Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 grudnia 2010 r.
21:30
Edytuj ten wpis

Szpitalom zabraknie pieniędzy w 2011 roku

0 11 A A

Choć negocjacje szpitali z NFZ trwają, to już wiadomo, że nie wszystkie oddziały podpiszą kontrakty na przyszły rok. Dla pacjentów oznacza to jedno – pomocy będą musieli szukać gdzie indziej. I często za własne pieniądze.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Nasz szpital nie będzie już świadczył usług tlenoterapii. Od 2011 roku przestanie też działać oddział intensywnej terapii noworodków – mówi Marta Podgórska, rzeczniczka prasowa SPSK 4 przy ul. Jaczewskiego.

Pod znakiem zapytania jest też istnienie Poradni Endokrynologicznej. – Nie zapadły jeszcze żadne decyzje dotyczące opieki ambulatoryjnej i pracowni diagnostycznych. Ale od jakiegoś czasu pacjenci szpitala już nie mogą rejestrować się do endokrynologa na przyszły rok – wyjaśnia Podgórska.

Wiele kontrowersji wzbudza też finansowanie szpitalnych oddziałów ratunkowych.

– Sytuacja jest patowa. Żaden z lubelskich szpitali nie zgodził się na warunki finansowe proponowane przez fundusz – mówi Ryszard Śmiech, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej.

Zarządy pozostałych szpitali niechętnie komentują problem kontraktowania. – Trwają negocjacje – ucina rozmowę Adam Borowicz, dyrektor SPSK 1 przy ul. Staszica. Podobnie wypowiadają się inni dyrektorzy.

Na leczenie pacjentów w roku 2011 Narodowy Fundusz Zdrowia przeznacza ponad 3 miliardy złotych. – To o 83 miliony więcej niż w roku ubiegłym – mówi Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka prasowa lubelskiego oddziału.

Ale jeśli NFZ nie zwiększy nakładów, to swoje oddziały będą musiały zamykać też szpitale powiatowe. Sytuacja niepokoi nie tylko dyrektorów tych placówek, ale też samorządowców. Dziś w Starostwie Powiatowym w Lublinie odbędzie się spotkanie w tej sprawie.

– Praktycznie każdy szpital powiatowy na Lubelszczyźnie, a jest ich ponad 20, ma na przyszły rok dużo mniejszy kontrakt z NFZ – mówi Paweł Pikula, starosta lubelski.

Jak udało nam się dowiedzieć, niektóre szpitale otrzymały od funduszu propozycje kontraktów nawet o kilka milionów zł niższe od tegorocznych.

Starosta liczy, że uda się osiągnąć kompromis. Gdyby jednak tak się nie stało, to nie wyklucza podjęcia bardziej radykalnych działań. – Jeśli pieniądze się nie znajdą, to będziemy myśleć nad jakąś formą protestu – mówi Pikula.

W spotkaniu oprócz starostów wezmą udział dyrektorzy szpitali i przedstawiciele lubelskiego oddziału NFZ.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Anest / 9 grudnia 2010 o 13:32
[quote name='crx' timestamp='1291879038' post='401717']
Solidaruchowy dobrobyt postępuje..........!!!I ponoć kraj się rozwija........!Już dawno należało sprywatyzować szpitale,rozwiązać NFZ i wszelkie jego klony,pogonić ponoć "ciężko pracujących urzędników w tego typu instytucjach" i rozwinąć prywatne ubezpieczalnie.Ale lobbing jest tak silny ,że pewnie nici z tego..........!!!
[/quote] A to czemu tak mówisz. Zobacz na sprywatyzowany szpital w Biłgoraju, a zdziwisz sie bardzo.
Avatar
lek.med / 9 grudnia 2010 o 11:46
[quote name='gość' timestamp='1291888982' post='401804']
Polsko wschodnia! (lubelskie i podkarpackie) dalej glosuj na PIS i nie dziw się, że nie ma kasy na drogi, na ochronę zdrowia, etc! Módlmy się !!!!
[/quo
najwieksze problemy z pieniędzmi zaczeły się gdy do władzy doszło PO, jak nie masz pojęcia o czym mowa to sie nie wypowiadaj, Tzn jak chcesz to pisz takie głupoty ale mijasz się z prawdą,
pokój wszystkim
Avatar
gość / 9 grudnia 2010 o 11:03
Polsko wschodnia! (lubelskie i podkarpackie) dalej glosuj na PIS i nie dziw się, że nie ma kasy na drogi, na ochronę zdrowia, etc! Módlmy się !!!!
Avatar
belzebub / 9 grudnia 2010 o 10:42
To jest oczywiste że przetrwają tylko najsilniejsi, bo osobniki chore będą naturalnie eliminowane ze społeczeństwa, bo nie będzie się gdzie leczyć. Wiele osób też martwi się o emeryturę a skąd pewność że jak na nią uzbierasz to jej dożyjesz? nie ma się czym stresować, jak to się mawia PRZYRODA
Avatar
magda / 9 grudnia 2010 o 10:38
jak mozna zamknac intensywna terapie noworodkow jak to jeden z dobrych oddzialow w tym szpitalu!!!!!!!!!
Avatar
inter / 9 grudnia 2010 o 09:00
kolejny symptom cudu tuseka cyt.,,chcieliscie Irlandię, a macie czeski film".Przecież miniser wincent Rostow kracze o wzroście PKB .... NIE ROZUMIEM, tak jak prezydent PR w USA.....
Avatar
biurokrancja / 9 grudnia 2010 o 08:57
[quote name='gość' timestamp='1291876720' post='401700']
Prawda jest taka, że nie ma takiej kwoty która zadowoliłaby szpitale. Najsłabsi dyrektorzy szpitali zamiast negocjować skutecznie z NFZ wolą biadolić naokoło jakie ciężkie jest życie dyrektora szpitala. Dlaczego jeleń ryczy na rykowisku? Ano dlatego że ma ciężkie życie!!!
[/quote]
pieprzysz kolego
rozpier***ić enefzet!!!!
Avatar
crx / 9 grudnia 2010 o 08:17
Solidaruchowy dobrobyt postępuje..........!!!I ponoć kraj się rozwija........!Już dawno należało sprywatyzować szpitale,rozwiązać NFZ i wszelkie jego klony,pogonić ponoć "ciężko pracujących urzędników w tego typu instytucjach" i rozwinąć prywatne ubezpieczalnie.Ale lobbing jest tak silny ,że pewnie nici z tego..........!!!
Avatar
gość / 9 grudnia 2010 o 07:38
[quote name='nissan' timestamp='1291875416' post='401695']
Najwyższy czas roz.......ić ten cały FNZ!!!
[/quote]
Prawda jest taka, że nie ma takiej kwoty która zadowoliłaby szpitale. Najsłabsi dyrektorzy szpitali zamiast negocjować skutecznie z NFZ wolą biadolić naokoło jakie ciężkie jest życie dyrektora szpitala. Dlaczego jeleń ryczy na rykowisku? Ano dlatego że ma ciężkie życie!!!
Avatar
power / 9 grudnia 2010 o 07:36
jak to możliwe że nagle nie ma pieniędzy ? W tamtym roku jakoś były? Wcześniej czytałem, że nie będzie pieniędzy na leczenie dzieciom zębów w szkole no ale po co to skoro nie będzie dzieci jak zamkną oddział leczenia noworodków !!!! Tak PEŁO tak zachęca do robienia dzieci i walki z niżem demograficznym
Avatar
Anest / 9 grudnia 2010 o 13:32
[quote name='crx' timestamp='1291879038' post='401717']
Solidaruchowy dobrobyt postępuje..........!!!I ponoć kraj się rozwija........!Już dawno należało sprywatyzować szpitale,rozwiązać NFZ i wszelkie jego klony,pogonić ponoć "ciężko pracujących urzędników w tego typu instytucjach" i rozwinąć prywatne ubezpieczalnie.Ale lobbing jest tak silny ,że pewnie nici z tego..........!!!
[/quote] A to czemu tak mówisz. Zobacz na sprywatyzowany szpital w Biłgoraju, a zdziwisz sie bardzo.
Avatar
lek.med / 9 grudnia 2010 o 11:46
[quote name='gość' timestamp='1291888982' post='401804']
Polsko wschodnia! (lubelskie i podkarpackie) dalej glosuj na PIS i nie dziw się, że nie ma kasy na drogi, na ochronę zdrowia, etc! Módlmy się !!!!
[/quo
najwieksze problemy z pieniędzmi zaczeły się gdy do władzy doszło PO, jak nie masz pojęcia o czym mowa to sie nie wypowiadaj, Tzn jak chcesz to pisz takie głupoty ale mijasz się z prawdą,
pokój wszystkim
Avatar
gość / 9 grudnia 2010 o 11:03
Polsko wschodnia! (lubelskie i podkarpackie) dalej glosuj na PIS i nie dziw się, że nie ma kasy na drogi, na ochronę zdrowia, etc! Módlmy się !!!!
Avatar
belzebub / 9 grudnia 2010 o 10:42
To jest oczywiste że przetrwają tylko najsilniejsi, bo osobniki chore będą naturalnie eliminowane ze społeczeństwa, bo nie będzie się gdzie leczyć. Wiele osób też martwi się o emeryturę a skąd pewność że jak na nią uzbierasz to jej dożyjesz? nie ma się czym stresować, jak to się mawia PRZYRODA
Avatar
magda / 9 grudnia 2010 o 10:38
jak mozna zamknac intensywna terapie noworodkow jak to jeden z dobrych oddzialow w tym szpitalu!!!!!!!!!
Avatar
inter / 9 grudnia 2010 o 09:00
kolejny symptom cudu tuseka cyt.,,chcieliscie Irlandię, a macie czeski film".Przecież miniser wincent Rostow kracze o wzroście PKB .... NIE ROZUMIEM, tak jak prezydent PR w USA.....
Avatar
biurokrancja / 9 grudnia 2010 o 08:57
[quote name='gość' timestamp='1291876720' post='401700']
Prawda jest taka, że nie ma takiej kwoty która zadowoliłaby szpitale. Najsłabsi dyrektorzy szpitali zamiast negocjować skutecznie z NFZ wolą biadolić naokoło jakie ciężkie jest życie dyrektora szpitala. Dlaczego jeleń ryczy na rykowisku? Ano dlatego że ma ciężkie życie!!!
[/quote]
pieprzysz kolego
rozpier***ić enefzet!!!!
Avatar
crx / 9 grudnia 2010 o 08:17
Solidaruchowy dobrobyt postępuje..........!!!I ponoć kraj się rozwija........!Już dawno należało sprywatyzować szpitale,rozwiązać NFZ i wszelkie jego klony,pogonić ponoć "ciężko pracujących urzędników w tego typu instytucjach" i rozwinąć prywatne ubezpieczalnie.Ale lobbing jest tak silny ,że pewnie nici z tego..........!!!
Avatar
gość / 9 grudnia 2010 o 07:38
[quote name='nissan' timestamp='1291875416' post='401695']
Najwyższy czas roz.......ić ten cały FNZ!!!
[/quote]
Prawda jest taka, że nie ma takiej kwoty która zadowoliłaby szpitale. Najsłabsi dyrektorzy szpitali zamiast negocjować skutecznie z NFZ wolą biadolić naokoło jakie ciężkie jest życie dyrektora szpitala. Dlaczego jeleń ryczy na rykowisku? Ano dlatego że ma ciężkie życie!!!
Avatar
power / 9 grudnia 2010 o 07:36
jak to możliwe że nagle nie ma pieniędzy ? W tamtym roku jakoś były? Wcześniej czytałem, że nie będzie pieniędzy na leczenie dzieciom zębów w szkole no ale po co to skoro nie będzie dzieci jak zamkną oddział leczenia noworodków !!!! Tak PEŁO tak zachęca do robienia dzieci i walki z niżem demograficznym
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego

Boks. Lublin lepszy od Chełma w memoriale Stanisława Zalewskiego 0 0

Boks Na lubelskim Moście Kultury rozegrano XV Memoriał Stanisława Zalewskiego

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej
galeria

"Zmiana dobra czy dojna?". Ulotki w skrzynkach mieszkańców Białej Podlaskiej 0 0

Mieszkańcy Białej Podlaskiej w swoich skrzynkach znaleźli ulotki. Jedna z nich to apel Bezpartyjnych od stowarzyszenia Biała Samorządowa. Do drugiej - "Suwerenie, włącz myślenie" przyznają się członkowie bialskiego KOD.

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje

Wypadł z drogi, uderzył w znak i w drzewo. 57-latek nie żyje 0 1

Tragiczny wypadek w Ostrowie Lubelskim. Nie żyje 57-latek.

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie
22 czerwca 2018, 21:00

"Manewry miłosne" i "Gurgacz" w Kinie w Bramie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Kino w Bramie przy ul. Królewskiej 3 zaprasza na kolejne weekendowe seanse z polskim filmem. W piątek, 22 czerwca o godz. 21 zobaczymy Manewry miłosne, a w sobotę, 23 czerwca o tej samej porze będzie miała miejsce projekcja filmu Gurgacz. Kapelan Niezłomnych.

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka
film

Szokujące odkrycie. Dziecko nie żyło od kilku tygodni, w mieszkaniu była matka 0 1

W jednym z krośnieńskich mieszkań policjanci znaleźli zwłoki 13-miesięcznej Amelki. Dziecko i jego matka zaginęli kilka tygodni wcześniej. Mimo wielokrotnych próśb ojca dziecka, policja nie weszła do mieszkania.

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ

Tomasovia gra rewanż z Garbarnią Kraków. Jeszcze nie rezygnują z CLJ 0 0

Dzisiaj o godz. 17 zostanie rozegrany rewanżowy mecz barażowy o awans do Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Tomasovia podejmuje Garbarnię Kraków, z którą przegrała pierwszy mecz 1:4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy

Muzycy Filharmonii Lubelskiej będą strajkować? Chcą przywrócenia kolegi do pracy 1 4

Muzycy Filharmonii Lubelskiej grożą strajkiem po zwolnieniu przewodniczącego jednego ze związków zawodowych. Ustępującemu ze stanowiska dyrektorowi dają czas do końca tygodnia na przywrócenie kolegi do pracy. Ale szef instytucji nie zamierza zmieniać decyzji.

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin

Zdolna młodzież TBV Startu Lublin 0 2

Koszykówka młodzieżowa MKS Start SA Lublin zajął siódme miejsce w finałach mistrzostw Polski młodzików

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia]
galeria

Polska - Senegal. Kilkaset osób w strefie kibica w Puławach [zdjęcia] 7 0

Tuż przed godz. 17 na placu F. Chopina w Puławach zrobiło się biało-czerwono. Kibice zgromadzili się w specjalnej strefie, by wspólnie obejrzeć mecz Polska-Senegal. Kolejne wspólne oglądanie już w niedzielę.

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 3

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 4 10

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.