Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 sierpnia 2010 r.
20:21
Edytuj ten wpis

Szkoła Ratownictwa Medycznego ruszy w październiku

0 10 A A

W październiku przy ul. Bursaki ruszy nowoczesna Szkoła Ratownictwa Medycznego. Skorzystają nie tylko ratownicy i pielęgniarki, ale też zwykły Kowalski. Na kurs będzie mógł zapisać się każdy zainteresowany nauką pierwszej pomocy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Ośrodek powstanie w budynkach pogotowia przy ul. Bursaki. – Nowoczesny sprzęt pozwoli na prowadzenie szkoleń w szerokim zakresie – mówi Zdzisław Kulesza, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. – Dzięki temu poprawi się jakość usług, świadczonych przez ratowników medycznych i pielęgniarki.

Dotąd kadra ratownicza szkoliła się między innymi w pogotowiu przy ulicy Spadochroniarzy, na Uniwersytecie Medycznym i w Towarzystwie Wiedzy Powszechnej.

Wiadomość o nowym ośrodku cieszy lubelskich ratowników. – Być może lepsze warunki zachęcą do kursów pierwszej pomocy – ocenia Marcin Dąbski, ratownik medyczny z Lublina.

Zdzisław Kulesza podkreśla: Zapotrzebowanie społeczne na tego typu szkolenia jest duże. W Polsce śmiertelność w wypadkach samochodowych jest trzykrotnie wyższa niż w Europie. Nie znając zasad pierwszej pomocy, możemy skazać kogoś na śmierć. Wciąż zbyt mało osób interesuje się tym kursem.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ratt / 14 sierpnia 2010 o 00:09
Ratownik marcin dąbski-super donosiciel i jego super sprzęt ratunkowy-aparat fotograficzny najnowszej generacji. gratuluje pomysłowości.chcemy wiecej zdjęć obszczanych ścian.ile dastajesz za takie fotki?
Avatar
mac / 12 sierpnia 2010 o 10:22
[quote name='Tadek' date='12 sierpień 2010 - 09:32 ' timestamp='1281598378' post='328353']
Ale tylko kurs skąniczony w PCK daje morzlwosc uzyskania zaswiadczenia honorowanego w UE, i jest prowadzony na wysokim poziomie i super wykladowcy.
[/quote]
Tu się kolego nie zgodzę z Tobą, w Medikursie też takie certyfikaty są wydawane, i są honorowane w UE....
Avatar
Tadek / 12 sierpnia 2010 o 09:32
Ale tylko kurs skąniczony w PCK daje morzlwosc uzyskania zaswiadczenia honorowanego w UE, i jest prowadzony na wysokim poziomie i super wykladowcy.
Avatar
mac / 12 sierpnia 2010 o 08:11
[quote name='Wojtek' date='12 sierpień 2010 - 07:26 ' timestamp='1281590799' post='328307']
Najlepszy kurs, który odbyłem organizował lubelski Medikurs. Prowadzący b. sympatyczni, a do tego naprawdę dużo praktyki, ćwiczeń na manekinach i w scenkach, w których sie uczestniczy - w ktorych człowiek uczy sie nie tylko ratować życie, ale robić to w sposób zorganizowany i skuteczny. Kurs bardzo przydatny naprawdę gorąco polecam. Dla zainteresowanych: www.medikurs.pl
[/quote]
Faktycznie, super kurs, takiego się nie spodziewałem, i do tego bardzo dużo praktyki,dzięki czemu można nauczyć się prawidłowego udzielania pomocy.. Nie to co na przysłowiowych "szkoleniach bhp" w pracy lub lekcjach PO w szkole.. Robiłem kurs juz ponad dwa lata temu a większość rzeczy pamiętam, i na pewno nie bałbym się udzielić pomocy w razie jakiegoś zdarzenia..
[quote name='Wojtek' date='12 sierpień 2010 - 07:26 ' timestamp='1281590799' post='328307']
Najlepszy kurs, który odbyłem organizował lubelski Medikurs. Prowadzący b. sympatyczni, a do tego naprawdę dużo praktyki, ćwiczeń na manekinach i w scenkach, w których sie uczestniczy - w ktorych człowiek uczy sie nie tylko ratować życie, ale robić to w sposób zorganizowany i skuteczny. Kurs bardzo przydatny naprawdę gorąco polecam. Dla zainteresowanych: www.medikurs.pl
[/quote]
Faktycznie, super kurs,... rozwiń
Avatar
Wojtek / 12 sierpnia 2010 o 07:26
Najlepszy kurs, który odbyłem organizował lubelski Medikurs. Prowadzący b. sympatyczni, a do tego naprawdę dużo praktyki, ćwiczeń na manekinach i w scenkach, w których sie uczestniczy - w ktorych człowiek uczy sie nie tylko ratować życie, ale robić to w sposób zorganizowany i skuteczny. Kurs bardzo przydatny naprawdę gorąco polecam. Dla zainteresowanych: www.medikurs.pl
Avatar
Staszek / 11 sierpnia 2010 o 23:59
polecam firme ppgroup z lublina, byłem uczestnikiem szkolenia przez nich organizowanego i są naprawde godni polecenia, dużo się nauczyłem, no i kurs prowadzą miłe panie ratowniczki. cena to chyba około 70 zł? na stronie można sprawdzić www.ppgroup.com.pl
Avatar
Piotr / 11 sierpnia 2010 o 22:11
Dlaczego na zdjęciu nie ma Marcina?Chcemy Marcina
Avatar
atom / 11 sierpnia 2010 o 21:55
zapraszam do PPGROUP. www.ppgroup.com.pl - szkolenia i pokazy pierwszej pomocy
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2010 o 21:36
Dokładnie jaka cena kursu jest, bo jak się chciałem zapisać na kurs pierwszej pomocy i 250 zł kosztował to niestety, ale odmówiłem.
Avatar
andrzej / 11 sierpnia 2010 o 20:48
Przydałoby się więcej danych, takich jak: dokładny termin szkolenia, numery kontaktowe, jaka jest odpłatność za kurs.
Avatar
ratt / 14 sierpnia 2010 o 00:09
Ratownik marcin dąbski-super donosiciel i jego super sprzęt ratunkowy-aparat fotograficzny najnowszej generacji. gratuluje pomysłowości.chcemy wiecej zdjęć obszczanych ścian.ile dastajesz za takie fotki?
Avatar
mac / 12 sierpnia 2010 o 10:22
[quote name='Tadek' date='12 sierpień 2010 - 09:32 ' timestamp='1281598378' post='328353']
Ale tylko kurs skąniczony w PCK daje morzlwosc uzyskania zaswiadczenia honorowanego w UE, i jest prowadzony na wysokim poziomie i super wykladowcy.
[/quote]
Tu się kolego nie zgodzę z Tobą, w Medikursie też takie certyfikaty są wydawane, i są honorowane w UE....
Avatar
Tadek / 12 sierpnia 2010 o 09:32
Ale tylko kurs skąniczony w PCK daje morzlwosc uzyskania zaswiadczenia honorowanego w UE, i jest prowadzony na wysokim poziomie i super wykladowcy.
Avatar
mac / 12 sierpnia 2010 o 08:11
[quote name='Wojtek' date='12 sierpień 2010 - 07:26 ' timestamp='1281590799' post='328307']
Najlepszy kurs, który odbyłem organizował lubelski Medikurs. Prowadzący b. sympatyczni, a do tego naprawdę dużo praktyki, ćwiczeń na manekinach i w scenkach, w których sie uczestniczy - w ktorych człowiek uczy sie nie tylko ratować życie, ale robić to w sposób zorganizowany i skuteczny. Kurs bardzo przydatny naprawdę gorąco polecam. Dla zainteresowanych: www.medikurs.pl
[/quote]
Faktycznie, super kurs, takiego się nie spodziewałem, i do tego bardzo dużo praktyki,dzięki czemu można nauczyć się prawidłowego udzielania pomocy.. Nie to co na przysłowiowych "szkoleniach bhp" w pracy lub lekcjach PO w szkole.. Robiłem kurs juz ponad dwa lata temu a większość rzeczy pamiętam, i na pewno nie bałbym się udzielić pomocy w razie jakiegoś zdarzenia..
[quote name='Wojtek' date='12 sierpień 2010 - 07:26 ' timestamp='1281590799' post='328307']
Najlepszy kurs, który odbyłem organizował lubelski Medikurs. Prowadzący b. sympatyczni, a do tego naprawdę dużo praktyki, ćwiczeń na manekinach i w scenkach, w których sie uczestniczy - w ktorych człowiek uczy sie nie tylko ratować życie, ale robić to w sposób zorganizowany i skuteczny. Kurs bardzo przydatny naprawdę gorąco polecam. Dla zainteresowanych: www.medikurs.pl
[/quote]
Faktycznie, super kurs,... rozwiń
Avatar
Wojtek / 12 sierpnia 2010 o 07:26
Najlepszy kurs, który odbyłem organizował lubelski Medikurs. Prowadzący b. sympatyczni, a do tego naprawdę dużo praktyki, ćwiczeń na manekinach i w scenkach, w których sie uczestniczy - w ktorych człowiek uczy sie nie tylko ratować życie, ale robić to w sposób zorganizowany i skuteczny. Kurs bardzo przydatny naprawdę gorąco polecam. Dla zainteresowanych: www.medikurs.pl
Avatar
Staszek / 11 sierpnia 2010 o 23:59
polecam firme ppgroup z lublina, byłem uczestnikiem szkolenia przez nich organizowanego i są naprawde godni polecenia, dużo się nauczyłem, no i kurs prowadzą miłe panie ratowniczki. cena to chyba około 70 zł? na stronie można sprawdzić www.ppgroup.com.pl
Avatar
Piotr / 11 sierpnia 2010 o 22:11
Dlaczego na zdjęciu nie ma Marcina?Chcemy Marcina
Avatar
atom / 11 sierpnia 2010 o 21:55
zapraszam do PPGROUP. www.ppgroup.com.pl - szkolenia i pokazy pierwszej pomocy
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2010 o 21:36
Dokładnie jaka cena kursu jest, bo jak się chciałem zapisać na kurs pierwszej pomocy i 250 zł kosztował to niestety, ale odmówiłem.
Avatar
andrzej / 11 sierpnia 2010 o 20:48
Przydałoby się więcej danych, takich jak: dokładny termin szkolenia, numery kontaktowe, jaka jest odpłatność za kurs.