Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 listopada 2014 r.
15:00
Edytuj ten wpis

Szlachetna paczka. 1200 rodzin potrzebuje pomocy

Autor: Zdjęcie autora aa
77 13 A A

Jest już baza rodzin biorących udział w tegorocznym projekcie "Szlachetna paczka. Wolontariusze już szukają dla nich darczyńców. Sobotni kolorowy korowód miał zwrócić uwagę za akcję.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do akacji włączyli się już bracia Cugowscy i drużyna Górnika Łęczna. Artyści i sportowcy pomogą osobom potrzebującym spełniając ich świąteczne życzenia.

- Obecnie w bazie jest ok. 1200 rodzin z woj. lubelskiego - informuje Izabela Zieńkowska, koordynatorka ds. promocji "Szlachetnej paczki” w regionie. - Na pomoc czekają zarówno rodziny wielodzietne, jak też osoby samotne. Wiele jest też kobiet, które samotnie wychowują dzieci. Wśród nich mamy matkę z dwójką dzieci w wieku 5 i 6 lat. W rodzinie była przemoc. Kobieta odeszła od męża, wynajęła mieszkanie i zaczyna życie na nowo.

Wolontariusze "Szlachetnej paczki” mają wsparcie znanych instytucji i osób, które aktywnie włączają się w projekt. - Świąteczne paczki przygotują w tym roku m.in. drużyna Górnika Łęczna i zespół Bracia - wymienia Zieńkowska.

- Już trzeci raz bierzemy udział w tym projekcie - mówi Maciej Durczak, manager zespołu Bracia. - Czekamy na listę potrzebujących.

Baza rodzin, które czekają na pomoc została opublikowana w internecie już w sobotę - na stronie www.szlachetnapaczka.pl. Znajdzie się tutaj zarówno opis rodziny, jak też ich świąteczne życzenia. Pomóc można też przekazując darowiznę na Stowarzyszenie Wiosna, które jest organizatorem "Szlachetnej paczki”.

Na zdjęciach sobotni przemarsz, który zorganizowano z okazji otwarcia bazy rodzin "Szlachetnej paczki” w Lublinie. Jak zapowiadali organizatorzy było czerwono i głośno.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pomocna / 29 marca 2017 o 14:20
szukam rodziny z lubelskiego ,która zaopiekuje się DOŻYWOTNIO Z POCHÓWKIEM RÓWNIEŻ pewną 90 letnią Panią za 1000 zł  jej emerytury miesięcznie-u siebie w domu.Pani  jest sprawna umysłowo lecz pochylona wiekiem.Bardzo życzliwa,serdeczna osoba. Dla kogoś kto przebywa w domu jest to dodatkowy dochód. proszę o sms  na nr 665 777 225,nie zawsze telefon odbieram a sms przeczytam.
Avatar
Trelka / 8 grudnia 2015 o 10:11

Ciekawe jak jest w tym roku, ale ciesze się, że jestem jedną z darczyńców w Szlachetnej Paczce, który może pomóc.

Avatar
Gość / 12 grudnia 2014 o 20:22

samotna  Ja uważam  że to jest trochę niesprawiedliwe skoro na wywiad przychodzi do rodziny osoba spokrewniona od niej. Chciałabym się dowiedzieć czy tak może być? jak to jest możliwe że w tamtym roku się ta rodzina załapała na paczke i w tym roku również. A ja jestem w gorszej sytuacji od tamtej rodziny i się nie załapałam. Wiem o tym bo jesteśmy z tej samej miejscowości.

 

Avatar
Anna / 12 grudnia 2014 o 18:35

samotna  Ja uważam  że to jest trochę niesprawiedliwe skoro na wywiad przychodzi do rodziny osoba spokrewniona od niej. Chciałabym się dowiedzieć czy tak może być? jak to jest możliwe że w tamtym roku się ta rodzina załapała na paczke i w tym roku również. A ja jestem w gorszej sytuacji od tamtej rodziny i się nie załapałam. Wiem o tym bo jesteśmy z tej samej miejscowości.

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 5 grudnia 2014 o 15:29

Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.


Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.

Przeczytałem dość spory "kawał" tego forum. Faktycznie, że ciekawe i tak właśnie jest... "być potrzebującym" to chyba nowy Sposób Na Życie  w tym kraju ???

Przeczytałem dość spory "kawał" tego forum. Faktycznie, że ciekawe i tak właśnie jest... "być potrzebującym" to chyba nowy Sposób Na Życie  w tym kraju ???

rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2014 o 11:31

Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.

TAK ALE JEST WIELE RODZIN NA LUBELSZCZYŻNIE KTÓRE TEŻ POTRZEBUJĄ POMOCY ,ALE NIESTETY NIEUCZCIWOŚĆ GÓRĄ BO W ICH MIEJSCE WEJDĄ CI KTÓRZY KŁAMIĄ .EGOIZM LUDZKI JEST BEZWZGLĘDNY.

Avatar
TERESKA / 5 grudnia 2014 o 11:28

NIESTETY TEZ ZNAM ZWŁASZCZA SAMOTNE MAMY Z TEGOROCZNEJ PACZKI KTÓRE POMOCY NIE POTRZEBUJĄ A OTRZYMAJĄ .JAKIE TO NIESPRAWIEDLIWE.

Avatar
ewelina-cicha754@wp.pl / 5 grudnia 2014 o 11:07
Niestety w Polsce wygląda to tak że trzeba mieć wtyki żeby się zakwaliwikować a nie biedę . biedneko trzeba dobić co badają wolontariusze tyle co nic niewiedza naprawdę niczego a jak przychodzą na wywiad to głupio się śmieją i patrzą z guru na biednego coś okropnego nigdy jusz niewpuszcze nikogo do domu .
Avatar
prawda jak rzeka / 28 listopada 2014 o 18:59

Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.

Avatar
Białka / 28 listopada 2014 o 18:51

Niestety wśród wolontariuszy jest wielu dyletantów, którzy nie potrafią prześwietlić rodzin należycie. Jest wiele osób zakwalifikowanych do programu, które autentycznej pomocy potrzebują, ale wiele też zwykłych pasożytów.

Po prostu kierując się wyborem z poziiomu osoby wybierającej rodzinę włączoną do programu trzeba zwrócić uwagę na typ potrzeb zgłaszanych przez rodzinę/osobę samotną. Pomagać dając wędkę, a nie rybę, zaspokajać podstawowe potrzeby, a nie kosmiczne życzenia z wyższej półki.

Oczywiście można argumentować, że spełnia się dziecięce marzenia kupując rodzinie konsolę za 2500, ale mnie osobiście to razi i takich prezentów nie kupiłabym obcje rodzinie, bo  nie stać mnie na to, by własnym dzieciom taki sprzęt pod Choinkę sprawić. Oboje pracujemy, a na takie rzeczy zwyczajnie nas nie stać. Mimo to nie uważamy się za biednych, i stać nas też na pomoc osobom gorzej sytuowanym od nas. Ale w granicach rozsądku...

Zapewniam, że rodziny, które zostały włączone do projektu przebyły wcześniej dwie rozmowy, wolontariusze badani grunt i wybrali rodziny faktycznie potrzebujące. Nie wygląda to w ten sposób, że każdy, kto się zgłosi otrzymuje paczkę. Pozdrawiam

rozwiń
Avatar
pomocna / 29 marca 2017 o 14:20
szukam rodziny z lubelskiego ,która zaopiekuje się DOŻYWOTNIO Z POCHÓWKIEM RÓWNIEŻ pewną 90 letnią Panią za 1000 zł  jej emerytury miesięcznie-u siebie w domu.Pani  jest sprawna umysłowo lecz pochylona wiekiem.Bardzo życzliwa,serdeczna osoba. Dla kogoś kto przebywa w domu jest to dodatkowy dochód. proszę o sms  na nr 665 777 225,nie zawsze telefon odbieram a sms przeczytam.
Avatar
Trelka / 8 grudnia 2015 o 10:11

Ciekawe jak jest w tym roku, ale ciesze się, że jestem jedną z darczyńców w Szlachetnej Paczce, który może pomóc.

Avatar
Gość / 12 grudnia 2014 o 20:22

samotna  Ja uważam  że to jest trochę niesprawiedliwe skoro na wywiad przychodzi do rodziny osoba spokrewniona od niej. Chciałabym się dowiedzieć czy tak może być? jak to jest możliwe że w tamtym roku się ta rodzina załapała na paczke i w tym roku również. A ja jestem w gorszej sytuacji od tamtej rodziny i się nie załapałam. Wiem o tym bo jesteśmy z tej samej miejscowości.

 

Avatar
Anna / 12 grudnia 2014 o 18:35

samotna  Ja uważam  że to jest trochę niesprawiedliwe skoro na wywiad przychodzi do rodziny osoba spokrewniona od niej. Chciałabym się dowiedzieć czy tak może być? jak to jest możliwe że w tamtym roku się ta rodzina załapała na paczke i w tym roku również. A ja jestem w gorszej sytuacji od tamtej rodziny i się nie załapałam. Wiem o tym bo jesteśmy z tej samej miejscowości.

Avatar
dziad z fioletovymi uszami / 5 grudnia 2014 o 15:29

Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.


Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.

Przeczytałem dość spory "kawał" tego forum. Faktycznie, że ciekawe i tak właśnie jest... "być potrzebującym" to chyba nowy Sposób Na Życie  w tym kraju ???

Przeczytałem dość spory "kawał" tego forum. Faktycznie, że ciekawe i tak właśnie jest... "być potrzebującym" to chyba nowy Sposób Na Życie  w tym kraju ???

rozwiń
Avatar
Gość / 5 grudnia 2014 o 11:31

Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.

TAK ALE JEST WIELE RODZIN NA LUBELSZCZYŻNIE KTÓRE TEŻ POTRZEBUJĄ POMOCY ,ALE NIESTETY NIEUCZCIWOŚĆ GÓRĄ BO W ICH MIEJSCE WEJDĄ CI KTÓRZY KŁAMIĄ .EGOIZM LUDZKI JEST BEZWZGLĘDNY.

Avatar
TERESKA / 5 grudnia 2014 o 11:28

NIESTETY TEZ ZNAM ZWŁASZCZA SAMOTNE MAMY Z TEGOROCZNEJ PACZKI KTÓRE POMOCY NIE POTRZEBUJĄ A OTRZYMAJĄ .JAKIE TO NIESPRAWIEDLIWE.

Avatar
ewelina-cicha754@wp.pl / 5 grudnia 2014 o 11:07
Niestety w Polsce wygląda to tak że trzeba mieć wtyki żeby się zakwaliwikować a nie biedę . biedneko trzeba dobić co badają wolontariusze tyle co nic niewiedza naprawdę niczego a jak przychodzą na wywiad to głupio się śmieją i patrzą z guru na biednego coś okropnego nigdy jusz niewpuszcze nikogo do domu .
Avatar
prawda jak rzeka / 28 listopada 2014 o 18:59

Zapraszam do poczytania o potrzebujących rodzinach włączonych do projektu (niekoniecznie z lubelszczyzny). Wpisując w wyszukiwarkę "Sens pomocy ubogim (na własne życzenie)" można otworzyć sobie oczy.

Avatar
Białka / 28 listopada 2014 o 18:51

Niestety wśród wolontariuszy jest wielu dyletantów, którzy nie potrafią prześwietlić rodzin należycie. Jest wiele osób zakwalifikowanych do programu, które autentycznej pomocy potrzebują, ale wiele też zwykłych pasożytów.

Po prostu kierując się wyborem z poziiomu osoby wybierającej rodzinę włączoną do programu trzeba zwrócić uwagę na typ potrzeb zgłaszanych przez rodzinę/osobę samotną. Pomagać dając wędkę, a nie rybę, zaspokajać podstawowe potrzeby, a nie kosmiczne życzenia z wyższej półki.

Oczywiście można argumentować, że spełnia się dziecięce marzenia kupując rodzinie konsolę za 2500, ale mnie osobiście to razi i takich prezentów nie kupiłabym obcje rodzinie, bo  nie stać mnie na to, by własnym dzieciom taki sprzęt pod Choinkę sprawić. Oboje pracujemy, a na takie rzeczy zwyczajnie nas nie stać. Mimo to nie uważamy się za biednych, i stać nas też na pomoc osobom gorzej sytuowanym od nas. Ale w granicach rozsądku...

Zapewniam, że rodziny, które zostały włączone do projektu przebyły wcześniej dwie rozmowy, wolontariusze badani grunt i wybrali rodziny faktycznie potrzebujące. Nie wygląda to w ten sposób, że każdy, kto się zgłosi otrzymuje paczkę. Pozdrawiam

rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Przeciek w delegaturze CBA w Lublinie? Chodziło o asystenta lubelskiej posłanki PiS

Przeciek w delegaturze CBA w Lublinie? Chodziło o asystenta lubelskiej posłanki PiS 0 0

CBA zatuszowało przeciek o tajnej operacji – twierdzi były szef lubelskiej delegatury Biura. Akcja CBA była wymierzona w asystenta lubelskiej posłanki PiS. Funkcjonariusz, który wykrył skandal, stracił pracę.

Puławskie Azoty notują wzrost sprzedaży

Puławskie Azoty notują wzrost sprzedaży 0 0

Według najnowszych danych, łączny przychód spółek należących do Grupy Azoty przekroczył 9,6 mld, a zysk osiągnął prawie 490 mln zł. To dane znacznie lepsze od ubiegłorocznych. Filarem grupy kapitałowej pozostaje puławska spółka.

Uczniowie z SP 24 w redakcji Dziennika Wschodniego

Uczniowie z SP 24 w redakcji Dziennika Wschodniego 0 0

We wtorek naszą redakcję odwiedzili wyjątkowo mili goście – uczniowie klasy III „a” ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Lublinie.

Lublin: Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne przy szkołach

Lublin: Powstaną dwie nowe sale gimnastyczne przy szkołach 0 0

Nowe sale gimnastyczne mają powstać przy III Liceum Ogólnokształcącym oraz Zespole Szkół Ekonomicznych im. Vetterów.

Warsztaty kreatywne dla dzieci w DDK Czechów

Warsztaty kreatywne dla dzieci w DDK Czechów 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzielnicowy Dom Kultury Czechów (ul. Kiepury 5a) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na kreatywne warsztaty literacko-plastyczno-teatralne, które będą się odbywały w czwartki o godz. 16.

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 1:0 [NA ŻYWO]

Górnik Łęczna - Chrobry Głogów 1:0 [NA ŻYWO] 3 1

Zielono-czarni w zaległym meczu Nice 1 Ligi podejmują na swoim stadionie drużynę Chrobrego Głogów. Czy łęcznianom uda się odnieść pierwsze od 16 kolejek zwycięstwo?

Sąd łaskawy dla „żołnierza i banderowca”

Sąd łaskawy dla „żołnierza i banderowca” 17 7

Sąd warunkowo umorzył sprawę Ukraińca oskarżonego o znieważanie Polaków na tle narodowościowym. Nazari K. groził im „powtórką z Wołynia”.

Międzyrzec Podlaski: Dzieci mają swój kącik w urzędzie miasta

Międzyrzec Podlaski: Dzieci mają swój kącik w urzędzie miasta 0 0

Kiedy mama załatwia sprawy w urzędzie, dziecko może pobawić się w kąciku dla najmłodszych. Takie miejsce utworzono właśnie w międzyrzeckim magistracie.

Sezon kąpielowy w Lublinie od 1 czerwca. Dwa kąpieliska

Sezon kąpielowy w Lublinie od 1 czerwca. Dwa kąpieliska 0 0

Dwa kąpieliska wyznaczone będą w Lublinie, oba na zalewie, jedno na Wrotkowie, drugie na Marinie.

Spektakl "Homo-Go!" w Centrum Kultury
26 kwietnia 2018, 19:00

Spektakl "Homo-Go!" w Centrum Kultury 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca w czwartek, 26 kwietnia o godz. 19 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu muzycznego Homo-Go! w wykonaniu Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej.

Unijne pieniądze dla "Fachowców z Brzeskiej". Jak szkoła korzysta z dofinansowania?

Unijne pieniądze dla "Fachowców z Brzeskiej". Jak szkoła korzysta z dofinansowania? 0 0

"Fachowcy z Brzeskiej" to projekt dofinansowany ze środków unijnych z którego korzysta ponad 190 uczniów ze Szkoły Zawodowej Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej. Właśnie są na półmetku.

Toksyczny amoniak w zakładach drobiarskich: Ewakuacja 150 osób, 7 jest w szpitalu

Toksyczny amoniak w zakładach drobiarskich: Ewakuacja 150 osób, 7 jest w szpitalu 3 0

Nie był to kolejny wyciek amoniaku, tylko najprawdopodobniej chwilowa emisja jego pozostałości w instalacji po niedzielnej awarii. Siedmiu pracowników trafiło do szpitala, a czternastu trzeba było udzielić pomocy. Ewakuowano ponad 150 osób

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - znamy mistrzów województwa lubelskiego

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku - znamy mistrzów województwa lubelskiego 3 0

Dwa pełne sportowych emocji dni były potrzebne do wyłonienia najlepszych piłkarskich drużyn województwa lubelskiego w kategoriach wiekowych U-8, U-10 oraz U-12

Nowe lody zdobędą popularność? Lodziarnia i producent słodyczy zaczynają współpracę
galeria

Nowe lody zdobędą popularność? Lodziarnia i producent słodyczy zaczynają współpracę 65 2

Już w sobotę spróbować będzie można wyjątkowych lodów, które powstały dzięki współpracy dwóch lubelskich firm - Fabryki Cukierków „Pszczółka” oraz restauracji „Portofino”.

Padwa Zamość wygrałą z SMS Kielce dopiero po karnych

Padwa Zamość wygrałą z SMS Kielce dopiero po karnych 2 0

Po raz trzeci w obecnym sezonie Padwa Zamość rozstrzygnęła mecz po serii rzutów karnych. Tym razem zamościanie musieli po nie sięgać w spotkaniu z adeptami Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZPRP Kielce zwyciężając 6:5, przy remisie w regulaminowym czasie 24:24

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!