piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Szpitale przeprowadzają się w święta. Co się zmienia?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 marca 2013, 17:25

Zmiany dotyczą trzech "marszałkowskich” szpitali w Lublinie (Archiwum)
Zmiany dotyczą trzech \"marszałkowskich” szpitali w Lublinie (Archiwum)

Dziesięć poradni i kilka oddziałów przenosi się w poniedziałek ze szpitala im. Jana Bożego do szpitala przy al. Kraśnickiej.

Zmiany dotyczą trzech "marszałkowskich” szpitali w Lublinie. Wyraźnie zmniejszy się zakres działalności Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego.

1 kwietnia przestanie tam funkcjonować Regionalny Ośrodek Toksykologii Klinicznej, oddział kardiologii, oddział chirurgii i poradnia chirurgiczna. Wraz z dziewięcioma poradniami specjalistycznymi z ul. Niecałej 20, przeniosą się do szpitala przy al. Kraśnickiej.

Z ul. Biernackiego wyprowadzi się także oddział intensywnej terapii i anestezjologii. Zostanie włączony do Okręgowego Szpitala Kolejowego przy ul. Kruczkowskiego.

Z kolei szpital kolejowy przekaże swój oddział ginekologiczny szpitalowi przy al. Kraśnickiej.
Wraz z oddziałami i poradniami ze szpitala im. Jana Bożego do innych jednostek przenosi się ok. 150 pracowników. Szpital przekazuje też swój kontrakt z NFZ wart ponad 8 mln zł. Placówka zostaje z milionem straty, którą trzeba pokryć i niedawno wyremontowanymi pomieszczeniami. Dyrektor placówki zapewnia, że zmiany pozwolą w przyszłości poprawić wyniki szpitala, a sale nie będą się marnowały.

– Przy ul. Biernackiego dalej będzie działał oddział internistyczny, a od 1 czerwca przejmujemy zakład opiekuńczo-leczniczy ze szpitala kolejowego. Przy ul. Biernackiego mamy też pracownie diagnostyczne, od laboratorium po RTG – wylicza Marzena Kowalczyk, dyrektor placówki.

W szpitalu kolejowym zmiany są znacznie mniejsze, również pod względem kontraktu z NFZ. – Wychodzimy w zasadzie na zero – mówi Karol Tarkowski, dyrektor placówki przy ul. Kruczkowskiego.

Z kolei szpital przy al. Kraśnickiej podlicza, że przyjmie do siebie 123 pracowników, w tym 22 lekarzy i 54 pielęgniarki oraz położne. Na przeprowadzkę już się przygotował.

– Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zmiany przeprowadzić w sposób jak najbardziej bezpieczny dla pacjentów – zapewnia Krzysztof Hetman, marszałek województwa.

– Jeżeli pacjent nie będzie mógł zostać wypisany z dniem 1 kwietnia, to jego leczenie będzie dokończone w naszym szpitalu – zapewnia dyr. Kowalczyk z "Jana Bożego”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
czlowiek
Dalia
jak
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

czlowiek
czlowiek (29 marca 2013 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
DALIA BODNIJ SIE W CZÓŁKO
Rozwiń
Dalia
Dalia (29 marca 2013 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
IDIOTYZM oprócz troski o pacjenta nalezy się także troska o pracowników! zadłużony szpital przy kraśnickich ma przyjąć ponad 120 nowych?? I UWAGA UWAGA to ci nowi dostali zapis o niemożliwości rozwiązania z nimi w ciagu roku stosunku pracy! Co znaczy nazwa: NIEZALEŻNY szpital wojewódzki? Personel szpitala wojewódzkiego NIE WITA nieporadnych lekarzyn i reszty z bożego jana!
Rozwiń
jak
jak (29 marca 2013 o 07:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Na oddziałach, które są przenoszone częściowo był bardzo "uczciwy" wybór pracowników do przeniesienia. Wybrane zostały kobiety w ciąży i na wychowawczych. To taka forma nagrody i wsparcia dla kobiet, które zdecydowały się mieć dzieci.
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (29 marca 2013 o 01:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
------JEŻELI TO NIE JEST ŻART PRIMA APRILISOWY, TO "POMYSŁODWACY" BĘDĄ MIEĆ---- BARDZO DUŻE KŁOPOTY ! . Gdyż w czasie kryzysowym Szpitalom udziela się wsparć finanso wych Panie Marszałku a NIE przywozi się nowych Pacjentów (sic?). A zgodnie z prawem między narodowym Kliniki EMERGENCY muszą posiadać bezproblemowy podjazd ! . Jeżeli na Al.Kraśnickich jest szlaban to musi być przez Pracownika całodobowo otwierany a jeżeli nie ma Pracownika na szlabanie to Ambulance EMERGENCY ma prawo najechać na szlaban !. Życie Pacjenta jest war tością najwyższą !.
Rozwiń
GranCarno
GranCarno (28 marca 2013 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zniszczyli jeden szpital teraz biorą się za kolejne. Nie wystarczająco się nachapali w jednym to teraz chcą pożreć kolejny pod pozorem ratowania!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!