środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Tajemnicza piana w Bystrzycy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 marca 2012, 21:22
Autor: (mb)

Zdjęcie poglądowe (sxc.hu)
Zdjęcie poglądowe (sxc.hu)

Jeden z naszych Czytelników powiadomił nas o niebezpiecznym, jego zdaniem, wycieku do Bystrzycy. Zadzwonił też na straż pożarną. Strażacy stwierdzili, że do rzeki prawdopodobnie dostał się jakiś detergent. Ale źródła wycieku nie znaleźli.

– W poniedziałek ok. godz. 21 zgłosiłem do straży pożarnej wyciek jakieś substancji, która powodowała spienienie wody – napisał do nas wczoraj Czytelnik.

Rzeka była pokryta na całej szerokości pianą, która wyglądała jak płynąca kra. Przy samej tamie na wysokości ulicy Firlejowskiej piany było tak dużo, że wiatr ją porywał w powietrze i unosił po całym terenie.

– Rzeczywiście, mieliśmy w poniedziałek wieczorem taką interwencję – potwierdza mł. bryg. Michał Badach z lubelskiej straży pożarnej. – Strażacy, którzy byli na miejscu, nie stwierdzili żadnych substancji ropopochodnych. Ze względu na spienioną wodę to raczej wyglądało na jakiś detergent, który trafił do rzeki
.
W takiej sytuacji straż niewiele może zrobić.

– Gdy mamy do czynienia substancją ropopochodną, rozstawia się zapory, które są w stanie "wyłapać” taką substancję. W przypadku detergentów to niemożliwe – tłumaczy Badach.


Strażacy szukali za to źródła wycieku. Bezskutecznie. – Może substancja trafiła do rzeki z jakiejś myjni, a może ktoś po prostu wlał taki środek chemiczny do rzeki – dodaje Badach.

– Takie sytuacje miały już wcześniej miejsce, ale nigdy na taką skalę – podkreśla oburzony Czytelnik, który poinformował nas o sprawie. – Jestem wędkarzem i czasami lubię sobie posiedzieć nad Bystrzycą z wędką. A ktoś pod osłoną nocy truje środowisko.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
atterede
z koziego grodu
gada
(9) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

atterede
atterede (14 marca 2012 o 20:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to kosmiczna ikra z ktorej wylegnie sie nowe pokolenie radia maryja
Rozwiń
z koziego grodu
z koziego grodu (14 marca 2012 o 18:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Urzędnicy, dalej do roboty - kilka lat temu liczyliście ryby w Zalewie (jakie rezultaty?), to teraz zajmijcie się ściekami wypuszczanymi do zalewu przez wieśniaków mieszkających wzdłuż rzeczki
Rozwiń
gada
gada (14 marca 2012 o 16:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bronek Gajowy to takie durnoty wygadywał, że nawet Bystrzyca sie zapieniła
Rozwiń
Wędkarz
Wędkarz (14 marca 2012 o 15:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Żeby łowić i opłacać kartę wędkarską to muszą najpierw być w tej rzece ryby
Rozwiń
Kolka
Kolka (14 marca 2012 o 15:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No i tu widać przydatność instytucji naszego Państwa....do pożaru ? -straż, do wypadku ?-staraż, do powodzi ?-straż, do kota na drzewie ?-straż ,do chorego łosia ?-straż....iiiiii do piany na rzece też straż.
To po jasną cholerę te pozostałe instytucje; Policja,Straż Miejska SANEPID,MIOŚ,WIOŚ,Inspekcja Sanitarna,ODGW ???. Po cholerę to utrzymywać skoro ich nie można oderwać od stołków aby zbadali co to jest a dla nas nie są już groźne; ani 30-letnie
szwedzkie puszki mięsne,ani jaja w których jaj nie ma, ani sól wypadowa ?. W jakim celu tych gmachów biurowych tyle przybywa ? a potem stawiają fotoradary bo dla tych wykrawaconych nicponi na pobory brakuje.
Doinwestować Straż Pożarną a reszta w kolejkę na Niecałą.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (9)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!