sobota, 17 lutego 2018 r.

Lublin

Apele, rozmowy z wychowawcami i flagi przysłonięte kirem. Tak będą dziś wyglądały wszystkie szkoły w naszym regionie. A w Lublinie o zwiększeniu bezpieczeństwa w szkołach będą rozmawiali kuratorzy z całego kraju.

14-letnia Ania popełniła samobójstwo po tym, jak w piątek jej pięciu szkolnych kolegów molestowało ją seksualnie pod nieobecność nauczycielki w klasie.
Minister edukacji ogłosił piątek dniem żałoby we wszystkich szkołach w kraju. - Wywiesimy flagi przesłonięte kirem i zorganizujemy pogadanki z uczniami - zapowiada Krystyna Zarosińska, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Świdniku.
- Cała szkoła wychodzi dziś do kina na film o papieżu. Ale jeszcze przed wyjściem wychowawcy spotkają się z uczniami - dodaje Jacek Rudnik, dyrektor Gimnazjum nr 3 w Puławach. - Prawdopodobnie w ramach apelu dla całej szkoły.
Specjalny apel odbędzie się na pewno w lubelskim Gimnazjum nr 5. - Kilka razy prowadziliśmy już takie spotkania na temat przemocy, ale ta sytuacja jest specyficzna - podkreśla Stanisław Rodak, dyrektor. - Będziemy się starali zwrócić uwagę na to, co się stało.
- Młodzi ludzie doskonale rozumieją powagę sytuacji. To temat, który pojawia się we wszystkich rozmowach - zaznacza Ryszard Kowal, dyrektor II LO w Lublinie. - Ale chyba jeszcze bardziej niż na młodzieży, wszystko to zrobiło wrażenie na nauczycielach. Dla nas to prawdziwy szok.
Zszokowani są też kuratorzy z całego kraju, którzy przyjechali wczoraj do Lublina. - Nie przypuszczaliśmy, że spotkamy się w tak przykrym momencie - mówi Lech Sprawka, lubelski kurator oświaty. - Dlatego musieliśmy poruszyć ten temat.
Na początku rozmowy toczyły się w kuluarach. Później akt przemocy w gdańskiej szkole stał się tematem oficjalnej dyskusji. Do kuratorów dołączył Ryszard Szubański, dyrektor departamentu nadzoru oświatowego w Ministerstwie Edukacji, który wczoraj został wysłany do szkoły, w której rozegrała się tragedia. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie dziś w Lublinie zostaną podjęte decyzje, które zwiększą bezpieczeństwo w szkołach.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!