: Ze strony straży pożarnej było dużo zaleceń. Trzeba było dostosować budynek do obowiązujących norm - im. zamontować czujniki oddymiające. Dopuszczenie przez straż pożarną już mamy.

Dyrektorka oprowadziła nas po szkole. - Tam gdzie jeszcze wykonujemy jakieś kosmetyczne prace uczniów nie ma - zapewnia Nawrot.

Nową niepubliczną szkołę miał kontrolować też Ratusz, który otrzymał informację o nieprawidłowościach. - Chodziło o to, że szkoła prawdopodobnie funkcjonuje pod innym adresem - mówi Mirosław Jarosiński, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta w Lublinie. - Zgodnie z uchwałą Rady Miasta o dotowanie placówek niepublicznych, szkołę możemy kontrolować, kiedy wystąpi do nas z wnioskiem o taką dotację. Placówka z takim wnioskiem wystąpiła. Wpłynął też, choć 2 dni po terminie wniosek o rejestrację szkoły pod innym adresem (nie ul. Magnoliowa, była tam tymczasowa siedziba szkoły tylko Al. Racławickie - red.).

Według informacji uzyskanych w magistracie opóźnienie nie rodziło żadnych skutków prawnych, więc kontrola z wydziału nie byłaby zasadna. O wynikach kontroli sanepidu urzędnicy też wiedzieli. - Nie mają wpływu na bezpieczeństwo - uważa Jarosiński.

Jednak czy w szkole powinny być uczniowie? - Te kwestie rozstrzyga albo dyrektor albo właściciel - wskazuje Jarosiński.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 17:59
Szkola Sobieski, totalna pomylka,uczy grono bardzo kiepskich nauczycieli, dzieciaki SA przyjmowane na mase z olimpiadami po to aby budowac koniecznie poziom szkoly, Bo coz mozna robic jesli nie potrafi sie samemu czegos nauczac Bo lepiej popsteykac na kompie w czasie lekcji zamiast cos tlumaczyc.. Smieszna Pani dyrektor Owsik, pies ogrodnika Burego ktory ma dopilnowywac wysokiego poziomu, sredniej nie posiada kompletnie zadnych umiejetnoaci organizacyjnych tak Samo jak nie ma podejscia do uczniow , dlatego na szkolne wycieczki wybierane SA autokary w karygodnym stanie po to aby bylo jak najtaniej , a nie bezpiecznie I komfortowo.. Jesli nie jestes olimpijczykiem I nie bedziesz Sam zakuwal w ksiazkach dzien po dniu to spadasz ze szkoly Bo to nie jest miejsce dla takich ktorzy tutaj szukaja nauki I zrozumienia wartosci lekcji... Szkola ta okropna prywata, w calej szkole oczywiscie pol rodzinki pana ogrodnika Burego, corka I syn ovzywiacie niesamowicie uzdolnieni pod kazdym katem, plastycznym, jezykowym, przedmioty scisle az trudno sobie wyobrazic jak mozna byc tak wszechstronnie uzdolnionym I miec najwyzsza srednia, tylko ciekawe jaka ona by byla przykladowo w Zamoyu lub Uni Bo u taty ogrodnika to kazdy by taka mogl miec,!!!! ... dzieciaki tylko sie przekszykuja czyja ciocia jest Pani Dyrektor o Kim mowila ostatnio itp.... czy tak powinno byc w normalnej szkole? Jest to jedna wielka sciema a nie dobra szkola, nacisk na kucie oraz uklady I ukladziki SA na porzadku dnia codziennego, wszystko inaczej wyglada od srodka kiedy tam sie juz chodzi I wszystko wtedy widac jak na dloni, dobra srednia szkoly robia dzieciaki ktore przychodza z olimpiadami a w zamian maja 3 lata darmowej nauki , wiec takie cos za cos!! Bo jesli nie udalo by sie uzbierac olimpijczykow czym mozna by sie poszczycic jaka srednia?? byloby troche trudno,, Bo pod owoce I warzywa zawsze ogrodnik Bury by cos zaradzil , jakis dobry nawozik I urosly by a z olimpijczykami juz trusniej wiec zaproszenie na 3 lata darmowej nauki poskutkowalo,,, Podsumowujac jaki wlasciciel ogrodnik I handlarz owocow taka szkola,wielkie wesole miasteczko z ludzmi ktorzy nic nie robia a nie zadna szkola,ta Szkola miala swoja marke ale kilka lat temu , ale nie teraz Bo od 3 lat totalnie schodzi na psy,, A pan panie smieszny Bury( Buraczku) niech pan nie mowi o uczniach ze trzeba wyrywac chwasty, Bo z przykroscia pan mowi jednoznacznie o sobie poniewaz jest pan chyba tym najwiekszym chwastem ktory pojawil sie w Lublinie, prosze pamietac ze kasa I plecy to nie wszystko nalezy miec towniez zdrowy umysl oraz prezencje a tego jakos brak, akurat terazniejsza zonka naprawde pasuje jak ulal do pana z ta gruba morda prawdziwej wiesniary,,
Szkola Sobieski, totalna pomylka,uczy grono bardzo kiepskich nauczycieli, dzieciaki SA przyjmowane na mase z olimpiadami po to aby budowac koniecznie poziom szkoly, Bo coz mozna robic jesli nie potrafi sie samemu czegos nauczac Bo lepiej popsteykac na kompie w czasie lekcji zamiast cos tlumaczyc.. Smieszna Pani dyrektor Owsik, pies ogrodnika Burego ktory ma dopilnowywac wysokiego poziomu, sredniej nie posiada kompletnie zadnych umiejetnoaci organizacyjnych tak Samo jak nie ma podejscia do uczniow , dlatego na szkolne wycieczki wybierane SA ... rozwiń
Avatar
173 / 14 lipca 2015 o 00:05

Ta szkoła to totalna beznadzieja! Wiem, bo spędziłam w niej 6 lat! Dyrektorka - były nauczyciel niemieckiego była tak kiepska w nauczaniu, że jej "psiapsiółki" anglistki postanowiły zrobić z niej dyrektora. Dzięki temu mają totalny luz i zaczynają lekcję 10 minut po dzwonku, bo przecież trzeba poplotkować! Do szkoły przyjmowany jest każdy nawet uczeń, byle tylko płacił i jeszcze najlepiej miał powiązania z jakąś wpływową osobą np. panem bardzo znanym adwokatem lubelskim. Ważne, że może to być może pomoże załatwić synowi pani dyrektor aplikację w wymarzonej kancelarii. Wtedy usuwa się go ze szkoły dopiero gdy zostaje przez policję przyłapany na zażywaniu narkotyków, bo nie ma już wyjścia.

Było w tej szkole paru wartościowych i zaangażowanych nauczycieli, ale zostali zwolnieni, gdyż ich opinie były niewygodne, lub sami odeszli. Serdecznie odradzam!

rozwiń
Avatar
Kibic / 23 września 2014 o 07:37
Nauczyciele robili bunt w Sobieskim? Coś się chyba Szanownej Ani pomieszało w głowie. Odchodząc z tamtej szkoły po pierwsze bronili swojej wizji uczenia i wychowania, która do czasu pojawienia się prywatnego właściciela była ogromnym atutem szkoły, a po drugie - ustąpili pola właścicielowi, który nie znając się na oświacie zaczął wprowadzać swoje innowacje, z wściekłym uporem i zacietrzewieniem brnąc w ślepą uliczkę. Rozmawiać z nim o szkole to jak że ślepym o kolorach - można, tylko jaki to ma sens, skoro na dodatek jest przekonany, że i tak wie lepiej? Może jest on dobrym biznesmenem, ale szkołę doprowadził do rozpadu w ciągu 3 lat. A dostał bez wysiłku markę znaną w Lublinie, kompetentne grono i 200 uczniów. Wystarczyło tym mądrze zarządzać. Easy come, easy go? Zobaczymy, co teraz zbuduje.
A sprzątanie... Stara prawda mówi, że proste czynności tylko prostak uważa za niegodne. Mów sobie Aniu co chcesz, pluj, jątrz ile wlezie, ale to tylko potwierdza, że postawa tych nauczycieli, zwłaszcza w takich czasach, jakie mamy, jest godna podziwu. Można być boso, ale trzeba być w ostrogach, jeśli wiesz, co chcę powiedzieć. Panie i Panowie, czapki z głów przed Wami! Życzę wielu sukcesów!
Nauczyciele robili bunt w Sobieskim? Coś się chyba Szanownej Ani pomieszało w głowie. Odchodząc z tamtej szkoły po pierwsze bronili swojej wizji uczenia i wychowania, która do czasu pojawienia się prywatnego właściciela była ogromnym atutem szkoły, a po drugie - ustąpili pola właścicielowi, który nie znając się na oświacie zaczął wprowadzać swoje innowacje, z wściekłym uporem i zacietrzewieniem brnąc w ślepą uliczkę. Rozmawiać z nim o szkole to jak że ślepym o kolorach - można, tylko jaki to ma sens, skoro na dodatek jest przekonany, że i ta... rozwiń
Avatar
Kibicka / 22 września 2014 o 22:19

No po prostu lecą do Pana Burego z powrotem..... :)

Avatar
obserwator / 22 września 2014 o 20:16

Aniu. "Ten się śmieje kto się śmieje ostatni"  :)

Avatar
ania / 22 września 2014 o 20:00

A podobno nauczyciele tej szkoły robią za "cieciów" i sami sprzątają sale lekcyjne. A nie tak dawno byli tacy butni jak robi bunt w Sobieskim. Jacy nauczyciele, taka szkoła... Jeszcze Burego będzie prosić o łaskę powrotu. Ha, ha, ha.

Avatar
obserwator / 22 września 2014 o 11:09

Jaki "informator" taki artykół ;)

Avatar
Czytelnik / 22 września 2014 o 09:39
Absolutne wyżyny sztuki dziennikarskiej! A jakie tempo, w piątek sygnał, w poniedziałek artykuł! Afera, którą wytropiła "dziennikarka", zwala z nóg gatunkowym ciężarem. Zważywszy na ustalenia sanepidu ręce zacierają producenci osłon do grzejników, na rynku zaczyna się hossa a maklerzy spekulują akcjami firm produkujących te osłony.
A tak poważnie: jaki związek z treścią artykułu w papierowym wydaniu DW ma jego tytuł? Pani redaktor powinna chyba skorzystać z szansy, jaką miała odwiedzając szkołę i się douczyć, bo z językiem polskim ma ewidentnie duże problemy.
Kolejny artykuł po czerwcowych wypocinach KL pisany na zamówienie Wiadomo Kogo.
Niezależna prasa w Lublinie - niech żyje!
Absolutne wyżyny sztuki dziennikarskiej! A jakie tempo, w piątek sygnał, w poniedziałek artykuł! Afera, którą wytropiła "dziennikarka", zwala z nóg gatunkowym ciężarem. Zważywszy na ustalenia sanepidu ręce zacierają producenci osłon do grzejników, na rynku zaczyna się hossa a maklerzy spekulują akcjami firm produkujących te osłony.
A tak poważnie: jaki związek z treścią artykułu w papierowym wydaniu DW ma jego tytuł? Pani redaktor powinna chyba skorzystać z szansy, jaką miała odwiedzając szkołę i się douczyć, bo z językiem polskim ma ewi... rozwiń
Avatar
obserwator / 22 września 2014 o 08:12

Urzekła mnie ta historia :)

Avatar
ayo / 22 września 2014 o 07:02

polska język trudna język

Avatar
Gość / 22 stycznia 2016 o 17:59
Szkola Sobieski, totalna pomylka,uczy grono bardzo kiepskich nauczycieli, dzieciaki SA przyjmowane na mase z olimpiadami po to aby budowac koniecznie poziom szkoly, Bo coz mozna robic jesli nie potrafi sie samemu czegos nauczac Bo lepiej popsteykac na kompie w czasie lekcji zamiast cos tlumaczyc.. Smieszna Pani dyrektor Owsik, pies ogrodnika Burego ktory ma dopilnowywac wysokiego poziomu, sredniej nie posiada kompletnie zadnych umiejetnoaci organizacyjnych tak Samo jak nie ma podejscia do uczniow , dlatego na szkolne wycieczki wybierane SA autokary w karygodnym stanie po to aby bylo jak najtaniej , a nie bezpiecznie I komfortowo.. Jesli nie jestes olimpijczykiem I nie bedziesz Sam zakuwal w ksiazkach dzien po dniu to spadasz ze szkoly Bo to nie jest miejsce dla takich ktorzy tutaj szukaja nauki I zrozumienia wartosci lekcji... Szkola ta okropna prywata, w calej szkole oczywiscie pol rodzinki pana ogrodnika Burego, corka I syn ovzywiacie niesamowicie uzdolnieni pod kazdym katem, plastycznym, jezykowym, przedmioty scisle az trudno sobie wyobrazic jak mozna byc tak wszechstronnie uzdolnionym I miec najwyzsza srednia, tylko ciekawe jaka ona by byla przykladowo w Zamoyu lub Uni Bo u taty ogrodnika to kazdy by taka mogl miec,!!!! ... dzieciaki tylko sie przekszykuja czyja ciocia jest Pani Dyrektor o Kim mowila ostatnio itp.... czy tak powinno byc w normalnej szkole? Jest to jedna wielka sciema a nie dobra szkola, nacisk na kucie oraz uklady I ukladziki SA na porzadku dnia codziennego, wszystko inaczej wyglada od srodka kiedy tam sie juz chodzi I wszystko wtedy widac jak na dloni, dobra srednia szkoly robia dzieciaki ktore przychodza z olimpiadami a w zamian maja 3 lata darmowej nauki , wiec takie cos za cos!! Bo jesli nie udalo by sie uzbierac olimpijczykow czym mozna by sie poszczycic jaka srednia?? byloby troche trudno,, Bo pod owoce I warzywa zawsze ogrodnik Bury by cos zaradzil , jakis dobry nawozik I urosly by a z olimpijczykami juz trusniej wiec zaproszenie na 3 lata darmowej nauki poskutkowalo,,, Podsumowujac jaki wlasciciel ogrodnik I handlarz owocow taka szkola,wielkie wesole miasteczko z ludzmi ktorzy nic nie robia a nie zadna szkola,ta Szkola miala swoja marke ale kilka lat temu , ale nie teraz Bo od 3 lat totalnie schodzi na psy,, A pan panie smieszny Bury( Buraczku) niech pan nie mowi o uczniach ze trzeba wyrywac chwasty, Bo z przykroscia pan mowi jednoznacznie o sobie poniewaz jest pan chyba tym najwiekszym chwastem ktory pojawil sie w Lublinie, prosze pamietac ze kasa I plecy to nie wszystko nalezy miec towniez zdrowy umysl oraz prezencje a tego jakos brak, akurat terazniejsza zonka naprawde pasuje jak ulal do pana z ta gruba morda prawdziwej wiesniary,,
Szkola Sobieski, totalna pomylka,uczy grono bardzo kiepskich nauczycieli, dzieciaki SA przyjmowane na mase z olimpiadami po to aby budowac koniecznie poziom szkoly, Bo coz mozna robic jesli nie potrafi sie samemu czegos nauczac Bo lepiej popsteykac na kompie w czasie lekcji zamiast cos tlumaczyc.. Smieszna Pani dyrektor Owsik, pies ogrodnika Burego ktory ma dopilnowywac wysokiego poziomu, sredniej nie posiada kompletnie zadnych umiejetnoaci organizacyjnych tak Samo jak nie ma podejscia do uczniow , dlatego na szkolne wycieczki wybierane SA ... rozwiń
Avatar
173 / 14 lipca 2015 o 00:05

Ta szkoła to totalna beznadzieja! Wiem, bo spędziłam w niej 6 lat! Dyrektorka - były nauczyciel niemieckiego była tak kiepska w nauczaniu, że jej "psiapsiółki" anglistki postanowiły zrobić z niej dyrektora. Dzięki temu mają totalny luz i zaczynają lekcję 10 minut po dzwonku, bo przecież trzeba poplotkować! Do szkoły przyjmowany jest każdy nawet uczeń, byle tylko płacił i jeszcze najlepiej miał powiązania z jakąś wpływową osobą np. panem bardzo znanym adwokatem lubelskim. Ważne, że może to być może pomoże załatwić synowi pani dyrektor aplikację w wymarzonej kancelarii. Wtedy usuwa się go ze szkoły dopiero gdy zostaje przez policję przyłapany na zażywaniu narkotyków, bo nie ma już wyjścia.

Było w tej szkole paru wartościowych i zaangażowanych nauczycieli, ale zostali zwolnieni, gdyż ich opinie były niewygodne, lub sami odeszli. Serdecznie odradzam!

rozwiń
Avatar
Kibic / 23 września 2014 o 07:37
Nauczyciele robili bunt w Sobieskim? Coś się chyba Szanownej Ani pomieszało w głowie. Odchodząc z tamtej szkoły po pierwsze bronili swojej wizji uczenia i wychowania, która do czasu pojawienia się prywatnego właściciela była ogromnym atutem szkoły, a po drugie - ustąpili pola właścicielowi, który nie znając się na oświacie zaczął wprowadzać swoje innowacje, z wściekłym uporem i zacietrzewieniem brnąc w ślepą uliczkę. Rozmawiać z nim o szkole to jak że ślepym o kolorach - można, tylko jaki to ma sens, skoro na dodatek jest przekonany, że i tak wie lepiej? Może jest on dobrym biznesmenem, ale szkołę doprowadził do rozpadu w ciągu 3 lat. A dostał bez wysiłku markę znaną w Lublinie, kompetentne grono i 200 uczniów. Wystarczyło tym mądrze zarządzać. Easy come, easy go? Zobaczymy, co teraz zbuduje.
A sprzątanie... Stara prawda mówi, że proste czynności tylko prostak uważa za niegodne. Mów sobie Aniu co chcesz, pluj, jątrz ile wlezie, ale to tylko potwierdza, że postawa tych nauczycieli, zwłaszcza w takich czasach, jakie mamy, jest godna podziwu. Można być boso, ale trzeba być w ostrogach, jeśli wiesz, co chcę powiedzieć. Panie i Panowie, czapki z głów przed Wami! Życzę wielu sukcesów!
Nauczyciele robili bunt w Sobieskim? Coś się chyba Szanownej Ani pomieszało w głowie. Odchodząc z tamtej szkoły po pierwsze bronili swojej wizji uczenia i wychowania, która do czasu pojawienia się prywatnego właściciela była ogromnym atutem szkoły, a po drugie - ustąpili pola właścicielowi, który nie znając się na oświacie zaczął wprowadzać swoje innowacje, z wściekłym uporem i zacietrzewieniem brnąc w ślepą uliczkę. Rozmawiać z nim o szkole to jak że ślepym o kolorach - można, tylko jaki to ma sens, skoro na dodatek jest przekonany, że i ta... rozwiń
Avatar
Kibicka / 22 września 2014 o 22:19

No po prostu lecą do Pana Burego z powrotem..... :)

Avatar
obserwator / 22 września 2014 o 20:16

Aniu. "Ten się śmieje kto się śmieje ostatni"  :)

Avatar
ania / 22 września 2014 o 20:00

A podobno nauczyciele tej szkoły robią za "cieciów" i sami sprzątają sale lekcyjne. A nie tak dawno byli tacy butni jak robi bunt w Sobieskim. Jacy nauczyciele, taka szkoła... Jeszcze Burego będzie prosić o łaskę powrotu. Ha, ha, ha.

Avatar
obserwator / 22 września 2014 o 11:09

Jaki "informator" taki artykół ;)

Avatar
Czytelnik / 22 września 2014 o 09:39
Absolutne wyżyny sztuki dziennikarskiej! A jakie tempo, w piątek sygnał, w poniedziałek artykuł! Afera, którą wytropiła "dziennikarka", zwala z nóg gatunkowym ciężarem. Zważywszy na ustalenia sanepidu ręce zacierają producenci osłon do grzejników, na rynku zaczyna się hossa a maklerzy spekulują akcjami firm produkujących te osłony.
A tak poważnie: jaki związek z treścią artykułu w papierowym wydaniu DW ma jego tytuł? Pani redaktor powinna chyba skorzystać z szansy, jaką miała odwiedzając szkołę i się douczyć, bo z językiem polskim ma ewidentnie duże problemy.
Kolejny artykuł po czerwcowych wypocinach KL pisany na zamówienie Wiadomo Kogo.
Niezależna prasa w Lublinie - niech żyje!
Absolutne wyżyny sztuki dziennikarskiej! A jakie tempo, w piątek sygnał, w poniedziałek artykuł! Afera, którą wytropiła "dziennikarka", zwala z nóg gatunkowym ciężarem. Zważywszy na ustalenia sanepidu ręce zacierają producenci osłon do grzejników, na rynku zaczyna się hossa a maklerzy spekulują akcjami firm produkujących te osłony.
A tak poważnie: jaki związek z treścią artykułu w papierowym wydaniu DW ma jego tytuł? Pani redaktor powinna chyba skorzystać z szansy, jaką miała odwiedzając szkołę i się douczyć, bo z językiem polskim ma ewi... rozwiń
Avatar
obserwator / 22 września 2014 o 08:12

Urzekła mnie ta historia :)

Avatar
ayo / 22 września 2014 o 07:02

polska język trudna język

Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 8 3

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 10 29

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 28 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 59 20

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 20 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!