Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 marca 2009 r.
21:48
Edytuj ten wpis

Szpital faworyzuje firmę, w której udziały ma radna sejmiku?

0 5 A A

Dyrekcja szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie z samorządowej pożyczki uregulowała m.in. część zaległości wobec firmy przygotowującej posiłki dla pacjentów. Tak się złożyło, że udziały w przedsiębiorstwie ma radna sejmiku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
In-Pak od lat zajmuje się żywieniem pacjentów, przy al. Kraśnickiej ma również swoją siedzibę. Do 2007 r. przedsiębiorstwo należało do Marzeny Świnarskiej, radnej sejmiku (PO). Ale szpital jest jednostką samorządową i radnej nie wolno robić z nim interesów. Świnarska zrezygnowała więc z kierowania firmą, ale jak wynika z sądowych rejestrów, nadal pozostaje jednym z udziałowców.

W grudniu ub. roku samorząd województwa pożyczył szpitalowi 8 mln zł na spłatę najpilniejszych długów. Dyrekcja przygotowała listę wierzycieli, a samorząd ją zatwierdził. W wykazie znalazła się m.in. firma In-Pak.

- To nie jest tak, że trafiła na początek kolejki. Mamy umowę z przedsiębiorstwem, a nie z osobą prywatną - mówi Ryszard Śmiech, dyrektor szpitala. - Staraliśmy się zachować proporcje. W pierwszej kolejności regulujemy zobowiązania wobec firm, które zapewniają bieżące funkcjonowanie szpitala. In-Pak zapewnia jedzenie.

Dyrekcja nie ujawnia, ile placówka jest winna In-Pakowi. Nie wiadomo też, jakie zaległości już uregulowano. W tej chwili trwają negocjacje z wierzycielami. Szpital może spłacać kolejne długi, bo samorząd zgodził się poręczyć kredyt w wysokości 30 mln zł. Powinno wystarczyć na spłatę blisko jednej trzeciej zobowiązań. Czy i tym razem In-Pak znajdzie się na liście?

- Chcemy uregulować zobowiązania wymagalne. Długi wobec tej firmy do takich należą - mówi Śmiech. - Takie przedsiębiorstwa, umożliwiają działanie szpitala. Wątpliwości w tej sprawie to jakieś nieporozumienie.

Podobnego zdania jest Arkadiusz Bratkowski z Zarządu Województwa. Zapewnia, że samorząd nie zajmował się długami poszczególnych firm. Nie było też żadnych sugestii co do kolejności regulowania zobowiązań. - Każdy, kto ma żądania finansowe wobec szpitala, może domagać się ich zwrotu - kwituje Bratkowski.

Radna Świnarska nie chce rozmawiać na temat In-Paku. Dziennikarzy odsyła do firmowego prawnika. - Szpital nadal ma wobec nas spore zobowiązania. Reguluje je z opóźnieniem, raz na kilka miesięcy - mówi Tomasz Furgał, radca prawny firmy. - Z naszej strony jest dobra wola. Rozumiemy dramatyczną sytuację finansową.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lambda / 26 marca 2009 o 16:12
Warto zainteresować się powiązaniami radnej z dyrektorem Śmiechem, a także poczynaniami biznesowymi tego ostatniego na innych poletkach.
Avatar
~Darek~ / 24 marca 2009 o 17:51
Radna o której jest mowa w artykule w dalszym ciągu kieruje frmą, w tym szpitalu posiada jeszcze barek i 2 stoiska.... i to też nie wszystko w tym szpitalu, po prostu ma monopol nie tylko w tym,dodać należy jeszcze kilka sklepów .... w każdej działalności jest osobą kierującą wszystkim.
Oby mniej takich osób, które mają powiązania z urzędem a własną dziłalnością, sama zainteresowana doskonale wie w jaki sposób działa.
Nie jest to absolutnie odwrócenie uwagi od spraw Palikota,on wie świetnie jak zarabiać pieniądze w uczciwy sposób !!!
A ta sprawa jest naprawdę warta dokładnej analizy i sprawdzenia działalności radnej
Radna o której jest mowa w artykule w dalszym ciągu kieruje frmą, w tym szpitalu posiada jeszcze barek i 2 stoiska.... i to też nie wszystko w tym szpitalu, po prostu ma monopol nie tylko w tym,dodać należy jeszcze kilka sklepów .... w każdej działalności jest osobą kierującą wszystkim.
Oby mniej takich osób, które mają powiązania z urzędem a własną dziłalnością, sama zainteresowana doskonale wie w jaki sposób działa.
Nie jest to absolutnie odwrócenie uwagi od spraw Palikota,on wie świetnie jak zarabiać pieniądze w uczciwy spos... rozwiń
Avatar
konował / 24 marca 2009 o 10:40
Czy ten artykuł to próba odwrócenia uwagi ludzi od szwindli Palikota i Łatki w sprawie kampanii wyborczej?. Znowu Palikot chce przykryć swoje afery jakimiś wypocinami "że gdzieś ktoś coć oddał dłług czy nie oddał a jak tak to inaczej". Chyba jak ktoś jest winien komuś pieniądze to winien je jak najszybciej oddać. czyż nie "mister 50 %. a o płaceniu przez Palikot zobowiązań to proponuje przeczytać wywiad jego byłej żony w Dzienniku ogólnopolskim
Avatar
~Ania~ / 24 marca 2009 o 07:58
Oczywiście, że faworyzuje może ktoś wkońcu z PO pozbędziedzie się takiej osoby, ona powinna być wykluczona z PO.
Poza tym ... szkoda pisać mogę tylko powiedzieć zajmijcie się dokładnie tą sprawą, a wiele innych równie ciekawych i nie fair się dowiemy o działalności tej radnej.
Avatar
Rzepka / 24 marca 2009 o 06:40
Pozdrowienia dla "ogrodnikow szpitalnych dlugow"!!!
To, ze regulowane sa dlugi i zobowiazania z firmami "przylepionymi" do szpitala nie jest niczym zlym a wrecz przeciwnie - godnym pochwaly.
To, ze udzialowcem jednej z firm "przylepionych" do finansowanego z publicznych pieniedzy szpitala jest radna, wymaga pilnej a wrecz natychmiastowej kontroli warunkow "wspolpracy".
Nalezy w trybie niezwlocznym sprawdzic, czy ta "przylepiona" do finansowanej z naszych pieniedzy publicznej placowki zdrowotnej, jest tak dobra i konkurencyjna cenowo w stosunku do innych podmiotow z branzy.
Przy okazji prosze sprawdzic kim sa wlasciciele i udzialowocy pozostalych podmiotow "przylepionych" do w/w szpitala.

Niech zyja "ogrodnicy szpitalnych dlugow" - niech zyja, niech zyja!!!
Pozdrowienia dla "ogrodnikow szpitalnych dlugow"!!!
To, ze regulowane sa dlugi i zobowiazania z firmami "przylepionymi" do szpitala nie jest niczym zlym a wrecz przeciwnie - godnym pochwaly.
To, ze udzialowcem jednej z firm "przylepionych" do finansowanego z publicznych pieniedzy szpitala jest radna, wymaga pilnej a wrecz natychmiastowej kontroli warunkow "wspolpracy".
Nalezy w trybie niezwlocznym sprawdzic, czy ta "przylepiona" do finansowanej z naszych pienied... rozwiń
Avatar
lambda / 26 marca 2009 o 16:12
Warto zainteresować się powiązaniami radnej z dyrektorem Śmiechem, a także poczynaniami biznesowymi tego ostatniego na innych poletkach.
Avatar
~Darek~ / 24 marca 2009 o 17:51
Radna o której jest mowa w artykule w dalszym ciągu kieruje frmą, w tym szpitalu posiada jeszcze barek i 2 stoiska.... i to też nie wszystko w tym szpitalu, po prostu ma monopol nie tylko w tym,dodać należy jeszcze kilka sklepów .... w każdej działalności jest osobą kierującą wszystkim.
Oby mniej takich osób, które mają powiązania z urzędem a własną dziłalnością, sama zainteresowana doskonale wie w jaki sposób działa.
Nie jest to absolutnie odwrócenie uwagi od spraw Palikota,on wie świetnie jak zarabiać pieniądze w uczciwy sposób !!!
A ta sprawa jest naprawdę warta dokładnej analizy i sprawdzenia działalności radnej
Radna o której jest mowa w artykule w dalszym ciągu kieruje frmą, w tym szpitalu posiada jeszcze barek i 2 stoiska.... i to też nie wszystko w tym szpitalu, po prostu ma monopol nie tylko w tym,dodać należy jeszcze kilka sklepów .... w każdej działalności jest osobą kierującą wszystkim.
Oby mniej takich osób, które mają powiązania z urzędem a własną dziłalnością, sama zainteresowana doskonale wie w jaki sposób działa.
Nie jest to absolutnie odwrócenie uwagi od spraw Palikota,on wie świetnie jak zarabiać pieniądze w uczciwy spos... rozwiń
Avatar
konował / 24 marca 2009 o 10:40
Czy ten artykuł to próba odwrócenia uwagi ludzi od szwindli Palikota i Łatki w sprawie kampanii wyborczej?. Znowu Palikot chce przykryć swoje afery jakimiś wypocinami "że gdzieś ktoś coć oddał dłług czy nie oddał a jak tak to inaczej". Chyba jak ktoś jest winien komuś pieniądze to winien je jak najszybciej oddać. czyż nie "mister 50 %. a o płaceniu przez Palikot zobowiązań to proponuje przeczytać wywiad jego byłej żony w Dzienniku ogólnopolskim
Avatar
~Ania~ / 24 marca 2009 o 07:58
Oczywiście, że faworyzuje może ktoś wkońcu z PO pozbędziedzie się takiej osoby, ona powinna być wykluczona z PO.
Poza tym ... szkoda pisać mogę tylko powiedzieć zajmijcie się dokładnie tą sprawą, a wiele innych równie ciekawych i nie fair się dowiemy o działalności tej radnej.
Avatar
Rzepka / 24 marca 2009 o 06:40
Pozdrowienia dla "ogrodnikow szpitalnych dlugow"!!!
To, ze regulowane sa dlugi i zobowiazania z firmami "przylepionymi" do szpitala nie jest niczym zlym a wrecz przeciwnie - godnym pochwaly.
To, ze udzialowcem jednej z firm "przylepionych" do finansowanego z publicznych pieniedzy szpitala jest radna, wymaga pilnej a wrecz natychmiastowej kontroli warunkow "wspolpracy".
Nalezy w trybie niezwlocznym sprawdzic, czy ta "przylepiona" do finansowanej z naszych pieniedzy publicznej placowki zdrowotnej, jest tak dobra i konkurencyjna cenowo w stosunku do innych podmiotow z branzy.
Przy okazji prosze sprawdzic kim sa wlasciciele i udzialowocy pozostalych podmiotow "przylepionych" do w/w szpitala.

Niech zyja "ogrodnicy szpitalnych dlugow" - niech zyja, niech zyja!!!
Pozdrowienia dla "ogrodnikow szpitalnych dlugow"!!!
To, ze regulowane sa dlugi i zobowiazania z firmami "przylepionymi" do szpitala nie jest niczym zlym a wrecz przeciwnie - godnym pochwaly.
To, ze udzialowcem jednej z firm "przylepionych" do finansowanego z publicznych pieniedzy szpitala jest radna, wymaga pilnej a wrecz natychmiastowej kontroli warunkow "wspolpracy".
Nalezy w trybie niezwlocznym sprawdzic, czy ta "przylepiona" do finansowanej z naszych pienied... rozwiń

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 3 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 21 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 3

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!