środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Szpitalna ankieta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 lipca 2002, 20:11
Autor: (gm)

Wszystkie szpitale w województwie dostały z Urzędu Marszałkowskiego do wypełnienia ankiety, dotyczące ilości posiadanych łóżek, kadry itd. Informacje te mają służyć wybraniu jednostek, które wejdą do krajowej sieci szpitali publicznych, o czym ostatecznie zdecyduje ministerstwo zdrowia.
– Szpitale, które wejdą do sieci muszą spełniać szereg kryteriów – wyjaśnia dr Krzysztof Jarząbek, dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego. – Wymagania dotyczą zarówno zatrudnionej kadry jak i bazy lokalowej
i odpowiedniego sprzętu.
Liczba szpitali w sieci będzie uwzględniać dostępność do świadczeń medycznych na danym terenie kraju. Decyduje o tym zarówno ilość ludności jak i odległość od szpitala. Dr Jarząbek przewiduje, że w województwie lubelskim do krajowej sieci wejdzie około 11 szpitali. Pozostałe wejdą do sieci regionalnej i nadal podlegać będą samorządom.
Nadal nie wiadomo jednak, co będzie
z długami jednostek. Szpitale podległe Urzędowi Marszałkowskiemu wygenerowały już ponad 110 milionów zł długu, z czego 68 milionów zł to zobowiązania wymagalne. Dług wszystkich jednostek służby zdrowia w województwie wynosi już blisko 270 milionów złotych. Prawdopodobnie szpitale będą oddłużane przez wprowadzanie obligacji państwowych i samorządowych. – To jednak na razie tylko plany – mówi Krzysztof Jarząbek.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!