piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Tajemniczy majątek posła Palikota

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 marca 2012, 20:11
Autor: Rafał Panas

Maria Nowińska twierdzi, że prokuratura umorzyła śledztwo przedwcześnie i nie zbadała należycie dzia
Maria Nowińska twierdzi, że prokuratura umorzyła śledztwo przedwcześnie i nie zbadała należycie dzia

Prokuratura nie znalazła dowodów, że Janusz Palikot ukrył miliony złotych w rajach podatkowych. Uznała też, że nieprawdziwe zapisy w jego oświadczeniach majątkowych mogły wynikać z... bałaganiarskiej natury posła. To, czy słusznie umorzyła sprawę, zbada teraz sąd.

– Śledztwo umorzono przedwcześnie – twierdzi Maria Nowińska, była żona Palikota. Jej zażalenie rozpatrzy Sąd Okręgowy w Lublinie. Rozprawę zaplanowano na 27 marca.

Nowińska przekonuje, że polityk wyprowadzał od 2003 roku majątek ich wspólnej spółki Jabłonna do tajemniczych firm zarejestrowanych w tzw. rajach podatkowych, m.in. na wyspie Curacao (Antyle Holenderskie). W ten sposób miał uszczuplić majątek jej i firmy o przynajmniej 60 mln zł.

Palikot miał też nakłamać w sześciu oświadczeniach majątkowych z lat 2007–2010. Centralne Biuro Antykorupcyjne znalazło tam aż kilkadziesiąt nieprawdziwych informacji. Np. poseł zawyżał lub zaniżał kwoty otrzymanych kredytów, nie wpisał niektórych dochodów, zawyżył o 5 mln zł wartość udziału w pałacu w Jabłonnej, czy nie przyznał się do samochodu Land Rover Defender.

Warszawska prokuratura badała sprawę przez cztery lata. Starała się dowiedzieć, kto stoi za firmami, do których trafiały pieniądze z Jabłonnej. Jednak władze rajów podatkowych pilnie strzegą tajemnic i odmówiły pomocy. Choć była szansa na zdobycie informacji o Grund Corporate Finance Partners z Luksemburga.

– Były już wydane nakazy przeszukania i zatrzymania dokumentów Grund Corporate, jednak Palikot wynajął prawnika, który rok temu to zablokował. Jeśli ma czyste sumienie, to dlaczego to zrobił? – zastanawia się Anna Borek, pełnomocnik Nowińskiej.

Inna poszlaka: polityk miał uszczuplać majątek przy użyciu zarejestrowanej na Curacao JP Family Foundation – fundację nadzorował bliski współpracownik posła.

Wcześniej Palikot zapewniał stanowczo, że pieniędzy nie wyprowadził, a z byłą żoną rozliczył się uczciwie. Nie chciał jednak z nami rozmawiać o tej sprawie. "Nie wypowiadam się ze względu na dobro dzieci” – odpisał wczoraj na naszego SMS-a z prośbą o kontakt (z Nowińską poseł ma dwóch synów – dop. red.).

Prokurator Joanna Chojnowska z Prokuratury Okręgowej w Warszawie umorzyła śledztwo pod koniec grudnia 2011 roku. Twierdzi, że działalność Palikota nie miała znamion czynu zabronionego.

Nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych uznała za niedbalstwo. Przywołała zeznania świadka (tego od JP Family Foundation), który tłumaczy, że Palikot "ze swoim filozoficznym podejściem do życia zawsze mało dbał o dokumenty”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
senator
Gość
(67) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (16 marca 2012 o 14:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1331892341' post='610624']
'TE POŻYCZONE PIENIĄDZE SĄ ZLE WYDAWANE. SKALA MARNOTRAWSTWA JEST NIESŁYCHANA. STADIONY, AUTOSTRADY JUŻ ROZSYPUJACE SIĘ, WSZYSTKO CO W POLSCE BUDUJEMY JEST WIELOKROTNIE DROŻSZE NIŻ W INNYCH KRAJACH' - SEMATOR BIERECKI. A jak ma byc inaczej? przecież kolesie i rodzinki Pełowców musza się dorobić, a paroby zwane uzyteczni idioci czyli wyborcy Donka i Bronka to spłacą.
[/quote]
POra deb***i od koryta już odstawić,zanim więcej szkody narobią.
Rozwiń
senator
senator (16 marca 2012 o 12:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1331891564' post='610617']
partia Palikocia został utworzona w gabinetach Tuska i Komorowskiego. Oni to wymyslili. Ludzie o tym nie wiedzą...."dotyczy to tzw. reformy emerytalnej. To nie jest żadna reforma emerytalna, chodzi o to by NIE WYPŁACAĆ W OGÓLE EMERYTUR POLAKOM a min.Rostowski z rozbrajającą szczerościa powiedział o co idzie gra....O TO, BY WIĘCEJ PIENIEDZY BYŁO W GARNKU, JAKIM JEST BUDŻET PAŃSTWA, CHODZI O TO BY GRUPY FINANSOWE 'ZAGOSPODAROWAŁY' JE I WYCIĄGNEŁY Z POLSKI WIELE MILIARDÓW....PIENIĄDZE KTORE MIAŁY PÓJŚC NA EMERYTURY.... ZOSTANĄ WYSŁANE DO LONDYNU ALBO FRANKFURTU - MÓWI SENATOR BIERECKI. No cóż kiedy Polak durniem był i jest, niech głosuje na Palikoci ruch, PO, Psl, SLD i czeka.... na emeryturę, której nigdy nie dostanie - chodzi o dzisiejszych Polaków 20-30-40 letnich.
[/quote]
Żaden Londyn,żaden Frankfurt,cała zrabowaną kasę z POLSKI wywożą do Israela.
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2012 o 11:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
www.wpolityce.pl 'MINISTERSTWO ATEIZACJI /NA CZELE Z ŻYDEM BONIM/ WYCENIŁ KOŚCIÓL KATOLICKI na mniej niż 1/3 orkiestry dęęęętnej Owsiaka /też Żyda/.
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2012 o 11:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Patriota' timestamp='1331810439' post='610212']
Jak czują się teraz ci wszyscy,którzy głosowali na Palikota ???

A czy palikociarnia wie,że ich idol z Biłgoraju powiedział kilka tygodni temu " Polacy muszą wyrzec się polskości", fajnie nie ???

Na ruch poparcia samego siebie głosowali towarzysze z SLD exPZPR oraz otumaniona, manipulowana wychowana przez MTV i TVN młodzież, dla której posiadanie marihuany i promocja homoseksualizmu to największe wartości tego świata!!

Wczoraj wielki wyjazd polskich Patriotów na Wegry, tymczasem lewicowo-liberalne media w POlsce milczą na ten temat!!!

http://www.youtube.com/watch?v=qGa_GKFC6no
[/quote]
To jest kierunek PO i Palikotów: 'polskość to nienormalność rzekł Donek, "niech Polacy zaczna sie wyrzekać polskości'. Zamykanie tylu szkół, likwidacja do minimum nauki historii i jez.polskiego to jest własnie to. A jak juz dojdą do likwidacji polskości toPalikocie swołocze wybudją nam Treblinkę.... Głosujcie na PO i Palikotów, bedzie wam zawsze gorąco.
Rozwiń
Gość
Gość (16 marca 2012 o 11:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='emeryt za pan brat z Inte.' timestamp='1331808951' post='610200']
I co...uważasz się za odkrywcę Ameryki??????
My jesteśmy narodem niedomytych (statystyka o zużyciu środków higieny osobistej) chamów i sfrustrowanych durni!
Nieroby widzą tylko cudze, a swojego już nie!
Żaden baran nie analizuje tego co czyta, tylko w swojej małostkowości przechodzi do ataku, aby ujrzeć samego siebie w lepszym świetle!
Idioci nie wiedzą, ze kanalie typu Ziobro i inni z pewnością gruntownie "prześwietlili" osobnika, który tak bardzo zalazł im za skórę! Ale nie wymagaj zbyt wiele od płazów gotowych utopić własnego sąsiada w przysłowiowej łyżce wody, kiedy tamten okaże się być bardziej zaradnym człowiekiem.
Mentalności parobka odgryzającego się za wieczne stanie z czapką w ręku od razu nie wyplenisz!
[/quote]
kanalią to jesteś ty, a raczej przbłędą ze stalinowskiego desantu po dziadku. Nie siej tu swojej czerwonej propagandy pososwieckaja głowo. Boisz się, widać to.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (67)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!